Jubileum op de fiets Van de Ven opnieuw in WK-punten Dubbelslag Wouter van der Mark op open ZK tafeltennis in Kruiningen Wereldtitel Willems in de zijspancross Milram strikt broers Fothen en Wegmann Charlotte Becker wint Holland Ladies Tour Dagprijs Vermeltfoort in Tour de l'Avenir Dames voetballen officieel duel in rokje Lein Lievense legt op aangepaste wijze tiende Jungfrau-marathon af. De Reuver wint voor thuispubliek Grand Prix Lierop. Nationale titel Van den Berg 32 Maandag 8 september 2008 PZC Lein Lievense (linksvoor) met zijn begeleiders voor de start van de Jungfrau-marathon. cueungnon - Daniël Willemsen heeft gisteren met zijn Zwitserse bakkenist Reto Grütter de wereldti tel in de zijspancross veroverd. In de voorlaatste wedstrijd van het seizoen, op het circuit van Dardon Gueugnon in Frankrijk, hadden Willemsen en Grütter een tweede plaats nodig om de titel te pakken. Ze deden het echter in stijl, met een zege in de eerste manche. Voor Willemsen was het zijn ze vende wereldtitel in de zijspan cross en de zesde in successie. Zijn eerste wereldtitel pakte hij in 1999. hamburg - De Duitse wielerploeg Milram heeft zich versterkt met de broers Markus en Thomas Fothen en Fabian Wegmann. De drie wielrenners hebben een contract getekend voor twee sei zoenen. Dat maakte teamchef Ger- rie van Gerwen gisteren in Ham burg bekend. De broers Fothen en tweevoudig Duits kampioen Wegmann zijn af komstig van Gerolsteiner. Ook ploegleider Christian Henn van Gerolsteiner stapt over naar de formatie van Milram. berg en terblijt - Charlotte Becker heeft gisteren de Holland Ladies Tour gewonnen. De Duitse wielrenster van Team Nürnberger wist in de slotetappe een aanval van Ina-Yoko Teutenberg op haar leiderstrui te pareren en zo de eindoverwinning veilig te stellen. Teutenberg boekte in de selectieve slotetappe door Limburg wel ver rassend haar derde ritzege in de La- dies Tour. Marianne Vos ging op dé Geulhemmerberg als tweede over de finish. Ze werd eindwinna- res van het jongerenklassement. COMMENTRY - De Nederlandse wielrenner Coen Vermeltfoort heeft gisteren de tweede etappe van de Ronde van de Toekomst (Tour de l'Avenir) gewonnen. De 20-jarige renner uit het Continen- talteam van de Rabobank was in de rit van Vezelay naar Commen- try de snelste in een sprint. Vermeltfoort versloeg de Pool Ma- ciej Paterski en de Italiaan Da- miano Caruso. In het algemeen klassement leidt nog steeds de Rus Dmitri Kosjakov, die zaterdag de eerste rit naar zich toetrok. ERP - Het dameselftal van de Uden- se voetbalclub FC de Rakt heeft gisteren haar allereerste competitie duel gevoetbald in rokjes. Clubscheidsrechter Jan van Boekei van tegenstander RKW Erp liet het duel gewoon spelen. Wel maakte hij een aantekening over het bijzondere tenue op het wed strijdformulier. Eventuele consequenties achteraf komen voor rekening van de Udense voetbalsters, zei de scheids rechter in een toelichting. Het zal echter niet zo'n vaart lopen. De b^nd ziet het als een ludieke grap. goes/interlaken - Lein Lievense vierde zaterdag in en om het Zwit serse Interlaken op aangepaste wij ze een jubileum. De hoofd-organi- sator van de Zeeuwse Kustmara- thon zou daar voor de tiende keer aan de Jungfrau-marathon mee doen. Een versleten knie gooide echter roet in het eten. Al lange tijd geleden meldde zich een flink aantal Zeeuwse atleten aan om de inwoner van Zoutelan- de naar het hoogste punt van de marathon te begeleiden. Een Bel- door Kimberley 't Hooft KRUININGEN - Wouter van der Mark van TTC Middelburg heeft op de open Zeeuwse tafeltennis kampioenschappen de titel bin nengesleept. Hij versloeg in de fi nale Jacco Schoone (Vice Versa). Ook in het dubbelspel bleef Van der Mark met aan zijn zijde We sley Wegman ongeslagen. In een spannende poule plaatste Wouter van der Mark zich als eer ste voor de kruisfinales met onder meer een sterke winstpartij op toernooifavoriet John Scott. De strijd om de tweede plaats in de kruisfinale werd uiteindelijk be slist in het voordeel van Simone de Klerk. De speelster uit Klooster- zande bleef op onderling resultaat Dennis Verdurmen (SAR'72) en Jo hn Scott voor. In de andere poule wist Jacco Schoone ongeslagen te blijven met als nummer twee Peter van Iwaar- den (Belcrum). In de kruisfinale maakte Schoone met een 3-1-overwinning een eind aan de goede reeks van De Klerk. Wouter van der Mark boekte een makkelijke overwinning op Peter van Iwaarden. gische arts stelde enkele maanden geleden echter vast dat het lopen van een marathon niet meer tot de mogelijkheden behoort. Lein Lievense is het kraakbeen in een kniegewricht bijna helemaal kwijt, wat het lopen van lange afstanden pijnlijk maakt. Toch bereikte de Walchenaar zater dag het hoogste punt van de mara thon, de Kleine Scheidegg, op zo'n 2100 meter hoogte. Hij deed dat niet te voet, maar op de mountain bike. Zijn begeleiders bereikten op één na allen te voet de top. De snelste van het gezelschap was Erik Poppe uit Biggekerke. Hij was niet alleen de snelste Zeeuw, hij bereikte ook als snelste Nederlan- De finale was een hoogstaande partij die pas in de vijfde en beslis sende game beslist werd. Hierin was Van der Mark met 11-7 de sterkste. Een sterk toernooi voor Van der Mark die in de ochtenduren ook al het dubbelspel op zijn naam ge schreven had. Samen met Wesley Wegman werd in de finale het duo John Scott/Lennard Roden burg verslagen. Bij de jeugd kon ook de favoriet der de top. Hij legde de afstand af in 4 uur en 11 minuten en was daarmee 208e in de einduitslag. Het snelst was de Zwitser Her mann Achmüller in 3.03.18. De tijden van de overige Zeeuwen: Wim Besuijen 4.36, Marius Be- suijen 4.44 (beiden Middelburg), Jan Bostelaar (Westkapelle) 5.08, Peter van Stee (Lewedorp) 6.28, In- grid Koene (Yerseke) 5.57, John Guequièrre (Middelburg) 5.26, Pe tra Verhulst (Westkapelle) 5.49, Bram Verhage (Westkapelle) 4.30, Lenie Lievense (Zoutelande) 5.57 en Jack van Stel (Wemeldinge) 5.19. Michaella van Stel bereikte de eindstreep niet. Er kwamen ruim 4000 atleten aan de start. het niet redden. In A/B-klasse ver sperde jeugdinternational Dianne Overbeeke (Hotak'68) William Ma- rinissen in de halve finale de weg naar de winst. Overbeeke versloeg daarna ook in de finale Patrick de Hoon uit Etten-Leur. In de gemengde topklasse redde William Marinissen het ander maal niet. De Middelburger moest verras send de winst laten aan Dennis Smalheer van Scaldina. LIEROP - Motorcrosser Rinus van de Ven heeft gisteren vier WK-punten toegevoegd aan zijn totaal. De coureur uit Vlissingen werd gisteren bij de Grand Prix in Lierop zeventiende in de tweede manche van de MX2. Het was het resultaat van een behouden strate gie. In de eerste manche had Van de Ven geen goede start. „In het be gin van die manche ging het niet zoals het hoorde te gaan", zei hij. „Maar na verloop van tijd kwam ik in een ritme en tegen het einde van de manche ging het steeds be ter." Het bracht hem op de 22e plaats, net buiten de punten. Maar dat goede gevoel trok Van de Ven door naar de tweede manche. „Iedereen rijdt in het begin altijd als een dolle. Rond de twintigste plek ben ik mijn eigen tempo gaan rijden. Na een minuut of tien ben ik gaan versnellen en klom ik naar de vijftiende plaats." Door een eigen fout zakte Van de Ven nog twee plaatsen, maar hij reed opnieuw in de punten. De volgende race voor Van de Ven is het Open NK in oktober. Tyla Rat tray nam in de MX2-klasse een voorschot op de wereldtitel. De Zuid-Afrikaan won beide man ches en vergrootte de leiding in de tussenstand. Hij heeft 23 punten voorsprong op de Brit Tommy Searle en dat moet voldoende zijn om over een week in het Italiaanse Faenza kampioen te worden. De Grote Prijs van Lierop beteken de de allerlaatste internationale cross voor Erik Eggens. De Drent kon niet met een glimlach af scheid nemen; hij wist in geen van de manches in de MX2 de fi nish te halen. Mare de Reuver stelde zijn fans niet teleur. De Nederlander zege vierde in de MXi-klasse. Met winst in de eerste manche en de derde plek in de tweede haalde de coureur van Honda op zijn gelief de zandcircuit de meeste punten. De Reuver boekte zijn tweede GP-zege van dit seizoen. Hij won eerder in Italië. middelburg - Tom van den Berg is Nederlands kampioen hoogsprin gen bij de D-junioren geworden. De atleet uit Middelburg, die uit komt voor de atletiekvereniging, kwam tot een sprong van 1.55 me ter. Jeroen Bouwmans van Sparta (Den Haag) pakte het zilver. Hij kwam tot dezelfde hoogte, maar had een foutsprong meer. Bij het onderdeel speerwerpen wist Tom van den Berg beslag te leggen op een derde plaats met een worp van 42,52 meter. De titelstrijd in het olympisch sta dion van Amsterdam werd onder slechte weersomstandigheden afge werkt. Er stond veel wind en de re gen kwamen met bakken uit de he mel. Wouter van der Mark demonstreerde zijn klasse bij het open ZK tafeltennis in Kruiningen. foto Lex de Meester HOROS 373S MVGROS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 34