Niets moet, alles mag Contador Biljarters Delta ondanks hoge moyennes geveld door kampioen Hanze 'Werner was een voorbeeld voor de andere spelers' Bekerfinale toch nog gespeeld, maar spelers wachten nog op geld. Atlete viert Zeeuwse come-back met zege in Kustloop. Klassementstoppers in Vuelta maken zich niet druk om de dagzeges. 3 O Maandag 8 september 2008 PZC door Joop van den Oudenhoven AMSTERDAM - De driebanders van Delta/Frans Bevers hebben de fina le van de bekercompetitie niet ge haald. Ze verloren zaterdag met 8-0 van Hanze Catering, de latere bekerwinnaar. De Zeeuwen speelden in de span nende partijen hoge moyennes, maar kwamen alle vier niet tot winst in de halve finale. Hanze Ca tering won de eindstrijd. De vele malen uitgestelde, maar uiteindelijk toch nog gespeelde fi nale was op voorhand al ontdaan van zijn glans. Het gekrakeel over speeldatum en locatie was inmid dels verstomd, maar de onvrede over het prijzengeld klonk in Os dorp des te harder. Zodanig dat de Zeeuwse ploeg en de andere fina listen uit Amsterdam vertrokken zonder ook maar enig zicht op het toegezegde prijzengeld. Teamcaptain Jan Kikken stak zijn Het Zeeuwse driebandenteam van Delta/Frans Bevers verliest in de halve finale van het bekertoernooi met 8-0 van de latere winnaar Hanze. ongenoegen niet onder stoelen of banken. „Het is een schande wat er allemaal in de top van het biljar ten gebeurt. Wij doen er alles aan om te presteren, maar worden afge scheept met loze beloftes." Delta/Frans Bevers, met de al ver trokken Roland Forthomme als kopman, maar zonder Jean Paul de Bruijn die elders moest spelen, leverde tegen Hanze veel tegen stand. Er werd verloren met 8-o, maar die cijfers waren geflatteerd. Forthomme verloor met 2-3 van Jaspers, maar noteerde 1.885, De Backer, Habraken en Hofman ver loren met 1-31ÏI respectievelijki met 1.558, 1.750 en 1.000 gemid deld. Dat zegt natuurlijk ook veel over de kracht van Hanze, dat in de finale met 8-0 van Crystal Kelly won. Jean Paul de Bruijn plaatste zich in hetzelfde weekeinde met zijn Top- team Cubri-Etikon voor de finale van het Europees kampioenschap door met 8-4 (twee keer 4-2) van CB de Miguel Espina uit Spanje te winnen. De Bruijn, die de bekerfinale in Os dorp liet schieten, won zijn par tijen in het bandstoten in zeven en twaalf beurten (120 punten). De finale wordt van 31 oktober tot en met 2 november gespeeld in Ronchin in Spanje. In zijn woonplaats IJzendijke is ex-voetballer Werner Bis schop (42) vrijdag na een lang ziekbed overleden. Werner Bisschop nam drie jaar geleden als ac tief voetballer afscheid van Steen, de club die hij dertien seizoenen met hart en ziel diende. In een speciaal voor hem georgani seerde wedstrijd openbaarden zich voor het eerst de signalen van de ziekte die hem uiteindelijk fataal zou worden. Bij Steen maakte Bisschop naam als een doelpuntenmaker pur sang. In 2002 won hij het PZC- topscorersklassement, met liefst 35 doelpunten. Nooit maakte een winnaar van de PZC-trofee in één seizoen meer doelpunten. Hoewel bekend was dat het niet goed ging met de oud- spits van de derdeklasser, kwam zijn overlij den hard aan bij Steen. „Iedereen wist dat het de laatste weken ach teruit ging met Werner, maar zo'n bericht komt altijd onverwacht", aldus voorzitter Adri Totté gister middag. „We verliezen een aimabe le oud-speler die heel veel heeft be tekend voor deze club. Vooral dankzij Werner Bisschop speelt Steen nu in de derde klasse." Voor het begin van de eerste com petitiewedstrijd tegen Zierikzee werd een minuut stilte in acht ge nomen om de overleden speler te herdenken. De spelers van de thuisclub droegen rouwbanden. Veel spelers van de huidige selec- tie speelden nog samen met Wer ner Bisschop. Ardian Lekaj werkte bij Steen vijf seizoenen samen met de spits. „Hoewel Werner in IJzendijke woonde, miste hij geen training", zei de huidige Terneuzen-trainer. „Hij was mijn aanvoerder en in al les een voorbeeld voor de andere spelers. Voor mij is Werner nu niet weg. Ik zal hem altijd blijven herinneren als een fantastisch mens en een geweldige sport man." Werner Bisschop kwam in zijn loopbaan ook uit voor SDO'63, AZW en de Belgische club Nieuw- kerken. Hij laat een echtgenote en een zoon achter. Donderdag wordt Bis schop in IJzendijke begraven. Irma Heeren wordt tijdens haar doortocht van de tuin bij Fort den Haak achtervolgd door Bart de Koster. door Koen de Vries VROUWENPOLDER - Ruim vijf jaar geleden liep Irma Heeren in Zee land voor het laatst een wedstrijd. Kort voor haar rentree, zaterdag in de Kustloop, sprak de voormalige Middelburgse over haar nieuwe ambitie: „Gewoon lekker lopen, niets moet, alles mag." Lekker lopen deed de nieuwe Hee ren (41) zeker, maar nadat ze als vanouds met een straatlengte voor sprong als winnares over de streep was gekomen, kwam toch ook even haar oude karakter bovendrij ven. „Na 18 kilometer zijn we de verkeerde kant opgegaan. Shit, daar baal ik van. Er stond daar nie mand. Dat kan toch niet." Ondanks dat schoonheidsfoutje had Irma Heeren genoten van haar terugkeer op Zeeuwse bo dem. Ze verhuisde tien jaar gele den richting Flevopolder en Har derwijk en bouwde er verder aan een prachtige erelijst. Daarop staan onder meer drie wereldtitels duatlon vermeld. In Egmond, de plaatst waar ze in 1999 een van haar beste prestaties ooit neerzette (1.10.03 op de halve marathon waarbij ze Tegla Laroupe en Lor- nah Kiplagat versloeg), kwam in 2004 een voorlopig einde aan haar carrière toen ze zich zwaar bles seerde. Dit jaar keerde ze terug in de uitslagen, onder meer met een 1.23 op de halve marathon. Heeren kon zaterdag tijdens haar Zeeuwse come-back lekker trainen en werd door menigeen herkend. Voor de start van de halve mara thon moest ze vele handen schud den, werd er gekust en gezwaaid. En tijdens de wedstrijd kreeg juist zij veel applaus. Ze had het ook ge merkt. „De mensen zijn mij nog niet vergeten. Mooi hè." De Kustloop was een mooie testca se voor de Kustmarathon van 4 ok tober. Op het stuk strand tussen Vrouwenpolder en Oostkapelle, dat ook op 4 oktober in het par koers zit, blies de harde wind de deelnemers vol in het gezicht. Bo vendien kwamen ze stukken mul zand tegen en lange stukken met zogenaamde ribbels. „Dat stuk was echt gruwelijk zwaar", vond Heeren, die net als de meeste ande re lopers natte voeten had gekre- Alberto Contador leidt een jagende groep voor Levi Leipheimer en Ale jandro Valverde. foto Manuel Bruque/EPA door Mark van Veen PLA DE BERET - Twee bergritten in de Ronde van Spanje hebben dui- delijk gemaakt dat Alberto Conta dor in een uitstekende vorm naar de derde grote ronde van het jaar is gekomen. De Spanjaard maakte in de Pyreneeën indruk, maar zijn teamgenoot Levi Leipheimer her overde voorlopig de gouden leider strui. Leipheimer (34) profiteerde giste ren op weg naar Pla de Beret van het wegvallen van de Italiaanse klassiekerspecialist Alessandro Bal- lan, die zaterdag verrassend de ber grit naar Andorra won, maar een

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 32