Aanpak armoede vergt tijd Het gaat om de antwoorden die je geeft in Oost-Souburg Twee mannen aangehouden voor bedreiging Poging om Schouwse Voedselbank overbodig te maken mislukt. Zestien meiden strijden om titel Miss Proefdiervrij. Woord en Daad houdt Twee drankrijders verkoping zomerkleren gepakt op Sloeweg Van hamer tot aggregaat! Verkoop, verhuur en reparatie van kwaliteitsgereedschappen. Livingstoneweg 14 Goes 0113-561298 info@depagoes.nl ZIERIKZEE - Wekelijks doen gemid deld dertig gezinnen op Schou- wen-Duiveland nog steeds een be roep op de Voedselbank. Dat staat haaks op de poging van het ge meentebestuur deze voorziening overbodig te maken. Wethouder Gilles Houtekamer uit te dat voornemen twee jaar gele den tijdens de begrotingsbehande ling. De wethouder kondigde toen ook vernieuwing van het armoede beleid aan met als doel de minima beter op de hoogte te stellen van kwijtscheldingsregelingen en mo gelijkheden tot financiële onder steuning. Daarbij werd gedacht aan het per soonlijk benaderen van mensen die een beroep doen op de Voed selbank. Tevens werd overwogen met medewerking van stagiaires van de Hogeschool Zeeland een speciale website op te zetten. De gemeenteraad toonde zich in meerderheid overtuigd van de noodzaak het armoedebeleid te ac tualiseren en nieuwe hulpmidde len in te zetten. „Tot nu is het daar niet van geko men wegens een te krappe perso neelsbezetting en andere organisa torische redenen", zegt beleidsme dewerker Jeroen Hinz van de afde ling Werk, Inkomen en Zorg (WIZ) bij de gemeente. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De poli tie heeft: zaterdagmiddag rond half drie in Nieuw- en Sint Joosland twee mannen aangehouden we gens bedreiging met een nepwa- pen. Het gaat om een 37-jarige Middelburger en een 42-jarige man uit Dordrecht. Rond twee uur was bij de politie een melding binnengekomen van een vechtpar tij bij de speeltuin in Nieuw- en Sint Joosland. Later volgde een melding dat daarbij een vuurwa pen was gezien. Bij aankomst bleek iedereen vertrokken. Even la ter kon de politie toch de twee mannen aanhouden. Het vuurwa pen waarmee gedreigd was, bleek een speelgoedpistool te zijn. Aan leiding voor de vechtpartij en de bedreiging was een ruzie tussen de kinderen van de verdachten en de slachtoffers. Eén van de slacht offers, een man uit Utrecht, was zo geschrokken dat hij flauwviel. W PZC Maandag 8 september 2008 1 3 door Carla van de Merbel VLISSINGEN - Nog een blik in de spiegel, nog een hand door het haar en dan zijn ze er klaar voor. Aninja de Blaey (23) uit Vlissingen en Linda Coenmans (20) uit Hoe- dekenskerke moeten zo het po dium op. Ze doen mee aan de Zeeuwse finale van de verkiezing van de nieuwe Miss Proefdiervrij. Gistermiddag werd deze verkie zing gehouden in het Arsenaalthea ter in Vlissingen. Aninja en Linda zijn twee van de in totaal zestien deelnemers, in leeftijd variërend van 16 tot 41 jaar. Ze komen allemaal van Walcheren en de Bevelanden. De zestien kan didaten zijn gekozen na selectiege- sprekken eerder dit jaar. Twee van hen gaan door naar de landelijke fi- Inale op 21 oktober in Amsterdam. Daar wordt de nieuwe Miss Proef diervrij gekozen. Zij moet - in na volging van de oude miss, Astrid Kools uit Bergen op Zoom - het nieuwe gezicht worden in de cam pagne voor proefdiervrije cosmeti ca van vereniging Proefdiervrij. Aninja en Linda zijn wel een beet je zenuwachtig, zo net voordat ze op moeten voor de eerste ronde. Als een echt model moeten ze, op muziek, een rondje over het po dium lopen. Voor dat rondje zijn ze niet nerveus, wel voor de vra gen die straks gesteld gaan worden door de jury. Linda: „Het gaat niet om hoe je loopt, maar om de ant woorden die je geeft." Proefdier vrij is namelijk op zoek naar ie mand die een echte ambassadrice kan zijn voor de vereniging; ie mand die dus goed kan verwoor den waarom het fout is om dieren te gebruiken voor het doen van proeven. De meiden uit Vlissingen en Hoe- dekenskerke doen mee aan deze verkiezing vanwege het doel, niet om model te worden. Aninja: „Ik heb er veel over gelezen. Als je de plaatjes ziet van dieren die ge bruikt worden voor proeven... Daar word je niet vrolijk van." Lin da: „Dan zie je stukjes huid waar van de haren zijn weggeschoren en waarop dan irriterende stoffen zijn gedaan." Aninja: „Aan een ge wone missverkiezing zou ik niet meedoen, dat is alleen maar om je zelf te promoten." Linda: „Het zijn 'Als je de plaatjes ziet van dieren die gebruikt worden voor proeven... Daar word je niet vrolijk van' heel verschillende meiden die mee doen en het zijn zeker niet alle maal van die poppetjes." Aninja moet op voor de eerste ron de, in vrijetijdskleding. De muziek bonkt en zelfverzekerd stapt ze het podium op. De presentatrice, zangeres Joëlle Vierling, kondigt aan: „Dit is Aninja de Blaey. Ze is 23 jaar en komt uit Vlissingen. Ze werkt als secretaresse bij de Schel de." Daarna is het de beurt aan Linda: „Linda Coenmans, 20 jaar, uit Hoedekenskerke. Ze volgt een opleiding en werkt daarnaast in de Body Shop in Goes." Tijdens de tweede ronde dragen de meiden galakleding en worden ze ondervraagd over hun stand punten ten aanzien van dierproe ven. Want, zoals oud-miss Astrid Kools, één van de drie juryleden, zegt: „De nieuwe miss moet goed weten waar ze voor staat. En ze hoeft niet mooi te zijn, maar ze moet wel uitstraling hebben." Helaas voor Aninja en Linda kiest de jury uiteindelijk voor Ilyana Ne- lis uit Yerseke en Vivian Versluijs uit Wolphaartsdijk. Zij hebben vol gens de jury de beste uitstraling en instelling om kans te maken op de titel Miss Proefdiervrij. Zij mogen op 21 oktober dus naar de landelij ke finale in Amsterdam. Dekker pakte vervolgens ook de pollepel en hij won tevens de Weststrate-prijs. De afdeling Gapinge sloot het jaar af met de jaarlijkse sjezenwed- strijd. Jennie Paauwe en Abco Job- se lieten in de eerste ronde één ring hangen, maar daar bleef het bij. Zij wonnen de wedstrijd met vijfenzeventig van de zesenzeven tig ringen. Zij deelden lang de eer ste plaats met Esther Lous en Adrie Verhage totdat dit duo in de laatste beurt een ring miste. Angeli na Kauffman en Bram Francke werden derde op de 20 mm-ring, na kamp met Lieneke en Adriaan Reijnierse en Rianne Francke en Wim Maljers. De pollepel werd verreden op kleinere ringen via een puntensysteem. Door drie rin gen van Jolien en Simon van de Broeke op de 14 mm haalden zij met overmacht deze ereprijs bin nen. In de PZC van maandag 1 september is ten onrechte vermeld dat Jan Besuijen het ringrijden in Kapelle heeft gewon nen. Dit moest zijn Leo Wabeke. OOSTKAPELLE - In het winkeltje van stichting Woord en Daad in Oostkapelle wordt vanaf vandaag tot en met 20 september tweede hands zomerkleding verkocht voor een euro per kledingstuk. Het winkeltje aan de Dorpsstraat 25 in Oostkapelle is open op maan dag-, dinsdag,- donderdag en zater dagochtend en op woensdag de he le dag. De opbrengst van de verkoping is bestemd voor de realisatie van een onderwijsproject in de stad Cartagena in Colombia. VLISSINGEN - De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag op de Sloeweg in Vlissingen, afzonder lijk van elkaar, twee Vlissingse mannen aangehouden omdat ze met te veel alcohol op in een auto reden. Een 52-jarige man raakte hierdoor zijn rijbewijs kwijt. Een 35-jarige man bleek geen rijbewijs te heb ben; dat was hem afgenomen na een ongeluk in 1997. Tegen beide mannen wordt pro ces-verbaal opgemaakt door de po litie. Linda Coenmans (I) en Aninja de Blaey maken zich klaar voor de verkiezing van de Zeeuwse Miss Proefdiervrij. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13