Goedemorgen NU: 900,- KORTING ,PAT PA$ VPUr^MPe MAAMP 0P SCWöoL Waterschappen Palin Beleggingspolissen Tractorstroken Homobeleid Ledental ZMF Taal Bibliotheek Terneuzen Geldboete Voetbalruzie Baarland Taxatiefraude Swiss^Sense6 PZC Dinsdag 9 september 2008 13 .Wisr wr AmiAMCtftwmc Mr WWl».?,, LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Straks één provinciaal waterschap, dan kan dus het waterschap als af zonderlijke bestuurslaag en hef fingsorgaan net zo goed worden opgegeven en onderdeel worden van een afdeling van de provincie. Het werk dat de waterschappen verrichten, moet worden gedaan en gebeurt nu door vakkundige en gemotiveerde mensen die ditzelf de werk óók in dienst van de pro vincie kunnen verrichten. Heel de ondoorzichtige bestuursvorm kan dan verdwijnen. Ook als deel van de provinciale organisatie zal de burger voor het waterschapswerk moeten betalen in de vorm van een extra provinciale belasting, daar ontkom je niet aan. Maar, wel licht kan de onlogische heffing ge relateerd aan de WOZ-waarde van een woning dan verdwijnen. Dit heeft niets met grondoppervlak of sloten te maken. Misschien hoe ven wij dan als burger volgend jaar niet bijna 17 procent extra aan het waterschap te betalen. T.W.Rosmolen Lange Blokweg 3, Zierikzee De vice-presidentskandidaat Palin lijkt hoge ogen te gaan gooien bij de Amerikaanse verkiezingen. De oplettende wereldburger zal een termijn van nog een Republikein se president niet zien zitten. Palin noemt in haar toespraak zelfs de toekomstige 'overwinning' in Irak en de toekomstige energiebehoefte van de VS in een adem. Wanneer McCain en Palin de verkiezingen winnen, is het een kwestie van tijd dat de VS zijn militaire aan dacht vestigt op olierijke landen als Iran en Venezuela onder het mom van terroristische/nucleaire dreiging. De echte reden is natuur lijk het veiligstellen van Ameri kaanse belangen. De drang naar energie is niet de enige zorg. De drang van de VS om absolute we reldheerser te zijn, waar alles door en voor de VS geregeld wordt, is geen fictie, zeker niet onder een Republikein. P. Harms Spoorlaan 24, Krabbendijke ING bank adviseerde zelfs vaste klanten om beleggingspolissen af te sluiten bij Nationale Nederlan den: beste keus voor ING! Tussen personen, banken et cetera die ad viseren, moeten uitgaan van het 'ken uw klant beginsel'. Er rust dus een zorgplicht op de adviseur bij afsluiting van deze polissen of deze past bij onder meer de klant zijn ervaring, positie, risicobereid heid en kennis. Bovendien was er voor de klant niet voldoende in zicht in de kosten en premies, meestal hooguit een staatje waar op stond wat het eindbedrag is bij een optimistische ofwel een pessi mistische prognose. Naast dat het openbaar ministerie de verzeke- ringsmaatschappijen/banken/advi seurs grondig moet onderzoeken op strafbare feiten. Geef ik u ter overweging om de volledige inleg plus de wettelijke rente over de ge hele looptijd bij uw bank/ adviseur/verzekeringsmaatschap pij terug te eisen en u niet door uwbank/adviseur/verzekerings- maatschappij met een kluitje in het riet te laten sturen. C.A. Lockefeer K. Burg 9, Middelburg Niet alleen de tractorstroken bij Kruiningen zijn 'mistig' (PZC, 5 sept.) De tractoruitwijkstroken langs de N666 rondom 's-Graven- polder zijn ook gevaarlijk. De sta tus van deze stroken, die eruit zien als langgerekte parkeervak ken, is onduidelijk. Voorlichtings borden suggereren dat het invoeg- stroken betreft ('De tractor voegt uit en weer in'), maar of ook de bijbehorende voorrangsregels gel den is niet helder. Tractorbestuur ders gaan hier wisselend mee om: de ene laat slechts twee auto's pas seren en voegt zonder snelheids vermindering weer in, de andere wacht aan het einde van de strook tot de rij achter hem voorbij is. Dit leidt tot verwarring. Het idee om tractorverkeer uit kernen en van parallelwegen te weren vind ik pri ma - de uitwerking heeft aanscher ping nodig. K.K. Capel B reeweg 10, Yerseke Plasterk - de profeet van de gesub sidieerde apathie - vermaant op nieuw de christelijke scholen, want het homobeleid in het refor matorische onderwijs is volgens hem een knelpunt. Deze progres sieve newspeaker gaat voor ande ren bepalen wat hij of zij moet denken. Het moet zijn hobby zijn de samenleving te voorzien van een deconstructie en hervorming op basis van zijn eigen ideologi sche prietpraat om te streven naar een materiële gelijkheid van men sen. Moraal gaat echter verder dan het schenden van rechten. Wat Plasterk wil, kan niet. Spijtig ge noeg ziet hij zich als heraut van de nieuwe eureligie. Het Ministerie van Waarheid heeft zo haar eigen dogma's. De publieke ruimte wordt afgeschaft. Wie anders denkt, is homofoob. Wel een on juiste benaming, want pseudo-we- tenschappelijk, immers angst voor homofielen hebben vele christe nen niet. Laat Plasterk zich eerst van zijn fobomanie afhelpen en dan praten we weer verder. G. Wondergem Prinsenhove 34, Middelburg In de PZC van 03-09 stond een op merkelijk bericht. Het aantal di rect betalende leden van de ZMF bestaat uit 925. Dat is schrikken. Zo'n handjevol en dan steeds zo'n grote broek aantrekken. Een beetje bescheidenheid zou niet misstaan. Overigens, als je de overheidssubsi dies per betalend lid zou bereke nen, dan zijn die 925 wel gouden leden en de belastingbetaler heeft het nakijken. H. Eversdijk Koriander 11, Heinkenszand In de PZC van 3 september staat: voor scholieren wordt een project gestart 'more your credits'. Dat zal wel weer een uitbreiding zijn van een taskforce, die een nieuw item zocht om meer impact op de per formance te krijgen. Gelukkig is de rest van de krant gewoon Neder lands, zoals de comeback van de Scheldestraat. J. van Gent Boulevard de Ruyter 112, Vlissingen In de PZC van 30 augustus zien we de slechte resultaten van de bi bliotheken in Zeeuws-Vlaanderen. Het bestuur mag de hand in eigen boezem steken. Dat had rui schoots de tijd om maatregelen te treffen, maar tot meer dan ontslag van de directeur en bezuinigen op boeken kwam het niet. Als weke lijks bezoeker constateer ik dat er nauwelijks nieuwe boeken worden aangeschaft. Dan is de lol er snel af en verdwijnen de leden, wat ook blijkt uit de cijfers voor 2007. He laas is in 2008 de situatie nog steeds nauwelijks verbeterd. Je moet zelf bijhouden wat er nieuw verschijnt en via andere bibliothe ken aanvragen (zoals Goes en Mid delburg). Zij draaien op voor be- stuurloos Zeeuws-Vlaanderen. Mijn oproep: bestuur doe eens wat en zorg voor nieuwe boeken. Cees de Fouw Waterfront 603, Terneuzen 27 augustus meldde de PZC dat Jan Keizer beboet was voor 400 eu ro in verband met 48 kilometer te hard rijden en dat had zich meer dere malen voorgedaan. Hij moest zich melden bij het gerecht. Zo te zien op de foto maakte dat weinig indruk op hem. Dat is niet verwon derlijk als je door veel geluk in je leven miljoenen bij elkaar ge schraapt hebt. Daarbij is hij nog steeds op tv aanwezig met een pro gramma zonder inhoud, maar ja el ke euro is er een. Je vraagt je af of zulke personen zich hoog verhe ven voelen boven de rangorde en zodoende hun gang kunnen gaan. Zouden deze personen beboet moeten worden op hun inkomen en vermogen? Dat zal nooit aan de orde komen, want dan snijden ze in hun eigen vlees. J. Izeboud Westsingel 7, Borssele Wat een negatief bericht over de voetballende jeugd van Baarland. En het is niet de eerste keer dat over Baarland zo negatief wordt ge schreven in de krant. Wie of wat, met welke bedoeling, hier achter zit, is mij niet duidelijk. Dat de ge moederen enorm verhit raakten in het dorp is waar. Maar ik denk niet dat hier met een beschuldigen de vinger moet worden gewezen naar de jeugd die graag voetbalt. En ook niet naar de omwonenden die genoeg hadden van steeds een bal in de tuin. Maar ik denk dat de gemeente Borsele zich eens achter de oren moet krabben of ze bij de aanleg van het trapveldje - wat ove rigens prima voldoet - toch niet had moeten bezuinigen op een hekwerk. Dan was alle ellende voorkomen. Rita Almekinders Nieuweweg 21, Baarland Hypotheekverstrekkers, makelaars, taxateurs en overheid zijn laks in het aanpakken van taxatiefraude. Niet verwonderlijk, want ze heb ben allemaal hetzelfde belang: het overeind houden van het nationa le piramidespel van de huizen markt. Gelukkig voor hen stijgen de prijzen nog steeds, zodat het lijkt of het allemaal wel meevalt. Pas als de prijzen gaan dalen, zal de ware omvang van hypotheek en taxatiefraude bovenkomen. Het NHG garantiefonds zal binnen de kortste tijd leeg zijn en de belas tingbetaler draait voor alle schade op, terwijl de grote fraudeurs onge stoord van hun buit genieten. Ter wijl gepiekerd wordt over de één a twee miljard euro dat jaarlijks no dig is voor bescherming tegen het water, besteedt de overheid vrolijk dertig miljard per jaar aan het ver der opstuwen van de huizenprij zen (via hypotheekrente-aftrek en vele andere woonsubsidies). Het is duidelijk waar de belangen liggen. Niek Haak Spanjaardstraat 9, Middelburg De grootste boxspring-collectie van Nederland Middelburg: Woonboulevard de Mortiere 18a, telefoon (0118) 60 65 94 www.swisssense.nl BÜXSPRINGS MATRASSEN 1FESTYLE PREMIUM op het totale Lifestyle programma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13