Zeeland 't Meandertje viert vijfjarig bestaan PPMK komt weer met motie hoogbouw Sjaak Janse dagkampioen ringrijden Vertraging bij ontmanteling van brug over zeesluis bij Terneuzen Volksdansers voeren kleine toneelstukjes op Stichting blijft actief voor jong en oud in Middelburgse wijk. Piet Kraan pleit opnieuw voor notitie over bouwhoogtes. Ook spannende wedstrijden in Grijpskerke en Gapinge. 12 Maandag 8 september 2008 PZC W Kinderen vermaken zich op het grote speel- en springkussen dat voor het wijkfeest in Oauwendaele is neergezet. foto Lex de Meester door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Al zon twintig jaar zet Rob Dreesens zich in z'n vrije tijd in voor 'zijn' wijk Dauwendae- le. Sinds precies vijf jaar doen hij en de andere vrijwilligers dat in een stichting: stichting 't Meander tje. Vorige week maandag - op de oprichtingsdatum - vierden de vrij willigers dit jubileum in het klein; zaterdag was het feest voor de hele wijk. Met een groot speel- en springkussen en een pannakooi in de Meanderhof en activiteiten, snoep en drankjes in en bij buurt huis 't Meandertje, onderin de Meanderflat. De kinderdisco 's avonds ging niet door, omdat de grote tent waarin die gehouden zou worden, 's och tends kapot was gewaaid. Volgens Dreesens 'een grote domper'. Hij is wél blij met de nieuwe vlag met daarop het nieuwe logo: een af beelding van twee zwaluwen. „Zwaluwen zijn honkvast, dat zijn wij hier ook. Het staat ook voor ge borgenheid." De vlag is in de kleu ren blauw en geel, de kleuren van FC Dauwendaele. De stichting had wel reden voor een feestje. Het had niet veel ge scheeld of het vijfjarig jubileum was niet gehaald. In mei dreigden de vrijwilligers te stoppen met 't Meandertje. Ze vonden dat de ge door Jean-Lou de Gucht TERNEUZEN - De ontmanteling van de zuidbrug over de zeesluis bij Terneuzen heeft dit weekeinde een flinke vertraging opgelopen. Oorzaak was volgens projectleider Sjoerd van der Linden van Rijks waterstaat het slechte weer. „Dat is teleurstellend, maar we konden niet anders. Het werk heeft het grootste gedeelte van de zaterdag stilgelegen. Je kunt immers geen ri sico nemen met een kraan van tachtig meter die de brugdelen op meente Middelburg te weinig deed om de stichting te helpen. Aanleiding was een conflict met de bovenbuurman van het buurt huis. Die had geluidsoverlast van jongeren die op vrijdagavond in het honk kwamen biljarten en ta felvoetballen. „En terecht dat hij daar last van had", zegt Dreesens. „Maar wij wa ren juist blij dat we die jongeren eindelijk binnen hadden. Dat is een moeilijke groep. Maar het buurthuis is niet geschikt voor jon gens van zestien. We zijn toen gaan praten met instanties, maar dat schoot allemaal niet op." Tij dens een gesprek met wethouder Albert de Vries werd een oplos sing gevonden, 't Meandertje mocht voortaan voor activiteiten voor jongeren gebruikmaken van het jeugdhonk van de Stichting Welzijn Middelburg onder winkel centrum Dauwendaele. Daarmee was opheffing van de baan en gaat 't Meandertje door met het organi seren van activiteiten: cursussen en spelavonden in het buurthuis, Koninginnedag, halloween, Pasen en Sinterklaas en, sinds begin dit jaar, taakstrafbegeleiding. Dreesens: „Het is veel werk, maar de wijk is nu rustig. En het is so wieso leuk om te doen." Stichting 't Meandertje bestaat vijf jaar en vierde dat zaterdag met activiteiten op straat en in het eigen buurthuis in Dauwen daele in Middelburg. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De Politieke Partij Middelburg Kraan (PPMK) heeft een oude motie uit de kast ge haald over regels voor hoogbouw in Middelburg. Ruim een jaar geleden diende de partij, toen nog Politieke Partij Middelburg (PPM), dezelfde motie in over dit onderwerp, maar deze heeft het niet gehaald. Aanleiding toen was de herinrichting van in dustrieterrein Ramsburg en de Punt. Nu is de aanleiding het plei dooi van de stichting Vrienden van Middelburg voor het opstellen van regels voor hoogbouw in de stad. De motie van PPMK steunt dit pleidooi. Volgens de Vrienden van Middel burg zou het goed zijn als precies omschreven wordt waar hoe hoog gebouwd mag worden, zodat dis cussies hierover in de toekomst niet meer nodig zijn. De stichting maakte dit standpunt onlangs be kend naar aanleiding van de plan nen voor nieuwbouw (twee appar tementencomplexen van vijf en ze ven verdiepingen) bij het Jacob Roggeveenhuis aan de Noordsin gel en de Noordweg. Volgens de Vrienden van Middelburg passen deze gebouwen niet bij de klein schalige bebouwing in deze buurt. PPMK brengt de motie over hoog bouw vanavond opnieuw ter dis cussie tijdens de vergadering van de Middelburgse gemeenteraad. De eenmansfractie van Piet Kraan wil dat het college 'middels een no titie vastlegt waar binnen Middel burg locaties zijn waar, passend in FW Middelburg moet vastleggen waar hoogbouw past en wat de maximale hoogtes moeten zijn. Dat vindt de PPMK in navolging van de Vrienden van Middelburg. de omgeving, hoogbouw een ver antwoorde keuze is en waarin te vens, zo mogelijk, de betreffende maximale hoogtes zijn aangege ven'. Volgens Kraan ontstaan mis verstanden tussen de gemeente en omwonenden over een passende hoogte van nieuwbouw (zoals het geval was bij de 'woontorens' op het Arduinterrein aan de Koude- kerkseweg), omdat er geen steden bouwkundige beleidsvisie is waar in is vastgelegd welke locaties ge schikt zijn voor hoogbouw. Wethouder Albert de Vries heeft vorige week, naar aanleiding van het pleidooi van de Vrienden van Middelburg, al laten weten niets te voelen voor het vastleggen van exacte hoogtes. Volgens De Vries zullen discussies over bouwhoog tes altijd blijven en is het boven dien een kwestie van smaak. De vergadering van de Middelburg se gemeenteraad in het stadskan toor begint vanavond om 19.30 uur. OOST-SOUBURG - Terwijl buiten op het gras van de Karolingenburcht in Oost-Souburg een rommel markt en ringrijwedstrijd aan de gang zijn, gaan binnen in de grote tent de voetjes van de vloer. Volks dansgroep De Schoap'ndansers uit het Drentse Exloo treedt op, als eerste tijdens het Folklore Festival Walcheren, dat zaterdag voor de achtste keer werd gehouden. In klederdracht en op klompen voeren de dansers kleine toneel stukjes op. Elke dans vertelt een verhaal. „Het gaat vaak over het da gelijks leven", zegt de inleider. „En dus ook over de liefde. Over rijke meisjes en arme jongens en ouders die dat dan niet goed vin den." Het Folklore Festival Walcheren is ook dit jaar georganiseerd door de folkloristische dansgroep Medio- burgum uit Middelburg. De hele middag en avond zijn er optre dens van dans- en muziekgroepen uit Nederland en België. Niet al leen in de tent, maar ook op de braderie die in het dorp wordt ge houden. „Dit is de laatste dans", zegt de in leider van De Schoap'ndansers. „Althans voor vanmiddag in de tent. Vanavond zijn we hier weer. Dan treden we op in zondags kos tuum, mét schoenen." een ponton moet takelen. Alleen in de avonduren hebben we de af gelopen dagen kunnen werken." Er is volgens Van der Linden nog niet te zeggen wanneer het karwei geklaard is. Dat hangt af van de weersomstandigheden van van daag. De zuidbrug is sinds afgelopen vrij dag niet meer te gebruiken door het wegverkeer. De nieuwe brug moet eind november weer toegan kelijk zijn. Rijkswaterstaat voor spelt files en langere rijtijden. door Marlies Lampert OOST-SOUBURG - De ringrijdersvere- niging van Oost-Souburg hield za terdag haar tweede klassements wedstrijd van 2008. Sjaak Janse le verde - ondanks de wind - een knappe prestatie door slechts één ring te missen, waarmee hij dag kampioen werd. Voor de eerste beker moest Janse kampen met Cor Janse en Sjaco de Visser. Op de 20 mm-ring ging de ze naar Cor Janse, Sjaak won de tweede beker en De Visser bleef achter met de derde beker. Cor Jan se nam eveneens de pollepel mee naar huis. Zeventien dames stre den om de damesbeker, die voor de eerste keer in haar carrière werd gewonnen door Mariëlle Pat- tenier. Ook in Grijpskerke werd de twee de klassementswedstrijd van het seizoen verreden. Bij afwezigheid van kopman Ronald Geertse was er bij de subtop een heftige strijd om de dagwinst. Edward Dinge- manse stond het langste deel van de middag aan kop, tot hij in de laatste beurt zijn ring miste. Daar mee ging de dagwinst en de eerste beker alsnog naar Pieter Geertse met vijfentwintig gestoken ringen. Jessie Francke won de tweede be ker en Harry Schout de derde be ker. Edward Dingemanse werd ook ver slagen in de kamp op de Gouwe Gheijt-beker, dit maal door Piet Dekker op de 14 mm-ring. Piet Volksdansgroep De Schoap'ndansers uit het Drentse Exloo trad zaterdag als eerste op tijdens het Folklore Festival in Oost-Souburg, foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 12