Sport Werklust voert boventoon in derby GPC en Tern. Boys houden elkaar in evenwicht: 1-1. Kloetinge op gang Belgen helpen Hoek aan late zege Stijn Mahieu maakt drie seconden voor tijd winnende goal: 1-0. W PZC Maandag 8 September 2008 25 door Jan Dagevos VLISSINGEN - Rennen, vliegen, val len en weer opstaan. De wil was er zaterdag wel bij de spelers van GPC Vlissingen en Terneuzense Boys, maar het raffinement en de brille ontbraken. Uiteindelijk lever de de werklust beide eersteklassers een punt op: 1-1. Met die puntendeling was trainer Leendert Geelhoed van Terneuzen se Boys niet tevreden. „Ik denk dat we onnodig twee punten laten lig gen", zei hij. De oefenmeester ver wees hierbij naar het eerste kwar tier, toen zijn ploeg heer en mees ter was. Terneuzense Boys had het middenveld stevig in handen en dwong met prima combinatiespel de thuisploeg ver terug. In de twee de minuut leverde dat offensief al een treffer op. Evert-]an van Op- dorp zette op rechts twee man op het verkeerde been, leverde een prima voorzet af, die over doel man Leon Weeda zeilde. Voor Marco Faassen was het vervolgens een koud kunstje om de bal in het doel te koppen. De droomstart kreeg echter geen vervolg, omdat GPC Vlissingen zand in de motor strooide. De thuisploeg beet wat meer van zich af, ging de duels wat feller aan en daar deinsde Terneuzense Boys voor terug. „We gingen mee in het spel van GPC", oordeelde Geel hoed. De thuisploeg kwam nog voor rust op 1-1. Erik de Ruijter was in de 21e minuut slim naar links uitgeweken en zag bij de eer ste paal Wessel Leijer opduiken, die vervolgens de bal keurig in schoot. Het bleek achteraf de eer ste en enige doelrijpe kans van de thuisclub. „We missen scorend ver mogen", erkende trainer André Maas van GPC. De Vlissingse eersteklasser heeft De eerste Zeeuwse derby in de eerste klasse van het zaterdag voetbal eindigde in een gelijk spel. GPC en Terneuzense Boys kwamen uit op 1-1. nogal in moeten leveren ten op zichte van vorig seizoen. Jeroen van Ommen, Lunven Vermeer en Najim Boughmari zijn verdwenen. Daarvoor in de plaats zijn voorna melijk spelers uit het tweede elftal gekomen. Bovendien had GPC za terdag de pech dat het ook nog eens niet kon beschikken over Maarten Peene, Jimmy Pinas, Re- mon van Geersdaele (allen gebles seerd), Björn Ronde en lord Ver meer (vakantie). Tot overmaat van ramp bleek ver dediger Leo de Groot na 20 minu ten te veel last van zijn gekneusde ribben te hebben en moest hij zich laten vervangen. „Het is roeien met de riemen die we heb ben", zei Maas. „Wij moeten ge woon zorgen dat we erin blijven." Afgaande op het spel in de ope ningswedstrijd zal dat nog een he le toer worden. De ploeg gokt op de snelheid van de aanvallers Wes sel Leijer en Ralph Wiessner. Daar naast is het hopen op de creatieve geest van Erik de Ruijter. Hij heeft een fraaie traptechniek en een indi viduele actie in huis. Terneuzense Boys kan bogen op wat meer individuele kwaliteiten, maar net als GPC ontbrak het za terdag ook aan scorend vermogen. De ploeg kreeg drie uitgelezen kan sen, maar het kwam niet verder dan de openingstreffer van Marco Faassen. Abubakar Kourouman had overi gens pech, toen de bal na een prachtige omhaal met enig geluk uit het doel werd gewerkt door GPC-doelman Leon Weeda. „We hebben een betere selectie dan twee seizoenen geleden", zei Geel hoed. Toen degradeerde de forma tie roemloos uit de eerste klasse. „De angst van toen zit nog steeds een beetje in de ploeg. Velen zijn bang dat het weer zo zal gaan. Daarom is het belangrijk om in die eerste wedstrijden wat vertrou wen op te doen." En dat lukte za terdag dus maar ten dele. GPC Vlissingen-Terneuzense Boys 1-1 (1-1). 2. Marco Faassen 0-1, 21. Wessel Leijer 1-1. Scheidsrechter: J. Uit- terhoeve ('s-Gravenpolder). Gele kaart: Tim Faassen (Terneuzense Boys). Aantal toeschouwers: 100. Wessel Leijer (rechts) maakt het doelman Ronald Gort van Terneuzense Boys lastig. foto Lex de Meester GOES - Marinus Baas bezorgde Kloetinge zaterdag een droomstart in de eerste klasse. De van Arne- muiden overgekomen spits scoor de al in de derde minuut de ope ningstreffer in het treffen met Achilles Veen. Kloetinge won het duel met 2-0. Het was bovendien een fraai doel punt. Baas speelde zich tussen twee tegenstanders knap vrij en schoot van ver raak. De tweede treffer werd acht minuten voor tijd gemaakt door Niels Koole. Zaamslag debuteerde in de eerste klasse met een nederlaag tegen LRC: 1-4. De Zeeuws-Vlamingen staken de hand in eigen boezem, bekenden enkele tegentreffers wel erg makkelijk te hebben geïncas seerd, maar putten tegelijkertijd vertrouwen uit het vertoonde veldspel. De 0-1 kwam uit een strafschop, waarna Jordy Bakker. Bij 1-3 kon Arjan Hamelink Zaam slag terug in de race brengen, maar hij schoot een strafschop naast. door Frits Bakker HOEK - De invasie van Belgische voetballers is al lang voorbij in Hoek, want ze zijn al een paar jaar sterk in de minderheid. Toch kan de Zeeuwse hoofdklasser nog niet helemaal zonder versterkingen uit het zuidelijke buurland. Stijn Ma hieu kopte Hoek zaterdag kort voor tijd tegen GVW naar een 1-0-zege in de openingswedstrijd van de competitie. De voorzet kwam van de voet van Alan Grozdanic, de andere Belg in de aanval. En op de bank van Hoek zaten in de slotseconden van de wedstrijd twee Belgische trainers met een triomfantelijke blik. De verlossende goal had veel te lang op zich laten wachten. Hoek was - met Paul Telussa op de tribune - veruit de beste ploeg, kreeg de meeste kansen, maar had in de zone voor de goal te weinig stootkracht. Het meeste gevaar kwam van Josimar Pattinama, de enige diepe spits in de selectie, die een kwartier voor het einde mocht invallen. De jonge Molukse aanvaller zorgde voor dreiging en was de gevaarlijkste man in het slotoffensief Drie seconden voordat de officiële tijd was weggetikt, won de die als enige recht op de zege had. De tij delijke trainer Gabriël Demanet („zeg maar Gab") bleef er beschei den onder, omdat hij beseft: hoe minimaal zijn rol in de week voor de competitie is geweest. „Mijn col lega's hebben het elftal klaarge stoomd, ik heb na één week trai nen wel zelf de opstelling ge maakt", verzekerde hij. De Belgische coach was zijn verant woordelijkheid niet uit de weg ge gaan. „Ik heb voor Tim Mechelink op een belangrijke plaats op het middenveld gekozen in plaats van Comé Schilperoort, heb Maarten van Rosevelt, die nogal wat kritiek kreeg, gewoon linksback gezet en tegen Regilio Pinas heb ik gezegd dat hij eerst maar eens moet rus ten totdat hij helemaal fit is." Als het aan Demanet ligt, wordt er in de komende weken nog meer op de aanval gespeeld. „Ik heb respect voor Paul Telussa en wil best aan de wensen van de club tegemoet komen", zei Demanet. „Dat wil dus zeggen dat wij met twee spit sen zullen spelen. Maar ik ga na tuurlijk ook mijn eigen stempel op het systeem zetten. Met de spelers die we hier hebben, kunnen we ook naar een andere speelwijze omschakelen." Voor de start liet hij de spelers bepalen hoe er wordt verdedigd. „Ik speel liefst Hoofdklasser Hoek verslaat in de eerste competitiewedstrijd GVVV met 1-0. De Belg Stijn Mahieu is matchwinnaar met een treffer in de laatste minuut. met zonedekking, maar de spelers willen man-op-man dekken. En zij moeten het uitvoeren, dus daar ben ik in meegegaan." Hoek had zijn beste fases in het eerste en laat ste kwartier, waarin het zich ook de meeste kansen schiep. Tim Me chelink (kopbal) en Alan Grozda nic (schot in de korte hoek) waren in de eerste vijf minuten al gevaar lijk, Stijn Mahieu scoorde in de 23e minuut met een kopbal, maar de goal werd afgekeurd. In het laatste kwartier was er een ware belegering op het doel van GVW. Josimar Pattinama (ingeval len voor de leeggespeelde Bert den Hamer), Ferry Alfons en Stijn Ma hieu doken voortdurend op in de zestienmeter. „Toen ik zag dat we de wedstrijd onder controle hadden, heb ik er een spits bijgegooid", verklaarde Demanet later. De omzetting gaf de aanzet tot het slotoffensief, waarin Hoek op de valreep de kost bare punten binnenhaalde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27