Zeeland Putti en Oost-Bevelandpolder zijn één binnen te kijken Sjaak Janse winnaar ringrijden in Souburg Vertraging bij ontmanteling brug Duikveteraan viert 300-jarig bestaan met onderwaterexpeditie. Slecht weer speelt Rijkswaterstaat parten bij klus in Terneuzen. Ook spannende wedstrijden in Grijpskerke en Gapinge. B PZC Maandag 8 september 2008 1 3 Verkoop, verhuur en reparatie van kwaliteitsgereedschappen. Livingstoneweg 14 Goes 0113-561298 info@depagoes.nl door Lilian Dominicus 't COESE SAS - De Oost-Beveland polder gaat Roger Puttaert enorm aan het hart. En dus was -ie er za terdagmorgen, om te vieren dat de polder driehonderd jaar bestaat. „En al was er verder niemand op komen dagen, dan had ik er nog een feestje van gemaakt", aldus de Vlaming, wiens naam onlosmake lijk verbonden is met de plek aan de Oosterschelde waar hij al jaren duikt: Putti's Place. Puttaert, 'ze noemen me Putti', hield op de driehonderste verjaar dag van de polder onder belang stelling van een klein clubje dui kers een expeditie naar het ver dronken stuk land. Mét persoonlij ke uitleg door Mr. Putti himself. Ooit begonnen duikers het strand je ten westen van 't Goese Sas Put ti's Place te noemen, vanwege de duikkaart die Roger van het ge bied heeft gemaakt. Nog altijd kun nen mensen bij café-restaurant Het Loze Vissertje kaart inzien al vorens het water in te gaan. Op de pentekening staat alles wat een duiker weten moet van het onder water gelopen deel van de Oost-Be velandpolder: de dieptes, de stro mingen, de mosselbanken, de turf- blokken, zandruggen en de steile hellingen. „Als ik met die kaart ook maar één duikongeluk hebben weten te voorkomen, ben ik tevre den", zegt hij in de bestelbus on der aan de dijk, waarin al zijn duik- spullen liggen opgeslagen. Een duikveteraan met een pak aan -ervaring, zo - mogen we de man met meer dan drieduizend duiken achter zijn naam zeker noemen. Hij kent de Oost-Bevelandpolder 'Als ik met die kaart één duikongeluk heb weten te voorkomen, ben ik tevreden' als zijn broekzak en blijft erover vertellen. „In 1708 werd de opwas Katteplaat bedijkt en zo is de Oost-Bevelandpolder ontstaan. In 1812 werd de polder aan een van de eigenaren van de Wilhelmina- door Jean-Lou de Cucht TERNEUZEN - De ontmanteling van de zuidbrug over de zeesluis bij Terneuzen heeft dit weekeinde een flinke vertraging opgelopen. De oorzaak van de overwachte ver traging was volgens projecüeider Sjoerd van der Linden van Rijks waterstaat het slechte weer. „Dat is teleurstellend, maar we konden niet anders", zei Van der Linden afgelopen weekeinde. „Het werk heeft het grootste ge deelte van de dag stilgelegen. Je polder verkocht en er zijn verschei dene inundaties geweest. De dijk waar we nu op staan is de vierde dijk. De derde dijk kunnen we nog zien bij laagwater, maar de eer ste en tweede dijk zijn verloren. Al leen duikers kunnen nog restan ten zien", vertelt hij zijn gehoor. Roger doorspekt zijn verhaal met de ene na de andere anekdote. Hij vertelt over een kreeft die hij tel kens met een geopend 'oesterke' voerde. En over het 'sepiahoekske'. „Wij duikers proberen daar boven te zweven en niets te verstoren. Maar er heeft daar aan die dijk een keertje zo'n studiegroep van veer tig of vijftig biologen gezeten hè. Het gras was helemaal platgezeten. Die stormden er op af en de rest van het jaar: alle sepia's weg." kunt immers geen risico nemen met een kraan van tachtig meter die de brugdelen op een ponton moet takelen. Alleen in de avondu ren hebben we de afgelopen dagen kunnen werken." Van der Linden kan nog niet zeg gen wanneer het karwei volledig geklaard zal zijn. Dat hangt af van de weersomstandigheden van daag. De zuidbrug bij Terneuzen is sinds afgelopen vrijdag niet meer te gebruiken door het wegverkeer. De nieuwe brug moet eind novem ber weer toegankelijk zijn voor het wegverkeer. Tot die tijd voorspelt Rijkswaterstaat files en langere rij tijden. door Marlies Lampert OOST-SOUBURC - De ringrijdersvere- niging van Oost-Souburg hield za terdag haar tweede klassements wedstrijd van 2008. Sjaak Janse le verde een knappe prestatie door ondanks de wind - slechts één ring te missen, waarmee hij dag kampioen werd. Voor de eerste be ker moest Janse kampen met Cor Janse en Sjaco de Visser. Op de 20 mm-ring ging deze naar Cor Janse, Sjaak won de tweede beker en De Visser bleef achter met de derde beker. Cor Janse nam eveneens de pollepel mee naar huis. Zeventien dames streden om de damesbeker, die werd gewonnen door Mariëlle Pattenier. Ook in Grijpskerke werd de twee de klassementswedstrijd van het seizoen verreden. Bij afwezigheid van kopman Ronald Geertse was er bij de subtop een heftige strijd om de dagwinst. Edward Dinge- manse stond het langste deel van de middag aan kop, tot hij in de laatste beurt zijn ring miste. Daar mee ging de dagwinst en de eerste beker naar Pieter Geertse met vij fentwintig gestoken ringen. Jessie Francke won de tweede beker en Harry Schout de derde beker. Edward Dingemanse werd ook ver slagen in de kamp op de Gouwe Gheijt-beker, dit maal door Piet Dekker op de 14 mm-ring. Piet Dekker pakte vervolgens ook de pollepel en hij won tevens de Weststrate-prijs. De afdeling Gapinge sloot het jaar af met de jaarlijkse sjezenwed- strijd. Jennie Paauwe en Abco Job- se lieten in de eerste ronde één ring hangen, maar daar bleef het bij. Zij wonnen de wedstrijd met vijfenzeventig van de zesenzeven tig ringen. Zij deelden lang de eer ste plaats met Esther Lous en Adrie Verhage totdat dit duo in de laatste beurt een ring miste. Angeli na Kauffman en Bram Francke werden derde op de 20 mm-ring, na kamp met Lieneke en Adriaaa Reijnierse en Rianne Francke en Wim Maljers. De pollepel werd verreden op kleinere ringen via een puntensysteem. Door drie rin gen van Jolien en Simon van de Broeke op de 14 mm haalden zij met overmacht deze ereprijs bin- nen. In de PZC van maandag 1 september is ten onrechte vermeld dat Jan Besuijen het ringrijden in Kapelle heeft gewon nen. Dit moest zijn Leo Wabeke. Goese Polder Expressief: een mooie aanleiding om naar kunst te kijken én te zien hoe mensen wonen. foto Ronald den Dekker Rogier Puttaert bracht als eerste de duikspot in kaart en was er zaterdag bij om te vieren dat de Oost-Bevelandpolder driehonderd jaar bestaat. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47