praktijkervaring Geen goals bij start AZVV Steen op eigen veld in evenwicht met Zierikzee Zaamslag moet bij debuut meerdere erkennen in LRC. fm sSÊmmm FC Dauwendaele is na 9-0-zege op ZSC'62 op doelsaldo koploper. Goals van Van Sprundel leveren Aardenburg geen overwinning op. Aantrekkelijk einde bij duels Spui en Cadzand PZC Maandag 8 September 2008 27 door Barry van der Hooft ZAAMSLAG - Het debuut van Zaam slag in de eerste klasse had zater dag veel weg van het werken voor een nieuwe baas. Je bereidt je goed voor op je eerste dag, bestu deert wat je te wachten staat, maar vervolgens ontdek je dat het er in de praktijk toch heel anders aan toe kan gaan. De Zeeuws-Vlaamse ploeg ondervond het tegen LRC, dat liet zien hoe je met kansen om moet springen en zo een enigszins geflatteerde zege boekte (1-4). Van zware teleurstelling was na af loop geen sprake bij de Zaam- slag-spelers. Ze staken de hand in eigen boezem, bekenden enkele te gentreffers wel erg makkelijk te 'Het was geen strafschop. Ik speelde de bal en nam daarna hem mee' hebben geïncasseerd, maar putten tegelijkertijd vertrouwen uit het vertoonde veldspel. Dat was van een acceptabel niveau, uitgezon derd het eerste kwartier toen Zaamslag duidelijk moest wennen aan het hogere tempo van de ambi tieuze opponent. Toen het erop leek dat de thuis ploeg een cruciale fase zonder kleerscheuren was doorgekomen, sloegen de Leerdammers alsnog toe. De bal viel tussen Tom Nieu- welink en Paul Dimmerdaal. De LRC'er was net iets eerder bij de bal, zocht het been van de laatste man, ging vervolgens gewillig naar de grond en kreeg van scheidsrech- Zaamslag-LRC Zaamslag-LRC 1-4 (1-2). 17. Sebastiaan Kolf 0-1 (strafschop), 24. Jordy Bakker 1-1, 30. Paul Dimmerdaal 1-2, 51. Anthonie Malamauw 1-3, 77. Paul Dimmerdaal 1-4. - Scheidsrechter: C.A. Toorenaar (Heinkenszand). Aantal toeschouwers: 200. - Bijzonderheid: 65. Arjan Hamelink (Zaamslag) mist een strafschop. »- Aanstaande zaterdag gaat Zaamslag op bezoek bij Nieuw-Lekkerland. ter Toorenaar een strafschop. De leidsman gaf opmerkelijk genoeg geen gele kaart aan Nieuwelink. „Het was geen strafschop", zei Nieuwelink later. „Ik speelde de bal en nam daarna hem mee." Sebastiaan Kolf schoot via de han den van Bart Corstanje de 0-1 op hét scorebord, maar Zaamslag rea geerde adequaat. Een door Alfaro Pentury en Mario de Fouw opge zette aanval werd door Jordy Bak ker afgerond (1-1). De ploeg ver zuimde vervolgens een vuist te ma ken en kwam op een knullige ma nier opnieuw op achterstand. Dimmerdaal kon een vrije trap aan de tweede paal van een meter of vier vogelvrij binnenkoppen: 1-2. „Het was mijn fout", zei Nieu welink. „Ik had bij die nummer 21 (Dimmerdaal) moeten staan, maar ging met de verkeerde man mee. Ik keek naar de speler, niet naar zijn rugnummer." Zaamslags topscorer Peter Diele- man, die nauwelijks in het stuk voorkwam, leidde zes minuten na rust de 1-3 in. De spits raakte de bal rond de middenlijn kwijt en zag hoe LRC snel omschakelde. Anthonie Malamauw stond een meter buitenspel, mocht deson danks doorgaan en scoorde in tweede instantie. Zaamslag toonde veerkracht, nam meer risico en kreeg ook zelf een strafschop toen de doorgebroken Coen Goossen werd neergelegd. Waar een rode kaart volgens de regels op zijn plaats was geweest, hield Toore naar die op zak. Arjan Hamelink schoot de penalty naast en zorgde daarmee voor het definitieve breekpunt in de wedstrijd. LRC haalde opgelucht adem, behield de marge van twee goals en bepaalde de eindstand via Dimmerdaal ook nog op 1-4. Kana da Rosa Bernardo (gestreept shirt) duelleert met Giovanni Wattel van Veere. De spits van AZVV raakte bij de ze actie geblesseerd aan de hamstring. foto Camile Schelstraete AXEL - Van zowel AZW als Veere wordt dit seizoen een hoofdrol ver wacht in de derde klasse van het zaterdagvoetbal. De openingswed strijd in Axel gaf aan die veronder stelling echter geen voeding. Beide clubs acteerden vooral met de angst voor verlies in de achterzak en bleken in aanvallend opzicht vooralsnog machteloos. Daardoor kregen de bezoekers geen enkele treffer te zien en voldeden beide ploegen slechts aan de opdracht om de competitie vooral niet met een nederlaag te beginnen (0-0). Toch kregen beide ploegen moge lijkheden om de ouverture van het seizoen met een mooi resul taat af te sluiten. Veere ging in eer ste instantie iets voortvarender te werk dan AZW. De ploeg, die in middels drie keer op rij promotie naar de tweede klasse verspeelde, vond in doelman Niels Meesen van AZW echter een niet te ne men hindernis. Meesen stapte daarom met een goed gevoel over zijn eigen presta tie van het veld. Minder tevreden was hij over de ploeg, die welis waar met veel inzet voetbalde, maar nauwelijks enige rust etaleer de. Het spelletje, oordeelde de Axelse doelman, ontbeerde op bouw. Het werd vooral veel te snel de diepte gezocht en te gehaast ge voetbald. Het ontbrak aan zuiver heid in de eindpass en daardoor strandden vele aanvallen voor ze gevaarlijk konden worden. AZW verloor op de eerste speel dag ook meteen een hoop kwali teit. Voor rust moest spits Kana da Rosa Bernardo zich met een ham stringblessure al na een half uur la ten vervangen. Pal na rust viel de tweede spits, Bert Apperlo, uit met een achillespeesblessure. Toch pakte AZW in die tweede helft het initiatief met Gert-Jan Ko- lijn als grote aanjager. Hij zorgde ook voor de mogelijkheid waaruit de inkomende Mustafa Yilmaz over kopte. Veer kreeg ook nog een dot van een kans toen Silvion Uranie alleen op doel af mocht gaan. Hij wachtte te lang en tever- W* Het gedegradeerde AZW begint de competitie in de derde klasse met een gelijkspel tegen Veere (0-0). FC Dauwendaele laat geen spaan heel van ZSC'62: 9-0. geefs op steun. FC Dauwendaele is na de eerste speeldag op doelsaldo koploper in de derde klasse. De for matie van trainer Gérard de Nooijer vernederde ZSC'62 met liefst 9-0. Rillandia gaf een 2-o-voorsprong op eigen veld nog uit handen tegen DFS (2-3), ter wijl SKNWK te sterk was voor Heinkenszand: 5-0. Wolfaartsdijk won, mede dankzij twee goals van Wilfred van den Dries, met 3-1 van Kapelle. Dauwendaele-ZSC'62 9-0 (5-0). René de Nooijer 1-0, Gert-Jan van Leiden 2-0, Sigrel Burnet 3-0, Peter van Gorsel 4-0, Francis Langemaire 5-0, Sigrel Bur net 6-0, Sigrel Burnet 7-0, Peter van Gorsel 8-0, Francis Langemaire 9-0. Rillandia-DFS 2-3 (2-0). Arjan Koop- mans 1-0, Raymond Schouten 2-0, Ke vin Veerhoek 2-1, Kevin Veerhoek 2-2, Leonard van Floresteijn 2-3. Wolfaartsdijk-Kapelle 3-1 (3-0). Wilf red van den Dries 1-0, Arnold van Ge- merden 2-0, Wilfred van den Dries 3-0, Rob Oostrom 3-1. SKNWK-Heinkenszand 5-0 (3-0). We sley Goud 1-0, Christian van Vossen 2-0, Christian van Vossen 3-0, Erwin Ne- lissen 4-0, Wesley Goud 5-0. De Meeuwen-Colijnsplaatse Boys 1-1 (1-1). Michael Tempelman 1-0, Mi chael van der Weele 1 -1 VLISSINGEN - Geen van de Zeeuw se ploegen in de derde klasse A van het zondagvoetbal begon het seizoen met een overwinning. Steen en Zierikzee hielden elkaar in evenwicht (1-1), Aardenburg speelde met 2-2 gelijk bij MOC'17 en ook Halsteren-HW'24 eindig de onbeslist (1-1). Goes en Zeelan- dia Middelburg ging op eigen veld onderuit. Steen-Zierikzee 1-1: Het duel werd overschaduwd door het over lijden van voormalig Steen-speler Werner Bisschop. De thuisploeg speelde met rouwbanden. Steen kwam na een uur op voor sprong. Invaller Sigi Leest haalde bij zijn eerste balcontact uit en zag hoe Piet van Looij uit de rebound doel trof Zierikzee zette daarna aan. Steen wankelde, verloor de greep op het middenveld, maar herpakte zich op tijd. Bij de bezoe kers zakte, naarmate de tijd ver streek, de moed in de schoenen. Toen iedereen bij Steen dacht dat de winst binnen was, schoot Frank van de Helm toch nog de ge lijkmaker binnen: 1-1. MOC'i7-Aardenburg 2-2: De be zoekers begonnen goed en kwa men na elf minuten op voor sprong via Niek van Sprundel: 0-1. Robert van Lammeren maakte al snel weer gelijk (1-1), maar Van Sprundel bracht zijn ploeg op nieuw aan de leiding nog voor er een half uur verstreken was. In de tweede helft had van Sprundel pech toen zijn inzet via de binnen kant van de paal terug het veld in kwam. Tien minuten voor het ein de bezorgde Marvin Bedaf MOC'17 alsnog een punt: <2-2. Een aanvaller van Steen (rechts) neemt het doel van Zierikzee onder vuur. foto Camile Schelstraete Halsteren-HW'24 1-1: Na een goede start van HW'24 nam de thuisploeg steeds meer het heft in handen, wat echter voor rust geen doelpunten opleverde. De bezoe kers kenden na rust opnieuw een goede start en al snel opende Christoph Praet de score: 0-1. Halsteren, getraind door Soubur ger Cees Houtepen, kwam gaande weg de tweede'helft steeds* meer opzetten en kort voor tijd leverde dit de gelijkmaker op. Uit een pass van Jochem Jongepier zorgde Rem- co van Haeren voor 1-1. Goes-Roosendaal 1-2 (1-1). Barry Perk 0-1, Gert-Jan Tierie 1-1, Jordi van den Bossche 1-2. Zeelandia Middelburg-FC Bergen 1-3 (0-1). Robert Belleter 0-1, Jeffrey Ven- drig 0-2, Rick Heijmans 0-3 (straf schop), eigen doelpunt 1-3. TERNEUZEN - De twee Zeeuws- Vlaamse clubs in de vierde klasse van het zaterdagvoetbal kwamen niet verder dan een gelijkspel. Borssele-Spui eindigde in 1-1, ter wijl Cadzand op bezoek bij We- meldinge ook een punt uit het vuur sleepte: 3-3. Borssele-Spui 1-1: Na 85 minuten tekende Danny van Waes na een misverstand in de Borssele-defen- sie voor 0-1. Uit een schitterende aanval zorgde William Boone in de slotminuut toch nog voor de ge lijkmaker. Wemeldinge-Cadzand 3-3: Ange- lo Martlé bracht de gasten na tien minuten aan de leiding. Chris Ko- le zorgde voor de gelijkmaker, maar via een lob van Dominique Strijbos ging Cadzand rusten met een 1-2-voorsprong. Wemeldinge boog de achterstand om (3-2) maar kort voor tijd bezorgde Bart de Koning Cadzand nog een punt:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69