Sport Hoek wint dankzij zijn Belgen zigftaneaTqeuit Derby blinkt vooral uit door werklust Stijn Mahieu maakt drie seconden voor tijd winnende goal. GPC en Tern. Boys houden elkaar in evenwicht: 1-1. Z PZC Maandag 8 September 2008 25 door Frits Bakker HOEK - De invasie van Belgische voetballers is al lang voorbij in Hoek, want ze zijn al een paar jaar sterk in de minderheid. Toch kan de Zeeuwse hoofdklasser nog niet helemaal zonder versterkingen uit het zuidelijke buurland. Stijn Mahieu kopte zijn elftal zater dag kort voor tijd tegen GVW naar een i-o-overwinning in de openingswedstrijd van de competi tie. De voorzet kwam van de voet van Alan Grozdanic, de andere Belg in de aanval. En op de bank van Hoek zaten in de slotsecon den van de wedstrijd twee trotse Belgische trainers met een triom fantelijke blik. De verlossende goal had veel te lang op zich laten wachten. Hoek was - met Paul Telussa als toe schouwer op de tribune - veruit de beste ploeg, kreeg de meeste kansen vóór en na de rust, maar had in de zone voor de goal te wei nig stootkracht. Het meeste gevaar kwam van Josimar Pattinama, de enige diepe spits in de selectie, die een kwartier voor het einde mocht invallen. De jonge Molukse aanvaller zorgde voor dreiging en was de gevaarlijkste man in het slotoffensief Drie seconden voordat de officiële tijd was weggetikt, ging de over winning naar de ploeg die daar als enige recht op had. De tijdelijke trainer Gabriël Demanet („zeg maar Gab") bleef er uitermate be scheiden onder, omdat hij beseft hoe minimaal zijn rol in de week voor de competitie is geweest. „Mijn collega's hebben het elftal klaargestoomd, ik heb na één week trainen wel zelf de opstelling gemaakt", verzekerde hij. De Belgische coach was zijn verant woordelijkheid niet uit de weg ge gaan. „Ik heb voor Tim Mechelink op een belangrijke plaats op het middenveld gekozen in plaats van Corné Schilperoort, heb Maarten van Rosevelt, die nogal wat kritiek kreeg, gewoon linksback gezet en tegen Regilio Pinas, die zelf zei dat hij kon spelen, heb ik gezegd dat hij eerst maar eens moet rusten totdat hij helemaal fit is. Dat zijn beslissingen geweest waarover de technische staf zich nogal heeft verbaasd, maar het heeft goed uit gepakt." Als het aan Demanet ligt, wordt er in de komende weken zelfs nog meer op de aanval gespeeld. Hoek speelde zaterdag al met impulsen vanuit de defensie, domineerde GVW meestal in de opbouw en bepaalde ook vaak het speeltem- po. WJ Hoofdklasser Hoek start de com- petitie met een 1-O-zege op GVW. Stijn Mahieu maakt in de slotseconden met een kopbal de winnende treffer. „Ik heb respect voor Paul Telussa en wil best aan de wensen van de club tegemoet komen", zei Dema net. „Dat wil dus zeggen dat wij met twee spitsen zullen spelen. Maar ik ga natuurlijk ook mijn ei gen stempel op het systeem zet ten. Met de spelers die we hier heb ben, kunnen we ook naar een an dere speelwijze omschakelen." Voor de start liet hij de spelers be palen hoe er wordt verdedigd. „Ik speel het liefst met zonedekking, maar de spelers willen man-op- man dekken. En zij moeten het uit voeren, dus daar ben ik in meege gaan." Hoek had zijn beste fases in het eerste en laatste kwartier, waar in het zich ook de meeste kansen schiep. Tim Mechelink (kopbal) en Alan Grozdanic (schot in de korte hoek) waren in de eerste vijf minuten al gevaarlijk, Stijn Ma hieu scoorde in de 23e minuut met een kopbal, maar de goal werd af gekeurd. In het laatste kwartier was er een ware belegering op het doel van GVW. Josimar Pattinama (ingeval len voor de leeggespeelde Bert den Hamer), Ferry Alfons en Stijn Ma hieu doken voortdurend op in de zestienmeter. „Toen ik zag dat we de wedstrijd onder controle hadden, heb ik er een spits bijgegooid", verklaarde Demanet later. De omzetting gaf de aanzet tot het slotoffensiefj waarin Hoek op de valreep de kost bare punten binnenhaalde. Karakteristiek Alan Grozdanic (rechts) heeft het aan de stok met twee GVW'ers. De Belgische aanvaller gaf vlak voor tijd de voor zet waaruit Stijn Mahieu voor 1-0 zorgde. foto Peter Nicolai Hoek-GVVV 1-0 (0-0). 89. Stijn Mahieu 1-0. Scheidsrech ter: I. Roeland (Sleeuwijk). Gele kaart: josimar Pattinama (Hoek) en Dennis Schaap (GVW). Aantal toeschouwers: 650. Hoek: Joan van Belzen; Geert Bosschaart, Björn Langeveld, Giovanni Siereveld, Maarten van Rosevelt; Gideon Imagbu- du, Tim Mechelink (90+2. Jeroen van de Broeke), Stijn Mahieu, Bert den Hamer (73. Josimar Pattinama); Alan Groz danic en Ferry Alfons (87. Cor né Schilperoort). Naast Hoek slaagden ook IJssel- meervogels (4-0 tegen Ajax), Kozakken Boys (1-2 op bezoek bij Geinoord) en SDC Putten (2-0 tegen Bennekom) hun openingswedstrijd te winnen. Hoek speelt volgende week een uitwedstrijd tegen Benne kom. KLOETINGE - Door een sterke ope ning en een sterk slot ging Kloetin- ge met een 2-0-zege van acquit in de eerste klasse C van het zaterdag voetbal. Het middenstuk van het openingsduel met Achilles Veen le verde huiswerk op voor de ploeg van Diederik Hiensch. „Maar van hieruit kunnen we ons verder ont wikkelen", vond de trainer. Nieuweling Marinus Baas gaf Kloe- tinge al vroeg de doorstart van de goede voorbereiding. Na 160 tellen had de aanvaller zijn eerste doel punt al gemaakt. Op zijn typische wijze. Tussen twee man contro leerde hij de bal, draaide knap weg en schoot van net buiten het straf schopgebied raak in de linkerbene denhoek. Vooral in het kwartier na rust klopte de gelijkmaker op de poort van het Wesselopark. Ja- co van der Schee liet hem echter niet binnen. De moeilijke fase werd tien minuten voor tijd afge sloten, toen Niels Kole met een streep de 2-0 maakte. door Jan Dagevos VLISSINGEN - Rennen, vliegen, val len en weer opstaan. De wil was er zaterdag wel bij de spelers van GPC Vlissingen en Terneuzense Boys, maar het raffinement en de brille ontbraken. Uiteindelijk lever de de werklust beide eersteklassers een punt op: 1-1. Met dat gelijkspel was trainer Leen- dert Geelhoed van Terneuzense Boys niet tevreden. „Ik denk dat we onnodig twee punten laten lig gen", zei hij. De oefenmeester ver wees hierbij naar het eerste kwar tier, toen zijn ploeg heer en mees ter was. Terneuzense Boys had het middenveld stevig in handen en dwong met prima combinatiespel de thuisploeg ver terug. In de twee de minuut leverde dat offensief al een treffer op. Evert-Jan van Op- dorp zette op rechts twee man op het verkeerde been, leverde een prima voorzet af, die over doel man Leon Weeda zeilde. Voor Marco Faassen was het vervolgens een koud kunstje om de bal in het doel te koppen. De droomstart kreeg echter geen vervolg, omdat GPC zand in de motor strooide. De thuisploeg beet wat meer van zich af, ging de duels wat feller aan en daar deins de Terneuzense Boys voor terug. „We gingen mee in het spel van GPC", oordeelde Geelhoed. De thuisploeg kwam nog voor rust op 1-1. Erik de Ruijter was in de 21e minuut slim naar links uit geweken en zag bij de eerste paal Wessel Leijer opduiken, die vervol gens de bal keurig inschoot. Het bleek achteraf de eerste en enige doelrijpe kans van de thuisclub. „We missen scorend vermogen", erkende trainer André Maas van GPC. GPC had zaterdag ook de pech dat het niet kon beschikken over Maar ten Peene, Jimmy Pinas, Remon van Geersdaele (allen geblesseerd), Björn Ronde en Jord Vermeer (va kantie). Tot overmaat van ramp bleek verdediger Leo de Groot na 20 minuten te veel last van zijn ge kneusde ribben te hebben en moest hij zich laten vervangen. Afgaande op het spel in de ope ningswedstrijd zal handhaving voor GPC nog een hele toer wor den. De ploeg gokt op de snelheid van de aanvallers Wessel Leijer en Ralph Wiessner. Daarnaast is het hopen op de creatieve geest van Erik de Ruijter. Hij heeft een fraaie traptechniek en een indivi duele actie in huis. Terneuzense Boys kan bogen op wat meer individuele kwaliteiten, De eerste Zeeuwse derby in de eerste klasse van het zaterdag voetbal eindigtin een gelijkspel. GPC en Terneuzense Boys ko men in Vlissingen uit op 1-1. maar net als GPC ontbrak het za terdag aan scorend vermogen. De ploeg kreeg drie uitgelezen kan sen, maar het kwam niet verder dan de openingstreffer van Faas sen. Abubakar Kourouman had overigens pech, toen de bal na een prachtige omhaal met enig geluk uit het doel werd gewerkt door GPC-doelman Leon Weeda. „We hebben een betere selectie dan twee seizoenen geleden", zei Geelhoed. Toen degradeerde de formatie roemloos uit de eerste klasse. „De angst van toen zit nog steeds een beetje in de ploeg. Ve len zijn bang dat het weer zo zal gaan. Daarom is het belangrijk om in die eerste wedstrijden wat ver trouwen op te doen." Dat lukte zaterdag maar ten dele. GPC Vlissingen-Terneuzense Boys 1-1 (1-1). 2. Marco Faassen 0-1, 21. Wessel Leijer 1-1. Scheidsrechter: J. Uit- terhoeve ('s-Gravenpolder). Gele kaart: Tim Faassen (Terneuzense Boys). Aantal toeschouwers: 100. ^WSPIVi \M i H M f 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67