Pleister op wonde van Sint Laurens Mr Addicted is alleen verslaafd aan muziek Zoutelande krijgt top-wijk met milieuvriendelijke huizen Werkstraf geëist voor Roosevelt Academy krijgt kop-staartbotsmg financiële steun raad Goese dj staat in finale van Dancetour producer contest. Wethouder Kool (CDA) belooft snelle aanleg van skatebaan. Raad vreest dat mensen van 'buiten' de startershuizen kopen. Gemeente stopt geld in fonds om tekort op te vangen. 22 Dinsdag 9 september 2008 PZC W Mr Addicted, alias Johan Boone uit Goes, is een van de finalisten van de lan delijke Dancetour producer contest. foto Ronald den Dekker door Koen van Bommel GOES - Je staat niet iedere dag in de finale van een landelijke dance contest. Mr Addicted, geboren in Yerseke, nu Goesenaar, heeft het voor elkaar. Hij is een van de vier finalisten van de Dancetour produ cer contest. Mr Addicted, Johan Boone voor in timi, begon zijn muzikale carrière net als Barry White in de kerk. Niet in een koor maar als organist. En hij is ook geen zwaarlijvige soulzanger. Beukende housenum- mers met een vrolijk tintje is meer zijn ding. Dat is ook meteen z'n handelsmerk. „Er moet humor in zitten. Je gaat tenslotte uit om een leuke avond te hebben." Dat is ook zijn kracht als dj, vindt hij zelf. „De meeste dj's zijn heel koel en terughou dend en hebben een enorm ego. Zelfben ik echt aan het feesten als ik draai, dat werkt aanstekelijk." Toch vindt hij het produceren van muziek leuker dan het draaien er van. „Als je als dj door wilt breken, moet je vooral veel slijmen bij an dere plaatjesdraaiers. Daar heb ik een hekel aan. Bovendien geeft het een grotere kick als een ander jouw nummer draait in een club, dan wanneer je zelf iemand mu ziek van een anderdraait." Mr Addicted steekt veel tijd in het maken van liedjes. Zeker dertig uur per week is hij er mee bezig. Hij gaat dan zitten achter z'n com puter, net zo lang tot er wat leuks uit komt. Hij heeft de dancetour al eens gewonnen, maar dan de dj contest. Een echte alleskunner dus. „De winnaar mocht op de Grote Markt in Goes draaien, dat gaf een enorme kick." Hij hield er flink wat boekingen aan over. De naam Mr Addicted slaat niet op drugsgebruik. Daar is hij, van wege zijn christelijke achtergrond, fel op tegen. Hij weigert zelfs te draaien op feesten die bekend 'Na afloop kreeg ik reacties dat mensen het oude Roxy en IT gevoel kregen' staan om het vele drugsgebruik. Nee, zijn naam is een keer verzon nen door een vriend, terwijl ze op weg waren naar een feest. „Het klonk lekker stoer. En ik ben na tuurlijk wel verslaafd aan muziek." Zijn mooiste ervaring was toen hij moest draaien in een Culemborg- ze discotheek. Er zouden ook wat bekende dj's optreden, maar die hadden afgezegd. Alleen hij stond achter de draaitafels. „Na afloop kreeg ik reacties dat mensen het oude Roxy- en IT-gevoel kregen, dat was echt fantastisch." Op www.dancetour.nl kan gestemd worden op Mr Addicted voor de pro ducer contest. door Theo Giele MIDDELBURG - De jeugd van Sint Laurens heeft over een jaar, mis schien wel al komend voorjaar, een skatebaan. Deze toezegging deed wethouder Hannie Kool-Blokland (CDA) gisteravond aan de gemeenteraad van Middel burg in het debat over de uitbrei ding van het dorp. Geheel volgens de verwachting ging de raad gisteravond akkoord met de bouw binnen vijf jaar van 150 woningen aan de zuidwest kant van Sint Laurens. De dorpsvereniging had eerder te kennen gegeven het plan veel te grootschalig te vinden voor een kern van nu vierhonderd wonin gen. Maar financiële overwegingen en versterking van het draagvlak van bijvoorbeeld de basisschool in het dorp gaven de doorslag. Groei is noodzakelijk, vond de meerder heid. Alleen de fracties van Groen- Links en SP, samen goed voor vijf zetels, stemden tegen. De 23 aan wezige raadsleden van de andere partijen stemden voor. Toch ging de dorpsvereniging niet helemaal met lege handen terug naar Sint Laurens. De verwijten aan de gemeente dat het dorp in het verleden stiefmoederlijk is be deeld met voorzieningen is wel aangekomen bij de meeste fracties. Een toevoeging aan het raadsvoor stel van de Politieke Partij Middel burg Kraan, dat bij een snelle bouw van de wijk 'een snellere in voering van toegezegde voorzienin gen en acties' hoort, kreeg brede Sint Laurens heeft over een jaar een skatebaan. Binnen vijf jaar begint de bouw van 150 wonin gen aan de zuidwestkant van het dorp, aldus de gemeenteraad. steun. Ook wethouder Kool was het ermee eens. Zij zegde toe dat als het even kan er binnen een half jaar een skatebaan ligt in Sint Laurens. Ook de aanleg van een wandelroute om het dorp, sport en spelgelegenheden mag het dorp tegemoet zien. Adrie van 't Westeinde (GroenLinks) plaatste wel een kanttekening bij deze vlot gedane toezeggingen. Hij vond de koppeling van de voorzieningen aan de nieuwbouwplannen onge past. „Alsof een skatebaan een ab normale voorziening is. Alsof het ongewoon is de we als gemeente een school in een kern willen be houden." Ida Groeneveld, die vorige week nog namens de dorpsvereniging een vergeefse poging deed de raadscommissie ruimtelijke orde ning op andere gedachten te breng en, was na afloop van de discussie niet helemaal ontevreden. „We hebben in ieder geval die skate baan binnengehaald." door Henk Postma DOMBURG - Het uitbreidingsplan De Tienden II moet Zoutelande een 'top'-wijk bezorgen die van heinde en verre nieuwe inwoners trekt. Dat suggereerde PvdA-wet- houder Jan Bostelaar maandaga vond tijdens een vergadering van de gemeenteraadscommissie voor ruimtelijke ordening. De gemeen teraad is nog niet zo ver. Met na me CDA, SGP en WD vrezen dat de wethouder wat al te hard van stapel loopt. De nieuwe wijk komt aan de noordoostkant van het dorp, naast De Tienden I. Daarmee, aldus Bostelaar, wordt in feite een stukje van het Natio naal Landschap Walcheren afge snoept. Reden waarom het college er een groen, milieuvriendelijk woongebiedje van wil maken. Er worden hooguit 57 woningen ge bouwd. Mocht besloten worden er ook een school te bouwen, dan ko men er tien woningen minder. De Tienden II zou twintig procent meer huizen kunnen herbergen, zei de wethouder. Maar het college ziet liever meer groen. Dat bete kent dat gegadigden aanzienlijk meer zullen moeten betalen voor een stukje bouwgrond dan in de gemeente gebruikelijk is. Ze kun nen dan wel weer korting krijgen wanneer ze een huis bouwen dat weinig energie en weinig water verbruikt, en dat bestaat uit milieu vriendelijke bouwmaterialen. Goedkope starterswoningen pas sen niet in dat verhaal. Die komen vanzelf elders in het dorp beschik baar wanneer inwoners naar de nieuwe wijk verhuizen, denkt de wethouder. Gemeenteraadsleden van diverse partijen zijn daar nog niet zo zeker van. Want Zoutelande ligt aan zee. Als daar een huis leeg komt, dan staan mensen van buitenaf te trappelen om daar een hoge prijs voor te be talen, sputterde WD'er Peter Overmeen tegen. Bostelaar kon hem daarin niet he lemaal ongelijk in geven. Sterker, hij gaat er van uit dat de nieuwe woonwijk ook mensen van elders trekt die graag bereid zijn wat meer voor de bouwgrond te beta len. Daarop aansturen zou overigens in strijd zijn met het tot nu toe ge voerde beleid dat voorrang geeft aan gegadigden uit eigen dorp en eigen gemeente. De raadsmeerder- heid wenst dat beleid voorlopig nog niet los te laten. CDA'er Joke Wisse-Francke: „De vraag is eerder: hoe kunnen we voorkomen dat onze eigen inwo ners naar elders vertrekken?" door Emile Calon MIDDELBURG - Even kijken in het routeboek zorgde ervoor dat een vrachtwagenchauffeur uit Nieuwe- gein op 11 juni vorig jaar op de Nieuwe Vlissingseweg bij Vlissin- gen tegen een busje van Delta botste. Hierdoor raakte een van de inzittenden van dat busje, de bijrij der, gewond. Een whiplash en flin ke problemen met zijn korte ter mijn geheugen, somde officier van justitie W. Smeenk op. Ook kan de man niet meer sporten. Zij vond dat de Nieuwegeiner on oplettend had gereden. Zij eiste een werkstraf van 42 uur tegen hem. Ook moet hij een voorwaar delijke rijontzegging van zes maan den krijgen. Zij prees de chauffeur omdat hij di rect na het ongeval geleerd heeft van zijn fouten. Hij heeft een navi gatiesysteem aangeschaft, zodat hij tijdens het rijden niet meer in zijn routeboeken hoeft te kijken. Advocaat C. Visser stelde dat ook een TomTom de aandacht van een chauffeur kan trekken waardoor hij even niet op de weg voor hem let. „Een kop-staartbotsing is zo ge beurd." Wat hem betreft, gebeurde die botsing op de 11e juni niet om dat de chauffeur in zijn boek keek, maar omdat hij te laat afremde. Uitspraak 22 september. door Theo Giele MIDDELBURG - 'Een crèche voor rij keluiskinderen'. 'Een schattig klein hondje dat is uitgegroeid tot een veelvraat'. Middelburg Transparant (MT) en Politieke Partij Middelburg Kraan (PPMK) schuwden gisteravond geen grote woorden om de Middel burgse gemeenteraad het signaal te ontlokken dat het genoeg ge weest is met de financiële steun aan de Roosevelt Academy (RA). De twee eenmansfracties stonden echter alleen. De raad stemde in om twee miljoen euro te storten in een fonds waarvan de rente en andere baten ten goede komen aan de RA. De twee miljoen kan de gemeente in 2016 weer uit het fonds halen. Dat wil niet zeggen dat er vanuit de andere fracties ook geen kriti sche geluiden klonken. WD en SGP uiten hun bedenkingen bij de rol van de rijksoverheid en de Uni versiteit van Utrecht in de financie ring van de RA. GroenLinks stem de weliswaar in met het fonds, zij het niet van harte. Andere fracties wezen erop dat de Roosevelt Academy goed is voor het imago en het prestige van de Zeeuwse hoofdstad. Dat de ge meente financieel een steentje bij draagt was voor SGP-raadslid Bart de Ruiter logisch. „De RA staat nu eenmaal hier." PvdA'er Ernst Radi us wees erop dat de zeshonderd studenten ook geld in het laatje brengen. Zo'n vijf miljoen euro, wordt door hen jaarlijks in Middel burg besteed, rekende hij voor.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 24