niet hopeloos in een hoekje Eerste medailles paralympische ploeg Zilver voor Mirjam de Koning en Annette Roozen. Michaëlla Krajicek zakt verder weg Kohl en Lang naar ploeg Silence-Lotto Braziliaans elftal ruim voorbij Chili Geruchten over rentree Armstrong Wielrenner Julich zet punt achter loopbaan Zes tafeltennissers naar EK in Rusland PZC Dinsdag 9 September 2008 37 Danny Jordaan: „Alle werknemers krijgen een gratis kaartje voor het eerste WK-duel in het stadion dat ze zelf hebben gebouwd." foto Sang Tan/ CPD/AP namen. Zij zeiden: we voelen ons veilig. Er is geen probleem. Zij be kritiseerden de Zuid-Afrikaanse media, omdat het incident 50 kilo meter van de loting plaatsvond." Hoe belangrijk was Nelson Mande- la voor u? „Heel erg belangrijk. Hij zat 27 PEKING - De Nederlandse ploeg heeft bij de Paralympische Spelen in Peking gisteren de eerste medail les binnengehaald. Zilver was de mooiste kleur. Verspringster Annette Roozen en zwemster Mirjam de Koning ein digden in hun klasse als tweede. Zwemmer Mike van der Zanden voegde er een bronzen plak aan toe. Annette Roozen moest in de klas se F42 alleen de Duitse Christine Wolf laten voorgaan. Die sprong met 3,73 meter een wereldrecord. Roozen kwam tot een afstand van jaar in de gevangenis. Wij protes teerden continu: 'Free Mandela'. Ik herinner me dat mijn moeder altijd zei: 'Oh, ik hoop vurig dat die Mandela vrij wordt gelaten. Dan ben je tenminste wat vaker thuis'." Hoe belangrijk was Nelson Mande- 3,63 meter. In de Watercube zwom Mirjam de Koning in de klasse S6 naar de tweede plaats op de 100 meter vrije slag. De Amsterdamse was in de series ruim drie tellen sneller dan de nummer twee, maar moest in de finale Eleanor Simmonds voor zich dulden. De Amerikaanse liet een tijd van 1.18,75 noteren, waar De Koning op 1.19,24 bleef steken. In de serie zwom de Nederlandse 1.18,56. Mike van der Zanden eindigde in de klasse S10 als derde op de 100 meter vlinderslag. De zwemmer uit Moergestel tikte aan in een tijd van 59,39. Het goud was voor de Braziliaan Andre Brasil in een we reldrecord van 56,47, de Spanjaard Daniel Julian Levecq (58,53) vero verde het zilver. la bij het binnenhalen van het WK? „Cruciaal. Want alles is gelijk tus sen de landen. Jullie hebben goe de stadions, wij ook. Jullie heb ben een prima commercieel plan, wij net zo goed. Alles is gelijk. Maar dan hebben wij Mandela nog. Hij is een winnaar, hij maakt het verschil." Dressuuramazone Petra van de Sande greep net naast de medail les. In de individuele wedstrijd (Grade II) eindigde de Nootdorpse met haar paard Toscane als vierde. Het goud ging naar de Duitse Brit- ta Napel. De zitvolleybalsters stonden giste ren voor de eerste krachtproef. Na de eenvoudige zege op Japan (3-0) volgde met Oekraïne een serieuze test. De ploeg van bondscoach Bes tebroer won met 3-1. Oranje moest de tweede set afstaan, maar had verder weinig problemen. De Nederlandse rolstoelbasketbal- sters, met de Goese Elsbeth van Oostrom in de gelederen, leden een ruime nederlaag tegen wereld kampioen Canada. Verdedigend klopte het wel aan Oranje-zijde, De voorzitter van het organisatieco mité Danny wijst vervolgens op een grote foto waar hij en Nelson Man dela samen poseren met de wereld beker. Dan zegt Danny Jordaan: „Laten we hopen dat hij er bij de aftrap op 11 juni 2010 ook bij is. Ja, laten we het hopen." maar het scorend vermogen bleef ver achter: 32-59. Morgen treft Ne derland Japan, dat de eerste twee duels winnend afsloot. Wielrenner Alfred Stelleman ein digde op de 1 kilometer tijdrit in de klasse BVI 1-3 als twaalfde. De Eindhovenaar, die met Jacco Tette- laar reed, zette een tijd neer van 1.09,077. Het goud ging naar de Brit Anthony Kappes in 1.02,864. Stelleman, zondag uitgeschakeld in de individuele achtervolging, gaat zich nu voorbereiden op de wegwedstrijd. De Nederlandse ploeg heeft bij de Paralympische Spelen de eer ste medailles veroverd. Op de eerste dag was er tweemaal zil ver en één keer brons. RIJSWIJK - Michaëlla Krajicek is ver der weggezakt op de wereldrang lijst. De Nederlandse tennisster, die door een knieblessure al enige tijd niet in actie komt, staat sinds gisteren op de 172e plaats. Ze lever de 38 plekken in. Krajicek is nog wel steeds de best geklasseerde Ne derlandse. Nicole Thijssen is de nummer 224. Serena Williams voert het klassement na haar zege op de US Open aan. RIJSWIJK - De Oostenrijkse wielren ner Bernhard Kohl fietst vanaf ko mend seizoen voor Silence-Lotto. Kohl, die nu nog uitkomt voor Ge- rolsteiner, verraste in juli met de derde plaats in het eindklassement van de Ronde van Frankrijk. De Duitser Sebastian Lang maakt eveneens de overstap van Gerols- teiner naar Silence-Lotto. Kohl on dertekent een contract voor drie jaar. Lang tekent voor twee jaar. SANTIAGO - Brazilië heeft goede za ken gedaan in de strijd om deelna me aan het wereldkampioenschap voetbal 2010 in Zuid-Afrika. Het elftal van bondscoach Dunga won de uitwedstrijd tegen Chili met 3-0. Bij rust leidden de Brazilianen al met een verschil van twee doel punten. Luis Fabiano en Robinho scoorden. Ver in de tweede helft trof Luis Fabiano opnieuw doel. NEW YORK - Lance Armstrong staat volgens een aantal Amerikaanse media op het punt zijn rentree in het wielerpeloton te maken. De zevenvoudig winnaar van de Tour de France zou komend sei zoen een aantal races voor de wie lerploeg Astana gaan rijden. Bij die formatie is de Belg Johan Bruyneel de baas. Hij was de steun en toeverlaat van Armstrong (37) bij al zijn tourzeges. BERLIJN - Wielrenner Bobby Julich zet aan het einde van het seizoen een punt achter zijn loopbaan. De 36-jarige Amerikaan, in dienst van CSC, kan de vele opofferingen om tot de wereldtop te behoren niet meer opbrengen. Julich fietste ruim 15 jaar tussen de profs. Julich maakte de meeste indruk in de Tour de France van 1998. Hij eindigde destijds als derde. ZOETERMEER - De Nederlandse ta- feltennisbond heeft zes spelers ge selecteerd voor het EK in Sint-Pe- tersburg (Rusland). Trinko Keen is de enige man. Daarnaast gaan Lin da Creemers, Li Jiao, Li Jie, Carla Nouwen en Elena Timina naar het evenement, dat van 4 tot en met 12 oktober wordt gespeeld. In de Russische stad wordt zowel het landen- als het individuele toer nooi gehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39