Negende titel Huigh en Wagenaar pakken winst op vluchten vanuit Limoges en Orleans Elco van der Geest overweegt als Belg naar Olympische Spelen te gaan Ritwinst Coss in Ronde van Groot-Brittannië Joannathan Duinkerke pakt zege in Calfven Jaarling van Mattie de Witte haalt snelheid van 120 km per uur. Gabri speelt ook niet tegen Roda JC Edward de Leng vijfde in Amsterdam Vooronderzoek naar gedrag fans Willem II Kort geding Pioniers is van de baan Serena Williams wint in finale US Open van Jelena Jankovic. Judoka (29) denkt eraan 'Veldkamp-route' naar Londen te nemen. 341 Dinsdag 9 september 2008 PZC W LONDEN - De Australische wielren ner Matthew Goss heeft gisteren de tweede etappe van de Ronde van Groot-Brittannië gewonnen. De renner van de Deense ploeg CSC was in Newbury na 145 kilo meter de snelste in de sprint. Goss versloeg de Nieuw-Zeelander Julian Dean en de Australiër Chris Sutton. Klassementsleider Ales- sandro Petacchi eindigde als zesde en behield de leiderstrui. GOES - Joannathan Duinkerke heeft een wielerwedstrijd voor ID-renners in het Brabantse Calf ven gewonnen. De Nederlandse kampioen uit Goes was al in een vroeg stadium samen met Davy Mertens uit Etten-Leur aan de haal gegaan. Samen reden ze daar na ver van de rest weg. Duinkerke won de spurt met een banddikte verschil. door Fred Rabout OOSTBURG - Ko Huigh uit Cadzand en Dies Wagenaar uit Kloetinge zijn de provinciale winnaars van de vluchten vanuit Limoges en Or leans geworden. Dat de duiven ook in het donker hun thuisreizen voortzetten, be wees de duivin van Huigh. De lief hebber (74) had er voor het laatste concours in deze discipline veer tien ingekorfd. Huigh had de zater dagavond visite, toen hij om even voor half tien wat geritsel bij het duivenhok hoorde. „Het was nood weer, regen en bliksem. Het was geen weer om duiven te verwach ten", aldus Huigh. Toch zat de tweejarige duivin er plotseling. Om tien voor elf 's avonds mocht AMSTERDAM - Gabri mist zondag ook de tweede competitiewed strijd van Ajax dit seizoen. De Spaanse middenvelder heeft nog te veel last van een enkelblessure om voor eigen publiek tegen Roda JC uit te komen. Het is nog ondui delijk of hij volgende week donder dag wel met Ajax tegen FC Borac in de Uefa Cup kan voetballen. Ajax gaat volgende week zondag op bezoek bij Feyenoord. AMSTERDAM - Edward de Leng heeft bij een atletiekwedstrijd in Amsterdam een vijfde plaats be haald in de categorie H40. De wed strijd ging over 30 kilometer. De atleet uit Biggekerke realiseer de een tijd van 2 uur 1 minuut en 13 seconden. Van de in totaal 1600 deelnemers finishte De Leng uiteindelijk op de 21e plaats. Huigh zijn tweede op het thuis- hok begroeten. Het was trouwens al lange tijd geleden dat er een dui- venfeestje gevierd kon worden in Cadzand-Bad. „Dat is dertien jaar geleden. Toen pakten we de eerste twee van Zeeuws-Vlaanderen op het concours vanuit Perpignan en dat jaar werden we ook fondkam pioen van het centrum Terneu- zen." Dies Wagenaar moet niet zo ver te ruggaan. Ongeveer vijf geleden won hij provinciaal Orleans voor oude duiven. Zaterdag zag hij een jong 'vetblauw' doffertje het pro vinciaal concours vanuit Orleans winnen. Wagenaar had er twintig ingekorfd voor dit concours. Bij FTC Ko Huigh uit Cadzand en Dies Wagenaar uit Kloetinge mogen zich de provinciale winnaars van de vluchten vanuit Limoges en Orleans noemen. TILBURG - De aanklager betaald voetbal van de KNVB is een voor onderzoek gestart naar de wanor delijkheden tijdens het competitie duel Willem II-Ajax. Fans van de Tilburgers zouden voortdurend het vak met bezoekers hebben be kogeld met bekers vloeistof en an dere voorwerpen. Willem II zegt alles in het werk te stellen de schuldigen op te sporen en te bestraffen. HAARLEM - Het dreigende kort ge ding van honkbalclub Hoofddorp Pioniers tegen de Nederlandse honkbalbond is van de baan. Overleg tussen advocaten van bei de partijen heeft er gisteren toe ge leid dat het bondsbestuur de eer der gestaakte wedstrijd Pio- niers-Kinheim voor morgenavond weer op het programma heeft ge zet. zijn vereniging PV de Zeeuw in Goes pakte hij acht prijzen. Alleen Mattie de Witte met een derde prijs verstoorde het Wagenaar-fes tival. Wagenaar: „Mijn jonge dui ven komen dit jaar voortreffelijk naar huis. Het enige minpuntje is dat ze steeds buiten blijven zitten bij hun thuiskomst, doffers en dui- vinnen. Dan weet je het wel. Dan hebben ze andere zaken aan hun hoofd." Het doffertje van zaterdag was alleen, kwam dus vlot naar binnen en het was prijs. Naast deze beide provinciale con coursen werd ook het voorlaatste natoerconcours gevlogen. De op dracht was Creil en een jaarling van Mattie de Witte uit Goes werd de snelste van Zeeland. Dit op 5766 duiven, waaronder 747 invlie- gers. De jaarling van Mattie de Witte kwam met een snelheid van ruim 120 kilometer per uur naar huis. door Gertjan van Geen DEN HAAG/NEW YORK - Met haar negende Grandslamtitel is Serena Williams teruggekeerd op de eer ste plaats van de wereldranglijst. Een plek waar ze, in ieder geval wat haar betreft, thuishoort. De Amerikaanse klopte gisteren Jele na Jankovic in de finale van de US Open: 6-4, 7-5. Het was haar derde titel in New York. Het was alweer zes jaar geleden dat er een Amerikaanse in Queens de finale bereikte. Niet geheel toe vallig betrof het toen ook de jong ste van de Williams-zusjes. Serena was in die tijd de absolute heerse res van het vrouwentennis. Ze won vier grand slams op rij. In 2008 heerst er chaos. Num mert Justine Henin nam vlak voor Roland Garros afscheid en sindsdien wisselden de vrouwen aan de top zich in rap tempo af. Maria Sjarapova, Ana Ivanovic en ook Jankovic - een weekje - moch ten voelen wat het is om op papier 's werelds beste te zijn. De strijd om de kroon is zelfs zo open, dat de Russische captain van het Fed-Cupteam overweegt Dinara Safina en Jelena Dementjeva niet op te roepen om hun kans op de nummer-i-positie te vergroten. Voor Serena Williams is de absolu te top niets bijzonders. Ze leek gis teren, in de vanwege tropsiche storm Hannah uitgestelde finale, het minst onder de indruk van wat er op het spel stond. De Ame rikaanse hoefde niet eens haar ab solute topvorm tevoorschijn te to veren om aan de goede kant van de score te blijven. Die had ze twee ronden eerder al laten zien, toen ze tegenover haar zus Venus stond. Die partij ging de boeken in als mooiste van het toernooi. Serena Serena Williams heeft de US Open gewonnen. De 26-jarige Amerikaanse is in de finale te sterk voor de als tweede ge plaatste Jelena Jankovic: 6-4 7-5. won na twee tiebreaks en nam zo revanche voor de verloren Wim- bledon-finale. Op dat heilige gras was al defini tief duidelijk geworden, dat de twee beste tennissters ter wereld dezelfde achternaam hebben. De beide dames moeten alleen zin hebben en tijd om te trainen om zulks ook elke keer weer te bewij zen. Jankovic bewees dat zenuwen de baas zijn niet haar sterkste kant is. De Servische, die niet eerder in de eindstrijd van een major stond, had alle kans om de finale tot een derde set te rekken. Bij 5-3 op de service van Williams kreeg ze drie setpunten op rij. Een game later sloeg ze een dubbelfout op de vier de. Bij voordeel op 5-6 volgde weer een dubbelfout. Williams wist op dat moment dat het niet meer fout kon gaan. Op routine speelde ze de laatste twee punten. Pas na de laatste winnende klap volgde een enorme ontlading. „Ik ben zo gelukkig", verwoordde ze afloop van de finale haar gevoel. „Ik heb hard moeten werken om hier weer te komen. De eerste plaats was geen doel voor me, ik zie het meer als bonus. Mijn zus Venus moet ik enorm bedanken. Ze heeft me geholpen bij het ma ken van een strategisch plan." Vrouwenfinales New York 1999: Serena Williams-Hingis 6-3 7-6 2000: Venus Williams-Lindsay Davenport 6-4 7-5 2001: Venus Williams-Serena Williams 6-2 6-4 2002: Serena Williams-Venus Williams 6-4 6-3 2003: Justine Henin-Kim Clus ters 7-5 6-1 2004: Koeznetsova-Dementje- va 6-3 7-5 2005: Clijsters-Pierce 6-3 6-1 2006: Sjarapova-Henin 6-4 6-4 2007: Justine Henin-Svetlana Koeznetsova 6-1 6-3 »- 2008: Serena Williams-Jelena Jankovic 6-4 7-5. door Gijs van Oosten DEN HAAG - Judoka Elco van der Geest (29) wil als Belg naar de Olympische Spelen van 2012 in Londen. Op die manier ontloopt hij in het kwalificatietraject de con currentie van Henk Grol in de ge wichtsklasse tot 100 kilogram. Voordat Van der Geest die beslis sing neemt wil hij in het komende half jaar op diverse internationale wereldbekerwedstrijden presteren. De judoka uit Velserbroek werd in 2002 Europees kampioen in zijn gewichtsklasse. Als gevolg van twee kruisbandoperaties in 2000 en 2005 heeft Van der Geest nog niet het gevoel dat zijn carrière vol tooid is. „Ik heb de beslissing genomen om ten minste nog één jaar volop te ju doën", aldus de jongere broer van zwaargewicht Dennis van der Geest. „Ik heb een paar mindere ja ren gehad, maar het gaat steeds be ter met mijn judo. Ik wil mijn oude niveau weer halen en als dat niet meer gaat, dan stop ik ermee. Als het lukt, dan wil ik de Bel gische nationaliteit aanvragen. Ik laat nu uitzoeken wat de mogelijk heden zijn." Het IOC eist dat een genaturalis eerde sporter mag deelnemen aan de Olympische Spelen als hij ten minste drie jaar de betreffende na tionaliteit bezit. Van der Geest dient derhalve op 27 juli 2009 over het Belgisch pas poort te beschikken. Het is geen ongebruikelijke route, want een reeks Nederlandse sporters is hem al voorgegaan: ruiter Jos Lansink, zeiler Carolijn Brouwer en schaat ser Bart Veldkamp. Het idee van Elco van der Geest om de Belgische nationaliteit aan te nemen is positief ontvangen door de rechts-liberale Vlaamse politicus Jean-Marie Dedecker. Hij was in een vorig leven succesvol ju- dobondscoach (1981-2000) van on der andere olympisch kampioene Ulla Werbrouck. Het judo in Bel gië is na de succesvolle jaren ne gentig ver teruggevallen en ook zijn de Belgische olympische me dailles schaars. Elco van der Geest bereikte in 2004 op de Olympische Spelen van Athene een vijfde plaats. Hij werd in de jaren daarna niet alleen geconfronteerd met blessureleed, maar ook met de opmars van het jonge talent Henk Grol. Grol werd in april Europees kampioen in de gewichtsklasse tot 100 kilo en won brons op de Olympische Spelen in Peking. Omdat een land op de internatio Elco van der Geest: „Ik wil mijn oude niveau weer halen. Als het lukt, dan wil ik de Belgische nationaliteit aanvragen." foto Robin Utrecht/ANP nale kampioenschappen niet meer dan één deelnemer per gewichts klasse mag inschrijven, restten voor Van der Geest slechts twee al ternatieven om de concurrentie van Grol te ontlopen: een andere gewichtsklasse of een andere natio naliteit. Het wordt dus, als alles volgens plan verloopt, het laatste. Van der Geest neemt op 28 sep tember deel aan de Super World Cup in Rotterdam en hoopt te pie ken op het NK een maand later. Voormalig bondscoach Louis Wij- denbosch gaat hem begeleiden bij trainingen en wedstrijden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 36