eindigt in gele waas van kaarten Rawidjan is trefzeker in Breskens Eerste speeldag vierde klasse A zondagvoetbal levert 33 doelpunten op. üj Z PZC Maandag 8 september 2008 29 het middenveld openlaat, maakt de tegenstander daar gebruik van. Dat heeft Terneuzen in die tweede helft goed gedaan." Ardian Lekaj stond voor de deur van zijn kleedkamer met een dub bel gevoel. „Ik heb mijn spelers voor de wedstrijd geen angst aan gepraat, toch begonnen we veel te schuchter", vond hij. Het kon ook, zei hij met de hand in eigen boezem, dat hij zelf niet helder was geweest in zijn op drachten. „Twee dagen geleden is Werner Bisschop, mijn aanvoerder bij Steen, gestorven. En ik ben ook maar een mens met emoties en ge voelens. Het kan best dat ik de wedstrijd van vandaag niet goed heb gelezen, omdat ik met mijn hoofd ergens anders was." In allebei de kampen overheerste de conclusie dat de gedeelde score terecht was. Het ambitieuze Vlis- singen maakte na een sterke voor bereiding en met veel versterkin gen de hoge verwachtingen nog niet waar. Het klassieke concept, met drie spitsen, één diepe en twee contro lerende middenvelders, hield de ploeg alleen voor rust aardig in ba lans. Rudley St. Jago pendelde in dat deel van de derby lustig tussen de linies, Randy de Dreu en André Siereveld hielden de opkomende mensen van Terneuzen in be dwang. De thuisclub had al een kleine op leving net voor de pauze, met scho ten van Serge Merckx en Roel Al- berti in een scrimmage. Met Rem- co van Leeuwen (voor Ryan de Regt) en een omzetting waardoor Fabian Wilson van linksback naar rechts in de aanval werd gediri geerd, kreeg het middenveld greep op de wedstrijd. Niels Burm, de jonge laatste man, werd kort voor het einde slachtof fer van de grillen van de scheids rechter. Hij mocht na zijn tweede gele kaart de kleedkamer opzoe ken. Terneuzen en Vlissingen spelen gelijk (1-1) na een wedstrijd die zelden boeit. De scheidsrechter deelt liefst negen gele en één rode kaart uit. VLISSINGEN - De competitiestart in de vierde klasse A van het zondag voetbal leverde maar liefst 33 doel punten op in zes duels. Jong Am- bon-Patrijzen spande hierbij de kroon met een 6-4-eindstand. Biervliet verloor met 6-1 van Dom burg en Axel troefde Hontenisse met één doelpunt minder af (5-1). Clinge was met 4-2 te sterk voor Oostburg en RIA W won de wed strijd op vreemde bodem tegen Breskens (1-2). Breskens-RIA W. 1-2: In het duel tussen de twee titelkandidaten kopte Daryl Rawidjan na zestien minuten een voorzet van Ferdi Ka- bal binnen: 0-1. Breskens verzuim de op gelijke hoogte te komen, waarna Rawidjan ver in de tweede helft ook de 0-2 voor zijn rekening nam. In blessuretijd slaagde de thuisploeg er pas in te scoren. Erik de Rechter benutte een strafschop: 1-2. Clinge-Oostburg 4-2: Ondanks de snelle achterstand door een tref fer van Thomas Leegwater (1-0) bleef een jeugdig Oostburg prima tegenstand bieden. Kort na rust le verde dit de gelijkmaker op van Davy Maes (1-1) waarna de bezoe kers vleugels leken te krijgen. Even later werd het 1-2, opnieuw door Davy Maes. In de slotfase deed de ervaring van Clinge de wedstrijd toch nog kantelen. Thomas Leeg water maakte gelijk (2-2), waarna Peter Drumont (strafschop) en op nieuw Leegwater de 4-2-eindstand op het bord brachten. Axel-Hontenisse 5-1: De thuis ploeg was voor rust veel sterker, wat een 2-0-stand halverwege op leverde door twee treffers van Ivo Verstraeten. Hontenisse, dat in het laatste kwartier van de eerste helft wat beter in zijn spel kwam, werd in de 55e minuut op grotere achter stand gezet door Marco Plas- schaert: 3-0. Vrijwel vanaf de af trap kopte Tom Rijk echter de 3-1 binnen en verloor Axel zijn grip op het spel. Toch werd het tien mi nuten later 4-1 door opnieuw Ivo Verstraeten en was de wedstrijd beslist. Timo de Bruin bepaalde in de slotfase de eindstand op 5-1. Biervliet-Domburg 1-6: De bezoe kers gaven Biervliet een lesje in ef fectiviteit. Halverwege leidde Dom burg al met 3-0 door treffers van Chiel Maranus, Martijn Minder- houd en Rutger Bimmel. Nadat Martijn Minderhoud er in de twee de helft vanaf elf meter 0-4 van had gemaakt, scoorde Peter Oppe neer tegen: 1-4. Twee goed uitge speelde aanvallen leverden hierna echter evenveel treffers van Sander RIA W. wint het lastige uitduel met Breskens (1-2). Clinge en Axel winnen ook, terwijl Bier vliet hard onderuit gaat tegen Domburg. Het wordt 1-6. Willemse op waardoor de wed strijd in 1-6 eindigde. Jong Ambon-Patrijzen 6-4: Een vliegende start van Jong Ambon le verde een 3-0-voorsprong op via treffers van Tim van der Vlies en Martin Waisapy (2x). Een vrije trap van Ouassim Hamoudi lever de kort voor rust de 3-1 op, maar na een kwartier in de tweede helft stond het alweer 5-1 via Tim van der Vlies en Remco Felius. Weer vijftien minuten later stond er ech ter ineens een 5-4-stand op het bord na goals van Edwin Capello (2x) en Faouzy Hamoudi. Het werd daardoor nog even span nend, maar Richard Hardenbol zorgde met een eigen doelpunt voor de beslissing: 6-4. Luctor'88-Zeeland Sport 0-1: Jo- ren Lammers zette de bezoekers in de eerste helft op voorsprong. In de tweede helft probeerde de thuisploeg met opportunistisch spel de bakens te verzetten. Dit le verde echter geen doelpunten op. TERNEUZEN - De A-junioren van Terneuzen moesten op de eerste speeldag van de nieuwe voetbal competitie meteen al een teleur stelling incasseren. De enige Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser ver loor op eigen veld met 1-2 van Ba ronie Ai. Niels de Booy opende in de eerste helft de score, maar kort na de her vatting werd het uit een vrije trap 1-1. Nadat De Booy een strafschop had gemist, kreeg Terneuzen het deksel op de neus: 1-2. De B-junioren van Terneuzen wonnen wel. Uit tegen Baronie Bi werd het na een 0-1-ruststand 2-3. Jonathan Geertruida (2x) en Hasan Basagnac scoorden. Terneuzense Boys Bi ging op ei gen veld met 0-3 onderuit tegen TSC Bi. De ruststand was 0-1. Terneuzen Cl was tegen Walche ren Ct goed voor de volle winst: 2-3, na een 2-1-ruststand. Railison Cristana nam de gehele Terneuzen se productie voor zijn rekening. Sinan Coban (links), spits van Terneuzen, moet alle zeilen bijzetten in een duel met Vlissinger Sander Coedegebure. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 71