Zeeland Bezwaren tegen I jachthaven en Breakfast is in opkomst Sluis wil door met Smeedtoren Oud-wethouder Maas in raad van Hulst Gemeentebestuur ziet geen aanleiding project te schrappen. Bewoners Port Scaldis vrezen teloorgang strandje. Z PZC Dinsdag 9 september 2008 [23 Femke en Peter Smit zijn afkomstig uit Soest, maar begonnen een bed- en breakfast in Nieuw-Namen. „Het zijn vaak wat oudere mensen die hier in de buurt komen fietsen, naar Saeftinghe bijvoorbeeld." foto Camile Schelstraete door Frank van Cooten SLUIS - Burgemeester en wethou ders van de gemeente Sluis zien geen aanleiding te stoppen met de planologische voorbereidingen voor het nieuwe appartementen complex De Smeedtoren in de Sluise wijk Steenenbeer. Een groot aantal mensen uit de di recte omgeving, voornamelijk Brugstraat, Burg. van Hootegem- straat en Groote Maagdenstraat, vindt het gebouw met een hoogte van twaalf tot zestien meter te massaal voor de omgeving. De omwonenden pleiten voor 'normale' woningen, met een dak goothoogte van vier tot zes meter. Deze zienswijzen geven volgens het college van B en W echter geen aanleiding de vrijstellingspro cedure stop te zetten. Het bouw plan is geheel ontwikkeld conform de stedenbouwkundige uitgangs punten (strakke rooilijnen, een maximale hoogte van twee lagen met kap in de Brug- en Burge meester van Hootegemstraat en het hoogteverschil benutten voor passende parkeeroplossing). Het college beaamt dat de hoogte van de blinde muur al vanaf het begin tot veel commotie heeft ge- De Smeedtoren in Sluis tast de privacy en het woongenot voor omwonenden niet aan, vindt het college. Bezwaren worden daar om niet gehonoreerd. leid. De aantasting van de privacy en vermindering van lichtinval is volgens het college echter niet zo ernstig als wordt gevreesd. In de bovenste laag komt geen raam, maar een glazen bouwsteen. „Het is onmogelijk om vanaf de boven ste verdieping inkijk te hebben in de woningen aan de overzijde van de straat", stellen burgemeester en wethouders. De aantasting van de privacy is dan ook zeker niet groter dan in het geval van 'normale' woningen. Daarnaast had de voormalige school aan de Brugstraat minimaal dezelfde hoogte als De Smeed toren. En bovendien bestaat in de ogen van het college geen 'recht op vrij uitzicht'. Ook is volgens het college geen sprake van min der wooncomfort. door Harold de Puysseleijr HULST - Oud-wethouder Toon Maas van de gemeente Hulst gaat door als gemeenteraadslid. Dat heeft hij laten weten aan zijn groe pering Algemeen Belang Groot Hulst (ABGH). Die had hem de eerste keus geboden om Fons Dob- belaer uit Sint Jansteen op te vol gen als gemeenteraadslid. Dobbelaer legt donderdag 25 sep tember de eed af als wethouder. In die vergadering staat ook de benoe ming van Maas als raadslid voor ABGH op de agenda. Gemeenteraadslid Ronnie Roctus uit Kloosterzande volgt Dobbelaer op als fractievoorzitter voor ABGH. door René Hoonhorst BRESKENS - Behoud van het strand je bij Port Scaldis, alternatieve loca ties voor uitbreiding van de jacht haven, de ontsluiting van de nieu we jachthaven en de economische gevolgen voor Breskens. Ze komen aan de orde in de milieueffectrap- portage (MER) die wordt opge steld naar aanleiding van de start notitie van de Jachthaven Bres kens BV. In die milieueffectrappor- tage staan ook de effecten op de natuur, de veiligheid op de Wester- schelde en tal van andere aspec ten. Tot en met vrijdag 12 september kunnen zienswijzen over de Start notitie MER uitbreiding Jachtha ven Breskens worden ingediend, stelden vertegenwoordigers van de gemeente Sluis gisteren tijdens een informatieavond. De ongeveer tachtig Bressiaanders en andere be langhebbenden die met vragen za ten, of wilden weten waarmee re kening wordt gehouden bij het op stellen van de MER, konden hun mondelinge of schriftelijke in spraakreacties in het sportcafé van Scheldeveste al indienen. Veel bewoners van Port Scaldis ageerden tegen het teloor gaan van het strandje aan de oostkant van het trio woonflats. Volgens hen is bij de verkoop van hun apparte menten beloofd dat het strandje bij de flat hoorde. De jachthaven kan wat hen betreft makkelijk op schuiven. Bewoners van de 'apenrots' ma ken zich ook zorgen over de ont sluiting van de nieuwe jachthaven en het aantal én de situering van parkeerplaatsen. Woordvoerders van de gemeente Sluis en Jachthaven BV verzeker den dat alle zienswijzen worden betrokken in de rapportage. Zij wa ren wel verbaasd over een eerste - negatieve - reactie van Gedeputeer de Staten. Kritiek dat het dagelijks provinciebestuur niet bij de plan opzet is betrokken en dat er te wei nig waarborgen zijn voor de veilig heid en de natuur is volgens hen voorbarig en onterecht. Maas trad eerder dit jaar terug als wethouder omdat hij die deeltijd baan niet meer kon combineren met zijn werk als servicemonteur bij nutsbedrijf Delta en zijn gezins leven. De gemeenteraadsfractie van de SP heeft inmiddels kritische op merkingen geplaatst bij de gang van zaken in het Hulster gemeen tebestuur. Ook wil deze fractie opheldering over de financiële gevolgen voor de gemeente van de wethouders wisselingen. Behalve Maas legde ook de PvdA'er Paul Weemaes eer der dit jaar zijn werk als wethou der neer, na herhaaldelijke gezond heidsklachten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57