Sport Tjoba moet nog Weinig winst bij start ZK dammen ■^beic juWÊÊi Van Dijk boekt zege, andere partijen eindigen in remise. Ik zoek de meest heldhaftige dagbladbezorger. Is jouw dagbladbezorger zo'n held? Geef hem of haar dan vóór 18 september op via www.worddagbladbezorger.nl. €SOo MY DAGBLADBEZORGER Korfballers boeken zege op IJsselvogels na langzame start. Birgit Lavrijssen sterkste in criterium Volharding verliest nipt van Luctor r iJDH Ü'dtt JJJ 28 Maandag 8 september 2008 PZC B MIDDELBURG - Het Middelburgse Oemoemenoe is giste ren succesvol teruggekeerd in de eerste klasse van de rugbycompetitie. Op het Utrechtse USRS werd een zwaarbevochten overwinning behaald. USRS kwam in de eerste helft via een penalty-kick en een geconver teerde try op een 0-1 O-voorsprong. Dimitri Hubroeck bracht zijn team terug in de race en door een convers ion van Yoey Luitwieler kon de thuisploeg met 12-10- voorsprong gaan rusten. In de tweede helft drukte Oe moemenoe door. Eindstand: 19-15. foto Lex de Meester 'S-GRAVENPOLDER - In het Zeeuws damkampioenschap, dat zaterdag in 's-Gravenpolder startte, was Martin van Dijk de enige hoofd klasser die zijn partij met winst af sloot. Tegen zesvoudig kampioen Daaf Kasse kwam de man uit 's-Heer Abtskerke met voordeel uit de opening. In het middenspel sloeg hij vervolgens toe: een fraaie damcombinatie maakte in één klap een eind aan de partij. De topper tussen Leopold Sekon- go en Johnny de Leeuw werd uit gesteld, de andere vier partijen ein digden in remise. Titelhouder Arjo Kousemaker deelde de punten in een gelijkopgaande partij met Jan van de Weteringh. Martij n Rent meester, vorig jaar nummer drie, kon niet winnen van Piet Allaart. Met een riskante zet vlocht de jongste deelnemer tevergeefs nog een damzet in de stand. Kees Rijk was dicht bij een zege op Rianka Rentmeester, maar de Lewedorper verzuimde in het mid denspel toe te slaan. Promovendus Hans van Akkeren begon het toer nooi goed met een gelijkspel tegen Middelburger Jaap de Jonge. In de promotieklasse won Jaap Veer- hoek van Danny Wattel en Jan van Beeck van Han van de Velde. Giel zoekt I helden Door weer en wind de krant bezorgen is op zich al een heldendaad. Maar sommige dagbladbezorgers gaan nog een stapje verder. Ze hebben bijvoorbeeld ooit een inbraak of het oplaaien van een brand voorkomen. De bezorgers met de mooiste heldendaden zet ik van 15 t/m 19 september in de schijnwerpers in mijn radioprogramma op 3FM. De allergrootste dagbladheld wint de Publieksprijs van maar liefst 500,-. Wint jouw bezorger de Publieksprijs, dan krijg jij een gratis jaarabonnement op jouw dagblad. Dus geef snel zijn of haar heldendaden door op www.worddagbladbezorger.nl of via Antwoordnummer 48, 1180 VB Amstelveen. De Publieksprijs is een onderdeel van de verkiezing van de Dagbladbezorger van het Jaar. Voor de verkiezing zijn 24 bezorgers genomineerd. De winnaar wordt op 24 september bekendgemaakt. De Publieksprijs is bedoeld voor de bezorgers die niet genomineerd zijn. door Sven Bakker 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Het spel van korfbalvereniging Tjoba was afgelopen zaterdag nog niet zo als trainer Chris van Put voor ogen heeft, maar de eerste punten zijn hoe dan ook binnen. Het werd 13-10 tegen IJsselvogels uit Moordrecht. Tijdens de eerste wedstrijd van dit seizoen in de eerste klasse was het voor Tjoba vooral aftasten gebla zen. Voor de spelers, de trainer en ook voor de twee kleine meiden die lootjes probeerden te verkopen voor de verloting na de wedstrijd. De lotenverkoop wilde niet echt vlotten. Na een halfuur te hebben rondgestruind zei het ene meisje: „We hebben nog niet eens één boekje aan lootjes verkocht. Kijk hoe weinig geld in ons bakje zit." Die twee meiden stonden sym bool voor de spelers op het veld, want ook zij kenden een langzame start. Pas na negen minuten spe len liet het team van Tjoba de eer ste score noteren via Niels West maas. Vanaf toen liepen de pun ten gestaag op. Tjoba creëerde veel kansen en liep uit naar een score van 6-2. Bij rust was een overtui gende marge bereikt van 8-4. Het enige wat Tjoba hoefde te doen in de tweede helft was de voorsprong consolideren. Niet meer, niet minder. En zo geschied de. IJsselvogels kwam op 8-5, Tjo ba scoorde 9-5. Het werd 9-6 voor IJsselvogels, 10-6 voor Tjoba. Het leverde Tjoba uiteindelijk een ver diende zege op van 13-10. Vooral Niels Westmaas liet zich gelden met vijf doelpunten. Ook Sander Harinck, Gerben van Boven, Melis- sa de Jonge en Petra Rijn droegen bij in het scoreverloop. „Een goede seizoensstart", aldus de pas aangestelde Belgische Tjo- I** Na negen minuten spelen laat Tjoba de eerste score noteren te gen IJsselvogels. Daarna voert de ploeg uit 's-Heer Hendrikskinde ren de score op tot 13-10. ba-trainer Chris van Put na afloop van de wedstrijd. „Het is voor ie der team belangrijk aan te vangen met twee punten, zeker in een thuiswedstrijd. Anders moet je als team al direct in de achtervolging gaan." Van Put was de hele wedstrijd druk doende zijn spelers te coachen, door aanwijzingen te ge ven over wat er nog allemaal beter kan. Want hoe graag Chris van Put ook het interactieve korfbal na streeft en hoopt te perfectioneren bij het team van Tjoba, een veran dering heeft gewoon tijd nodig. Rome is immers ook niet op één dag gebouwd. Van Put: „Het funda ment ligt er en is bijna klaar. Hier en daar moet er nog wat aan ge schaafd worden. Nu kunnen we verder bouwen en de veranderin gen doorvoeren. Ik denk zeker dat het minimaal een halfjaar gaat du ren voordat alles samenvalt. Daar bij gaat het vooral om het perfec tioneren van de details." Wanneer een team in de opbou wende fase zit en probeert een nieuwe speelstijl te hanteren, is het ook van belang de korte ter mijn in de gaten te houden. Er moeten immers wel punten wor den gepakt. „Wij zijn op dit mo ment nieuwe tactieken en speelstij len aan het invoeren. Dan gaat dat ten koste van andere aspecten, zo als de zuiverheid en het tempo in het spel", zei Chris van Put. „Maar de eerste stukken van de puzzel zijn in ieder geval gelegd." Scores Tjoba: Niels Westmaas 5, San- der Harinck 2, Gerben van Boven 2, Me lissa de Jonge 2 en Petra Rijn 2. Nieuwe koers voor Tj'oba De nieuwe trainer van Tjoba is de Belg Chris van Put. Van Put streeft naar interactief korfbal en perfectionisme. Hij verwacht dat het minimaal een halfjaar duurt voordat de nieuwe speelwijze van Tjoba sa menvalt met snelheid en zuiver heid. Daarbij gaat het om aanscher pen van de details. WIELSBEKE - Birgit Lavrijssen heeft in het Belgische Wielsbeke een cri terium over 56 kilometer op haar naam geschreven. Lavrijssen onsnapte na een pre miesprint uit het peloton. Met nog 5,6 kilometer over het natte weg dek voor de boeg had ze een voor sprong van tien seconden. Die breidde ze uit tot 44 seconden. GOES - De korfballers van Volhar ding konden de opening van hun nieuwe kantine geen extra glans geven door een mooie zege. In de vierde klasse L greep de ploeg net naast een gelijkspel in de derby tegen Luctor: 5-6. Vijftien se conden voor het einde maakte Luc- tor-aanvoerder Davy Jonker de winnende treffer. Kijk snel op www.pzc.nl/formule1manager

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 52