Zeeland PZC Noodzaak van spoorlijn groeit Facelift van Markt in oktober Raad beslist over verbouwing huis 21 ZEEUWS-VLAANDEREN 27 30 TOP/Gemeentebelangen dringt aan op aanleg ontbrekend lijntje Sluis wacht op levering van materiaal uit China. Zuidbrug van sluizencomplex Terneuzen ontmanteld trekking 10 september U heeft nog tot morgenmiddag 00 uur om een Staatslot te kopen! Minder nieuwe huizen opgeleverd Hengst Jan Korneel kan weer te water Dinsdag 9 september 2008 Tip? redtern@pzc.nl door Conny van Gremberghe terneuzen - De komst van nieu we bedrijven op de Axelse Vlakte, die door de aanleg van de Autrichehaven extra gestimuleerd wordt, noopt tot een snelle aanleg van de spoorverbinding Axelse Sas- sing-Zelzate. De fractie van TOP/ Gemeentebelangen in de Terneu- zense raad meent dat B en W van Terneuzen, samen met provincie door Frank van Cooten aardenburg - De gemeente Sluis hoopt in oktober te beginnen met de herinrichting van de Markt in Aardenburg. Dan zijn de materia len binnen, die voor een groot deel uit China komen. Sluis heeft blijkbaar een goede rela tie met Chinese leveranciers want ook een deel van de verfraaiing van Breskens is van Chinese make lij. De herinrichting van het 'grasveld' behelst in grote lijnen een natuur stenen plein, een licht verhoogd podium voor de opgeknapte vijver en een looppad van 'flagstones' over de Markt. Door het podium en het materiaal gebruik moet de Markt de sfeer uit ademen van klassieke Romeinse badhuizen en tempels. Het hele terrein wordt rolstoel- vriendelijk en de muziekkiosk neemt een prominente plaats in. Het gebruik van nostalgische mate rialen benadrukt het cultuurhisto rische karakter van de kikkerstad. Sluis houdt vast aan de wens van de meeste Aardenburgers voor een ontmoetingsplek. en havenschap Zeeland Seaports, de ontwikkelingen in het havenge bied moeten aangrijpen om een stevige lobby richting Vlaanderen en de spoorweguitbaters Railion en NMBS (Belgische Spoorwegen) op te zetten. Het ontbrekende spoordeel Axelse Vlakte - Zelzate is al jaren een stok paardje van de Terneuzense onaf- hankelijken. Zes jaar geleden was de fractie al in de weer om Railion te bewegen tot aanleg van de paar kilometer goederenspoor. Toen was de aanleiding tot actie het buiten gebruik stellen van het spoorwegemplacement in het cen trum van de kern Sas van Gent. Het rangeerterrein is noordelijk verplaatst, maar Top/Gemeente belangen hoopte dat door de aan leg van de oostelijke spoorverbin ding Gent-Terneuzen Sas van Gent grotendeels gevrijwaard kon worden van passerende treinen met gevaarlijke stoffen. De actie PW Capaciteit van de westelijke spoorlijn heeft inmiddels zijn maximum bereikt. Reden om de lobby voor de oostelijke verbin ding met kracht op te zetten. vond bij Railion in Utrecht geen gehoor. Een onderzoek van Zee land Seaports naar de noodzaak van de ontbrekende schakel lever de in eerste instantie ook weinig respons op. Bedrijven in de Kanaal zone vonden - op Outukompu na - een snelle aanleg van de lijn niet noodzakelijk. Volgens Top/Gemeentebelangen ligt de kwestie nu beduidend an ders. De belangstelling voor de lijn zal door de komst van nieuwe be drijven - het havenschap is in af wachting van vier - aanmerkelijk toenemen. Ook de glastuinbouw sector kan er straks wellicht baat bij hebben. Top-voorman Giel van Boom vraagt het college van B en W om de zaak voortvarend aan te pakken. Ook al omdat, zo schetst Van Boom, de capaciteit op de be staande (westelijke) lijn zo langza merhand aan zijn maximum zit. Overigens heeft Top/Gemeente belangen zich inmiddels verzekerd van de steun van een belangrijke Zeeuwse lobbyiste, commissaris van de koningin Karla Peijs, die de lijn aan de orde zal stellen in het bestuurlijke overleg over de Ka naalzone. TERNEUZEN - De zuidbrug over de zeesluis bij Terneuzen is gisteren geheel ontmanteld. Vol gens projectielder Sjoerd van der Linden van Rijkswaterstaat verliep de sloop voorspoedig, na eerdere tegenslag dit weekeinde. Toen moest het werk door de harde wind grotendeels worden stil gelegd. Een tachtig meter hoge kraan moest de brugdelen op een ponton takelen.De zuidbrug is sinds vrijdag dicht voor wegverkeer. Half oktober wordt er een nieuwe brug ingehangen door twee opvarende kranen. De nieuwe brug moet eind no vember weer open zijn. foto Camile Schelstraete Staatsloterij Alles kan door Frank van Cooten sluis - Mag Nico Gerritsen uit Oostburg wel of niet doorgaan met de verbouwing van zijn mo numentale woning aan de Brugse- vaart? Deze vraag staat dinsdag 16 september centraal in de vergade ring van de raadscommissie Ruim te. De commissie buigt zich over het voorstel van het college van burge meester en wethouders om mede werking aan de verbouwing te wei geren. Gerritsen vraagt een bouwvergun ning voor een gedeeltelijke renova tie van de woning en een stuk nieuwbouw. De woning van ruim duizend kubieke meter wordt zo met 249 kubieke meter vergroot. Op grond van bestemmingsplan voorschriften kan vrijstelling wor den verleend tot 750 kubieke me ter. Als het echter om een cultuur historisch waardevol gebouw of monument gaat, is vrijstelling uit den boze. Het college is echter niet bevoegd hierover te beslissen. Dat is de ge meenteraad. Pas daarna kan het college een besluit nemen over de aanvraag voor een bouwvergun ning. Het college verwacht dat het dagelijks provinciebestuur de ver eiste verklaring van geen bezwaar niet zal verlenen. Het college ba seert zich op een brief van Gede puteerde Staten van 1 april. Voor de werkzaamheden is tevens een Monumentenvergunning ver eist, die door het college op 15 juli al is geweigerd. Het college ziet nu geen gronden vrijstelling te verlenen voor uitvoe ring van het bouwplan. Wat de commissie daarvan denkt, wordt volgende week dinsdag duidelijk, vanaf 19.30 uur in het belfort.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55