Tijd speelt geen rol voor Zeeland herbergt 15 driebandenteams Futsallers Sranang leggen lat hoog 44 Zaterdag 6 september 2008 PZC Terneuzenaar is rodelantaarndrager in Kustmarathon. Excelsior leidt Ervaren aanwinsten moeten Goese club in top drie brengen. Competitie in derde en vierde divisie begint maandag. Open ZK tafeltennis in sporthal Kruiningen Birgit Lavrijssen wint tijdritcompetitie door Koen de Vries TERNEUZEN - Terneuzenaar Bas Ha melink bereidt zich op zijn zesde Zeeuwse Kustmarathon voorname lijk voor met hele lichte interval- trainingen. Hij loopt een keer of drie per week op z'n gemak een rondje in Terneuzen en houdt zo af en toe halt om een praatje met vrienden en bekenden te maken. Bas Hamelink is een Kustmara- thonloper van het eerste uur. Net als Wim van Sparrentak die vorige week in de PZC vertelde over zijn trainingen, heeft de 52-jarige Zeeuws-Vlaming nog geen editie gemist. Het grote verschil tussen hem en Van Sparrentak is dat Van Sparrentak het klassement allertij- den (Óle Uutlöpers) aanvoert en dat Hamelink 66e en laatste is. Hij had in de vijf edities ruim tien uur meer nodig dan de koploper om in de Langstraat van Zoutelan- de te arriveren. Het kan Hamelink niet deren. Hij is een recreant pur sang. Zijn de vies: lekker ontspannen lopen en genieten. De Zeeuws-Vlaming heeft inmiddels 38 marathons ach ter de rug onder meer de Jung- fraumarathon en die van New York en Berlijn, maar vindt de Kustmarathon nog steeds de mooi ste van allemaal. Waarom? „Om dat hij zo ontzettend Zeeuws is. De natuur, de wind, het publiek, alles is Zeeuws. Ik loop soms met kippenvel." Hamelink begon op z'n 39e met hardlopen. Een keuringsarts con stateerde dat hij zijn auto beter ver zorgde dan zijn lichaam. Hij had gelijk, vond de Terneuzenaar en begon met hardlopen. De eerste marathon was die bij de opening van de Amsterdam Are na, precies op z'n 40e verjaardag. Met de brandweer van Terneuzen loopt hij er sindsdien een stuk of drie per jaar. De Kustmarathon en de marathon van Rotterdam zijn vaste onderdelen, de derde is steeds een andere. Zijn snelste ooit was die in 1998 in New York: 3.16. In al die jaren is Hamelink nog nooit geblesseerd geweest. Alhoe wel, tijdens de Kustmarathon van 2006 werd hij gebeten door een hond. Bij het pakken van een fles je water op de Westkappelse zee dijk beet de boze viervoeter in zijn RIJSWIJK - Excelsior beschikt over de beste papieren in de spannende strijd om de eerste periodetitel in de Jupiler League. De Rotterdam mers wonnen gisteren in eigen huis met 1-0 van RBC Roosendaal en staan na vijf wedstrijden boven aan met twaalf punten. FC Zwolle zit de ploeg van trainer Ton Lokhoff op de hielen met elf punten. Zwolle nam na rust af stand van Telstar: 3-0. Cambuur Leeuwarden, tot gisteren de koplo per, ging in eigen huis hard onder uit tegen FC Den Bosch: 0-3. Die stand was bij rust al bereikt. Openingstijden maandag t/m vrijdag 09.00-17.30 uur, zaterdag 09.00-16.00 uur. De badkamer de ontspanningsruimte in uw huis. Bij heerlijk ont spannen in uw badkamer hoort sfeer om er te kunnen genieten van uw welverdiende rust. Natuurlijke materialen weerspiegelen rust. Ze vormen de basis van authentieke sfeer. Ze brengen balans in uw badkamerinterieur zonder afbreuk te doen aan comfort. Laat u vrijblijvend adviseren in onze inspirerende showroom. Laat u inspireren en bezoek onze showroom aan de Waldammeweg 2, Middelburg. Een afspraak maken met één van onze medewerkers kan natuurlijk ook, telefoon 0118 625 055. raab fcarcfier www.raabkarcher.nl door Eddy van der Hooft GOES - Met een 4-3-zege op ELZ Auto Hommel begon FM Sranang deze week aan een nieuw hoofd stuk in hoofdklasse van het futsal. De Bevelandse ploeg hoopt in zijn achtste seizoen op het op twee na hoogste niveau op een plaats bij de top drie. „We leggen de lat be wust hoog", zegt Ramoen Dahoe. De verwachtingen mogen ook hooggespannen zijn, vindt de trainer/coach. De Zeeuwse hoofd klasser hield de selectie van vorig jaar nagenoeg intact („alleen Jihad Azzagari vertrok naar FC Dauwen- daele, maar hij was geen basisspe ler"), maar kreeg ook nog eens ver sterking van Wijbrand Boonstra en Pim Bruins (beiden van ZVH Morres) en Alex van den Hoven (v^n DZS uit Dordrecht). „We heb ben nu de ervaring die we vorig jaar misten", zegt Dahoe. „Alex is 34, Wijbrand nog een paar jaar ouder en Pim 26. Vergeleken met de ploeg die we vorig jaar hadden, zijn dat jongens die al het nodige meegemaakt hebben." Het verschil met vorig jaar, toen FM Sranang vierde werd, is dat de druk op de jongeren minder groot zal zijn. „De gemiddelde leeftijd was vorig seizoen negentien, twin tig jaar", legt Ramon Dahoe uit. „De jonge gasten werden als het ware voor de leeuwen gegooid en moesten er al direct staan. Met Wijbrand in het doel, Alex in de verdediging en Pim van voren krij gen ze kans om zich rustig verder te ontwikkelen." Met de nieuwe aanwinsten mag Sranang zonder gêne omhoog kij ken, vindt Dahoe. „We leggen de lat bewust hoog. Een plaats in de top drie en de nacompetitie moet zonder meer mogelijk zijn. Mits we compleet en blessurevrij blij ven natuurlijk, want dat is wel een belangrijke voorwaarde." Indeling Zeeuwse clubs Hoofdklasse: Berleka/Multifix, Brabantia, CFE/VDL Groep 4, ELZV/Auto Hommel, Eteha, FC Bergeijk, FC EL, FC Oud Veldho ven, FM Sranang, IFCV/K C De sign, Malabata 2. t- Eerste klasse: Bristol T/B-Fit, De Driesprong, FC Dauwendae- le, FC RIF/New Style BoZ, Groe ne Ster, Kanja/'t HvC, MMS United 2, Magica, Meulvliet/ Cerustverz, Schouwse Boys, Troy/IDEAL Car Rent, VéVé/ Taxi Geers. Tweede klasse: Biezentrap- pers 1, Biezentrappers 2, FC Dauwendaele 2, FC Dauwen- daele 3, FM Sranang 2, Matisse 1, SSV'65 1, 2, 3 en 4. De 37-jarige coach van Sranang be treurt het wel dat ZVH Morres zich uit de competitie heeft terug getrokken. „Zo missen we toch twee derby's en zijn we de enige ploeg uit Zeeland in de hoofdklas se." Hij had graag gezien dat FC Dauwendaele ('een ploeg in op mars') de plaats van ZVH Morres had ingenomen, maar een verzoek daartoe werd door de KNVB niet gehonoreerd. Hoewel het seizoenbegin enigs zins stroef verliep met niet al te overtuigende overwinningen op SSV'65 (7-3, voor de beker) en ELZ Auto Hommel (4-3) verwacht Da hoe dat Sranang binnen niet al te lange tijd een ingespeeld team zal zijn. „Met de nieuwe jongens er bij is het nog even wennen", zegt hij. „Maar dat is maar een kwestie van tijd. Ik ben er van overtuigd dat het straks gaat draaien zoals we dat voor ogen hebben. Voetbal len kunnen ze allemaal. Aan mij nu de taak er een team van te ma ken." Stiekem hoopt Dahoe ook nog ac tief zijn steentje aan een succesvol seizoen bij te dragen. „Ik sta nu nog alleen maar voor de groep. Door blessures heb ik vorig jaar maar een enkele keer kunnen mee doen. Maar als ik straks weer fit ben en het wat minder druk qua werk heb, hoop ik weer wat wed strijdjes te kunnen spelen. Kom op zeg: ik ben nog maar 37. In feite kom ik nog maar net kijken." door Joop van den Oudenhoven GOES - De groei van het drieban den op de matchtafel is in Zeeland ongekend. Bij het begin van het nieuwe seizoen spelen behalve de gekende topteams Delta/Frans Be vers en Buys Incasso nog dertien ploegen in de landelijke competi tie. De aanwas in Zeeland staat in schril contrast met het landelijke beeld. Daar is sprake van een terug loop van ongeveer 8 procent. De toenemende interesse in onze provincie heeft onder meer te ma ken met het wereldbekertoernooi, dat elk jaar wordt gehouden. Maan dag beginnen de wedstrijden in de tweede, derde en vierde divisie. In Sluiskil is dit seizoen een derde team gevormd onder de naam Dallinga/Fast dat in de tweede di visie uitkomt. In dezelfde poule zit ten nog twee Zeeuwse teams: Royal/De Parel uit Sas van Gent (vorig seizoen kampioen en pro movendus) en 's Lands Welvaren uit Kwadendamme, op basis van teammoyenne, als gevolg van enke le versterkingen opgeklomme van uit de derde divisie. In de derde divisie komen De Ste- ne Brug (Goes) en de Heerenstraat (Rilland) uit. In de vierde divisie zitten maar liefst acht ploegen, allen uitkomend in poule 5, waar door deze poule (12 ploegen) erg Zeeuws kleurt. De teams zijn: TWEEDE DIVISIE Dallinga/Fast: Berry en Meerten Dal- linga, Mathieu en Dirk Vlerick, Patrick Vasseur(teamcaptain), Jean Paul de Kra ker, Joop en Raymond Nicodem. Royal/De Parel: Lesley Menheer, Jens van Dam, Dion Bergmans, Tony Dobbe- laere, Etienne van Damme, Eddie van Coethem (teamcaptain). 's Lands Welvaren: Noël Arras, Ri chard de Bruin, Luc Peeters, Ronald van Geyt, Rinus Pankow, Jaap Hameling (teamcaptaing). DERDE DIVISIE De Stene Brug: Piet Koek, Wim de Kok, Edwin Geluk, Ries Rijn (teamcap tain), Marco van der Hout, Arjo Holle- stelle, Ad Menheere. De Heerenstraat: Jan Westdorp, Kim- mo Pankow, André Karelse, Alfred van den dries, Piet Raas, Jean Louis Smul- der, Rinus Rijk, Joop van den Oudenho ven (teamcaptain). VIERDE DIVISIE 3BSD, 's Lands Welvaren 2 en 3, Hoondert/de Waard, Steketee Schil ders, De Geslootene Boom, Café Biljart Reseda, 't Bierwinkeltje. Het driebanden op de matchtafel (groot biljart) is ongekend popu lair. De provincie Zeeland heeft dit seizoen vijftien ploegen in de competitie. KRUININGEN - De sporthal Reimers- waal in Kruiningen is dit weekein de het toneel van de open Zeeuw se tafeltenniskampioenschappen. Vandaag vindt het jeugdtoernooi plaats. In de hoogste klasse is Willi am Marinissen van TTC Middel burg de favoriet. Morgen is het de beurt aan de senioren waar bij in de gecombineerde B/C-klasse Jo hn Scott de kanshebber is voor de titel. De titelstrijd begint beiden dagen om 9.00 uur. GOES - Wielrenster Birgit Lavrijs sen uit Kapelle is als eerste geëin digd in de landelijke Milieut23 tijdritcompetitie voor junior-da- mes. De zeventienjarige renster van de Zeeuwse Rabo Lady Force was ondanks het missen van één tijdrit met één eerste plaats, twee tweede plaatsen en een vijfde plaats de meest regelmatige ren ster over vijf tijdritten. In 2006 was zij vierde, in 2007 nog derde. UUtlcino, „Ik ben een levensgenieter", zegt marathonloper Bas Hamelink. „Daar hoort hardlopen bij, maar ook lekker eten en drinken." foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 80