Achtste editie festival Moore PZC 2 Maandag 8 september 2008 PZC De krant 5 weken voor 15 euro! WIM HOFMAN Op weg naar Kirkcudbright, in Schotland, kwamen we langs een dorpje, niet ver van Dumfries. Daar moes ten in het landschap beelden staan van de Britse beeldhouwer Henri Moore. Het was tien uur in de ochtend. Druilregen. Het dorpje leek te slapen. Een man werd wakker geklopt en hij wees zo'n beetje de richting, een smal weggetje links naar beneden en dan over een weggetje naar boven. Ze zouden bij een meertje staan, die beelden. Het meertje bleek een waterreservoir te zijn en erbij hoorde een pompstation. De beelden zagen we niet, maar in het oude gebouw brandde een lichtje en een man in een overall was be zig om naar knipperlichtjes en wijzerplaatjes te kijken. Vanach ter zijn oor haalde hij een pen te voorschijn en daarmee zette hij stipjes op onze kaart. Zo vonden wij de beelden. Een ervan bestond uit twee kloe ke vormen van brons die op een verhoging stonden in een ver der zeer eenzaam heuvelachtig gebied. Daar een sculptuur aan te treffen is verrassend en effectief: door de plek valt het beeld wel op, maar het hoort toch op de een of andere geheimzinni ge manier bij zijn omgeving. Uiteindelijk kwamen we in Kirk cudbright, dat je moet uitspreken als Kie-koe-brie. Je hebt er een haven die droogvalt als het water laag is. Ie hebt er een oud tolhuis dat als museum is ingericht en waar we meer in formatie kregen over de Schotse schilder Hornel en zijn colle ga's, die daar in het begin van de vorige eeuw neerstreken om te schilderen. Het stadje is in dat opzicht vergelijkbaar met Veere. In Kirkcudbright staat ook het woonhuis van Hornel dat nu als museum is ingericht. Ze hadden er ook doedelzakken (er was een festival met een taptoe). Maar het mooiste van die dag was toch wel dat beeld van Moore in dat stille landschap. Een man werd wakker geklopt en hij wees zo'n beetje de richting COLOFON Directeur/uitgever Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Redactie Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315600 E-mail: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Buitenruststraat 18, Middelburg Postbus 8070, 4330 EB Middelburg Tel: 0118-493000 Redactie Bevelanden-Tholen Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315670 Redactie Zeeuws-Vlaanderen Willem Alexanderlaan 45, Terneuzen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen, Tel: 0115-645769 Redactie Schouwen-Duiveland Grachtweg 23a, Zierikzee Postbus 80, 4300 AB Zierikzee Tel: 0111-454651 Advertenties Verkoopteam Zeeland Tel: 0113-315520, fax: 0113-315529 E-mail: teamzeeland@pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend goed Tel: 076-5312277, fax: 076-5312274 E-mail: segmentteam@pzc.nl Familieberichten Tel: 0800-8060 pzcfamilieberichten@wegenernieuwsmedia.nl Personeelsadvertenties Kleintjes 0900-5628 722 0900-6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? www.pzc.nl/lezersservice of bel: 0800 - 0231 231 (gratis) Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda lezersservice@pzc.nl U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) Jaar €254,00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Na twaalf dagen Nazomer festival was directeur Ruud van Meijel zaterdagavond opgelucht en content. „Ik heb een heel positief gevoel over het festival." door Rolf Bosboom Hij was opgelucht omdat er zich geen echte cala miteiten hebben voor gedaan. En content ge zien de publieke belangstelling voor het festival en het niveau van de voorstellingen en de concerten. De achtste editie trok, volgens de voorlopige cijfers, tegen de 25.000 bezoekers, wat vergelijkbaar is met vorig jaar. De vier locatievoorstel lingen waren samen goed voor on geveer 6600 belangstellenden: 1800 voor zowel Kwartet als Zilke en 1500 voor Vandaag geen vis en- Dodendans. De reizende productie Vandaag geen vis verraste in positieve zin, met een hoge bezettingsgraad. Een tegenvaller was Dodendans, dat te gen de verwachtingen in een be zettingsgraad van slechts ongeveer vijftig procent haalde. Van Meijel kan er maar één verklaring voor bedenken: de titel, die kennelijk toch een afschrikwekkende wer king heeft gehad. De festivaldirecteur is 'heel tevre den' over wat op de vier locaties werd geboden. „We hadden, on danks de vaak wat zware thema tiek, een heel mooi palet van gen res, met aan de ene kant Kwartet en helemaal aan de andere kant Zilke, dat een spektakel was." Hoewel het weer de laatste dagen wisselvallig was, zijn bijna alle voorstellingen doorgegaan. Alleen Zilke moest vrijdag worden afge last. Van Meijel is ook te spreken over het aanbod en de sfeer op het Mid delburgse Abdijplein, het festival- hart. De belangstelling was door gaans goed. De expositie Verborgen verwondering van Rob Maaskant! (Het Bedrijf v/h), in de crypten van de Abdij, groeide uit tot een: publiekstrekker. Minder succesvol was de samenwerking met de schouwburg (dansvoorstelling van Station Zuid) en Muziekpodium Zeeland (concerten in Grote Kerk Veere). „Op zich ben ik blij met die samenwerking, maar het is jammer dat het niet automatisch tot extra publiek leidt. Dat is een- les voor de toekomst." Het festival trok tot genoegen van Van Meijel meer belangstelling j van de landelijke media dan ooit Festivalhart: Abdijplein, Middelburg Totaalaantal bezoekers: naar schatting 18.000 Publiekstrekkers: o.a. Racoon, Hans Teeuwen, Het Bedrijf v/h (expositie Verborgen verwondering), Gabriel Rios, Flamenco Barroco, Nazomerzingen VI, Odyssee Oordeel bezoekers: de hoogste scores waren voor Gabriel Rios (4,6 van de maximaal 5 sterren), Hans Teeuwen (4,6), Racoon (4,4), The Tribe Band (4,2) en Marike Jager (4,1) Hans Teeuwen, in zijn rol als zanger, was goed voor veel bezoekers op het Abdijplein. Het optreden oogstte ook een hoge publiekswaardering. foto's Lex de Meester Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 66,25 per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 69,25 per kwartaal ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Naam voorletters - m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. RekeningnummerHandtekening De PZC gaal zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie woensdag 3 september Het was wel een brokkendag. Op de Markt waaide het decordak van de kassa. Later reed een auto van een leverancier tegen het bor des waarop het terras van ons festi valcafé staat. Bij een repetitie van Odyssee sneed de trombonist zich in de pink. Hij zal zijn vinger topje moeten missen. Ik laat de bloederige details maar achterwe ge. donderdag 4 september Gisteravond laat een oekaze uit la ten gaan richting de vrijwilligers die de kaartcontrole doen. Zonder geldig toegangsbewijs mag nie mand het Abdijplein op. Zelfs de Majesteit niet. Toch zijn er gisteren weer mensen zonder kaartje bin nen gekomen. Wederom gaat het om mensen met een vooraanstaan de positie in de maatschappij. Die weten door hun functie en gedrag onze vrijwillige medewerkers te im poneren en toegang te forceren. zondag 7 september Het festival vannacht met vrijwel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 2