Parochie sluit kerk in Zandstraat Clinge is één dag feestpaleis Akkerfestijn Koewacht is schot in de roos Bonte avond in Walsoorden Pastoor Miel Erpelinck noemt herschikking diensten hoognodig. Z PZC Maandag 8 September 2008 113 door Jean-Lou de Gucht SAS VAN GENT - De Elisabethparo- chie in Midden-Zeeuws-Vlaande- ren sluit eind van het jaar het kerk je in de Zandstraat. Daarnaast komt de zaterdagavonddienst in Terneuzen te vervallen. De zondag- dienst in Hoek wordt verplaatst naar zaterdagavond en in Sluiskil wijzigt de aanvangstijd van zon dag ïi.oo uur naar zondag 9.30 uur. Een herschikking van de kerk diensten met ingang van 1 januari 2009 is volgens pastoor Miel Erpe linck onontkoombaar. „Natuurlijk doet het pijn voor de direct betrokkenen. Maar we kon den niet anders. Gelukkig is het geen koude sanering geworden. Dan hadden we nog wat verder moeten gaan." De parochie zag zich genoodzaakt tot deze maatre gel, omdat er geen beroep meer kon worden gedaan op een aantal De Elisabethparochie sluit het kerkje in Zandstraat. Deze maat regel is nodig omdat ze geen be roep meer kan doen op gepensio neerde pastores. gepensioneerde pastores. Erpe linck: „Gezien hun leeftijd zijn die nauwelijks meer inzetbaar." Het ge vaar dreigde dat, wanneer een van de dienstdoende pastores ziek zou worden, er geen vervanging moge lijk was. Bovendien hebben de be roepskrachten recht op één vrij weekend per maand. Daarbij komt volgens Erpelinck ook dat het kerkbezoek gestaag af neemt en dat er minder vrijwilli gers beschikbaar zijn. „Daarin zijn we niet uniek. Die ontwikkeling zie je in heel Nederland." In 2012 komt er een pastorale samenwer king met West-Zeeuws-Vlaande- ren. Dat heeft tot gevolg dat er op termijn minder beroepskrachten inzetbaar zijn in een groter aantal parochiekernen. Na de herschik king zijn de kerkdiensten in het weekend in de Elisabethparochie gegarandeerd. Erpelinck: „Uit gangspunt is nu dat elke geloofsge meenschap recht heeft op een vie ring, waarin een pastor of een werkgroep liturgie voorgaat. Dat betekent dat de vieringen terugge bracht worden tot acht, verdeeld over drie clusters. Dan kunnen we volstaan met drie voorgangers, zo dat ook in de vakanties en bij ziek te de weekendvieringen gegaran deerd kunnen worden." SPUI - „De naam is onder pot en pint geboren. Toch moet je de affiche 'paardenkriebelmarkt' niet te letter lijk invullen", zegt voorzitter Jack de Booij van stichting Ruitersportcentrum Caprice. Bij de derde editie van de paardenkriebelmarkt in Manege Terneuzen aan de Graaf Jansdijk in Spui konden kinderen zondag wel eens stiekem een paard kriebelen. Maar de hoofdmoot van het festijn was een rommelmarkt met paardenspullen, omlijst met demonstraties en een gezellig onderonsje. De jeugd kwam aan zijn trekken met onder meer huif karrijden en ponyritjes. Met deze activiteiten probeerde de organisatie tevens de paardrijsport toegankelijk te maken voor iedereen. De liefhebbers hadden veel spul len uit de kast gehaald voor de rommelmarkt. Dit vari eerde van bijvoorbeeld een hoofdstel tot paardentrailer. Het demonstratieprogramma vermeldde onder meer een clinic met dressuur van het Zeeuwse talent Stepha nie de Frel. De jongste ruiters van de manege lieten eveneens een staaltje van hun kunnen zien. foto Camile Schelstraete KOEWACHT - De zestig bewoners van woonzorgcentrum de Lange Akkers in Koewacht kijken elk jaar uit naar het Akkerfestijn. Zaterdag was het weer zover. Op het buiten plein was een rommelmarkt en kwamen standhouders met hun producten voor de dag. Bij de kraampjes met onder meer hout snijwerk, leerbewerking, sprookjes figuren in klei en bloemsierkunst liep het over van de creatieve uitin gen. De creadoeclub van de Lange Akkers bracht binnen in het woon zorgcentrum het resultaat van haar bijeenkomsten aan de man. Ook de Koewachtse streekproduc ten en vers gebakken wafels gin gen grif van de hand. Uit een exploot van gerechtsdeur waarder A.A.A.M.G. van Dammele Terneuzen d.d. 03 september 2008 blijkt, dat ten verzoeke van Vesna Djordjevic wonende op een geheim adres, aan Nebojsa Asanovic, zon der bekende woon- en of verblijf plaats, danwel kantooradres of vesti gingsplaats in Nederland en daarbui ten, is betekend een afschrift van een beschikking dd. 27 augustus 2008 gegeven door de rechtbank Middelburg, sector civiel recht in de zaak van requirante als verzoekster en gerequireerde als verweerder en bij welke beschikking (ondermeer) werd uitgesproken de echtscheiding in het tussen partijen op 29 februari 2000 te Halderberge gesloten huwe lijk. Van dit exploot kan belanghebbend^ een afschrift verkrijgen op onder staand adres. Van Damme c.s. - Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537 AJ TERNEUZEN Tel.: 0115 - 613651. WALSOORDEN - De inwoners van kleine gemeenschappen is er veel aan gelegen om voor het aanhalen van de sociale contacten de han den ineen te slaan. De Zandbergse feesten krijgen steeds meer de uit straling van een reünie. De in de volksmond genoemde Zandbergse kermis werd afgelopen weekend ingevuld met een feesttent en met onder meer een schieting, kaart- wedstrijd, bingo, barbecue, fiets tocht en feestavond met disco. Ook in Walsoorden vonden de fes tiviteiten plaats in en rondom de feesttent aan de Westerschelde dijk. De inwoners zelf pakten vrij dagavond de draad al op met een bonte avond. De organiserende car navalsclub de Bouwers betrok met een lawaaioptocht, ballonnen op laten, een knutselmorgen en het rad van fortuin ook de jeugd bij het dorpsfestijn. Prosperpolder, een gehucht van amper tweehonderd bewoners, pakte uit met een Polderfeest en jaarmarkt. Naast een keuring van paarden was er een gewestprijs kamp van het wit-blauwe kweek- vee. Deze dikbillen waren voor de presentatie goed gesoigneerd. De band After Live was een van de acts op het evenement Clingehts Los. foto Camile Schelstraete door Edy de Witte CLINGE - Zet Clinge als feestpaleis weer op de kaart. Met deze op dracht uit het droomtraject van de plaatselijke dorpsraad ging een groepje bewoners serieus aan de slag. Met de nieuwe happening Clingehts Los is er nu weer spekta kel en vertier voor jong en oud. Sport, spel en muziek vormden za terdag de programmaonderdelen voor een nieuwe reeks van volks vermaak. Op de parking bij ge meenschapscentrum Malpertuus werd 's middags het spits afgebe ten met een vaak hilarische stepes- tafette. Op het nabijgelegen sport veld sprongen kinderen naar harte lust op vijf luchtkussens. In de feesttent traden 's avonds plaatselijke artiesten op. „Veel volk en als vanouds beregezellig. Wij hebben ons feestje weer voor el kaar", zegt medeorganisator Harold Biesbroeck. „De gok om ge lijk maar groot uit te pakken is aan geslagen. Vooral door de opzet 'voor en door Clinge' is de toon ge zet." De band Suck on This zorgde voor een spetterende afsluiting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65