Postbodevoetbal van Zierikzee X/rnaoo m;ccprc levert toch nog een puntje op v rueSc rfSoo.. (SB Frank van de Helm maakt in blessuretijd gelijk bij Steen: 1-1. Fortis en Tjoba winnen als enige Zeeuwse korfbaleersteklassers. Smit wint op één dag vis- en hardloopstrijd Ik zoek de meest heldhaftige dagbladbezorger. Is jouw dagbladbezorger zo'n held? Geef hem of haar dan vóór IS september op via www.worddagbladbezorger.nl. ■Be z°rg "mzü'dii jjj ruuuuji uil Kaartenfestival bij Terneuzen-Vlissingen 28 Maandag 8 september 2008 PZC S Martijn van Grunsven probeert een schot van Steen te blokken. foto Camile Schelstraete SINT-JANSTEEN - Zierikzee was te leurgesteld over het eigen spel te gen Steen, maar uiteindelijk opge lucht over het behaalde punt. De gelijkmaker van Zierikzee viel im mers pas in blessuretijd. De hand tekening van twee nieuwelingen stond eronder. Robert Jan van der Genugten gaf voor, Frank van de Helm kopte binnen. De teleurstelling overheerste niet temin. „We hebben postbodevoet bal gespeeld", vond trainer Marco Groeneveld. In ander voetbaljar gon: in plaats van de bal het werk te laten doen, gingen de spelers van Zierikzee de bal brengen. Als postbodes. „We hebben tachtig mi nuten balbezit gehad, maar heb ben er veel te weinig mee gedaan." Zierikzee startte zonder beoogde vaste waarden Rutger Kooman (net terug van vakantie) en Serge Berrevoets (nog niet fit). In verge lijking met vorig seizoen hadden alleen Martijn van Grunsven, Freek Torensma, Ben Verwest, We sley en Ingmar Quist hun plaats ge prolongeerd. Doelman Arjan Smal- heer, Arjan Pijnen en Frank van de Helm maakten hun basisde buut, Robert Jan van der Genug ten viel in. Na ruim tien minuten had Steen al een voorsprong kunnen pakken, maar een schot van Sander van Re- mortele werd door Freek Torens- ma van de doellijn gehaald. Zierik zee was meer in balbezit, maar kwam in een te laag tempo niet tot uitgespeelde kansen. Schoten uit de tweede lijn gingen hoog over en de opbouw over de as van het veld was te voorspelbaar en daardoor goed te verdedigen. In de tweede helft was Zierikzee helemaal de bovenliggende partij, maar allerminst met flitsend spel. Ben Verwest zag een schot door de lat gekeerd en Niels de Clercq van Steen zag de bal op de lat be landen van zijn eigen doel. Tot overmaat van ramp kwam Zierik zee na een uur kwam ook nog op achterstand. Met zijn eerste balcon tact schoot invaller Sigi Leest op het doel van Arjan Smalheer, die Zierikzee speelt met 1-1 gelijk in het openingsduel met Steen. Pas in blessuretijd verzekert de club zich van een punt door een doel punt van Frank van de Helm. de bal niet onder controle kreeg. Uit de rebound trof Piet van Looij doel: ï-o. Zierikzee zette daarna zo mogelijk nog harder aan. Er was veel drei ging, maar de gelijkmaker wilde er niet in. Toen iedereen bij Steen dacht aan de winst, kopte Frank van de Helm de terechte 1-1 bin nen. „Het is in elk geval een punt meer dan vorig jaar", blikte Groe neveld terug op wat hij destijds zag als één van de pijnlijkste ver- liespartijen uit een goed seizoen. Steen-Zierikzee 1-1 (0-0). 60. Piet van Looij 1 -0, 92. Frank van de Helm 1 -1 Scheidsrechter: G. van Roode (Papend- recht). Gele kaart: Niels de Clercq, Wouter de Neys en Piet van Looij (Steen), Martijn van Grunsven (Zierik zee). Aantal toeschouwers: 125 GOES - De korfballers van All Rea dy hadden zo graag meteen de eer ste punten gepakt. Tegen ODO zag de ploeg daarvoor ook de kansen. Maar het liep niet. All Ready liep de hele wedstrijd achter de tegen stander aan en verloor met 12-10. Van de andere Zeeuwse eersteklas sers wonnen alleen Fortis (12-10 te gen TOP) en Tjoba (13-10 tegen IJs- selvogels). All Ready-ODO 10-12: De Zierik- zeese thuisploeg dichtte zichzelf kansen toe, maar liep de hele wed strijd achter ODO aan. Het eerste aanvalsvak had een dik kwartier nodig om het eerste punt te ma ken. „Toen waren al vier korte kan sen en drie doorlopers gemist", constateerde coach Hans Land man. „Als we onze kansen hadden benut", vulde speler Jan Willem van Nieuwenhuijzen aan, „dan hadden we in de rust gelijk of zelfs op voorsprong gestaan." All Ready hikte echter continu te gen een achterstand aan. Een fris se start na de rust (bij 4-7) werd een koude douche toen ODO na tien tellen alweer had gescoord. In de slotminuten sloot All Ready aan bij 10-11, maar een makkelijk weggegeven strafworp bracht de stand op de uiteindelijke 10-12. Ko mende zaterdag wacht de uitwed strijd bij promovendus TOP in Ar- nemuiden. Scores All Ready: Remy Quist en Marcel Joziasse beiden 3, Dennis Voshart, Desiree Voshart, Anouk Tiggelhoven en Yvonne Joziasse allen 1. Swift-Kinderdijk 7-16: Swift wil de zo lang mogelijk bijblijven bij Kinderdijk, maar binnen no time stond het 0-6. Met twee nieuwelin gen van topclub PKC had Kinder dijk voldoende routine in huis om die voorsprong in handen te hou- All Ready start het seizoen met een 12-1 O-thuisnederlaag tegen ODO. De Zierikzeese ploeg had gehoopt op meer tegen deze te genstander. KERKWERVE - Eddy Smit uit Kerk- werve heeft zaterdagmorgen de vier uur durende viswedstrijd in zijn dorp Kerkwerve gewonnen door de meeste forel uit het Bin nenwater te halen. Zaterdagmid dag won de loper van Delta Sport in Alblasserdam de Nedstaalloop over vijf kilometer in de categorie H60 in een tijd van 19,25 minuten. den. „Verdedigend deden we het niet eens slecht", vond Swift-coach Ralph Gillissen, „aan vallend wel." Bij rust was het 3-8. Scores Swift: Richard Geldof, Ivo de Hond en Paul van den Berg allen 2, Ju dith Steenbergen 1 Fortis-TOP 12-10: Na een klein halfuur keek promovendus TOP te gen een 6-o-achterstand aan. De ploeg uit Arnemuiden kwam ech ter ijzersterk terug. „We hadden hier zelfs kunnen winnen", be weerde Coppoolse. Peter van Bel- zen tilde TOP vanaf de strafworp- stip over het dode punt heen (6-1). Na de rust (7-3) schoten Petra de Ridder (3x) en Jeanine Marijs met scherp naar een 8-8-tussenstand. De routine van Elze Blankenburgh en Marieke de Rijke werd toen in gebracht. Invaller Patrick Koppe- jan zorgde uiteindelijk voor het verschil. Hij maakte 10-9 en 11-9 voor Fortis. Scores Fortis: Chaïm Koole 4, Niels Be- belaar 2, Remco Crucq 2, Patrik Koppe- jan 2, Jessica de Boer en Chalana Janis- se. Scores TOP: Petra de Ridder 4, Jeani ne Marijs 2, Corné Bezemer 2, Jantine Meulmeester en Peter van Belzen. Tjoba-IJsselvogels 13-10: Het duurde negen minuten voordat Tjoba de korf kon vinden, maar na die moeizame start liep het rede lijk gesmeerd. De Bevelanders ston den bij rust met 8-4 voor. De mar ge van drie, vier punten werd in de tweede helft niet meer weggege ven. Scores Tjoba: Niels Westmaas 5, San- der Harinck 2, Gerben van Boven 2, Me lissa de Jonge 2 en Petra Rijn 2. Jongejan verliest bij debuut Robert Jongejan heeft een ver liezend debuut gemaakt als trai ner van derdeklasser Togo uit Goes. De oud-speler van All Ready dolf met zijn team het onder spit bij Oranje Zwart. Het werd 10-9. „We misten de ervaring die Oranje Zwart wel heeft", vond Jongejan. „Ons team is gemid deld 21 jaar jong." TERNEUZEN - De voetbalderby in de tweede klasse tussen Terneu- zen en Vlissingen eindigde giste ren in 1-1. Davy van Geersdaele (Vlissingen) en Remco van Leeu wen verzorgden de productie. Het meeste opzien baarde echter de kaartenlast. Het duel werd gete kend door negen gele en één rode kaart (voor Niels Burm). Giel zoekt f helden Door weer en wind de krant bezorgen is op zich al een heldendaad. Maar sommige dagbladbezorgers gaan nog een stapje verder. Ze hebben bijvoorbeeld ooit een inbraak of het oplaaien van een brand voorkomen. De bezorgers met de mooiste heldendaden zet ik van 15 t/m 19 september in de schijnwerpers in mijn radioprogramma op 3FM. De allergrootste dagbladheid wint de Publieksprijs van maar liefst 500,-. Wint jouw bezorger de Publieksprijs, dan krijg jij een gratis jaarabonnement op jouw dagblad. Dus geef snel zijn of haar heldendaden door op www.worddagbladbezorger.nl of via Antwoordnummer 48, 1180 VB Amstelveen. De Publieksprijs is een onderdeel van de verkiezing van de Dagbladbezorger van het Jaar. Voor de verkiezing zijn 24 bezorgers genomineerd. De winnaar wordt op 24 september bekendgemaakt. De Publieksprijs is bedoeld voor de bezorgers die niet genomineerd zijn. .r/CJs f'ïir'pV I# X»* «J -WK# "«««rf- A Kijk snel op www.pzc.nl/formule1manager

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 62