Zeeland Wel 300 meter rode loper Groen licht voor bouw vier hoge windturbines Van Dalen natuursteen Luchtmacht oefent op Walcheren Omleiding weg van Biggekerke tot Aagtekerke Visser gepakt met 24 kreeften Film by the Sea 2008: dag- en nachtwerk en met tientallen tegelijk, Vier grote molens op Roggenplaat vervangen twaalf kleinere. B PZC Dinsdag 9 september 2008 [25 TERNEUZEN - De zuidbrug over de zeesluis bij eerdere tegenslag dit weekeinde. Toen moest het sinds vrijdag dicht voor wegverkeer. Half oktober Terneuzen is gisteren geheel ontmanteld. Vol- werk door de harde wind grotendeels worden stil wordt er een nieuwe brug ingehangen door twee gens projectleider Sjoerd van der Linden van gelegd. Een tachtig meter hoge kraan moest de opvarende kranen. De nieuwe brug moet eind no- Rijkswaterstaat verliep de sloop voorspoedig, na brugdelen op een ponton takelen.De zuidbrug is vember weer open zijn. foto Camile Schelstraete door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Zestig meter bar, drie honderd meter rode loper, zeshon derd flessen champagne, twaalf honderd oesters en Jaap Wisse tuft wel tien keer naar Vlissingen met zijn busje, volgeladen met buxussen en palmen. Het filmfesti val begint niet zomaar.. Aha. Dus daarvoor moest de ge meente het parkeerterrein in de Spuikom in orde maken. Anders paste het paviljoen - tja, tent kun je het nog nauwelijks noemen - niet. Dertig bij veertig meter telt de feestzaal van het filmfestival. Twaalfhonderd gasten zullen vrij dagavond dansen op de muziek, waarvoor de installatie nog in twee dagen opgehangen moet wor den. Tientallen films zullen er te zien zijn, vanaf een tribune voor zevenhonderd man. Alle elektra en sanitair moet nog worden aan gelegd, de loungemeubelen moe ten nog komen, de vloerbedek king en de driehonderd meter weg- werp-rode loper a tachtig euro per 24 vierkante meter. En alleen het 'skelet' staat nog maar overeind. Maar ach, organisa tor Ed Geldof is niet nerveus te krijgen. „Iedereen werkt er kei hard aan. Afgelopen vrijdag ston den we hier met 22 man. Dat gaat door tot diep in de nacht. De man nen die hier vorige week nog het paviljoen optuigden, staan nu al weer in Moskou. Ja, wij moeten door tot het einde van het festi val." Zonder ook maar één film te zien, zegt collega Sonja Barendsen. „Tij dens die week merk je ook dat we 'De eerste dagen overleef je op adrenaline, maar op een gegeven moment is dat óp' massaal in een dip raken. Meestal op woensdag. Dan krijg je onder ling van die misverstanden. De eer ste dagen overleef je nog op adre naline, maar op een gegeven mo ment is dat gewoon óp. Je moet niet vergeten dat we feitelijk al maanden bezig zijn met de voorbe reiding." In zijn Cinecafé bekijkt Sven Har deman het etiket van de champag ne, waar hij zeshonderd flessen van heeft besteld. Mét kurk. Net als vorig jaar, al wist hij dat toen niet van tevoren. „We dachten dat het gewone plop- kurken waren. Pas toen alle gasten op de rode loper stonden te pope len, zagen we het. Hebben we al les uit de ontvangstruimte naar het café moeten slepen, waar maar één flesopener voorradig was. Ge lukkig heeft niemand er iets van gemerkt." Zo willen die kriebels wel blijven komen. Ook al doet Hardeman de catering al voor de tiende keer, zolang als het festival bestaat. MIDDELBURG - Onder de codenaam 'Recovery' houdt de luchtmacht vanaf volgende week dinsdag 16 september een oefening boven Walcheren en Zeeuws-Vlaande- ren. Helikopters van de vliegbasis Gil- ze-Rijen trainen het ophalen van eigen eenheden achter de vijande lijke linies. Bij de oefening zet de luchtmacht Cinook- en Cougar- transporthelikopters in die onder steunt worden door Apache-ge vechtsheli's. Eenheden van de Luchtmobiele Brigade doen op de grond mee aan 'Recovery'. Op don derdag 18 september worden bo ven Zeeuws-Vlaanderen ook Fi6-jachtbommenwerpers bij de oefening betrokken. De vliegbewe gingen concentreren zich op 16,17 en 23 september boven Walche ren. De transporthelikopters lan den in het gebied ten zuiden van het Veerse Meer. De oefeningen duren tot middernacht. Volgens de luchtmacht blijven tijdens de oefening de geldende minimum vlieghoogten en andere beperkin gen boven de bebouwde kom van kracht. MELISKERKE - De route Biggeker- ke-Meliskerke-Aagtekerke is vanaf vandaag afgesloten voor door gaand verkeer. Waterschap Zeeuw se Eilanden begint daar met de aanleg van het dringend nodig ge achte fietspad. De werkzaamheden duren tot half december. Tot die tijd is de route (Kaasboerweg en Koekoeksweg) al leen toegankelijk voor fietsers, lijn bussen en bestemmingsverkeer. Al het andere verkeer wordt omge leid via de Rapenburgseweg en de Blauwpoortseweg. Het fietspad kost 1,8 miljoen euro. Dat komt vrijwel geheel voor reke ning van het waterschap. De pro vincie betaalt twee ton en de ge meente Veere een ton. Om ruimte te maken worden enkele bomen en nogal wat struiken gerooid. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Met de fracties van SGP en Alert! tegen, gaat de meer derheid van de gemeenteraad van Schouwen-Duiveland akkoord met de bouw van vier grote wind turbines op de Roggenplaat aan de zijde van de Oosterschelde. Dat was de uitkomst van een lang durige en felle discussie gister avond in de commissie Openbare Ruimte. De 130 meter hoge turbi nes vervangen de twaalf kleinere windmolens, die nu nog aan de zeezijde van de Roggenplaat staan. De fractie van Alert! verwijt de provincie en de gemeente Schou wen-Duiveland mee te werken aan 'trucs' van E-Connection, de bouwer van de windturbines. „Door Neeltje Jans op te delen in zes aparte projecten weet E-Con- nection een MER-procedure te ontlopen", luidt het verwijt van J. Hoeij makers van Alert! Wethouder Roel van der Wekken verwerpt het verwijt. „Wij hebben alleen te maken met het bestem mingsplan Windpark Roggen plaat. Dat betreft vier turbines en daar is geen MER-procedure voor vereist", aldus de wethouder. Fractievoorzitter C. van den Berge van de SGP ziet windmolens lie ver ver in zee geplaatst. André Lafeber, bewoner in Burgh-Haamstede, wees op het volgens hem geringe energie-effect en de geluidshinder voor de bewo ners. Margot de Pagter-ten Kate (Christenunie) zei Lafeber te moe ten teleurstellen omdat haar frac tie zich achter het voorstel schaar de. Zij sprak wel haar waardering uit voor de vasthoudendheid waar mee hij de strijd heeft gevoerd. BRUINISSE - De Algemene Inspec tie Dienst (AID) heeft zaterdag een beroepsvisser uit Bruinisse aangehouden omdat hij 24 kreef ten aan boord van zijn schip had. De visser heeft een proces-verbaal gekregen. De AID heeft de zaak doorgespeeld aan het Openbaar Ministerie; waarschijnlijk krijgt de visser een dagvaarding om voor de rechter te verschijnen. De kreeften zijn ontdaan van hun bandjes om de scharen en vervogens terugge zet in de Oosterschelde. De AID noemt de zaak opmerkelijk omdat van een beroepsvisser mag wor den verwacht dat hij weet dat het kreeftseizoen op 15 juli klaar is. AL 75 JAAR Steengoed in: Grafmonumenten Aanrechtbladen Vensterbanken ALLES OP MAAT GEMAAKT IE SOORT MATERIALEN TEGEN EEN REDELIJKE PRIJS! Zaagmolenstraat 32b (aan het Molenplein) Telefoon (0113) 22 79 19 - Fax (0113) 25 10 75 te Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69