Zeeland stemt vooral tot tevredenheid Goeiemoggel, we zijn terug van weggefeest! Bedenkelijk Expositie loopt door jjt80 Wv\\em deW\es PZC Maandag 8 september 2008 3 alle betrokkenen afgesloten op het Abdijplein. Veel dank over en weer. Talrijke omhelzingen, zoenen en 'we zien elkaar'. Sa men zo'n festival neerzetten schept in korte tijd een hechte band. Voor de complete weblog, zie www.pzc.nl/nazomerfestival. kpn.com/donget stuitje aan COMMENTAAR De achtste editie van het ZN F tiet Zeeland van tijd tot tijd zacht zinderen en een enkele keer knetteren. Ruud van Meijel en de zijnen kunnen terugkijken op een geslaagd festival, waar zelfs verwende liefhebbers van podiumkunsten hun hart aan konden ophalen. Zoals de formule voorschrijft: dienen bezoekers zich te melden op het Abdijplein in Middelburg, het sfeervolle festivalhart, en op plaatsen waar locatievoorstellingen worden opgevoerd. Het aantal bijzondere locaties in Zeeland lijkt onuitputtelijk, want net als in voorgaande jaren werden wederom uitgelezen en verrassende plekken gevonden, die deze editie het podium vormden voor de voorstellingen Kwartet, Vandaag geen vis, Dodendans en Zilke. Het festival begon onder een gelukkig gesternte. Tijdens de officiële opening op 26 augustus in het gebouw van de j COVRA in Borssele, benadrukte Commissaris van de Koningin Karla Peijs het belang van cultuur voor de samenleving. Tevens liet ze weten dat de provincie vast van zins is de komende jaren financieel stevig over de brug te komen. Minder plezierig nieuws kwam een paar dagen voor de finale. Delta haakt af als hoofdsponsor, zo liet een woordvoerder van het bedrijf weten. Het is jammer dat het bedrijf die keuze maakt. Nog spijtiger is het dat er een bedenkelijk argument wordt aangevoerd. Het Zeeland Nazomerfestival, zo meldde de woordvoerder van Delta, weigerde om in de programmering rekening te houden met de wensen van Delta. Voor die opstelling verdient Ruud van Meijel hulde. Jammer dat het festival door die correcte opstelling financiële steun verliest. MIDDELBURG - De Nazomerfestival- expositie Verborgen verwondering van Rob Maaskant (Het Bedrijf v/h), in de crypten van de Abdij in Middelburg, loopt nog door tot en met vrijdag 19 september. Deze is open van maandag tot en met vrijdag, tussen 14.00 en 17.00 uur. Ilse Uitterlinden in Kwartet. Kwartet Locatie: Covra, Borssele Regie: Chris Thys, spelers: Ilse Uitterlinden, Erik Van Herreweghe k- Aantal bezoekers: 1800 k- Oordeel Willem Nijssen (PZC): „Kwartet laat veel indrukken achter. Knap spel ook, vooral van Ilse Uitterlinden. De bijna surreële locatie. De slotscène. Bedacht, gezocht. En tegelijkertijd zo vol effect." Oordeel bezoekers: 4,4 (maximum 5) Gusta Geleijnse en Marlies Hamelynck in Vandaag geen vis. Vandaag geen vis Locatie: reizende productie, straten in heel Zeeland Regie: B. Vandendriessche, spelers: Marlies Hamelynck, Gusta Geleijnse Aantal bezoekers: 1500 k- Oordeel Willem Nijssen (PZC): „Prachtig ingekeerd, bijna stom spel van Gusta Geleijnse als dochter. Marlies Hamelynck als de moeder had ik graag iets meer in die karikatuur zien opgaan." Oordeel bezoekers: 3,9 Hein van der Heijden, Ivan Pecnik (liggend) en Goeie Derrick in Dodendans. Dodendans Locatie: bunker bij Koudekerke Regie: K. Woudstra, spelers: Ivan Pecnik, Goeie Derrick, Hein v.d. Heijden Aantal bezoekers: 1500 Oordeel Willem Nijssen (PZC): „Het geheel levert veel mooie kijk-mo- menten op. Maar geen plaatsvervangende schaamte. Geen meesle pend-onthutsend menselijk drama. Geen katharsis." k Oordeel bezoekers: 3,8 Zilke Locatie: Hollandsche Hoeve, Goes Regie: Judith Vindevogel, spelers: Charlotte Vandermeersch e.a. Aantal bezoekers: 1800 k» Oordeel Willem Nijssen (PZC): „Een waanzinnig melodrama met verras sende, onzinnige en onduidelijke afloop. Geen minuut is het stil of rustig. Opzwepende circusmuziek, melodramatische opera, vrolijke jazz." k- Oordeel bezoekers: 4,2 Charlotte Vandermeersch en Geert Van Dijk in Zilke. foto's Lex de Meester Wetkt nu mobiel met be Dongel van KPN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3