Rillandia in slotfase onderuit Droomstart SVD na jaar zonder zege Krabbendijke begint met zege bij Brouwershaven /lürl'jj Sterke start Smerdiek Arendskerke stuurt Apollo'69 met 3-2-nederlaag naar huis Zege Wolfaartsdijk op Kapelle, punt voor Colijnsplaatse Boys. Winst voor Kruiningen en Stavenisse in de vierde klasse B. >HOW '3786 B PZC Maandag 8 September 2008 27 GOES - Na een seizoen zonder com petitiezege in de vierde klasse won SVD zaterdag met 2-0 van Nieuw- land. SVD-Nieuwland 2-0: Onder aan voering van de uitblinkende Hen drik Bosselaar mocht SVD einde lijk de smaak van een zege proe ven. In de eerste helft bracht John ny den Herder de stand op 1-0. Hoewel Nieuwland beter was, kwam de hard werkende thuisclub op 2-0 toen Jozias van Belzen zijn eigen doelman passeerde. Hoedekenskerke-MZVC 3-0: Na een klein kwartier tekende Ber nard Prevost voor 1-0. Rond het half uur werd de score verdubbeld door Niels Otte. In de tweede helft gaf Sebastian la Grand de overwin ning van de thuisclub nog wat extra glans: 3-0. 's-Heer Arendskerke-Apollo'69 3-2: In een leuke wedstrijd kwam de thuisclub via een benutte straf schop van Walter de Kok op voor sprong. Kort voor rust bracht Dan iel Scheele de 1-1 op de borden Dankzij twee treffers van Avner van der Westen liep Arendskerke uit naar 3-1. De aansluitingstreffer van Bas de Koeijer (3-2) kwam te laat voor Apollo'69. Bevelanders-De Noormannen 1-7: In de eerste helft was er niets aan de hand voor de thuisclub, die via Frank van Halst op voorsprong kwam. Na een misser van keeper Theo de Visser kwamen de Wal- chenaren langszij. Na de pauze had Noormannen geen kind meer aan Bevelanders. Door vier treffers van Mark Minderhoud en goals van Marco Huibregtse en Thomas Lievense stopte de teller bij 1-7. Borssele-Spui 1-1: In een wed strijd waarin de thuisclub kansen onbenut liet zat het venijn in de staart. Na 85 minuten tekende Danny van Waes voor 0-1. Uit een fraaie aanval zorgde William Boone nog voor de gelijkmaker. Wemeldinge-Cadzand 3-3: Ange- lo Martlé bracht Cadzand aan de leiding. In de 28e minuut schoot Chris Kole de gelijkmaker in de netten. Via een lob van Domini que Strijbos ging Cadzand met een voorsprong rusten. Wemeldin- ge lkwam weer angszij via Dennis Wisse. Via opnieuw Chris Kole werd het 3-2, maar kort voor tijd bezorgde Bart de Koning zijn ploeg toch nog een punt. SINT MAARTENSDIJK - Smerdiek boekte op eigen veld een dikver diende zege op Berkel. De bezoek sters kregen welgeteld één kans. Kort voor rust haalde Marijke Vle- minckx een bal van de doellijn. Op dat moment was het al 2-0 door Suus Hopstaken en Wendy Metske. Door opnieuw Hopstaken en Angelique Hage liep Smerdiek na rust uit naar 4-0. De vrouwen van Oostkapelle le den een onnodige 6-5-nederlaag bij Muiden. GOES - Derdeklasser Rillandia stond na één helft met 2-0-voor te gen DFS, maar ging in de slotmi nuut toch onderuit: 2-3. In de der de klasse B eindigde de derby tus sen Noad'67 en Tholense Boys in 0-0. Rillandia-DFS 2-3: Na 35 secon den opende Arjan Koopmans de score en ver in blessuretijd van de eerste helft - Mark Dirksen (Rillan dia) en Jarno Vermeulen (DFS) gingen geblesseerd van het veld - zorgde Raymond Schouten voor de 2-0. Na rust speelde DFS met de wind in de rug. In de 63e mi nuut scoorde Kevin Veerhoek de 2-1 en acht minuten voor tijd door Klaas Verspoor GOES - In de vierde klasse B open de het gedegradeerde Krabbendij- ke de competitie met een 4-2-over- winning bij Brouwershaven. Krui ningen versloeg Smerdiek op de valreep met 4-3. Mevo-Yerseke 2-2: Het spannen de duel kende een spectaculaire openingsfase want na acht minu ten was er al drie keer gescoord. Thomas Vos opende namens Me- vo uit een vrije trap de score, maar Bart van Steveninck maakte al snel gelijk. Uit een hoekschop kreeg Raymond Rovers de bal voor de voeten en dat betekende 1-2. In de maakte Veerhoek ook 2-2. In de slotminuut maakte DFS de verras sing compleet toen Leonard van Floresteijn de 2-3 maakte. Wolfaartsdijk-Kapelle 3-1: Wolf aartsdijk maakte voor rust opti maal gebruik van het windvoor- deel. Na een kwartier scoorde Wilfred van den Dries 1-0 en in de zelfde minuut scoorde Arnold van Gemerden 2-0. Na 25 minuten zorgde Van den Dries met zijn tweede goal voor de 3-0. Na rust trachtte Kapelle wat te forceren, maar Wolfaartsdijk hield eenvou dig stand. Negen minuten voor tijd maakte Rob Oostrom uit een strafschop 3-1. SKNWK-Heinkenszand 5-0: SKNWK ging bij zijn terugkeer in de derde klasse A door waar het vorige seizoen eindigde: met win nen. Wesley Goud en tweemaal tweede helft was het Mevo wat de klok sloeg. Een aantal goede moge lijkheden werd echter niet benut, maar vanaf de strafschopstip maak te Jan-Thijs Berrevoets de verdien de gelijkmaker. Daarna hield Yerse- ke-doelman Ramon Boone Mat- thijs Heeres nog van de winnende treffer af Brouwershaven-Krabbendijke 2-4: Degradant Krabbendijke kreeg in Brouwershaven voor rust nogal wat hulp van de thuisploeg. Bij drie van de vier goals ging de Brouw-defensie niet vrijuit. Door goals van Danny Weber, Martin 1^ Adriaan van de Plasse is de matchwinnaar in het duel Kruiningen-Smerdiek. Vlak voor tijd scoort hij de winnnende treffer voor Kruiningen: 4-3. Christian van Vossen zorgden voor de 3-0-ruststand. Erwin Nelis- sen en Wesley Goudt scoorden de 4-0 en 5-0. De Meeuwen-Colijnsplaatse Boys 1-1: De Meeuwen combineer de voor rust vlotter, maar creëerde weinig kansen. Na een halfuur spe len schoot Michael Tempelman van twintig meter raak en dat bete kende de 1-0. Kort voor rust kwam Colijnsplaat se Boys via Michael van der Weele op gelijke hoogte. In de tweede helft raakte Colijnsplaatse Boys de lat. Dauwendaele-ZSC'62 9-0 (5-0). René de Nooijer 1-0, Gert-Jan van Leiden 2-0, Sigrel Burnet 3-0, Peter van Gorsel 4-0, Francis Langemaire 5-0, Sigrel Bur net 6-0, Sigrel Burnet 7-0, Peter van Gorsel 8-0, Francis Langemaire 9-0. AZW-Veere 0-0. Bal, opnieuw Weber en Theo van Houte stond het bij rust 0-4. In de tweede helft oogde Brouwersha ven feller en via twee goals van Dick van Splunder kwam de ploeg nog wel wat dichterbij. Een aan sluitingstreffer zat er echter niet meer in. Kruiningen-Smerdiek 4-3: Krui ningen was de betere ploeg, maar maakte het zichzelf moeilijk. Door Gert-Jan van de Pol en Adriaan van de Plasse werd het 2-0, maar uit een penalty scoorde Souliman El Bouzzaoui 2-1. Urvin van Heke len bepaalde daarna de ruststand op 3-1. Twintig minuten voor tijd kwam Smerdiek door Bart Stout- jesdijk aan de 3-2 en via Erik van Haaften werd het zelfs gelijk. Vlak voor tijd eiste Kruiningen toch de winst voor zich op want Adriaan Noad'67-Tholense Boys 0-0: De derby in de derde klasse B leverde in de eerste helft weinig kansen op. Noad-aanvoerder Iwan Geense was dichts bij een treffer, zijn in zet eindigde op de paal. Na de pau ze raakten de bezoekers via routi nier Jan Groenwegen ook een keer het houtwerk. Vijf minuten voor tijd was Rob den Engelsman dicht bij 1-0, maar zijn inzet eindigde bo ven op de lat. WHS-DSE 1-1: Na 24 minuten kwam WHS op voorsprong. Nadat Perry Snoep een uittrap van de DSE-keeper onderschepte stuurde hij Armando van de Repe alleen op het doel af, die koel afrondde. Voor rust verzuimde de thuisclub verder afstand te nemen. In de tweede helft zakte WHS weg. Ar jan van de Graaff maakte toen ge lijk. van de Plasse scoorde nog. Stavenisse-Waarde 3-1: Een feller Stavenisse boekte een verdiende overwinning. Marco Klippel teken de voor de openingstreffer, maar Waarde-speler David Montero Fra- de bracht de ploegen weer op gelij ke hoogte. Een tweede goal van Marco Klippel zorgde er voor dat Stavenisse met een voorsprong ging rusten. Na de hervatting be sliste Johan Wielaard namens de thuisploeg de wedstrijd definitief. SPS-Vosmeer 0-0: SPS had wel wat meer kansen dan Vosmeer, maar toch was de uitslag een juiste afspiegeling van de krachtsverhou dingen in het veld. Na rust werd het wat rommeliger en eindigden de bezoekers met tien man nadat Mohammed Allali met een rode kaart van het veld gestuurd werd. ï|§§5f® 'V VI ,1- Duel tussen spelers van Wolfaartsdijk (links) en Kapelle. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 51