Sport wennen aan nieuwe tactiek rivaal Spruijt af Jonge korfballers Togo missen de ervaring om Oranje Zwart op achterstand te zetten Oost-Souburger wint twee manches met ruime voorsprong. Fortis wint nip van TOP na grote voorsprong in beginfase. RCS pijnlijk onderuit in Best B PZC Maandag 8 september 2008 129 door Herman Heuvink VLISSINGEN - De vierde wedstrijd voor het clubkampioenschap van MSV de Uitlaat is bij de senioren gewonnen door Steven Ovaa uit Oost-Souburg. De 18-jarige Su- zuki-crosser kreeg de overwinning niet cadeau. Met name Kevin Spruijt uit Meliskerke gaf hem pri ma partij. In de eerste manche nam )an Peter van de Weele het voortouw. Al spoedig verdrong Ovaa hem van de eerste plaats. Ook Spruijt, ko mende van de vierde plaats, boek te snel winst. Éénmaal op de twee de plaats aangekomen, maakte hij jacht op de kopman. Hij slaagde daarin niet want Ovaa hield de in het eerste gedeelte verkregen voor sprong vast. In de tweede manche kwam de 14-jarige Spruijt als snelste uit de startblokken. Al in de eerste ronde passeerde Ovaa hem. De Yam- aha-rijder pikte aan en er ont stond een fascinerend gevecht. Dit werd beslist in het voordeel van Ovaa door een onschuldige schui ver van Spruijt. De Walchenaar verloor door zijn grote voorsprong geen plaatsen, maar een eventuele manche- en dagoverwinning kon hij vergeten. Robin Jansen was de snelste bij de 250 cc senioren. Hij rekende af met Thijs Lampio en Ronald Mei- se. In de klasse veteranen was Erik van de Wekken uit Zierikzee te sterk voor de rest. Hij sloot beide manches winnend af. John Jansen werd tweede. Frank Rottier uit Wemeldinge won bij de 250 cc junioren. In de drukst bezette klasse, de 125 cc ju nioren, ging de overwinning naar Gino Nagtegaal uit Nieuw- en Sint Joosland. Zowel de spelers van Tjoba als die van IJsselvogels kwamen in de beginfase van de wedstrijd moeizaam tot scoren. foto Ronald den Dekker hf GOES - Winst was er in de korfbal- F competitie voor Fortis, Ondo en Seolto. De andere ploegen waren nog niet helemaal in vorm. All Ready-ODO 10-12: De Zierik- zeese thuisploeg dichtte zichzelf kansen toe, maar liep de hele wed- strijd achter ODO aan. Het eerste Sanvalsvak had een dik kwartier nodig om het eerste punt te ma ken. In de slotfase kwam All Rea dy nog op 10-11, maar met een makkelijk verkregen strafworp gooide ODO de deur in het slot. Scores All Ready: Remy Quist en Mar cel Joziasse beiden 3, Dennis Voshart, 1 Desiree Voshart, Anouk Tiggelhoven en Yvonne Joziasse allen 1. Fortis-Top 12-10: Het leek een een voudige middag te worden voor Fortis, dat in het eerste halfuur geen kind had aan TOP. De ploeg uit Arnemuiden begon na een 6-o-achterstand echter aan een im posante inhaalrace, maar het ge wenste resultaat bleef uit: 12-10. Scores Fortis: Chaïm Koole 4, Niels Be- belaar 2, Remco Crucq 2, Patrik Koppe- jan 2, Jessica de Boer en Chalana Janis- se. Scores TOP: Petra de Ridder 4, Jeanine Marijs 2, Corné Bezemer 2, Jan- tine Meulmeester en Peter van Belzen. Swift-Kinderdijk 7-16: Swift wil de zo lang mogelijk bijblijven bij Kinderdijk, maar binnen no time stond het 0-6. Met twee nieuwelin gen van topclub PKC had Kinder dijk voldoende routine in huis om die voorsprong in handen te hou den. „Verdedigend deden we het niet slecht", vond Swift-coach Ralph Gillissen, „aanvallend wel." Scores Swift: Richard Geldof, Ivo de Hond en Paul van den Berg allen 2, Ju dith Steenbergen 1 Ondo-KVK 13-3: Een lastige wed strijd, vond Ondo-coach Christian Hoefkens. Een verwachte neder laag, zei KVK-collega Wim Voorne- veld. Met de wind in de rug sloeg Ondo de bres in de eerste helft: 9-3. In het tweede part bleef KVK droog staan en had Ondo iets min der moeite de korf nog te vinden. Scores Ondo: Martijn Walraven 5, Joris Hoogwerf 3, Robbie Mesu 2, Maarten Lodier 1, Renee Groenleer en Annelie Wisse 1Scores KVK: Jeanine Evers- dijk, Annemieke Remeeus en Sander Slabbekoorn allen 1. Oranje Zwart-Togo 10-9: Vijf mi nuten voor het einde gooide Togo de aansluitingstreffer binnen, maar de gelijkmaker kwam niet. De jonge Goesenaren konden daar door niet voor de tweede keer een gat van drie punten dichten. Eer der haalde Togo een 7-4-achter- stand op tot 7-7. Bij 10-7 lukte dat net niet. „We misten de ervaring die Oranje Zwart wel heeft", vond trainer Robert Jongejan. Scores Togo: André Goossen, Amanda Boelman en Wendy Uitterhoeve allen 2, Anouk Hazelaar, Dennis Boelman en Martin Postema allen 1. Seolto-Blauw Wit 10-3: De thuis ploeg deed zijn plicht, maar de af werking was in de ogen van coach Richard Ollefers onvoldoende. „We misten drie stippen en dat mag op dit niveau niet gebeuren", stelde Ollefers. Scores Seolto: Dennis Goedegebuur 5, Maurice Bruel, Tom Harthoorn, Chris Mol, Mariëlle Francke en Anniek Reij- nierse allen 1. Scores Blauw Wit: Ivo Flipse 2, Bastiaan Rijk 1. Stormvogels-Scheldevogels 6-9: Stormvogels kwam niet los. „Het was heel slecht", oordeelde coach Bert Mol. Scores Stormvogels: Linda de Witte en Arjen Schoe beiden 2, Frank Peene, Arno Sanderse beiden 1. GOES - RCS zal niet met plezier te rugkijken op haar rentree in de eer ste klasse van het zondagvoetbal. Best Vooruit was met 4-1 te sterk. Dennis de Nooijer opende de sco re na tien minuten, maar de thuis ploeg stond bij rust al op 2-1 door twee treffers van Sander Looy. Na de thee liep Best Vooruit nog uit naar 4-1. Trainer Romeo van Aer- de noemt de uitslag geflatteerd: „We hebben zeven a acht goede kansen gecreëerd, terwijl twee goals van hen van richting veran derd werden. Maar ik heb er nog op gehamerd: We spelen een trap je hoger, alles gaat hier sneller." Het treffen in de tweede klasse tus sen Terneuzen en Vlissingen ein digde in 1-1. De bezoekers kwa men voor rust via Davy van Geers- daele op 0-1, maar na de pauze nam Terneuzen het heft in han den. Remco van Leeuwen zorgde voor de 1-1. De arbiter deelde ne gen gele kaarten uit, waarvan twee aan Niels Burm (Terneuzen).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53