Zeeland PZC 'Kritiek bebouwing A58 onterecht' Molen Sint Philipsland nog lang zonder hoed 21 Goese Polder is voorbeeld voor rest Nederland BEVELANDEN-THOLEN 27 30 Hoogbouw op Goese bedrijventerrein Poel II juist duurzaam. Lewedorp aan Zee Kookboek trekking 10 september U heeft nog tot morgenmiddag 00 uur om een Staatslot te kopen! Minder nieuwe huizen opgeleverd SÉÜÜL ÉkJtÉBatfÉMi Hengst Jan Korneel kan weer te water mss_ Dinsdag 9 september 2008 Tip? redgoes@pzc.nl door Harmen van der Werf GOES - De kritiek van provinciebe stuurders op de bebouwing van het Goese bedrijventerrein De Poel II heeft de Goese wethouder Sophie van 't Westeinde 'ver baasd'. Vooral de nieuwbouw voor technische dienstverlener Imtech langs rijksweg A58 moet het ont gelden, afgelopen vrijdag nog. Van 't Westeinde: „Ik vind het geen le lijk gebouw. Ik kan me wel voor stellen dat mensen eraan moeten wennen, omdat het daar nu zo al leen staat." Van 't Westeinde verbaast zich niet alleen over de kritiek, ze zegt die ook 'niet goed te begrijpen'. „Op de Poel II wordt gebouwd bin nen de voorwaarden van het ge meentelijke bestemmingsplan. Dat bestemmingsplan is in 2000 door het provinciebestuur goedgekeurd. Er mag tot maximaal vijftien me ter hoog gebouwd worden. Het ge bouw van Imtech voldoet aan die voorwaarde." Imtech brengt in Goes een aantal vestigingen samen. Aan het Goese filiaal zijn straks 225 werknemers verbonden, van wie een groot aan tal 'buiten' werkt, bij opdrachtge vers. Voor de gemeente Goes is Im tech al met al 'een grote vis'. Heeft dat wellicht meegespeeld in de bouweisen? „Absoluut niet", vol gens Van 't Westeinde. „Omdat zulke zaken altijd subjectief zijn, werken we in Goes met een wel standscommissie. Die is volstrekt Provinciebestuurders hebben kri tiek op de bebouwing op bedrij venterrein Poel II bij Goes. Goes wijst erop dat de provincie hier aan eerder groen licht gaf. onafhankelijk. Als de commissie met een bouwplan akkoord gaat, krijgen we het als college van B en W ook niet eens meer te zien." Het is een bewuste keuze geweest dat in de Poel II vrij hoog mag wor den gebouwd. „Een duurzame keu ze", stelt Van 't Westeinde, „want bij hoogbouw gebruik je je grond intensiever. Anders ben je zo uit verkocht." Met de Poel II gaat het al rap. Gere kend was op de verkoop van twee a drie hectare per jaar. Dat was de laatste twee jaar fors meer, negen a tien hectare. Van 't Westeinde: „Over drie jaar hebben we een nieuw bedrijventerrein nodig." Bij hotel Goes, aan de overzijde van de weg Goes-Zierikzee, wil de ge meente dit realiseren. Niet in het gehele gebied, maar in een deel er van. „Ik krijg daar geen warme gevoe lens bij", merkte provinciaal be stuurder Harry van Waveren vrij dag bij die locatiekeuze op. Het ge bied ligt tegen het Poelbos aan en Goes gaat weer 'een grens over', is het idee. Van 't Westeinde denkt dat de weerstand te overwinnen is. „We gaan dat terrein bosrijk in richten, zodat het goed in de omge ving past." LEWEDORP - Lewedorp lijkt deze weken direct aan het strand te liggen. Het plein bij de rooms-katholieke kerk en café De Goede Ver wachting is voor een grote opknapbeurt veran derd in één grote zandbak. „Voor het goede doel", zeggen Els Delhez, coördinatrice van de schoonmaakploeg van de kerk, en Wim de Kok van het café apart van elkaar. „Alleen bij uitvaar ten is het lastig", merkt Delhez op, „maar er wor den dan van die rijplaten gelegd." De Kok geeft SINT PHILIPSLAND - De molen in Sint Philipsland moet het nog lang zonder hoed doen. De kap wordt op zijn vroegst volgend voorjaar te ruggeplaatst. De gemeente wacht op toestem ming van de Rijksmonumenten- dienst om extra restauraties uit te voeren. De molen staat al ander half jaar zonder hoed op de dijk. Aanvankelijk zou het gemaal bin nen tweehonderd werkdagen maal- door Lilian Dominicus GOES - De Goese Polder geldt als een lichtend voorbeeld voor ande re wijken in Nederland, vindt het Nederlands Instituut voor Ruimte lijke Ordening en Volkshuisves ting (Nirov) in Den Haag. Het wijkgericht beleid is er zo succes vol, dat Nirov een excursie in de Goese Polder houdt voor professio nals die zich met wijkontwikke ling bezighouden. Katalysator voor deze positieve wijkontwikkeling is overigens de brand op oudejaarsnacht 2002 ge weest, waarbij de gebouwen van basisscholen 't Noorderlicht en de Holtkampschool en het wijkcen trum verloren zijn gegaan. Goes nam zich al eerder voor om op de zelfde locatie een nieuw sociaal hart te creëren en een brede school te laten verrijzen. De brand versnelde het proces. Door inten sieve samenwerking tussen ge meente, corporatie, bewoners en Oranjewoud is de brede school in middels gerealiseerd. De Nirov-excursie vindt plaats op 11 september van 13.00 tot 17.00 uur. Andere excursies gaan naar onder meer Breda, Gouda en Oss. de gemeente Borsele een pluim. Het plein is op zijn verzoek pas na de zomervakantie aangepakt. „Konden fietsers nog gewoon komen." En hoe be valt 'Lewedorp aan Zee'? De Kok: „Ik ga liever in Vlissingen naar het strand." foto Ronald den Dekker vaardig zijn, maar dat lukt niet. „Er moet veel meer gebeuren dan gedacht", zegt woordvoerder Ralf Berkers van de gemeente. „Voor die extra klussen is toestemming van de Rijksmonumentendienst nodig. Daarnaast laten we extra za ken herstellen, omdat we er nu be ter bij kunnen." Volgens Berkers is nog niet bekend of de restauratie door de tegenvallers meer gaat kos ten dan de geraamde 132.000 euro. Tip? redactie@pzc.nl Wie Jamie Oliver is, hoef je veel mensen niet meer uit te leggen. Zijn kookboeken zijn in talloze keukens terug te vinden. Maar de zevenjarige Amos uit Middelburg roert nog niet in de pannen, en had nog nooit van de beroemde tv-kok gehoord. Toen zijn moeder onlangs ook een 'Jamie-boek' kreeg, bladerde het joch (hij leert net lezen) met grote belangstelling door de pagi na's. Zijn moeder was blij ver rast. „Zoek maar iets lekkers uit", zei ze enthousiast. Amos reageerde met een zeer ver baasde blik. „Iets lekkers? Ik zie alleen maar vieze dingen. En dan staat er op de voorkant nog 'Jammie' ook!" Staatsloterij Alles kan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65