eeuwenoude verbondenheid messen Bottocht 5Z7EE/V Vlissinger houdt politie uren bezig Bromfietser betrapt op rijden onder invloed Twee aanhoudingen wegens bedreiging Twee drankrijders gepakt op Sloeweg Van hamer tot aggregaat! Verkoop, verhuur en reparatie van kwaliteitsgereedschappen. Livingstoneweg 14 Goes 0113-561298 info@depagoes.nl S P2C Maandag 8 september 2008 13 „Aan mijn jeugd in Ouwerkerk be waar ik heel goede herinneringen. De ramp? Ik was toen dus al weg uit het dorp. Mijn ouders zaten twee dagen op zolder in hun huis aan de Baalpapenweg. Zij zijn ge red. Oh, kijk dat zijn twee achter kleinkinderen van mijn zuster." De ontmoetingen tussen oud en jong zijn talrijk deze dag. De feeste lijke herdenking van het verleden kreeg in Ouwerkerk ook een stijl vol doorkijkje naar de toekomst. Voor de muziektent in de Ring werd een capsule met daarin wen sen voor over 25 jaar ingegraven. De capsule is afgedekt met een te gel met daarin de datum en de tekst: Leven is tijd. Tijd is leven. Ver borgen gedachten. „Waarom moet dat?" vraagt een 5-jarig blond meiske. Als ze de uit leg hoort, hurkt ze samen met en kele vriendjes even rond de tegel. Een van hen peutert met een stok je het slik weg dat zich nu al in de letters heeft vastgezet. met elkaar verweven zitten. „Er zitten vrouwen in. Dat hoort niet in een shantykoor", constateert een passant die een blik werpt op het po dium in de feesttent. Hij concludeert te snel. Hier staat Bagger uit Slied- recht, geen shanty- maar een smart lappenkoor met circa 140 leden. Zij zingen met aanstekelijk plezier zee- mansliedjes, maar ook repertoire van I Benny Neijman, Louis Neefs en - ■voor wie het nog weet - de Fourio's. Biet koor heeft eigen begeleiding: pia- ■p, gitaar en vier accordeons. Be hebben voor alle leeftijden wel benadrukt In 't Veld. Dat blijkt ^B^ven later het podium wordt inge- BKamen door Geronimo en Luna met 'nun messenwerpshow. Blinkende, scherpe messen scheren feilloos langs de charmante dame, zelfs als haar con touren volledig schuilgaan achter een scherm van krantenpapier. Wie het te eng vindt, kan langs de tal rijke standjes met streekproducten slenteren en smakelijke inkopen doen, Oudhollandse spelletjes spelen of boogschieten. Willem (7) wil dat wel, maar hij is te klein. Hij moet bijna net zo groot zijn als de boog zelf en dat is hij nog lang niet. De spellei der is streng. Dat wordt nog minstens een jaartje wachten voor Willem. leerd worden onderzocht om de werkelijke oogst te kunnen vast- stellen. „Van een hoeveelheid van twee emmers blijft dan na het schoonmaken en verzuren slechts de omvang een boterkuipje over." Bioloog lappe Beekman laat weten veel meer 'mantels' dan voorheen te hebben gevonden deze keer. Hij doelt daarmee op de omhulsels van schelpen. Beekman wil daar niet te snel conclusies aan verbin den en wil dus niet direct praten over gevolgen van klimaatsveran dering. Wel constateert hij dat die nieuwe soorten schelpen die hij de afgelopen jaren vindt van oor- 1 sprong allemaal afkomstig zijn uit warmere oorden. „Er is nooit een schelp bij uit een kouder gebied", aldus Beekman. Paleontoloog John de Vos bij terugkomst in de haven aan boord van de ZZ10 met de oogst van de achtenvijftigste Kor en Bottocht op de Oosterschelde. foto Dirk-Jan Gjeltema VLISSINGEN - De politie heeft het af gelopen weekeinde aardig wat werk gehad aan een 24-jarige Vlis singer. Zaterdagochtend werd de man aangehouden omdat hij dron ken in een auto reed. Omdat blaastesten ter plekke en later op het bureau mislukten en de man niet wilde meewerken, duurde het lang voor de politie kon vaststellen dat de man vijf keer de toegestane hoeveelheid alcohol had gedron ken. Hij bleek ook geen rijbewijs te hebben. Zondag is de man weer aangehouden. Dat gebeurde om dat hij, weer dronken, van plan was om weg te rijden. ZIERIKZEE - In de Poststraat in Zie- rikzee werd een 40-jarige bromfiet ser, inwoner van deze plaats, giste ren betrapt op het rijden onder in vloed van alcohol. Uit een blaastest die hij moest af leggen, bleek dat hij bijna vier keer te veel had gedronken. Die hoe veelheid was hoog genoeg om zijn rijbewijs te moeten inleveren bij de politie. De man was al drie keer eerder ver oordeeld voor hetzelfde vergrijp. De politie maakte hem dan ook al eerder duidelijk dat hij met te veel alcohol op ook niet op een brom fiets mag rijden. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De poli tie heeft zaterdag rond half drie in Nieuw- en Sint Joosland twee mannen aangehouden wegens be dreiging met een nepwapen. Het gaat om een 37-jarige Middelbur ger en een 42-jarige man uit Dord recht. Bij de politie was een mel ding binnengekomen van een vechtpartij bij de speeltuin waarbij ook een vuurwapen was gezien. Bij aankomst bleek iedereen ver trokken. Even later kon de politie toch de twee mannen aanhouden. Het vuurwapen waarmee gedreigd was, bleek een speelgoedpistool te zijn. VLISSINGEN - De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag op de Sloeweg in Vlissingen, afzonder lijk van elkaar, twee Vlissingse mannen aangehouden omdat ze met te veel alcohol op in een auto reden. Een 52-jarige man raakte hierdoor zijn rijbewijs kwijt. Een 35-jarige man bleek geen rijbe wijs te hebben. Na een ongeluk in 1997 was hem zijn rijbewijs afgeno men. Tegen beide mannen wordt pro ces-verbaal opgemaakt door de po litie. Impressies van de viering van 775 jaar Ouwerkerk. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57