breekt TOP op tegen Fortis Korfballers Swift verliezen titelfavoriet Kinderdijk al in de beginfase uit het oog De Bree toont klasse Steven Ovaa troeft rivaal Spruijt af Tjoba heeft na moeizame start geen moeite met IJsselvogels. Oost-Souburger wint twee manches met ruime voorsprong. W PZC Maandag 8 September 2008 29 GOES - Winst was er in de korfbal- j competitie voor eersteklasser Tjo ba en derdeklassers voor Ondo en Seolto. De andere Zeeuwse ploe gen zijn nog niet helemaal in vorm. Swift-Kinderdijk 7-16: Swift wil de zo lang mogelijk bijblijven, maar binnen no time stond het 0-6. Met twee nieuwelingen van topclub PKC had Kinderdijk vol doende routine in huis om die voorsprong vast te houden. „Verde digend deden we het niet eens slecht", vond Swift-coach Gillis sen. „Aanvallend wel." Scores Swift: Richard Geldof, Ivo de Hond en Paul van den Berg allen 2, Ju dith Steenbergen 1 Tjoba-IJsselvogels 13-10: Het duurde negen minuten voordat Tjoba de korf kon vinden, maar na die moeizame start liep het rede lijk gesmeerd. De Bevelanders ston den bij rust met 8-4 voor en kwa men daarna nooit in gevaar. Scores Tjoba: Niels Westmaas 5, San- der Harinck 2, Gerben van Boven 2, Me lissa de Jonge 2 en Petra Rijn 2. All Ready-ODO 10-12: De Zierik- zeese ploeg dichtte zich kansen toe, maar liep de hele wedstrijd achter ODO aan. Het eerste aan- valsvak had een dik kwartier no dig om het eerste punt te maken. In de slotfase kwam All Ready op 10-11, maar met een makkelijk ver kregen strafworp gooide ODO de deur in het slot. Scores All Ready: Remy Quist en Mar cel Joziasse beiden 3, Dennis Voshart, Desiree Voshart, Anouk Tiggelhoven en Yvonne Joziasse allen 1. Ondo-KVK 13-3: Een lastige wed strijd, vond Ondo-coach Christian Hoefkens. Een verwachte neder laag, zei KVK-collega Wim Voorne- veld. Met de wind in de rug sloeg Ondo de bres in de eerste helft: 9-3. In het tweede part bleef KVK droog staan. Scores Ondo: Martijn Walraven 5, Joris Hoogwerf 3, Robbie Mesu 2, Maarten Lodier 1, Renee Groenleër en Annelie Wisse 1Scores KVK: Jeanine Evers- dijk, Annemieke Remeeus en Sander Slabbekoorn allen 1. Oranje Zwart-Togo 10-9: Vijf mi nuten voor het einde gooide Togo de aansluitingstreffer binnen, maar de gelijkmaker kwam er niet. De jeugdige Goesenaren konden daardoor niet voor de tweede keer een gat van drie punten dichten. Eerder haalde Togo een 7-4-achter- stand op tot 7-7. „We misten de er varing die Oranje Zwart wel heeft", vond trainer Jongejan. Scores Togo: André Goossen, Amanda Boelman en Wendy Uitterhoeve allen 2, Anouk Hazelaar, Dennis Boelman en Martin Postema allen 1. Seolto-Blauw Wit 10-3: De thuis ploeg deed zijn plicht, maar de af werking was in de ogen van coach Richard Ollefers onvoldoende. „We misten drie stippen en dat mag op dit niveau niet gebeuren." Scores Seolto: Dennis Goedegebuur 5, Maurice Bruel, Tom Harthoorn, Chris Mol, Mariëlle Francke en Anniek Reij- nierse allen 1. Scores Blauw Wit: Ivo Flipse 2, Bastiaan Rijk 1. Stormvogels-Scheldevogels 6-9: De minst slechte ploeg won. Stormvogels kende een prima oe fencampagne, maar kwam in het openingsduel niet los. „Het was heel slecht", oordeelde coach Bert Mol. „Bij rust was het 1-2 en dat zei genoeg. We hebben met z'n allen gefaald." Scores Stormvogels: Linda de Witte en Arjen Schoe beiden 2, Frank Peene, Arno Sanderse beiden 1. NOORDGOUWE - Middelburger Peter de Bree is in Noordgouwe winnaar geworden van het De Vis ser Optiek kadertoernooi. Hij volgt Johnny Rottier uit Klooster- zande op die ditmaal vierde werd. Zijn streekgenoot Robert van Ste- vendaal werd net als vorig jaar tweede, Louis Dallinga uit Sluiskil derde. De Bree bewees ten over vloede dat hij met afstand de beste kadrist in het Zeeuwse biljartwe reldje is, Jean Paul de Bruijn uitge zonderd. Ondanks een zware han dicap (hij moest 38/1 spelen, waar zijn tegenstanders 38/2 speelden) was De Bree onbereikbaar voor de concurrentie. Al een ronde voor het einde was hij zeker van de ti tel. Zijn belangrijkste streven was toen een algemeen moyenne van 20.00 halen. Daarvoor moest hij in de slotpartij aan de bak. Het lukte, want voor de 200 caramboles had hij slechts vier beurten nodig. door Herman Heuvink VLISSINGEN - De vierde wedstrijd voor het clubkampioenschap van MSV de Uitlaat is bij de senioren gewonnen door Steven Ovaa uit Oost-Souburg. De 18-jarige Su- zuki-crosser kreeg de overwinning niet cadeau. Met name Kevin Spruijt uit Meliskerke gaf hem pri ma partij. In de eerste manche nam Jan Peter van de Weele het voortouw. Al spoedig verdrong Ovaa hem van de eerste plaats. Ook Spruijt, ko mende van de vierde plaats, boek te snel winst. Éénmaal op de twee de plaats aangekomen, maakte hij jacht op de kopman. Hij slaagde daarin niet want Ovaa hield de in het eerste gedeelte verkregen voor sprong vast. In de tweede manche kwam de 14-jarige Spruijt als snelste uit de startblokken. Al in de eerste ronde passeerde Ovaa hem. De Yam aha-rijder pikte aan en er ont stond een fascinerend gevecht. Dit werd beslist in het voordeel van Ovaa door een onschuldige schui ver van Spruijt. De Walchenaar verloor door zijn grote voorsprong geen plaatsen maar een eventuele manche- en dagoverwinning kon hij vergeten. Robin Jansen was de snelste bij de 250 cc senioren. Hij rekende af met Thijs Lampio en Ronald Mei- se. In de klasse veteranen was Erik van de Wekken uit Zierikzee te sterk voor de rest. Hij sloot beide manche winnend af John Jansen werd tweede. Frank Rottier uit Wemeldinge won bij de 250 cc junioren. In de drukst bezette klasse, de 125 cc ju nioren, ging de overwinning naar Gino Nagtegaal uit Nieuw- en Sint Joosland. foto Lex de Meester Fortis-speler Remco Crucq is een speler van TOP te snel af.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31