eeland Boven hoor je alleen maar de wind Panoramaweg ook officieel open Man houdt politie bezig WALCHEREN 15 15 Zweefvliegclub bestaat 75 jaar en viert dat op de grond. Waterschap wil, na overlast, Westkapelle een cadeau geven. Netjes Nieuwe campagne Slik op de Weg geopend na ploegwedstrijden Maandag 8 september 2008 Tip? redwalch@pzc.nl Zeeuwse advocaten roeren afgelopen jaren meer hun mondje Sybolt Luijben, David Bouterse en Jasper van Nierop (vlnr) met één van de vier zweefvliegtuigen van Vliegclub Midden-Zeeland. foto Lex de Meester door Carla van de Merbel ARNEMUIDEN - Helaas, er kan niet gevlogen worden met de zweef vliegtuigen vandaag. Te veel wind en hij waait ook nog eens uit de verkeerde richting. En dat juist op de dag, afgelopen zaterdag, dat de Vliegclub Midden-Zeeland haar 75-jarig bestaan viert. Maar de on geveer 35 leden van de club zijn het wel gewend. Bij zweefvliegen ben je altijd afhankelijk van het weer. Je weet nooit van tevoren of je de lucht in zal gaan. De voorlopers van Vliegclub Mid den-Zeeland, de Zeeuwsche Veree- niging voor Luchtvaart en de Wal- cherse Zweefvlieg Club, werden in respectievelijk 1933 en 1934 opge richt. Ze vlogen vanaf het toenma lige vliegveld bij Vlissingen. In de Tweede Wereldoorlog ging al het materiaal van de clubs verloren bij beschietingen of door inbeslagna me. Maar na de oorlog pakten de vliegeniers de draad weer op. De Walcherse Zweefvlieg Club ging vliegen vanaf het vliegveld in Woensdrecht. In 1970, toen vlieg- 'Als het stil wordt, moet je oppassen. Dan vlieg je te langzaam' veld Midden-Zeeland begon, ver huisden de clubs naar Arnemui- den en fuseerden ze onder de naam Vliegclub Midden-Zeeland. De club heeft bij het vliegveld een eigen hangar, vier vliegtuigjes (twee éénzitters en twee tweezit- ters) en een clubhuis. Sybolt Luijben (78) uit Middelburg is sinds acht jaar lid van de vlieg club, maar hij zweefvliegt al 48 jaar. Hij was veertig jaar lid van een club in Castricum. „Toen ik voor het eerst zweefvliegen zag, dacht ik 'dat ga ik ook doen'. Ik heb toen een startje gemaakt met een instructeur en was meteen ver loren." Tja, wat is er zo bijzonder aan zweefvliegen? „Dat vind ik moeilijk te zeggen", peinst Luij ben, terwijl zijn ogen gaan glim men. „Dat je zoiets zélf kunt doen, denk ik." „Het is de vrijheid en het teamwork", zegt Jasper van Nierop (34) uit Middelburg. „Je bent heel actief bezig in de lucht. Het is de kunst om zo lang moge lijk boven te blijven." „En dat zon der motor", zegt David Bouterse (23) uit Serooskerke (W). „Je hoort alleen de wind." Luijben: „Ja, en als het stil wordt, moet je oppassen. Dan vlieg je te lang zaam en verlies je hoogte." VLISSINGEN - De politie heeft het af gelopen weekeinde aardig wat werk gehad aan een 24-jarige Vlis- singer. Zaterdagochtend vroeg werd de man op de Koudekerkse- weg in Vlissingen aangehouden omdat hij dronken in een auto reed. Omdat blaastesten ter plekke en later op het bureau mislukten en de Vlissinger niet goed wilde meewerken, duurde het lang voor de politie kon vaststellen dat de man vijf keer de toegestane hoe veelheid alcohol had gedronken. Hij bleek ook geen rijbewijs te heb ben. In de vroege nacht van zater dag op zondag is de man weer aan gehouden. Dat gebeurde omdat hij, weer dronken, van plan was om weg te rijden met een auto die in de Van Dishoeckstraat stond. door Carla van de Merbel WESTKAPELLE - De panoramaweg op de dijk tussen Westkapelle en Domburg was in juli al klaar, maar nu is ook de omgeving (verkeers borden, fietsenrekken, bankjes en prullenbakken) op orde. Komende woensdag wordt de weg officieel geopend. Wethouder Jan Bostelaar van de gemeente Veere verricht om vier uur op de dijk naast het rode ijze ren vuurtorentje de openingshan deling. Hij maakt dan ook de offi ciële naam van de weg bekend. Het Westkappels Koor zorgt voor muziek. Iedereen kan bij deze ope ning aanwezig zijn. Daarvoor, van af half drie, komen genodigden bij een in museum het Polderhuis in Westkapelle. Sophie van 't West einde van waterschap Zeeuwse Ei landen en Toine Poppelaars van de provincie houden hier een toe spraak. Als het slecht weer is, wordt ook de opening door Bostel aar gehouden in het Polderhuis. In verband met de opening is de pa noramaweg tussen 15.30 en 17.00 uur gesloten voor verkeer. De panoramaweg ligt op een nieuw stuk dijk dat is aangelegd in het verlengde van de Westkappel- 1*^ Wethouder Bostelaar van Veere verricht woensdag de opening van de weg op de dijk bij Westka pelle. Hij maakt dan ook de offi ciële naam van de weg bekend. se Zeedijk. Het is onderdeel van het project Zwakke Schakel West kapelle: versterking van de zee kant van de dijk bij Westkapelle. Het werk is bijna afgerond. Het wa terschap denkt op 12 december he lemaal klaar te zijn met de zand- suppletie en verwacht dat de dijk dan voor de komende vijftig jaar sterk genoeg is. In die tijd zal het wel nodig zijn het zand regelmatig aan te vullen. Omdat omwonenden mogelijk last hebben gehad van de werkzaamhe den, wil het waterschap de inwo ners van Westkapelle een cadeau geven. Ze roept daarom mensen op met ideeën te komen. Het ca deau mag maximaal vijfduizend euro kosten. Aan het eind van het jaar maakt het waterschap bekend voor welk cadeau gekozen wordt. Tip? redactie@pzc.nl Poepen. Wat een smerig woord, zo vindt die Kapelse moeder. Maar wat moet je je kinderen dan leren zeggen? Drukken, gro te bah doen, nummer tweeën, kakkebakken? Nee, wat betreft de Kapelse bestaat er geen fat soenlijke term voor de grote boodschap. En dus moet het drie jarig dochtertje zeggen dat ze naar de wc moet, zonder erbij te vermelden wat ze op het kleine kamertje gaat doen. „Poepen!", brulde ze desondanks op een dag in een bomvolle winkel. „Hoe zeg je dat netjes?", probeerde moeder met een rood aangelopen hoofd. Het antwoord was min der netjes dan ze had verwacht: „Poepen alsjeblieft."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 11