duidelijkheid over bonussen Wrevel maar op de post Beter en scherper zien? de kijkkamer 1 *11**11 *1 1 COMMENTAAR Rijkswaterstaat haalt 'knik' uit A58 bij Sloedam Bij goed bestuurdersschap hoort Directeur Rob Zomer kreeg altijd openheid over directeurssalarissen betaald uit twee deeltijdbanen Het kan! Ontdek de revolutie in brillenglazen; ZEISS i.Scription® goed zien is fantastisch PZC Dinsdag 9 September 2008 3 Zeeland tobt met de toekomst van de ziekenhuizen boven de Westerschelde. Moeten ze samen en zo ja, hoe? Het wachten is op het oordeel van de Nederlandse Mededingingsautoriteit. In de tussentijd kan het uiterst broze draagvlak voor de fusieplannen van Ziekenhuis Walcheren en de Oosterscheldeziekenhuizen worden versterkt. In de eerste plaats met vertrouwenwekkend bestuur. Dat wil echter niet best lukken. Begin dit jaar bleek de greep op de uitgaven volstrekt onvoldoende. Om hun finan ciën op orde te krijgen, moeten de ziekenhuizen pijnlijk bezui nigen. Bovendien werd vorig week bekend dat de ziekenhuis directeuren Hans Simons en Rob Zomer bovenop hun fraaie salaris een bonusje hebben gehad. Dat is niet uit te leggen. Een extraatje voor een al riant betaalde bestuurder is soms toch gepast. Als Simons en Zomer deze moeizame flisie hadden afgerond, dan misschien wel. Als beide directeuren hun personeel hadden meegekregen met alle lastige veranderingen, dan wellicht wel. Als zij daarbij volop gevoel hadden getoond voor de wensen van de Zeeuwse zorgconsumenten, dan wel. Maar nu wekt zo'n bonus alleen maar wrevel. Die neem je niet weg door het geld terug te geven. Sinds de bestuurscode Good Governance (goed bestuur dersschap) openheid en klaarheid over de besteding van publiek geld bepleit, zijn ook sala rissen van ziekenhuisdirecteuren openbaar. Simons legde voor die praktijk in de gezondheidssector mede de kiem, als staatssecretaris en in zijn adviseurswerk daarna. Maar de inkomensgegevens van de bestuurders van de Oosterschelde ziekenhuizen zijn in 2006 nog be knopt weergegeven in het jaarver slag. Beknopter dan bij Ziekenhuis Walcheren. Pas dit jaar is de ver slaglegging van beide ziekenhui zen op dezelfde leest geschoeid. Simons staat met een bezoldiging van 199.693 euro in de jaarreke ning 2006. Daarvan staat 1800 eu ro op voor representatiekosten en 1500 euro voor 'diverse vergoe ding', van tefoonkosten en dergelij ke. In 2007 staat er 219.201 achter 'totaal inkomen'. Daar moet nu de bonus ad 10 mille vanafj heeft Si mons toegezegd. Simons' bruto-in- komen steeg afgelopen jaar 4200 euro en hij kreeg duizend euro meer aan onkostenvergoeding. Die post komt op 6000 euro. Directeur Rob Zomer was in 2007 weliswaar enig di recteur van Ziekenhuis Walcheren, maar hij staat slechts voor een deeltijdverband van ne gentig procent op de loonlijst. Tien procent wijdde hij aan het Zeeuws Radio Therapeutisch Insti tuut. Daarvoor kreeg hij in totaal 26.065 euro, vijfhonderd euro meer dan voor het twaalf pro cents-dienstverband bij het ZRTI in 2006. Zomer, in dienst sinds 2004, is per dit jaar van dat deel tijdverband af Na een interim schap door ouddirecteur J. van den Blink van Ziekenhuis Walcheren heeft het ZRTI sinds deze maand een eigen directeur en raad van toe zicht. Ziekenhuis Walcheren keer de Zomer over 2007 218.491 euro aan totaal inkomen uit. In 2006 was dat nog 170.419 euro. De opval lendste verschillen tussen de twee loonspecificaties zitten in het bru tosalaris: 28.000 euro meer, en de onkostenvergoeding: die was vorig jaar 7418 euro, in 2006 nog 1799 eu ro. Met de bonus van tienduizend euro en de navenant hogere werk geverslasten komt het eindbedrag op 48.000 euro meer dan in 2006. Wat verdienen bestuurders van vergelijkbare ziekenhuizen? Directeur J. Kevenaar van het Franciscus Ziekenhuis in Roosendaal stond in 2007 voor een bedrag van 254.000 euro op de loonlijst. Ziekenhuis Bernhoven in Oss en Veghel betaalde directeur R. Peters in 2007 236.000 euro. Het Antonius Ziekenhuis Zuidwest-Friesland betaalde W. van der Kam in 2007 207.000 euro. J. Blox, voorzitter van de Raad van Bestuur van het Elkerliek Ziekenhuis in Helmond, stond in 2007 voor 222.000 euro op de loonlijst. Het Lievensberg Ziekenhuis in Bergen op Zoom betaalde directeuren J. Ensing en A. Ruikes in 2007 elk 145.000 euro (sinds 1 april in dienst). ARNEMUIDEN - De 'knik' in de belij ning op de zuidbaan van snelweg A58 bij de Sloedam bij Arnemui- den wordt deze week rechtgetrok ken. Weggebruikers op het nieuwe stuk asfalt onder het spoorwegvia duct van de Sloelijn wijken nog te veel uit naar de middenlijn. Door de lijnen te verleggen, moet dat probleem verholpen zijn, denkt Rijkswaterstaat. Als na onderzoek blijkt dat dat ook het geval is, zal de snelheidsbe perking van 100 km/u komen te vervallen. Voor het zover is, moet echter eerst ook de vangrail wor den verzet. Die klus staat pas me dio 2009 op de planning, wanneer er wordt gemaaid langs de A58. deert met de geboortedatum dat ie dere kiesgerechtigde daarop zelf moet invullen. Zo kan fraude gro tendeels worden uitgesloten. Van de Pas benadrukt dat het ronselen van stemmen onder het mom van 'helpen bij het invullen van het stembiljet' strafbaar blijft. In Zeeuws-Vlaanderen hebben zich tien partijen geregistreerd, bo ven de Westerschelde acht. In de regio's zijn respectievelijk 18 en 21 zetels te verdelen onder ingezete nen. Voor 16 september moeten de kandidatenlijsten zijn inge diend. Die worden ook bekendge maakt op internet. Agrariërs (ZL- TO), bedrijven (Kamer van Koop handel) en natuurbeheerders (Bos- schap) doen niet mee met de ver kiezingen, maar zij hebben een vas te plek in de waterschapsbesturen. 1*5 Uit een landelijke enquête blijkt dat slechts 12 procent van de bevolking weet dat er in novem ber waterschapsverkiezingen worden gehouden. Hans Simons Rob Zomer Wordt de huidige generatie brillenglazen nog geslepen in ruwe stappen van een Het resultaat; kwart dioptrie. Wij meten uw ogen veel nauwkeuriger en verwerken zelfs de de allerbeste afbeeldingkwaliteit ooit allerkleinste details tot op l/100e dioptrie precies in i.Scription" brillenglazen. een ongeëvenaard goed nachtzicht Segeersstraat 35 - Middelburg - (0118) 674004 - zondag maandag gesloten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3