Sport Sterke start en sterk slot winstgevend TePrnBoeysanss Belgen helpen Hoek aan late zege Kloetinge opent met 2-o-thuiszege op Achilles Veen. Stijn Mahieu maakt drie seconden voor tijd winnende goal: 1-0. B PZC Maandag 8 September 2008 25 door Rudy Boogert KLOETINGE - Door een sterke ope ning en een sterk slot ging Kloetin ge met een 2-o-zege van acquit in de eerste klasse C van het zaterdag voetbal. Het middenstuk van het openingsduel met Achilles Veen le verde huiswerk op voor de ploeg van Diederik Hiensch. „Maar van hieruit kunnen we ons verder ont wikkelen", vond de trainer. Nieuweling Marinus Baas gaf Kloe tinge al vroeg de doorstart van de goede voorbereiding. Na t6o tellen had de aanvaller zijn eerste doel punt al gemaakt. Op zijn typische wijze. Tussen twee man contro leerde hij de bal, hij draaide knap weg waarbij zijn tegenstanders als kegels omvielen en schoot van net buiten het strafschopgebied raak in de linkerbenedenhoek. Een betere start kon Kloetinge, dat vorig seizoen zo moeilijk scoorde, zich niet wensen. Achilles Veen had aanvankelijk geen antwoord op de offensieve opening van Kloe tinge, die na zeventien tellen al een corner opleverde en na negen minuten een (gepareerde) kans van opnieuw Baas. Maar toen kreeg Veen zijn zaakjes op orde. Met het opportunistische en fysie ke tegenspel - de verzorgers draai den overuren en de achttien minu ten blessuretijd waren terecht - kreeg Kloetinge het moeilijk. „We lieten ons de kaas van het brood eten", vond Hiensch. In meer tech nische termen: Kloetinge zocht het te snel in 'de lange bal' terwijl het de tegenstander juist voetbal lend moest bestrijden. In Hienschi- aanse termen: „Kloetinge speelde te druzig." Vooral in het kwartier na rust klopte de gelijkmaker op de poort van het Wesselopark. Jaco van der Schee liet hem echter niet binnen. Met name zijn redding op een in zet van twee meter afstand bracht de handen op elkaar. „Op de trai ning was Jaco deze week al niet te houden", zei keeperstrainer Jaap Pijnenburg na afloop. De moeilijke fase werd tien minu ten voor tijd afgesloten, toen Niels Kole met een streep in de verre hoek 2-o maakte. Kloetinge-Achilles Veen 2-0 (1-0). 3. Marinus Baas 1-0, 82. Niels Kole 2-0. Scheidsrechter: R.A. van de Rest (Dord recht). Gele kaart: Joffrey Geldof (Kloe tinge), Erwin Verbruggen (Achilles Veen). Aantal toeschouwers: 500. Eerste oordeel over nieuwelingen Kloetinge Kloetinge startte het seizoen zaterdag met drie nieuwe gezichten in het basisteam: aanvaller Marinus Baas, middenvelder Teun Rentmeester en verdediger Björn Quartel. De ijzersterke Marinus Baas deed waarvoor hij is gekomen: scoren. „Maar hij moet soms nog leren positie te kiezen", zei Hiensch. „In de tweede helft hadden we het moeilijk. Marinus bleef toen tegen de cen trumverdedigers aanhangen, terwijl hij moet inzakken om aanspeelbaar te worden." Middenvelder Teun Rentmeester, overgekomen van Nieuwdorp, was in de eerste helft wat ongelukkig in zijn passing. „Maar ik weet dat hij dat be ter kan", zei zijn trainer. Een actie vlak voor rust was typerend voor hem. Vanaf het middenveld stuurde hij Baas weg aan de zijkant. Diens voorzet kwam bij de tweede paal bij de meegelopen Rentmeester; die de kans overigens miste. Hiensch: „Maar hij heeft veel loopvermogen." En een goe de trap. De achttienjarige Björn Quartel (overgekomen uit de A-junioren) was de verrassende keuze op de linksbackpositie. Hij is eigenlijk een middenvel der. „Björn heeft zich geprofileerd als een speler waarmee niet valt te spotten. Daar houd ik van", zei Hiensch. „En hij kan ook nog aardig voet ballen." Eén leermomentje: in de eerste helft leed hij balverlies toen hij op avontuur ging in de verdediging. Hiensch: „Dat moet hij snel afleren." GOES - GPC en Terneuzense Boys openden de competitie in de eer ste klasse van het zaterdagvoetbal met een gelijkspel (1-1) in een rechtstreeks treffen. Terneuzense Boys opende voortref felijk. Al in de tweede minuut scoorde Marco Faassen o-i. De Zeeuws-Vlamingen hadden daar na geen antwoord op het fysiek sterke spel van GPC. In de 21e mi nuut benutte Wessel Leijer de eni ge kans van de Vlissingers in de he le wedstrijd: ï-i. Zaamslag debuteerde in de eerste p klasse met een nederlaag tegen LRC: 1-4. De spelers staken de hand in eigen boezem, bekenden enkele tegentreffers wel erg makke lijk te hebben geïncasseerd, maar putten tegelijkertijd vertrouwen uit het vertoonde veldspel. De 0-1 kwam uit een strafschop, waarna Jordy Bakker gelijkmaakte. Bij 1-3 kon Arjan Hamelink Zaamslag te rug in de race brengen, maar hij schoot een strafschop naast. door Frits Bakker HOEK - De invasie van Belgische voetballers is al lang voorbij in Hoek, want ze zijn al een paar jaar sterk in de minderheid. Toch kan de Zeeuwse hoofdklasser nog niet helemaal zonder versterkingen uit het zuidelijke buurland. Stijn Ma hieu kopte Hoek zaterdag kort voor tijd tegen GWV naar een 1-0-zege in de openingswedstrijd van de competitie. De voorzet kwam van de voet van Alan Grozdanic, de andere Belg in de aanval. En op de bank van Hoek zaten in de slotseconden van de wedstrijd twee Belgische trainers met een triomfantelijke blik. De verlossende goal had veel te lang op zich laten wachten. Hoek was - met Paul Telussa op de tribune - veruit de beste ploeg, kreeg de meeste kansen, maar had in de zone voor de goal te weinig stootkracht. Het meeste gevaar kwam van Josimar Pattinama, de enige diepe spits in de selectie, die een kwartier voor het einde mocht invallen. De jonge Molukse aanvaller zorgde voor dreiging en was de gevaarlijkste man in het slotoffensief Drie seconden voordat de officiële tijd was weggetikt, won de die als enige recht op de zege had. De tij delijke trainer Gabriël Demanet („zeg maar Gab") bleef er beschei den onder, omdat hij beseft hoe minimaal zijn rol in de week voor de competitie is geweest. „Mijn col lega's hebben het elftal klaarge stoomd, ik heb na één week trai nen wel zelf de opstelling ge maakt", verzekerde hij. De Belgische coach was zijn verant woordelijkheid niet uit de weg ge gaan. „Ik heb voor Tim Mechelink op een belangrijke plaats op het middenveld gekozen in plaats van Corné Schilperoort, heb Maarten van Rosevelt, die nogal wat kritiek kreeg, gewoon linksback gezet en tegen Regilio Pinas heb ik gezegd dat hij eerst maar eens moet rus ten totdat hij helemaal fit is." Als het aan Demanet ligt, wordt er in de komende weken nog meer op de aanval gespeeld. „Ik heb respect voor Paul Telussa en wil best aan de wensen van de club tegemoet komen", zei Demanet. „Dat wil dus zeggen dat wij met twee spit sen zullen spelen. Maar ik ga na tuurlijk ook mijn eigen stempel op het systeem zetten. Met de spelers die we hier hebben, kunnen we ook naar een andere speelwijze omschakelen." Voor de start liet hij de spelers bepalen hoe er wordt verdedigd. „Ik speel liefst met zonedekking, maar de spelers willen man-op-man dekken. En zij moeten het uitvoeren, dus daar ben ik in meegegaan." Hoek had zijn beste fases in het eerste en laat ste kwartier, waarin het zich ook de meeste kansen schiep. Tim Me chelink (kopbal) en Alan Grozda nic (schot in de korte hoek) waren in de eerste vijf minuten al gevaar lijk, Stijn Mahieu scoorde in de 23e minuut met een kopbal, maar de goal werd afgekeurd. In het laatste kwartier was er een ware belegering op het doel van GWV. Josimar Pattinama (ingeval len voor de leeggespeelde Bert den Hamer), Ferry Alfons en Stijn Ma hieu doken voortdurend op in de zestienmeter. „Toen ik zag dat we de wedstrijd onder controle hadden, heb ik er een spits bijgegooid", verklaarde Demanet later. De omzetting gaf de aanzet tot het slotoffensief, waarin Hoek op de valreep de kost bare punten binnenhaalde. Hoofdklasser Hoek verslaat in de eerste competitiewedstrijd GWV met 1-0. De Belg Stijn Mahieu is matchwinnaar met een treffer in de laatste minuut. Niels Kole (gestreepte shirt, links) en Etienne Mallie maken het Achilles Veen-doelman Emiel Akkermans lastig. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49