Driehonderd meter rode loper Middelburg Zuid als inspiratie voor kunst Actie tegen 'ontgroening' van dorp Film by the Sea 2008: dag- en nachtwerk en met tientallen tegelijk. Cultuurproject voor leerlingen uit groep 7 van brede school. my I.P.L. Ontharing Man raakt van dijk af en belandt in sloot Vlissinger allerlaatste doctoraal student Inloopavond voor fibromyalgie patiënten W PZC Dinsdag 9 september 2008 23 Het skelet van de feestzaal voor het filmfestival staat overeind in de Spuikom. foto Lex de Meester door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Zestig meter bar, drie honderd meter rode loper, zeshon derd flessen champagne, twaalf honderd oesters en Jaap Wisse tuft wel tien keer naar Vlissingen met zijn busje, volgeladen met buxussen en palmen. Het filmfesti val gaat niet zomaar van start. Aha. Dus daarvoor moest de ge meente het parkeerterrein in de Spuikom in orde maken. Anders paste het paviljoen - tja, tent kun je het nog nauwelijks noemen - niet. Dertig bij veertig meters telt de feestzaal van het filmfestival. Twaalfhonderd gasten zullen er vrijdagavond dansen op de mu ziek, waarvoor de installatie nog in twee dagen opgehangen moet worden. Tientallen films zullen er te zien zijn, vanaf een tribune voor zevenhonderd man. Alle elek tra en sanitair moeten nog wor den aangelegd, de loungemeube len moeten nog komen, de vloer bedekking en de driehonderd me ter wegwerp-rode loper a tachtig euro per 24 vierkante meter. En alleen het 'skelet' staat nog maar overeind. Maar ach, organisa tor Ed Geldof is niet nerveus te krijgen. „Iedereen werkt er kei hard aan. Afgelopen vrijdag ston den we hier met 22 man. Dat gaat door tot diep in de nacht. De man nen die hier vorige week nog het paviljoen optuigden, staan nu al weer in Moskou. Ja, wij moeten door tot het einde van het festi val." Zonder ook maar één film te zien, zegt collega Sonja Barendsen. „Tij dens die week merk je ook dat we massaal in een dip raken. Meestal op woensdag. Dan krijg je onder ling van die misverstanden. De eer- 'De eerste dagen overleef je op adrenaline, maar op een gegeven moment is dat óp' ste dagen overleef je nog op adre naline, maar op een gegeven mo ment is dat gewoon óp. Je moet niet vergeten dat we feitelijk al maanden bezig zijn met de voorbe reiding." In zijn Cinecafé bekijkt Sven Har deman het etiket van de champag ne, waar hij zeshonderd flessen van heeft besteld. Mét kurk. Net als vorig jaar, al wist hij dat toen niet van tevoren. „We dachten dat het gewone plopkurken waren. Pas toen alle gasten op de rode lo per stonden te popelen, zagen we het. Hebben we alles uit de ont vangstruimte naar het café moe ten slepen, waar maar één flesope- ner voorradig was. Gelukkig heeft niemand er iets van gemerkt." Zo willen die kriebels wel blijven komen. Ook al doet Hardeman de catering al voor de tiende keer, zo lang als het festival bestaat. „En elk jaar zie je het groeien. Het bier, dat zijn tegenwoordig tachtig fusten. Hapjes negenduizend. Wijn twaalf duizend flessen. Al blijft wijn las tig in te schatten. Zeker als er een volle kar omvalt. Of twee karren, zoals vorig jaar. Twee- tot driehon derd liter knalde er over de Spui- komweg. Tja, kan gebeuren." WËÈ1 Hl www.arpas.sanidrome.il Hét adres voor uw nieuwe badkamer, inclusief vakkundige installatie! HfftK p. - Mortiereboulevard 7, Middelburg, tel. (0118) 55 10 80 KRUININGEN - In Reimerswaal ver dwijnen veel bomen, maar er wor den er te weinig teruggeplant. Daardoor ligt 'ontgroening' van de dorpen op de loer. Dat stelt de lo kale PvdA-fractie. Die heeft daar om een actie opgezet om, met hulp van de bevolking, locaties aan te dragen die wellicht in aan merking komen om er bomen te planten. Dat in de gemeente veel bomen verdwijnen, is volgens de fractie moeilijk te voorkomen. Sommigen zijn ziek, anderen waaien om en soms maken bouw- of verkeers plannen het noodzakelijk dat ze worden gekapt. Om te zorgen dat het 'bomenbe- stand' toch op peil blijft, nodigt de PvdA inwoners van de gemeente uit op de site reimerswaal.pvda.nl locaties te melden die in aanmer king kunnen komen om er bomen neer te zetten. Dat kan tot en met 30 oktober. MIDDELBURG - Bewoners uit de wijk Middelburg Zuid moeten vrij dag niet vreemd opkijken als zij groepjes kinderen door de wijk zien lopen. Het zijn de leerlingen van groep 7 van de brede school die de komende weken werken aan een kunstproject. De kunst die zij zullen maken, is geïnspi reerd op mooie en lelijke plekken in de wijk. Aan het cultuurproject doen de drie basisscholen de Vossenburch, de Wilgenhof en de Franciscus- school mee. De kinderen gaan vrij dag in groepjes met docenten van de stichting Kunsteducatie Walche ren de wijk in. De weken daarna leren zij hoe ze hun indrukken kunnen omzetten in een schilde rij, muziek, toneel en dans. Het project wordt 24 oktober afgeslo ten met een presentatie van de kunstwerken. Woongoed Middelburg steunt het project met 4000 euro, omdat Woongoed benieuwd is te horen hoe kinderen tegen hun wijk aan kijken. Bredeschoolcoördinator Es ther van den Bosch hoopt dat het project uiteindelijk resulteert in een kunstwerk dat ergens in de wijk komt te staan. Burg. Hackstraat 2 Arnemuiden Telefoon 0118 603673 de definitieve oplossing voor overbeharing! VROUWENPOLDER - Op de kruising van de Polredijk met de Lieberts- weg in Vrouwenpolder is zondag avond een eenzijdig ongeluk ge beurd. Een vijftigjarige automobi list uit Goes raakte kort voor mid dernacht op de kruising de macht over het stuur kwijt. De auto reed van de dijk af en belande uiteinde lijk tegen het betonnen talud in de sloot. De man is met onbekende verwon dingen naar het ziekenhuis ver voerd. VLISSINGEN - Na acht jaar studie is Olav Lijnbach uit Vlissingen aan de Universiteit van Tilburg ge slaagd voor zijn doctoraal examen economisch psycholoog. Dat was niet alleen een mijlpaal voor hemzelf, ook voor de univer siteit was het een bijzondere ge beurtenis. Lijnbach is de allerlaatste student in Tilburg die volgens het ouder wetse doctoraalmodel zijn bul heeft gehaald. Hij is oud-leerling van het Vlissingse Scheldemond- college. MIDDELBURG - De Nationale Vereni ging voor Fibromyalgie patiënten houdt morgen een inloopavond voor mensen met deze reumati sche aandoening. Fibromyalgie gaat gepaard met chronische pijn, stijfheid van de gewrichten, extre me vermoeidheid, gespannenheid en hoofdpijn. Tijdens de inloop avond kunnen mensen informatie krijgen over deze aandoening. De bijeenkomst vindt plaats in wijk centrum Dauwendaele aan de Vrij landstraat 65. De inloop is van 19.00 tot 21.00 uur. In onze Stijldanscursus hebben wij tegenwoordig ook Salsa opgenomen. Wij geven een GRATIS kennismakingsles voor beginners op zaterdag 13 september van 20.00 tot 21.00 uur in het Ontmoetingscentrum Dauwendaele te Middelburg. Langevieleweg 59 Middelburg T 0118 - 638345 M 06 - 53869586 www.dansschoolbras.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 25