Zeeland 'Bewoners op het verkeerde been gezet' Een prachtig excuus om eens 'Dit is veel leuker dan alleen maar tekenen' Harde wind jaagt bootjes weg van Watersportfeesten in Ellewoutsdijk 12. Mensen stromen ondanks slecht weer naar feesttent toe. Gemeente zou onvolledig informeren over sloop Erasmusflat. Twee drankrijders gepakt op Sloeweg Dronken Vlissinger blijkt hardleers Dronken man in auto veroorzaakt ongeluk Politie neemt illegaal gevangen vis in beslag Twee aanhoudingen wegens bedreiging Bromfietser betrapt op rijden onder invloed Openhuisroute Goese Polder wordt voor de tweede keer gehouden. Maandag 8 september 2008 PZC De twee vriendinnen Kayleigh Slot en Esther de Rijke waren de enige mei den die meededen aan de workshop graffiti. foto Ronald den Dekker door Lilian Dominicus KAPELLE - Het was zaterdagmiddag een unieke kans om je eens legaal met spuitbussen te kunnen uitle ven op een stuk muur. En dus zat de workshop graffiti van Gayan de Muynck ('Mr. Serious') op de zij muur van zwembad Groene Woud in Kapelle nagenoeg vol. „Echt veel leuker dan alleen maar tekenen", vinden de twee zestien- jafige vriendinnen Kayleigh Slot en Esther de Rijke uit Kloetinge, de enige vrouwen in het klasje. De twee hadden zich direct opgege ven toen ze de aankondiging in de krant lazen, want beiden zijn ver woede tekenaars. Hun ontwerp valt op tussen de overwegend ab stracte werken van de andere cur sisten: een cartoontekening van een vrouw, met op de achtergrond de kreet 'je moeder' en in het tekst ballonnetje rechts 'for sure'. „Van ochtend bedacht", zegt Kayleigh. Nee, hun eigen moeders waren niet het voorwerp van inspiratie voor de twee meiden. „Het is meer een uitdrukking. Als iemand je iets vraagt en je vindt dat het hem of haar niets aangaat, dan zeg je dat: 'Je moeder'", legt Esther uit, terwijl ze met de roze spuitbus werkt aan 'moeder'. Kayleigh vult in de tussentijd met groen de let ters in. Ruzie over wie wat doet, krijgen ze niet. Kayleigh: „We ken nen elkaar al zo lang, we kunnen alles tegen elkaar zeggen." Jongerenwerker Chris Scheer- meijer is tevreden over de op komst. „Ik wil zoiets ook in We- meldinge gaan doen", zegt hij. „Al leen nog even op zoek naar een be drijf dat een muur ter beschikking wil stellen." "i door Lilian Dominicus ELLEWOUTSDIJK - De Watersport- feesten in Ellewoutsdijk moesten het zaterdag vanwege de harde zuidwestenwind zonder de tradi tionele rondvaarttocht of demon straties als waterskieën doen. „Het had misschien nog wel ge kund hoor", zegt secretaris Peter Platschorre van de Watersportvere niging Ellewoutsdijk. „Maar er gaan ook kinderen op zo'n boot. Dan is het een minder veilig idee te varen. Ach, niks aan te doen, vol gend jaar beter. We organiseren de ze Watersportfeesten al dik dertig door Lilian Dominicus COES - De gemeente Goes zet be woners van de Erasmusflat op het verkeerde been, vindt de Huurders werkgroep. In de aanloop van de sloop van de Erasmusflat wordt een 'onduidelijke, onvolledige en deels onjuiste aankondiging van het ontwerpbesluit in het Week blad De Bevelander' geplaatst, schrijft de werkgroep in een brief aan het college van burgemeester en wethouders. Wethouder Rinus Dieleman (CDA, bouwen en wonen) be grijpt de aantijgingen niet zo goed. „Het plan voor de sloop van de Erasmusflat is al maanden bekend. Eind september hebben we een in loopavond voor bewoners, waar ie dereen de plannen kan inzien. Ui teraard zullen we de brief van de Huurderswerkgroep op correcte wijze beantwoorden", zegt hij in een reactie. Deze zomer kondigde de gemeen te in een advertentie het ontwerp besluit aan 'om een tijdelijke re creatieruimte en fietsenstalling op een perceel aan de Kuyperlaan in Goes voor een termijn van drie jaar te plaatsen'. Volgens woordvoerster Van der Lans van de werkgroep hebben le zers echter 'en masse' over dit be sluit heen gekeken, 'omdat het sleutelwoord Erasmusflat ont breekt'. „Waarom doen ze dit zo stapsgewijs? Waarom kondigen ze niet direct het hele plan aan?", vraagt Van der Lans zich af Na lezing van het besluit kroop de woordvoerster van de werkgroep Volgens de Huurderswerkgroep worden bewoners van de Eras musflat onjuist en onduidelijk geïnformeerd over de sloop van hun flat. achter de computer en schreef een bezwaarschrift tegen het ontwerp besluit. Die hebben 27 medebewo ners ondertekend. Volgens Van der Lans een geweldig resultaat, 'in aanmerking genomen dat dit de oogst is van een dag, dat veel be woners niet thuis of op vakantie zijn en er veel bewuste leegstand is gecreëerd'. De Erasmusflat moet in 2011 wij ken voor vier woonblokken met verschillende hoogtes, van vier tot negen meter. Het complex wordt het zorgbolwerk voor het vergrij zende deel van de Goese Polder. De Huurderswerkgroep is echter tegen het plan. „Er is geen enkele zinnige reden te bedenken om de flat te slopen. De geplande nieuw- bouwappartementen voldoen niet aan de verwachtingen. Zo worden de balkons richeltjes van zestig a zeventig centimeter. Daar kan een mens in een rolstoel niet eens óp. Dat kan toch niet voor een zorg- complex?", aldus Van der Lans. Op de dijk bij Ellewoutsdijk vermaakten kinderen zich met een kabelbaan. foto Ronald den Dekker VLISSINGEN - De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag op de Sloeweg in Vlissingen, afzonder lijk van elkaar, twee Vlissingse mannen aangehouden omdat ze met te veel alcohol op autoreden. Een 52-jarige man raakte hierdoor zijn rijbewijs kwijt. Een 35-jarige man bleek geen rijbewijs te heb ben; dat was hem afgenomen na een ongeluk in 1997. De twee kre gen een proces-verbaal mee. VLISSINGEN - De politie heeft het af gelopen weekeinde aardig wat werk gehad aan een 24-jarige Vlis singer. Zaterdagochtend werd hij aangehouden omdat hij dronken in een auto reed. Hij had vijf keer de toegestane hoeveelheid alcohol gedronken. Zondag is de man weer aangehouden. Dat gebeurde omdat hij, weer dronken, van plan was om weg te rijden. 'S-GRAVENPOLDER - Een dronken man heeft gisteren om 12.11 uur een botsing veroorzaakt op de Baarlandsezandweg in 's-Graven- polder. Op het moment dat een 18-jarige man uit de gemeente Bor- sele de 55-jarige man uit Polen in haalde, sloeg die opeens af De in zittenden (in elke wagen drie) ble ven ongedeerd. De man die te veel op had, kreeg een rijverbod van vier uur een 550 euro boete. SEROOSKERKE (SD) - Nabij de Schelphoek zijn gisternacht rond drie uur drie vissers aangehouden. De mannen waren illegaal aan het vissen. Ze hadden een net van honderd meter lang uitgezet. In to taal vingen ze twintig kilo vis voor dat de politie hen betrapte. Zowel de boot als het net en de vis zijn in beslag genomen. De drie man nen kregen een proces-verbaal. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De poli tie heeft zaterdag rond 14.30 uur in Nieuw- en Sint Joosland twee mannen aangehouden wegens be dreiging met een nepwapen. Het gaat om een 37-jarige Middelbur ger en een 42-jarige man uit Dor drecht. Bij de politie kwam een melding binnen van een vechtpar tij bij de speeltuin waarbij ook een vuurwapen was gezien. Dat bleek een speelgoedpistool te zijn. ZIERIKZEE - In de Poststraat in Zie- rikzee is een veertigjarige bromfiet ser, inwoner van deze plaats, giste ren betrapt op het rijden onder in vloed van alcohol. Uit een blaastest bleek dat hij bijna vier keer zo veel had gedron ken als toegestaan. De man moest zijn rijbewijs inleveren. Hij is al drie keer eerder veroordeeld voor hetzelfde vergrijp. jaar, je weet dat je met zo'n dag af hankelijk bent van het weer. En de ze zomer was het daarmee al niet best gesteld." Ondanks het ontbrekende maritie me element stroomden de men sen naar de grote feesttent bij het haventje toe. Voor de muziek van blaaskapel Pikpot uit Kwadendam- me, het optreden van de Amstel Li ve Heineken Coverband, de rom melmarkt, de oldtimer demonstra tie, de kabelbaan op de dijk voor de kinderen, de ter plaatse gerook te paling die bij opbod werd ver kocht of gewoon voor de gezellig heid. Platschorre: „Het valt inderdaad nog goed mee. Blijkbaar hebben mensen het zonder de bootjes toch ook wel naar hun zin." door Lilian Dominicus GOES - 'Gluren bij de buren' staat er op de aankondiging van Goese Polder Expressief En dat is met een het aantrekkelijke van de open huisroute, die dit jaar voor de tweede keer werd gehouden. De route is natuurlijk in eerste in stantie bedoeld om het werk van creatief Goes-Noord te bewonde ren, van amateur- tot professioneel kunstenaar, maar is tegelijkertijd een prachtig excuus om zomaar eens te zien hoe mensen wonen. Zoals beeldhouwer Hanny Admi raal, die zowel tuin als huis vol heeft staan met beelden van klei en speksteen. Ronde vrouwenfigu ren en een masker van een man- nengezicht, lijkend op een God uit de Griekse mythologie. „Ontstaan uit eigen fantasie", vertelt ze erbij. Of bij Trees Oude Ophuis, die De houtkachel snort bij binnenkomst en de pot hete thee staat klaar haar zwart-witte potloodtekenin gen laat ontstaan aan de tekentafel in de aanbouw van haar rustige, lichte huis aan de rand van de Goe se Polder. De houtkachel snort bij binnenkomst en de pot hete thee staat klaar. Een ideaal atelier. „Ik heb niets met mensen of dieren", legt ze uit, als ze haar gebouwen en landschappen laat zien. Bij natuurartiest Nicolet de Bruijn zit het helemaal vol mensen: fami lie, buren, vrienden, maar ook vol slagen onbekenden wandelen hier door de huiskamer die een sprook jesachtig karakter heeft. Nicolet geeft geduldig uitleg aan iedereen die wil weten hoe ze het 'peren boeket' op tafel heeft gemaakt of de lampenkap van treurwilgtak- ken. „Alle buren kwamen kijken toen ik begon met timmeren aan de constructie." {J Openhuisroute Goes Expressief wordt ook nog in het weekeinde van 13 en 14 september van 13.00 tot 17.00 uur gehouden. Zie www.goese- polderexpressief.nl voor de adressen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 46