'Kritiek op bouw bij A58 onterecht' Mr Addicted is alleen verslaafd aan muziek Tholen blijft eiland van rust en ruimte Oefening luchtmacht Borsele valt in de prijzen Van 't Westeinde: Bedrijven op Goese Poel II juist duurzaam. Goese dj staat in finale van Dancetour producer contest. Christelijke partijen zetten vraagtekens bij uitbreiding recreatie. Apaches, Cougars, Chinooks en Fi6's razen over Walcheren. Zuidbrug sluizencomplex Terneuzen ontmanteld S PZC Dinsdag 9 september 2008 25 door Harmen van der Werf GOES - De kritiek van provinciebe stuurders op de bebouwing van het Goese bedrijventerrein De Poel II heeft de Goese wethouder Sophie van 't Westeinde 'ver baasd'. Vooral de nieuwbouw voor technische dienstverlener Imtech langs rijksweg A58 moet het ont gelden, afgelopen vrijdag nog. Van 't Westeinde: „Ik vind het geen le lijk gebouw. Ik kan me wel voor stellen dat mensen eraan moeten wennen, omdat het daar nu zo al leen staat." Wethouder Van 't Westeinde ver baast zich niet alleen over de kri tiek, zij zegt die ook 'niet goed te begrijpen'. „Op de Poel II wordt ge bouwd binnen de voorwaarden van het gemeentelijke bestem mingsplan. Dat bestemmingsplan is in 2000 door het provinciebe stuur goedgekeurd. Er mag tot maximaal vijftien meter hoog ge bouwd worden. Het gebouw van Imtech voldoet aan die voorwaar de." Imtech brengt in Goes een aantal vestigingen samen. Er zijn aan het Goese filiaal straks 225 werkne mers verbonden, van wie een groot aantal 'buiten' werkt, bij op drachtgevers. Voor de gemeente Goes is Imtech al met al 'een grote vis'. Heeft dat wellicht meegespeeld in de bouweisen? „Absoluut niet", volgens wethouder Van 't Westein- door Koen van Bommel GOES - Je staat niet iedere dag in de finale van een landelijke dance contest. Mr Addicted, geboren in Yerseke, nu Goesenaar, heeft het voor elkaar. Hij is een van de vier finalisten van de Dancetour produ cer contest. Mr Addicted, Johan Boone voor in timi, begon zijn muzikale carrière net als Barry White in de kerk. Niet in een koor maar als organist. En hij is ook geen zwaarlijvige soulzanger. Beukende housenummers met een vrolijk tintje is meer zijn ding. Dat is ook meteen z'n handels merk. „Er moet humor in zitten. Je gaat tenslotte uit om een leuke avond te hebben." Dat is ook zijn kracht als dj, vindt hij zelf „De meeste dj's zijn heel koel en terughou dend en hebben een enorm ego. de. „Omdat zulke zaken altijd sub jectief zijn, werken we in Goes met een welstandscommissie. Die is volstrekt onafhankelijk. Als de commissie met een bouwplan ak koord gaat, krijgen we het als colle ge van B en W ook niet eens meer te zien." Het is een bewuste keuze geweest dat in de Poel II vrij hoog mag wor den gebouwd. „Een duurzame keu ze", stelt Van 't Westeinde, „want bij hoogbouw gebruik je je grond intensiever. Anders ben je zo uit verkocht." Met de Poel II gaat het al rap. Gere kend was op de verkoop van twee a drie hectare per jaar. Dat was de laatste twee jaar fors meer, negen a tien hectare. Van 't Westeinde: „Over drie jaar hebben we een nieuw bedrijventerrein nodig." Bij hotel Goes, aan de overzijde van de weg Goes-Zierikzee, wil de ge meente dit realiseren. Niet in het gehele gebied, maar in een deel er van. „Ik krijg daar geen warme gevoe lens bij", merkte provinciaal be stuurder Harry van Waveren vrij dag bij die locatiekeuze op. Het ge bied ligt tegen het Poelbos aan en Goes gaat weer 'een grens over', is het idee. Van 't Westeinde denkt dat de weerstand te overwinnen is. „We gaan dat terrein bosrijk in richten, zodat het goed in de omge ving past." 155 Provinciebestuurders hebben kri- tiek op de bebouwing op bedrij venterrein Poel II bij Goes. Goes wijst erop dat de provincie hier aan eerder groen licht gaf. Zelfben ik echt aan het feesten als ik draai, dat werkt aanstekelijk." Toch vindt hij het produceren van muziek leuker dan het draaien er van. „Als je als dj door wilt breken, moet je vooral veel slijmen bij an dere plaatjesdraaiers. Daar heb ik een hekel aan. Bovendien geeft het een grotere kick als een ander jouw nummer draait in een club, dan wanneer je zelf iemand mu ziek van een anderdraait." Mr Addicted steekt veel tijd in het maken van liedjes. Zeker dertig uur per week is hij er mee bezig. Hij gaat dan zitten achter z'n com puter, net zo lang tot er wat leuks uit komt. Hij heeft de dancetour al eens ge wonnen, maar dan de dj contest. Een echte alleskunner dus. „De winnaar mocht op de Grote Markt [55 Johan 'Mr Addicted' Boone uit Goes is een van de vier finalisten van de Dancetour producer con test. Zijn handelsmerk is beuken de house met een vrolijk tintje. HEINKENSZAND - Borsele is lande lijk in de prijzen gevallen met het programma voor Open Monumen tendag komend weekeinde. Een ju ry heeft voor de Bouwfonds Tro fee 2008 de programma's in 350 ge meenten beoordeeld. Delft komt als beste uit de bus, wat 2500 euro oplevert. Borsele, Noordenveld en HoogezandSappemeer krijgen een eervolle vermelding a 1000 euro. www.borsele.nl in Goes draaien, dat gaf een enor me kick." Hij hield er flink wat boekingen aan over. De naam Mr Addicted slaat niet op drugsgebruik. Daar is hij, vanwege zijn christelij ke achtergrond, fel op tegen. Hij weigert zelfs te draaien op feesten die bekend staan om het vele drug sgebruik. Nee, zijn naam is een keer verzonnen door een vriend, terwijl ze op weg waren naar een feest. „Het klonk lekker stoer. En ik ben natuurlijk wel verslaafd aan muziek." Zijn mooiste ervaring was toen hij moest draaien in een Culemborg- ze discotheek. Er zouden ook wat bekende dj's optreden, maar die hadden afgezegd. Alleen hij stond achter de draaitafels. „Na afloop kreeg ik reacties dat mensen het oude Roxy- en IT-ge- voel kregen, dat was echt fantas tisch." J) Op www.dancetour.nl kan gestemd worden op Mr Addicted voor de pro ducer contest. door Rob Paardekam THOLEN - Rust en ruimte. Die twee woorden vielen gisteren misschien wel honderd keer tijdens de com missie ruimte in Tholen. Onder werp van gesprek was de uitbrei ding van campings in de gemeente en de komst van nieuwe kampeer terreinen. De meeste partijen zijn daar wel voor te porren, maar ie dereen wil wel dat Tholen een oa se van rust en ruimte blijft. Toch zijn de streng christelijke par tijen er nog niet zo zeker van dat het echt zo rustig zal blijven in de gemeente als de notitie waar giste ren over werd gepraat, wordt vast gesteld. „Zit de bevolking nou echt wel te wachten op de uitbreiding van recreatie en toerisme?", vroeg Rien Klippel (Reformatorische MIDDELBURG - Onder de codenaam Recovery houdt de Koninklijke Luchtmacht vanaf volgende week dinsdag 16 september een oefe ning boven Walcheren en Zeeuws-Vlaanderen. Helikopters van de vliegbasis Gil- ze-Rijen trainen het ophalen van eigen eenheden achter de vijande lijke linies. Bij de oefening zet de luchtmacht Chinook- en Cougartransportheli- kopters in die ondersteunt worden door Apache-gevechtshelikopters. Fractie Tholen) zich af „Uit een enquête blijkt dat maar 10 procent van de bevolking meer toeristen wil aantrekken." Ook SGP en Christenunie zijn er niet zo zeker van dat uitbreiding en wellicht nieuwvestiging van kampeerterrei nen wel zo goed is voor Tholen. Alle drie genoemde partijen pleit ten gisteren voor een brede discus sie over de uitbreiding van het toe risme in relatie tot de rust en ruim te. Daar voelden CDA, WD en PvdA weinig voor. Die laatste par tij benadrukte dat er gesproken werd over een notitie die enkel en alleen over kampeerterreinen gaat. Ze voelt er niets voor om de dis cussie daarover te laten uitlopen op een debat over het toerisme in het algemeen. „Rust en ruimte zijn belangrijk. Dat zijn we het alle maal over eens", stelde PvdA'er El len van der Wal. „De uitbreiding of nieuwvestiging van campings hoeft dat niet in de weg te staan." Eenheden van de Luchtmobiele Brigade doen op de grond mee aan Recovery. Op donderdag 18 september wor den boven Zeeuws-Vlaanderen ook Fi6-jachtbommenwerpers bij de oefening betrokken. De vliegbe wegingen concentreren zich op 16, 17 en 23 september boven Walche ren. De transporthelikopters landen in het gebied ten zuiden van het Veerse Meer. De oefeningen duren tot middernacht. Volgens de luchtmacht blijven tij dens de oefening de geldende mi nimumvlieghoogten en andere be perkingen boven de bebouwde kom van kracht. TERNEUZEN - De zuidbrug over de zeesluis bij Terneu- zen is gisteren ontmanteld. De sloop van de brug is voorspoedig verlopen na eerdere tegenslag dit weekein de. Toen moest het werk vanwege slecht weer stil wor den gelegd. De zuidbrug is sinds afgelopen vrijdag niet meer te gebruiken door het wegverkeer. De nieuwe brug moet eind november open zijn. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49