Zeeland PZC Aanpak armoede vergt tijd Kerkgebouw krijgt nieuwe naam 11 Jongen gepakt voor belediging Vis in beslag genomen SCHOUWEN-DUiVELAND 15 15 Poging Voedselbank overbodig te maken nog niet geslaagd. Netjes Festival aan Zee biedt voor heel even tropisch sfeertje Nieuwe campagne Slik op de Weg geopend na ploegwedstrijden Maandag 8 september 2008 Zeeuwse advocaten roeren afgelopen jaren meer hun mondje Tip? redzzee@pzc.nl RENESSE - Opzwepende klanken vanuit cabriobus en huifkar, op het grote podium bij de Watermeter of bij een bomvol ter- L ras aan de Hogezoom in Renesse. De talrijke bezoekers zater- dag in Renesse werden er vrolijk van. Het Festival aan Zee bood dit weekend in de Westhoek een bonte stoet aan optre dens van dweilbands en blaasorkesten met klinkende namen als Caramba, De Boemels, Laphetemookis of Tofkapelluke Doe- ve. Toen de zon zich ook nog manifesteerde bood dit festival zelfs voor heel even een tropisch sfeertje, al bleef de tempera tuur daar nog wat bij achter. Op de foto: een optreden van het orkest Dreddezewir uit Etten-Leur, dat uitpakte met een verrassend breed repertoire. foto Dirk-Jan Gjeltema door Ali Pankow ZIERIKZEE - Wekelijks doen gemid deld dertig gezinnen op Schou- wen-Duiveland nog steeds een be roep op de Voedselbank. Dat staat haaks op de poging van het ge meentebestuur deze voorziening overbodig te maken. Wethouder Gilles Houtekamer uitte dat voor nemen twee jaar geleden tijdens de begrotingsbehandeling. De wet houder kondigde toen ook ver nieuwing van het armoedebeleid aan met als doel de minima beter op de hoogte te stellen van kwijt- GOES - Een 19-jarige jongen uit Borsele is zondagnacht om 02.50 uur op de Grote Markt in Goes aangehouden. Hij vond het nodig om tegen agenten geruime tijd zijn middelvinger op te steken. Toen achtten de agenten het op hun beurt nodig de jongen aan te houden en over te brengen naar het bureau. Met een bekeuring op zijn zak kon de jongeman even la ter het bureau weer verlaten. scheldingsregelingen en mogelijk heden tot financiële ondersteu ning. Daarbij werd gedacht aan het persoonlijk benaderen van mensen die een beroep doen op de Voedselbank. Tevens werd over wogen met medewerking van sta giaires van de Hogeschool Zeeland een speciale website op te zetten. De gemeenteraad toonde zich in meerderheid overtuigd van de noodzaak het armoedebeleid te ac tualiseren en nieuwe hulpmidde len in te zetten. „Tot nu is het daar niet van geko men wegens een te krappe perso neelsbezetting en andere organisa torische redenen. Inmiddels heeft het wél prioriteit het minimabe leid te herijken en alle regelingen eens tegen het licht te houden", zegt beleidsmedewerker Jeroen Hinz van de afdeling Werk, Inko men en Zorg (WIZ) bij de ge meente. Nu de praktijk echter uitwijst dat er nog steeds wel degelijk behoefte bestaat aan de Voedselbank op Schouwen-Duiveland zou de ge meente zich best toeschietelijker kunnen opstellen, vindt Mirjam Ju- melet uit Nieuwerkerk medewerk ster van deze voorziening. „Het gaat tenslotte om de eigen 1^5 Poging van de gemeente de Voedselbank overbodig te ma ken nog niet gelukt. Wekelijks doen gemiddeld dertig gezinnen beroep op deze voorziening. burgers van de gemeente", consta teert JumeleL Zij doelt op de afwij zing van een subsidieverzoek van de Voedselbank voor een bijdrage in de huurkosten voor een opslag ruimte. Het college van B en W wees dit verzoek af omdat de Voedselbank een beroep doet op een eenmalige subsidie, terwijl het gaat om jaar lijks terugkerende huurkosten. Het bezwaarschrift van de Voedsel bank tegen deze afwijzing is niet ontvankelijk verklaard, omdat het te laat is ingediend. De Voedselbank kreeg vorig jaar wel een eenmalige bijdrage van 1800 euro, terwijl de gemeente de organisatie in 2006 een waarde ringssubsidie van 500 euro gaf ZIERIKZEE - De Gereformeerde kerk aan de Sint Domusstraat 35 in Zierikzee heet voortaan Tho- maskerk. Zondag wordt het nieu we naambord aan het kerkgebouw onthuld. „De kerkenraad besloot, in overleg met de gemeenteleden, tot deze naamsverandering om ook in de toekomst goed herkenbaar te zijn", zegt predikant Michiel de Zeeuw. „De term 'gereformeerd' wordt namelijk, sinds de komst van de Protestantse Kerk in Neder land, steeds vaker misverstaan. Bo vendien wil de kerkgemeenschap in deze naam verwijzen naar de ge schiedenis van Zierikzee: achter Sint Domus gaat namelijk de bij belse figuur Thomas schuil. Deze leerling van Jezus durfde op een persoonlijke manier te geloven, met ruimte voor twijfel, vertrou wen en ontmoeting. Daarin herkent de kerkgemeen schap zichzelf', aldus de toelich- SEROOSKERKE - Nabij de Schelp- hoek zijn gisteren rond 3.00 uur 's nachts drie vissers aangehouden. De mannen waren op een illegale manier aan het vissen. Ze hadden een net van 100 meter lang uitge zet. In totaal vingen ze 20 kilo vis voordat de politie hen betrapte. Zo wel de boot als het net en de vis zijn in beslag genomen. De drie mannen kregen een proces-ver baal. ting van de predikant. Door nu een naam te kiezen die niet ver wijst naar een verleden van schei ding, maar naar een gedeelde ge schiedenis, wordt geprobeerd een stap vooruit te zetten binnen de vereniging van drie kerken als PKN. Het nieuwe naambord van de Thomaskerk wordt feestelijk onthuld na afloop van de kerk dienst. J) Nadere informatie: www .gerefor- meerdzierikzee. nl. ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Poepen. Wat een smerig woord, zo vindt die Kapelse moeder. Maar wat moet je je kinderen dan leren zeggen? Drukken, gro te bah doen, nummer tweeën, kakkebakken? Nee, wat betreft de Kapelse bestaat er geen fat soenlijke term voor de grote boodschap. En dus moet het drie jarig dochtertje zeggen dat ze naar de wc moet, zonder erbij te vermelden wat ze op het kleine kamertje gaat doen. „Poepen!", brulde ze desondanks op een dag in een bomvolle winkel. „Hoe zeg je dat netjes?", probeerde moeder met een rood aangelopen hoofd. Het antwoord was min der netjes dan ze had verwacht: „Poepen alsjeblieft."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55