tn Zeeland kan Nazomerfestival niet missen x Nieuwe winter r Punaises wapen in taalstrijd Vader levert rijbewijs in van dronken zoon Speeltuin nieuw wapen tegen inactieve oudere 4 en 5 Nederlander komt om bij aanslag Uruzgan ".""IS* Word ook abonnee! Rode invasie Maandag 8 september 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 212 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Elitair, kostbaar, weinig ver nieuwend. Het Zeeland Na zomerfestival krijgt die ver wijten vaak, nu zelfs van een hoofdsponsor. Ten onrechte. Na acht jaar Nazomerfesti val bestaat het risico dat de formule wat sleets raakt. De opzet is inderdaad elk jaar ge lijk: vier locatievoorstellingen en een programma op het Abdijplein in Middelburg. Toch wordt de be zoeker elk jaar weer verrast. ANALYSE door Rolf Bosboom Dat geldt zeker voor de keuze van de locaties. Ook plekken die op pa pier niet zo spannend ogen, blij ken in werkelijkheid een onuitwis bare indruk te kunnen maken. Het Nazomerfestival heeft het vermo gen de theatraliteit van de Zeeuw se omgeving in beeld te brengen, met - en dat wordt nog wel eens onderschat - eigen producties. Wie bedenkt een opera op een ha venhoofd en toneelstukken in een gedempte sluis of, zoals dit jaar, een opslag voor radioactief afval? Het werden bijna vanzelfspreken de theaterlocaties. Uit de plannen tot 2012 blijkt dat er nog een over vloed aan ideeën leeft, te begin nen volgend jaar met Shakespeares De Storm in de Wilhelminapol- der. De verrassing zit ook in de kwali teit, hoe onveranderlijk hoog die ook is. Het festival laat het publiek kennismaken met hoogwaardig to neel. En bezoekers van het Abdij plein stuiten meestal niet op grote namen, maar worden wel keer op keer verrast door talent en trend setters uit vooral de Vlaamse mu ziekwereld. Aan de toch al lange lijst gedenkwaardige concerten konden er dit jaar weer een paar worden toegevoegd. Ten onrechte wordt kwaliteit nog al eens verward met elitair. Het fes tival heeft een bedaarde, mis schien wel chique uitstraling, maar de meeste voorstellingen en concerten zijn voor een breed pu bliek toegankelijk. En jazeker, er moet worden betaald, maar zeker niet meer dan in de schouwburg en véél minder dan bij de gemid delde musical of popconcert, die toch ook niet als elitair worden ge zien. De kritiek komt meestal uit eigen provincie. In het land, en ook in België, blijft de aandacht en waardering voor het evenement en zijn bijzondere en eigenzinnige karakter juist groeien. Daar kan geen imagocampagne tegenop. Tegelijkertijd is het (voort)bestaan van het Zeeland Nazomerfestival allerminst vanzelfsprekend. De fi nanciële basis is tot nu toe steeds wankel geweest. De komende we ken wordt duidelijk hoe de vlag er de komende vier jaar bij hangt. De voortekenen zijn niet ongunstig. Dat is maar goed ook. Zeeland kan het festival niet missen. DEN HAAG - In de Afghaanse pro vincie Uruzgan is de 21-jarige Ne derlandse militair Jos ten Brinke (21) uit het Gelderse Rekken omge komen. Dat heeft het ministerie van Defensie gisteren bekendge maakt. De soldaat bezweek toen het pantservoertuig waarin hij reed op een bermbom reed. Op de site van het ministerie van Defensie is een condoleanceregis ter geopend waarop gisteravond de steunbetuigingen binnen stroomden. ALm pagina 5: bermbom eist hoge tol X—/ onder Nederlandse eenheid BREDA - Tussen de vijftienhonderd en tweedui zend roodharigen overspoelden gisteren het cen trum van Breda. Dat zijn er twee keer zoveel als vorig jaar tijdens de roodharigendag. Het evene ment is een feest voor mensen met rood haar vanuit de hele wereld. Zo waren er redheads uit de VS, Australië en Nieuw-Zeeland en heel Euro pa aanwezig in Breda. De rossigen woonden daar lezingen, workshops en fotoshoots bij. De groeps foto van alle roodharigen was het hoogtepunt van de dag. Ook zo'n vijfduizend 'niet-rooien' kwamen op het feest af. foto Erald van der Aa/ANP Globe gee ga naar 220 winkels 0900-8482 www.globereisburo.nl gaat nét even verder BRUSSEL - Franstalige Belgen heb ben gisteren een fietstocht van 60.000 Vlamingen verstoord door punaises te strooien en routebor den weg te halen. De fietstocht Gordel is jaarlijks in zet van taalstrijd. De fietstochten rond Brussel zijn namelijk be doeld om te tonen dat de stads rand tot Vlaanderen behoort. „Tussen zeven en acht uur hebben we op tal van plaatsen punaises moeten ruimen en wegwijzers moeten terugplaatsen. Maar nadat de veegploeg voorbij was begon het strooien van punaises op nieuw", aldus organisatrice Carla Galle. pagina 9: Vlaamse Gordel, Waal- - se Bretel Speeltuin voor ouderen is de ultieme betutteling reageer op www.pzc.nl wemmmfmamiimmmÊtm Zeeland moet geen fabrieken, maar huizen bouwen OVERSLAG - Een zeventienjarige jongen uit het Belgische Wachtebe- ke bleek zaterdagavond acht keer zo veel te hebben gedronken als is toegestaan voor een beginnend be stuurder. De politie reageerde op een mel ding dat er een jongen buiten be wustzijn lag op een bankje aan de Zuiddorpseweg in Overslag. Hij was inmiddels bijgekomen. De in middels gearriveerde vader kon de beslissing van de politie om de jon gen mee te nemen naar het bu reau voor een blaastest wel waarde ren. Hij leverde direct het rijbewijs van zijn zoon bij de agenten in. Na een 'goed gesprek' met zijn va der mocht de jongen gaan. HHHHül 43% 57% aantal reacties: 458 Zeeland: 2 en 3, 11 t/m 15; Bin nenland; 4 en 5; Buitenland: 7 en 9; Cultuur: 16; Agenda: 17; Weer. 18; Strips: 19; Sport: 21 t/m 37; Televi sie: 38 en 39. Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 8 711688 555530 HET WEER: Buien

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1