Derby eindigt in gelijkspel Serooskerke verslaat Nieuwdorp Daaf Kasse begint met nederlaag RCS pijnlijk onderuit in Best Oostkapelle Trainers van Terneuzen en Vlissingen tevreden over gedeelde winst. Martin van Dijk verslaat zesvoudig kampioen in eerste ronde van ZK. W pzc Maandag 8 September 2008 27 goes - Serooskerke kende een goe de start in de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal. Op eigen veld won de ploeg met 3-0 van Nieuw dorp. Ook Arnemuiden (2-0-winst op Dinteloord) kwam tot winst. Bruse Boys greep in de slotfase de winst bij VCK: 0-1. Arnemuiden-Dinteloord 2-0: In de eerste helft had de thuisclub het betere van het spel. Na 31 mi nuten mocht Leon van Belzen aan leggen voor een strafschop: 1-0. In de slotfase werd het duel beslist. Corjan Marijs schoot de bal vanaf 25 meter op schitterende wijze in de kruising: 2-0. Dinteloord beëin digde het duel met tien spelers vanwege een rode kaart (tweemaal geel) voor Aries Nieuwkerk. Oostkapelle-SSV '65 0-0: Halver wege de tweede helft kreeg het duel een belangrijke wending. Maarten van Maldegem beging een grove overtreding op Mansour Gader en moest met rood vertrek ken. Ondanks het ondertal was de beste kans in de slotfase nog voor de thuisclub. Het bleef 0-0. Serooskerke-Nieuwdorp 3-0: Na 17 minuten bracht Marvin Etsburg de thuisclub op voorsprong. Ver volgens kreeg Nieuwdorp twee goede kansen op de gelijkmaker, maar dankzij sterk keeperswerk van Milad Oghabian hield Seroos kerke het doel schoon. Vijf minu ten voor rust zorgde Alex de Vis ser zelfs voor 2-0. Na rust maakte Alex de Visser 3-0. VCK-Bruse Boys 0-1: Bruse Boys had het initiatief, maar was slordig in de passing. VCK moest het voor al hebben van counters en uit één daarvan liet Merijn Dek de moge lijkheid op de 1-0 liggen. Namens Bruse Boys kreeg George Geluk een dot van een kans, maar zijn lob ging naast het doel. Merijn Dek had na rust dé kans om VCK aan de leiding te brengen, maar toen hij de keeper al voorbij was zag hij zijn inzet op de doellijn ge keerd worden door Bru-speler Ru- di van der Bijl. Vijf minuten voor tijd viel de beslissing. Mats Willem- se schoot de 0-1 binnen. VCK kreeg nog twee grote kansen, maar de bal ging er niet in. Seolto-Duiveland 2-4 (1-2). Jaap van Dam 1-0, Barry Steenpoorte 1-1, Den- nie Ie Comte 1 -2, jaap van Dam 2-2. Dennie Ie Comte 2-3, Barry Steenpoor te 2-4. goes - RCS zal niet met plezier te rugkijken op haar debuut in de eer ste klasse van het zondagvoetbal. Best Vooruit was op eigen veld met 4-1 te sterk. Dennis de Nooijer opende de sco re na tien minuten, maar de thuis ploeg stond bij rust al op 2-1 door twee treffers van Sander Looy. Na de thee liep Best Vooruit nog uit naar 4-1. Trainer Romeo van Aerde noemt de uitslag geflatteerd: „We hebben zeven a acht goede kansen ge creëerd, terwijl twee goals van hen van richting veranderd werden. Maar ik heb er nog op gehamerd: We spelen een trapje hoger, alles gaat hier sneller." door Frits Bakker Terneuzen - Het gras stond te hoog, de klok tikte te lang door en de ar biter trok te veel kaarten, omdat hij het allemaal niet meer kon bij benen. Het waren vooral randza- ken die het voetbal overschaduw den na de derby tussen Terneuzen en Vlissingen. De score bleef keu rig in balans (1-1) in een waas van negen gele en één rode kaart. Terneuzen domineerde na rust, Vlissingen was in het eerste part de beter voetballende ploeg. Dat spelbeeld was ook in de score te rug te vinden. Voor de Vlissingers 's-GRAVENPOLDER - In het Zeeuws damkampioenschap, dat zaterdag in 's-Gravenpolder van start ging, was Martin van Dijk de enige hoofdklasser die zijn partij wist te winnen. Tegen zesvoudig kam pioen Daaf Kasse kwam de man uit 's Heer Abtskerke met voordeel uit de opening. In het middenspel sloeg hij vervolgens keihard toe: schoot Davy van Geersdaele in de 25e minuut voor rust raak uit een rebound na een volley tegen de lat van Besar Xhoxhaj. Terneuzen zet te in de 26e minuut na rust de ge lijkmaker op het scorebord, toen Remco van Leeuwen een snelle combinatie kon afronden. De gedeelde winst stemde de bei de trainers tot een opvallende te vredenheid. Ruud Pennings (Vlis singen) vond wel dat zijn elftal na de rust het initiatief onnodig had weggegeven. „Als je de ruimtes op het middenveld openlaat, maakt de tegenstander daar gebruik van. Dat heeft Terneuzen in die tweede helft goed gedaan." Ardian Lekaj had een dubbel gevoel. „Ik helt mijn spelers voor de wedstrijd geen angst aangepraat, toch begon- een fraaie damcombinatie maakte in één klap een eind aan de partij. De topper tussen Leopold Sekon- go en Johnny de Leeuw werd uit gesteld en de andere vier partijen eindigden vreedzaam. Titelhouder Arjo Kousemaker deel de de punten in een gelijkopgaan- de partij met Jan van de Wete- ringh en Martijn Rentmeester, de nummer drie van vorig jaar, kon niet winnen van Piet Allaart. Met een speculatieve en riskante zet vlocht de jongste deelnemer een damzet in de stand, maar die nen we veel te schuchter." In alle bei de kampen overheerste de con clusie dat de gedeelde score terecht was. Het ambitieuze Vlissingen maakte na een sterke voorberei ding en met veel versterkingen de hoge verwachtingen nog niet waar. Het klassieke concept, met drie spitsen, één diepe en twee controlerende middenvelders, hield de ploeg alleen voor rust aar dig in balans. Rudley St. Jago pen delde in dat deel van de derby lus tig tussen de linies, Randy de Dreu en André Siereveld hielden de opkomende mensen van Ter- neuzen in bedwang. De thuisclub had al een kleine op leving net voor de pauze, met scho ten van Serge Merckx en Roel Al- berti uit een scrimmage. Met Rem- bleek net niet winnend. Kees Rijk was zaterdag dicht bij een overwin ning tegen Rianka Rentmeester, maar de Lewedorper verzuimde in het middenspel toe te slaan. Pro movendus Hans van Akkeren be gon het toernooi goed: een gelijk spel tegen Middelburger Jaap de Jonge. In de promotieklasse vielen er za terdag twee beslissingen: Jaap Veer- hoek won in een goede partij van de jonge Danny Wattel en lan van Beeck profiteerde van een blunder van Han van de Velde. co van Leeuwen (voor Ryan de Regt) en een omzetting waardoor Fabian Wilson van linksback naar rechts in de aanval werd gediri geerd, kreeg het middenveld greep op de wedstrijd. Niels Burm, de jonge laatste man, werd kort voor het einde slachtoffer van de grillen van de scheidsrechter. Hij mocht na zijn tweede gele kaart de kleed kamer opzoeken. Terneuzen-Vlissingen 1-1 (0-0). 25. Davy van Geersdaele 0-1, 71. Remco van Leeuwen 1-1. Scheidsrechter M. Vorstenbosch (Rosmalen). Aantal toe schouwers: 400. Rode kaart: Niels Burm (2xgeel). Gele kaarten: Remco van Leeuwen, Peter Reyn (beide Terneu zen), André Siereveld, Davy van Geers daele, Aschraf Elhrouz, Jihad Azzagari, Joey van der Zweep (allen Vlissingen). MUIDEN - De voetbalsters van Oost kapelle verloren met 6-5 van Mui den. Een gelijkspel was meer op zijn plaats geweest. Oostkapelle liep vanaf het begin achter Mui den aan. De ruststand was 4-2. De Zeeuwse treffers werden gescoord door Marieke Kwast (1-1 en 6-5), Marijke van den Dries (2-2) en Mir jam van Belzen (4-3 en 5-4). Smerdiek boekte op eigen veld een dikverdiende zege op Berkel: 4-0. De bezoeksters kregen welgeteld één kans. Suus Hopstaken (2x), Wendy Metske en Angelique Hage scoorden voor Smerdiek. Sinan Coban (links), spits van Terneuzen, moet alle zeilen bijzetten in een duel met Vlissinger Sander Goedegebure. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29