spectrum 6 Vrees God, en houd Zijn geboden, want dit betaamt alle mensen. Hij (Jezus) antwoordde en zeide: Gij zult de Here, uw God, liefhebben uit geheel uw hart en met geheel uw ziel en geheel uw kracht en met geheel uw verstand, en uw naaste als uzelf. PZC Zaterdag 6 september 2008 Prediker 13:14 Fotograaf Jan Banning portret teerde voor de expositie Zichtbaar Geloven zeven Zeeuwse gezinnen. Op de fo to: Wim en Adrie Kolijn uit Terneuzen, lid van de Gereformeerde Gemeenten in Nederland. Wim Kolijn (64) heeft tot zijn pensio nering bij Dow Chemical gewerkt als werktuigbouwkundige. In 1974 werd hij actief in de politiek (twaalf jaar in de Terneuzense gemeenteraad, 21 jaar in Provinciale Staten; sinds acht jaar is hij algemeen voorzitter van de Staat kundig Gereformeerde Partij). Zijn boe kenkast verraadt zijn grootste hobby: het lezen van kerkhistorische werken en algemene geschiedenis in relatie tot kerkgeschiedenis. Ook kalligraferen en modelbouw heb ben zijn interesse. In de kamer staat een Stirlingmotor, van messing, brons en hout: „Compleet zelf gebouwd van uit de theorie. En die werkt! Dat zijn zomaar tussendoortjes." Daarnaast is Kolijn lid van de kerkenraad. Zijn vrouw Adrie (62) heeft het diplo ma costumière coupeuse („Altijd alles zelf genaaid, ook voor de kinderen.") Tot de kinderen kwamen, werkte Adrie Kolijn op de linnenkamer in het ziekenhuis en als hulp in de huishou ding. Voor hobby's had ze niet veel tijd: „De kinderen kwamen vlug op elkaar. Dat was een dagtaak." Adrie Kolijn was in 1977 mede-oprichtster van vrouwenver eniging Tryfena, waar zij jarenlang in het bestuur zat. Het echtpaar kreeg vier kinderen (Frank van 39, Marian van 38, Wilma van 37 en Andrea van 33) en zestien kleinkinderen. Aan deze serie werkten verder mee: Van de Gereformeerde Gemeenten: het gezin Van Kralingen (Gert, Ada en kinderen) uit Middelburg; het gezin Paans (Dirk, Linda en kin deren) uit 's-Gravenpolder; het gezin Schot (Arie, Joke en kinde ren) uit Aagtekerke; het gezin Schot (Onno, Els en kinde ren) uit Middelburg; het gezin Jobse (Christine, Jan-Frans en kinderen) uit Middelburg. Van de Gereformeerde Bond: Het gezin Van Koeveringe (Hans, Gerrie en kinderen) uit 's-Gravenpol der. Lukas 10:27

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 90