PZC Rotonde straft al genoeg Mede door oudejaarsbrand is Goese Polder nu voorbeeldwijk Luchtmacht oefent boven en op Walcheren Omleiding weg van Biggekerke tot Aagtekerke WALCHEREN 27 21 30 Officier eist werkstraf en het intrekken van rijbewijs voor botsing. Nieuwe kijk op Vlissingen U heeft nog tot morgenmiddag 13.00 uur om een Staatslot te kopen! Kookboek «4,... jiNÉ M |N1 J Minder nieuwe huizen opgeleverd Hengst Jan Korneel kan weer te water i'4*1 Dinsdag 9 september 2008 Tip? redwalch@pzc.nl door Emile Calon MIDDELBURG - De rotonde bij de Mortiere in Middelburg heeft al ge noeg gestraft. Met die woorden on derstreepte raadsman E. Smit giste ren dat de 36-jarige Marcel van Ege- raat geen extra straf moet krijgen. Die Middelburger botste 30 maart vorig jaar om 01.30 uur tegen de ro tonde in de Schroeweg aan de rand van Middelburg, toen hij in Vlissingen een broodje shoarma wilde halen. Zijn hele leven zal hij daar de gevolgen van ondervin den. Hij is nu half invalide, heeft elk moment van de dag pijn, kan zijn oude baan niet meer uitvoe ren en moet genoegen nemen met werk waarbij hij aanzienlijk min der loon krijgt. Uit politiemetingen bleek dat Van Egeraat 57 kilometer per uur reed. „Inderdaad, zeven kilometer te hard", bekende de man tegenover de leden van de Middelburgse rechtbank. Het was die nacht mis tig. Vlak na het verlaten van de be bouwde kom, kort voor de roton de, reed hij een dichte mistbank in. Toen hij afremde was het te laat. Hij botste tegen de massieve stenen rand van de rotonde. Daar bij raakte een tweede inzittende, ook danig gewond. Van Egeraat: „Met hem gaat het weer goed." Voor officier van justitie W. Smeenk was het duidelijk. Volgens haar had de Middelburger die be wuste nacht aanmerkelijk onvoor zichtig gereden. Zij eiste een werk straf van 120 uur en één jaar ont zegging van het rijbewijs waarvan zes maanden voorwaardelijk. Advocaat Smit was verbaasd toen hij die eis hoorde. Hij stelde dat uit onderzoeken door het inge nieursbureau Arcadis is gebleken dat die rotonde niet voldeed. „De toeleidende Schroeweg nodigde Advocaat van Middelburger vraagt aan rechtbank om geen straf op te leggen voor het bot sen tegen rotonde. De Middelbur ger zou al genoeg gestraft zijn. niet uit om de snelheid te vermin deren." Ook hekelde hij het feit dat de stenen rand van de rotonde als een ware scherprechter fungeer de. Cynisch: „Wie botste, botste ook goed." Hij citeerde twee spe cialisten van Ziekenhuis Walche ren die het ontwerp van de roton de hekelden. „Wie een fout maakt bij de rotonde mag toch niet invali de raken." En verkeerswethouder F. Streng erkende ook dat de roton de 'niets vergevingsgezind was'. Wat Smit betreft legt de rechtbank Van Egeraat geen straf op of alleen een voorwaardelijke. „Want als zijn rijbewijs wordt ingetrokken, verliest hij ook nog eens zijn baan." Uitspraak 22 september. VLISSINGEN - Na jaren van slopen en bouwen, gaat Vlissingen er inmiddels op een aantal plek ken strak en eigentijds uitzien. De woningen aan de Zaaihoekweg en Koudekerkseweg zijn klaar en bewoond, de Fonteyne heeft de binnenstad een nieuw uiterlijk gegeven en ook het Bunker terrein, de voormalige Bonedijkestraat en de Bea- trixlaan ondergaan een metamorfose. De nieuwe ifc-s. 4>t trekking 10 september Alles kan Staatsloterij GOES - De Goese Polder geldt als een lichtend voorbeeld voor ande re wijken in Nederland, vindt het Nederlands Instituut voor Ruimte lijke Ordening en Volkshuisves ting (Nirov) in Den Haag. Het wijkgericht beleid is er zo succes vol, dat Nirov een excursie in de Goese Polder houdt voor professio nals die zich met wijkontwikke ling bezighouden. Katalysator voor MIDDELBURG - Onder de codenaam Recovery houdt de Koninklijke Luchtmacht vanaf volgende week dinsdag 16 september een oefe ning boven Walcheren en Zeeuws-Vlaanderen. Helikopters van de vliegbasis Gil- ze-Rijen trainen het ophalen van eigen eenheden achter de vijande lijke linies. Bij de oefening zet de luchtmacht Chinook- en Cougar- transporthelikopters in die onder steunt worden door Apache-ge vechtsheli's. Eenheden van de Luchtmobiele Brigade doen op de grond mee aan Recovery. Op don derdag 18 september worden bo ven Zeeuws-Vlaanderen ook Fi6-jachtbommenwerpers bij de oefening betrokken. De vliegbewe gingen concentreren zich op 16, 17 en 23 september boven Walche ren. De transporthelikopters lan den in het gebied ten zuiden van het Veerse Meer. De oefeningen duren tot middernacht. MELISKERKE - De route Biggeker- ke-Meliskerke-Aagtekerke is vanaf vandaag afgesloten voor door gaand verkeer. Waterschap Zeeuw se Eilanden begint er met de aan leg van het dringend nodig geach te fietspad. De werkzaamheden duren tot half december. Tot die tijd is de route (Kaasboerweg en Koekoeksweg) al leen toegankelijk voor fietsers, lijn bussen en bestemmingsverkeer. Al het andere verkeer wordt omge leid via de Rapenburgseweg en de Blauwpoortseweg. Het fietspad kost 1,8 miljoen euro. Dat komt vrijwel geheel voor reke ning van het waterschap. De pro vincie betaalt twee ton en de ge meente Veere een ton. Om ruimte te maken worden enkele bomen en nogal wat struiken gerooid. appartementen boven het winkelcentrum Pape gaaienburg zijn ondertussen bewoond (foto) en zorgen eveneens voor eén nieuwe kijk op de Scheldestad. foto Ruben Oreel deze positieve wijkontwikkeling is de brand op oudejaarsnacht 2002 geweest, waarbij de gebouwen van basisscholen 't Noorderlicht en de Holtkampschool en het wijkcen trum verloren zijn gegaan. Goes nam zich al eerder voor om op de zelfde locatie een nieuw sociaal hart te creëren en een brede school te laten verrijzen. De brand versnelde het proces. Tip? redactie@pzc.nl Wie lamie Oliver is, hoefje veel mensen niet meer uit te leggen. Zijn kookboeken zijn in talloze keukens terug te vinden. Maar de zevenjarige Amos uit Middelburg roert nog niet achter de pannen, en had nog nooit van de beroemde tv-kok gehoord. Toen zijn moeder onlangs ook een 'Jamie-boek' kreeg, bladerde het joch (hij leert net lezen) met grote belangstelling door de pagi na's. Zijn moeder was blij ver rast. „Zoek maar iets lekkers uit", zei ze enthousiast. Amos reageerde met een zeer ver baasde blik. „Iets lekkers1 Ik zie alleen maar vieze dingen. En dan staat er op de voorkant nog jammie' ook!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23