Zeeland PZC Le Roy woedend op VW-directeur Zeemansliederen en legendarische kapiteins 11 Vertraging bij ontmanteling brug peest jn Hulst Verregent na topdag ZEEUWS-VLAANDEREN 15 15 Wethouder begrijpt niets van kritiek van Van der Ploeg. Terneuzen onderstreept met korenfestival de band met het water. Nieuwe campagne Slik op de Weg geopend na ploegwedstrijden Maandag 8 september 2008 Zeeuwse advocaten roeren afgelopen jaren meer hun mondje Tip? redtern@pzc.nl door Jean-Lou de Cucht SLUIS - Wethouder Maria le Roy van de gemeente Sluis (recreatie en toerisme) is des duivels op di recteur Nynke van der Ploeg van de VW Zeeuws-Vlaanderen. Van der Ploeg stelde zaterdag in deze krant dat de gemeente Sluis de kracht van de VW te weinig be nut en ook geen respect heeft voor wat de VW doet. Le Roy: „Ik vind dat mevrouw Van der Ploeg nogal wild om zich heen aan het slaan is. Daarbij komen er grove beschuldigingen onze kant uit. Haar opmerkingen zijn bij mij dan ook rauw op het dak gevallen. Als iemand op deze manier ageert tegen een grote subsidiegever als de gemeente Sluis vraag ik me af of je daar nog wel zaken mee moet doen. We hebben als ge meente Sluis ook een eigen toeris tische dienst." Le Roy zegt niets te kunnen met de opmerking over een gebrek aan respect. „Ik geef toch geen geld voor respect. Het gaat erom dat er iets van de grond komt." Respect voor de VW moet volgens Le Roy van het bedrijfsleven komen. „Dan kun je laten zien dat je zelf je broek op kunt houden en niet meer moet aankloppen bij de over heid." Van der Ploeg zegt er zo langzamerhand doodmoe van te worden dat ze zich steeds moet verantwoorden terwijl rapporten uitwijzen dat het bestaansrecht juist toeneemt. Le Roy zegt hele maal niets te kunnen met deze be wering. „Je moet als overheid al tijd kritisch blijven op een gesubsi dieerde instelling. Dat geldt ook voor de VW. De gemeenteraad heeft besloten dat gesubsidieerde instellingen gekort worden. Ik ver wacht dan van een directeur van de VW respect voor een democra tisch genomen besluit." Le Roy voegt daaraan toe dat een organisatie als de VW zich niet al leen maar moet verantwoorden in Wethouder Maria le Roy is woe- dend op de directeur van de VVV. Die had hard uitgehaald naar de gemeente Sluis. Le Roy begrijpt niets van de kritiek. een jaarverslag. Dat moet ook uit de daden van de organisatie blij ken. „Je kunt je natuurlijk wel op de borst kloppen dat de toeristen bus zo'n succes is, maar er is echt wel meer nodig in de streek." Ook de opmerking van Van der Ploeg dat de VW in Zeeuws- Vlaanderen spotgoedkoop is, vindt in de ogen van Le Roy geen genade. „Spotgoedkoop? Daar denk ik toch anders over. Van der Ploeg zegt dat ze voor 115.000 euro alles moet doen. Het gaat echter om een bedrag van 260.000 euro. Dat is toch heel wat meer." door Jean-Lou de Cucht TERNEUZEN - De band van Terneu zen met het water onderstrepen, dat is het uitgangspunt van de or ganisatoren van evenementen in de stad. Het Vliegende Hollan der-festival dat vrijdag en zaterdag werd gehouden, is daar weer een mooi voorbeeld van. Negen shantykoren overspoelden zaterdag de stad met hun aansteke lijke melodieën van zeemansliede ren. 's Ochtends in een aantal ver zorgingshuizen en 's middags in het centrum. Horecapersoneel liep in piratenkle- ding en natuurlijk waren daar ook de legendarische kapiteins Van der Decken en Rooibos. Ze hebben el kaar wel eens in het vaarwater ge zeten, maar deze middag was het allemaal koek en ei. Gezamenlijk openden zij de derde editie van het festival en riepen de gemeente Terneuzen op de plaatselijke zee- 'En wat kreeg Van der Decken toen hij jarig was? Een sms'je van jan Lonink' helden eens wat meer in het zon netje te zetten. Rooibos: „In Vlissingen hebben ze dat toch wel anders aangepakt bij de vierhonderdste geboortedag van Michiel de Ruyter. En wat kreeg Van der Decken toen hij ja rig was? Een sms'je van burge meester Jan Lonink." Op dat mo ment brak de zon door en waren de terrasjes in de binnenstad snel gevuld. Om op locaties op de Markt, de Nieuwstraat of het Arse naalplein te genieten van bekende en minder bekende zeemansliede ren. Meedeinend en meezingend bij een liedje als 'Aan het strand van ons mooi Scheveningen' van het Viswijvenkoor Gouda. Een koor dat met een knipoog en een traan over het leven van de zeemans vrouwen in de bloeitijd van de zee vaart zingt. Of luisterend naar het Wijks shan- tykoor Tussen Rijn en Lek, dat zong over de hunkering, het geluk en de teleurstellingen op zee. Maar natuurlijk traden ook de Terneu- zense shantykoren De Dekzwab bers en Zuidwest 10 op. Vrijdagavond werd het boek Jan Geensen, een jongen van de West kant gepresenteerd in de Grote Kerk. door Jean-Lou de Cucht TERNEUZEN - De ontmanteling van de zuidbrug over de zeesluis bij Terneuzen heeft dit weekeinde een flinke vertraging opgelopen. Oorzaak was volgens projectleider Sjoerd van der Linden van Rijks waterstaat het slechte weer. „Dat is teleurstellend, maar we konden niet anders. Het werk heeft het grootste gedeelte van de dag stilgelegen. Je kunt immers geen risico nemen met een kraan van tachtig meter die de brugde- len op een ponton moet takelen. Alleen in de avonduren hebben we de afgelopen dagen kunnen werken." Van der Linden kan nog niet zeg gen wanneer het karwei geklaard is. Dat hangt af van de weersom standigheden vandaag. De zuid- brug is sinds afgelopen vrijdag niet meer te gebruiken door het weg verkeer. De nieuwe brug moet eind november weer toegankelijk zijn. Tot die tijd voorspelt Rijkswa terstaat files en langere rijtijden. door Jeanette Vergouwen HULST - Twee dagen was het feest in Den Dullaert in Hulst. Door de veranderende weersomstandighe den was het feest gisteren een stuk minder, maar zaterdag was een topdag. Volgens directeur Jan van Pyuvelde is het doel bereikt. „We willen de onderlinge sfeer tus sen Den Dullaert en de gebruikers en de wijkbewoners bevorderen. Alle standhouders hier in de hal hebben iets te maken met Den Dullaert, dat gaat van de bridge club, de speel-o-theek tot The Young Ones en het Hulster Ge mengd Koor. De een heeft hier een permanent onderkomen, de ander repeteert hier wekelijks. Het publiek kan zien welke activiteiten er hier allemaal plaatsvinden. We hebben gedacht aan jong en oud." De standhouders van de rommel markt deden goede zaken en in de grote zaal kwamen ouders, groot ouders en kinderen even tot rust met het kijken naar een film. In al-* le zalen was wel iets te doen, van salsadansen tot en met boksen en leren omgaan met de diabolo. „We willen elk jaar in het eerste week end van september een soort ope ningsfeest houden. Het tweedaag se feest wordt gefinancierd door 63 sponsors", aldus Van Puyvelde. Zondag verpestte de regen de acti viteiten. Er was minder publiek en de standhouders van de rommel markt hadden het moeilijk. Ook de Dekzwabbers traden op tijdens het Vliegende Hollander-festival in Terneuzen. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63