Sport Hoek wint dankzij zijn Belgen Jaco van der Schee houdt de poort dicht Stijn Mahieu maakt drie seconden voor tijd winnende goal. Kloetinge is enige eersteklasser die wint op openingsdag. DKRSK Wlium Oranjestraat- 5 - I1 S PZC Maandag 8 September 2008 25 door Frits Bakker HOEK - De invasie van Belgische voetballers is al lang voorbij in Hoek, want ze zijn al een paar jaar sterk in de minderheid. Toch kan de Zeeuwse hoofdklasser nog niet helemaal zonder versterkingen uit het zuidelijke buurland. Stijn Mahieu kopte zijn elftal zater dag kort voor tijd tegen GVW naar een i-o-overwinning in de openingswedstrijd van de competi tie. De voorzet kwam van de voet van Alan Grozdanic, de andere Belg in de aanval. En op de bank van Hoek zaten in de slotsecon den twee trotse Belgische trainers met een triomfantelijke blik. De verlossende goal had veel te lang op zich laten wachten. Hoek was veruit de beste ploeg, kreeg de meeste kansen vóór en na de rust, maar had in de zone voor de goal te weinig stootkracht. Het meeste gevaar kwam van Josimar Pattina- ma, de enige diepe spits in de se lectie, die een kwartier voor het einde mocht invallen. De jonge Molukse aanvaller zorgde voor dreiging en was de gevaarlijkste man in het slotoffensief. Drie seconden voordat de officiële tijd was weggetikt, ging de over winning naar de ploeg die daar als Karakteristiek enige recht op had. De tijdelijke trainer Gabriël Demanet („zeg maar Gab") bleef er uitermate be scheiden onder, omdat hij beseft hoe minimaal zijn rol in de week voor de competitie is geweest. „Mijn collega's hebben het elftal klaargestoomd, ik heb na één week trainen wel zelf de opstelling gemaakt", verzekerde hij. De Belgische coach was zijn verant woordelijkheid niet uit de weg ge gaan. „Ik heb voor Tim Mechelink op een belangrijke plaats op het middenveld gekozen in plaats van Corné Schilperoort, heb Maarten van Rosevelt, die nogal wat kritiek kreeg, gewoon linksback gezet en tegen Regilio Pinas, die zelf zei dat hij kon spelen, heb ik gezegd dat hij eerst maar eens moet rusten totdat hij helemaal fit is. Dat zijn beslissingen geweest waarover de technische staf zich nogal heeft verbaasd, maar het heeft goed uit gepakt." Hoek had zijn beste fases in het eerste en laatste kwartier, waarin het zich ook de meeste kansen schiep. Tim Mechelink (kopbal) en Alan Grozdanic (schot in de korte hoek) waren in de eerste vijf minuten al gevaarlijk, Stijn Ma hieu scoorde in de 23e minuut met een kopbal, maar de goal werd af gekeurd. NV Hoofdklasser Hoek start de com- petitie met een 1 -O-zege op GVW. Stijn Mahieu maakt in de slotseconden met een kopbal de winnende treffer. In het laatste kwartier was er een ware belegering op het doel van GVW. Josimar Pattinama (ingeval len voor de leeggespeelde Bert den Hamer), Ferry Alfons en Stijn Ma hieu doken voortdurend op in de zestienmeter. „Toen ik zag dat we de wedstrijd onder controle had den, heb ik er een spits bijge- gooid", verklaarde Demanet later. De omzetting gaf de aanzet tot het slotoffensief, waarin Hoek op de valreep de kostbare punten bin nenhaalde. Hoek-GVW 1-0 (0-0). 89. Stijn Mahieu 1 -0. Scheidsrech ter: I. Roeland (Sleeuwijk). Gele kaart: Josimar Pattinama (Hoek) en Dennis Schaap (GVW). Aantal toeschouwers: 650. Hoek: Joan van Belzen; Geert Bosschaart, Björn Langeveld, Giovanni Siereveld, Maarten van Rosevelt; Gideon Imagbu- du, Tim Mechelink (90+2. Jeroen van de Broeke), Stijn Mahieu, Bert den Hamer (73. josimar Pattinama); Alan Groz danic en Ferry Alfons (87. Cor né Schilperoort). GOES - Kloetinge startte het sei zoen zaterdag met een 2-0-thuis- overwinning op Achilles Veen. De andere drie Zeeuwse zaterdag-eer steklassers kwamen niet tot winst. GPC Vlissingen en Terneuzense Boys speelden onderling met 1-1 gelijk. Zaamslag verloor op eigen veld met 1-4. In het zondagvoetbal debuteerde RCS in de eerste klasse met een 4-1-nederlaag bij een an dere promovendus: Best Vooruit. Kloetinge-Achilles Veen 2-0: Nieuweling Marinus Baas gaf Kloe tinge al vroeg de doorstart van de goede voorbereiding. Na 160 tellen had de van Arnemuiden overgeko men aanvaller zijn eerste doelpunt al gemaakt. Op zijn typische wijze. Tussen twee man controleerde hij de bal, hij draaide knap weg waar bij zijn tegenstanders als kegels omvielen en schoot van net bui ten het strafschopgebied raak in de linkerbenedenhoek. Een betere start kon Kloetinge, dat vorig seizoen zo moeilijk scoorde, zich niet wensen. Achilles Veen had aanvankelijk geen antwoord op de offensieve opening van Kloe tinge, die na zeventien tellen al een corner opleverde en na negen minuten een (gepareerde) kans van opnieuw Baas. Maar toen kreeg Veen zijn zaakjes op orde. Vooral in het kwartier na rust klopte de gelijkmaker op de poort van het Wesselopark. Jaco van der Schee liet hem echter niet binnen. Met name zijn redding op een in zet van twee meter afstand bracht de handen op elkaar. „Op de trai ning was Jaco deze week al niet te houden", zei zijn keeperstrainer Jaap Pijnenburg na afloop. De moeilijke fase werd tien minuten voor tijd afgesloten, toen Niels Ko- le met een streep in de verre hoek 2-0 maakte. GPC Vlissingen-Terneuzense Boys 1-1: Met de uiteindelijke pun- tendeling was trainer Leendert Geelhoed van Terneuzense Boys niet tevreden. „Ik denk dat we on nodig twee punten laten liggen", zei hij. De oefenmeester verwees hierbij naar het eerste kwartier, toen zijn ploeg heer en meester was. In de tweede minuut leverde dat vroege offensief al een treffer op. Evert-Jan van Opdorp zette op rechts twee man op het verkeerde been, leverde een prima voorzet Jaap Pijnenburg: 'Op de training was Jaco deze week al niet te houden' af, die over doelman Leon Weeda zeilde. Voor Marco Faassen was het vervolgens een koud kunstje om de bal in het doel te koppen. De droomstart kreeg echter geen vervolg, omdat GPC Vlissingen zand in de motor gooide. De thuis ploeg kwam nog voor rust op 1-1. Erik de Ruijter was in de 21e mi nuut slim naar links uitgeweken en zag bij de eerste paal Wessel Le- ijer opduiken, die vervolgens de bal keurig inschoot. Het bleek ach teraf de eerste en enige doelrijpe kans van de thuisclub. „We missen scorend vermogen", erkende trai ner André Maas van GPC. Zaamslag-LRC 1-4: Van zware te leurstelling was na afloop geen sprake bij de Zaamslag-spelers. Ze staken de hand in eigen boezem, bekenden enkele tegentreffers wel erg makkelijk te hebben geïncas seerd, maar putten tegelijkertijd vertrouwen uit het vertoonde veldspel. Dat was namelijk accepta bel, uitgezonderd het eerste kwar tier toen Zaamslag duidelijk moest wennen aan het hogere tempo van de ambitieuze opponent. Sebastiaan Kolf maakte via de han den van Bart Corstanje vanaf elf meter 0-1, maar Zaamslag reageer de adequaat. Een door Alfaro Pen- tury en Mario de Fouw opgezette aanval werd door Jordy Bakker af gerond (1-1). De ploeg kwam op een knullige manier opnieuw op achterstand. Paul Dimmerdaal kon een vrije trap aan de tweede paal van een meter of vier vogelvrij bin- nenkoppen: 1-2. Na de 1-3 kreeg Zaamslag nog een strafschop, maar die werd gemist door Arjan Hamelink. Via Dimmerdaal werd het ook nog 1-4. Best Vooruit-RCS 4-1: Dennis de Nooijer opende de score na tien minuten, maar de thuisploeg stond bij rust al op 2-1 door twee treffers van Sander Looy. Na de thee liep Best Vooruit nog uit naar 4-1. Trainer Romeo van Aerde vond de uitslag geflatteerd: „We hebben zeven a acht goede kansen gecreëerd, terwijl twee tegengoals van richting werden veranderd. Maar ik heb er nog op gehamerd: We spelen een trapje hoger, alles gaat hier sneller." V. .J Alan Grozdanic (rechts) heeft het aan de stok met twee GVVV'ers. De Belgische aanvaller gaf vlak voor tijd de voorzet waaruit Stijn Mahieu voor de win nende 1-0 zorgde. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59