PZCh Oranje is op alles voorbereid in Skopje 36 Macedonië wordt als een geduchte tegenstander gezien. Dinsdag 9 september 2008 Serena Williams ziet harde werken beloond in finale US Open Storm van kritiek na uitdelen van tijdstraf aan Lewis Hamilton Tip? sport@pzc.nl l NOORDWIJK - Hij weet dat hij de schijn tegen heeft na alle blessures van de laatste jaren. Maar Arjen Robben koos zaterdag in overleg met bondscoach Bert van Marwijk puur voor zichzelf en liet de scepsis aan de buitenwacht. „Ik had tegen Australië kunnen spelen. En als het een kwalificatiewedstrijd was, had ik dat ook gedaan", zegt hij. „Maar ik ken mijn lichaam en het leek me beter om nog even rust te pakken, zodat ik morgenavond hele maal uitgerust en fit ben." Robben kreeg vorige week een schop op de kuit. „Niets bijzonders, dat kan altijd gebeu ren. Het was alleen vervelend dat het mij weer overkwam, terwijl ik net mijn beste voor bereiding sinds drie jaar achter de rug had. Ik had bij Real zelfs geen training gemist." Robben, hier in duel met Demy de Zeeuw, trainde gistermorgen bij de laatste training voor vertrek naar Skopje zonder problemen mee. De verwachting is dat hij morgenavond tegen Macedonië in de basis begint. De rest van de selectie is ook fit. foto Koen van Weel/ANP door Leon ten Voorde SKOPJE - Het eerste dat Giovanni van Bronckhorst te binnen schiet als hij terugdenkt aan zijn vorige optreden met Oranje in Macedo nië, is dat er grote speakers langs het veld stonden. Dirk Kuijt weet nog van vier jaar geleden dat het veld en de kleedkamers niet al te best waren en Klaas-Jan Huntelaar heeft inmiddels van enkele ploeg genoten gehoord dat de mensen in het stadion nog wel eens racis tisch kunnen reageren. Het Nederlands elftal is op alles voorbereid als morgenavond in de hitte van Skopje, de hoofdstad van Macedonië, de aftrap voor de WK-kwalificatie wordt gegeven. Het eerste tussenstation op weg naar Zuid-Afrika is meteen een verraderlijke. „Macedonië is geen Luxemburg", beseft Rafael van der Vaart. In het Gradski-stadion van Skopje zijn de slingers net opgeruimd na de zege van afgelopen zaterdag op Schotland. Die zege werd groots en gepassioneerd gevierd in het land dat zich de Parel van de Bal kan noemt, maar de spelers heb ben de roes inmiddels uit hun lij ven laten stromen. „Ook Neder land is nog niet klaar met ons", waarschuwt de superster van de ploeg Goran Pandev. Dat je in Macedonië niet zomaar drie punten ophaalt, weet het Ne derlands elftal nog van 2004, toen de ploeg niet verder kwam dan een gelijkspel. Van die selectie zijn Khalid Boulahrouz, Nigel de Jong, Mark van Bommel, Dirk Kuijt en Giovanni van Bronckhorst er mor genavond weer bij. Zij weten dus hoe lastig het voet ballen is in Skopje, waar de tempe ratuur de afgelopen dagen richting de 40 graden kroop. Een gegeven waar de Schotten blijkbaar geen re kening mee hadden gehouden, omdat zij akkoord gingen met een wedstrijd om drie uur 's middags. Maar niet alleen de omstandighe den en het fanatieke thuispubliek maken de start van Oranje tot een lastige. Macedonië heeft ook een aardig elftal, dat in de vorige kwali jk Het Nederlands elftal is gewaar- schuwd. Macedonië, de tegen stander van morgenavond in de kwalificatiereeks voor het WK, is een ploeg met kwaliteit. ficatiereeks onder meer gelijkspeel de op Old Trafford tegen Enge land. Veel van de internationals hebben inmiddels ook hun plek gevonden in allerlei Europese competities. Een van hen is Goran Popov, ver dediger van Heerenveen. „Ik denk dat de start voor Neder land vervelender is dan voor ons", zegt de bondscoach, Srecko Ka- tanec. Hoewel de oud-speler van VfB Stuttgart en Sampdoria en de voormalig bondscoach van Slove nië prima resultaten boekt met Ma cedonië heeft hij lang moeten vechten voor erkenning. „Vanaf de eerste dag dat ik hier werk, word ik gezien als een in dringer. Macedonische coaches zijn jaloers", aldus Katanec, die vooralsnog wel alle steun heeft van de spelers. Grote vedette van de ploeg is spits Pandev, die eruitziet als een routi nier op leeftijd, maar in werkelijk heid nog maar 25 jaar is. Pandev speelt al zeven jaar in Italië en is sinds 2004 succesvol schutter voor Lazio Roma. Net als bij alle Macedoniërs brandt ook bij hem het vuur van ambitie. „Wij zijn een geduchte concurrent voor de favorieten in deze poule. Dat hebben we tegen Schotland wel bewezen. Ik zie niet in waar om wij niet om de eerste plaats kunnen gaan spelen." Winnen van Nederland wordt in de geboortestad van Moeder Teres- sa ook allang niet meer als een wonder beschouwd. „Ik wil niet incidenteel stunten, ik wil naar het WK", verwoordt de Kroaat Ka tanec het gevoel van alle Macedo niërs.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 51