te overdenken tuoe Kamer wil hulplijn voor consumenten tegen beleggingsfraude Enthousiaste verkoper CONTROLE MAASTRICHT -AMSTERDAM Auto met steen bekogeld op A58 Woordvoerders Donner komen voor de rechter Jongeren vooral na geweld in DNA-bank Haagse surfer belt 112 voor vermiste plank Verboden hormonen gevonden in runderen Intercity Heerlen gaat door naar Aken Schandaal rond fonds Easy Life Investment vraagt om controle. met verantwoordelijkheidsgevoel PZC Zaterdag 6 september 2008 7 Iedere bestuurder die gepakt is met een promillage boven 1,3 in zijn bloed, cursus'. sus jaarlijks 27 doden. Het bureau onderzoekt in opdracht van het ministerie van Verkeer en Water staat de effecten van de maatregel. Ongeveer 10 procent van de cursis ten gaat binnen een jaar weer in de fout, concludeert DHV op basis van ervaringen in het buitenland. Zonder cursus is de recidive twee keer zo hoog. In oktober komt er naast de drie daagse cursus ook een eendaagse bijeenkomst, zegt Hans Fontijn van het CBR. Die is bestemd voor jonge automobilisten, die aange houden zijn met een paar biertjes te veel op. Zij hoeven niet de 'zwa re' driedaagse cursus te doorlopen, goirle - Op de A58 is donderdag avond bij Goirle vanaf een viaduct een auto met een steen bekogeld. De inzittenden, een man (53) en zijn echtgenote (50) uit Boxtel, raakten niet gewond. Dat heeft de politie gisteren laten weten. De auto had een kapotte voorruit en was flink beschadigd. Het echt paar reed rond 22.45 uur vanuit Breda naar Tilburg toen de auto vanaf het viaduct werd bekogeld. De voorruit versplinterde, deson danks lukte het de man om de au to aan de kant te zetten. den haag - De rechtszaak tegen drie woordvoerders van minister Piet Hein Donner begint 10 okto ber voor de rechtbank in Den Haag. Het Openbaar Ministerie be schuldigt de drie ervan te hebben ingebroken in computers van de persdienst GPD. Justitie legt hen medeplichtigheid aan computervredebreuk ten laste. Verder zouden zij opzettelijk en wederrechtelijk in een beveiligd computersysteem zijn binnenge drongen, en de daarbij buitgemaak te gegevens hebben opgeslagen. 'want dat is schieten met een ka non op een mug'. Maarten Hermans was niet echt onder de indruk van het niveau van de cursus. „Mavo-psychologie, noemden we dat vroeger. Ik moest 'Er zitten ook weerbarstige types tussen, maar die draaien vaak na een dag bij' een brief aan mezelf schrijven die dan een halfjaar later naar me werd opgestuurd. Hoe het met me ging. De rollenspellen waren ver makelijk, maar meer ook niet." den haag - De meeste minderjari gen die in de DNA-databank voor strafzaken staan, zijn veroordeeld voor openlijk geweld, diefstal met geweld of mishandeling. Dat blijkt uit een overzicht dat mi nister Ernst Hirsch Ballin van Justi tie naar de TWeede Kamer heeft ge stuurd. Na deze top 3 volgen delicten als brandstichting, seks met jonge kin deren, (poging tot) doodslag, ver krachting en afpersing. De data bank bevatte half maart driedui zend profielen van minderjarigen. scheveningen - Een 30-jarige Haagse surfer dacht donderdag avond een goed plan te hebben om zijn surfplank terug te vinden. Hij belde 112 met de mededeling dat hij een surfboard in zee zag drijven en dat hij vermoedde dat er een surfer in nood was. Volgens de politie gisteren kwamen de toe gesnelde hulpdiensten via een ge tuige te weten dat de man wilde dat zij zijn surfplank zouden vin den. Hij is aangehouden en krijgt een proces-verbaal voor het node loos alarmeren van hulpdiensten. komt in aanmerking voor een 'alcohol foto William Hoogteyling/GPD Toch heeft het hem aan het den ken gezet. „Het overkomt echt niet iedereen. Maar mij dus wel. Erg stom. En ook erg duur. Die boetes waren respectievelijk 500 en 600 euro. De cursus kost bijna 700 eu ro. Tel daar de drie vakantiedagen bij op die je moet opnemen en het is een behoorlijke kostenpost." Hij houdt het tegenwoordig op een paar biertjes op een avond of gaat met de fiets. „Het was niet de inhoud van de cursus die het hem deed, maar meer de duur. Ik had drie dagen de tijd om eens goed stil te staan bij mijn eigen stommiteit. Dat opende mijn ogen wel." den haag - De Algemene Inspec tiedienst (AID) van het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedsel kwaliteit heeft deze week bij vier runderen verboden groeihormo nen aangetroffen. Dat heeft de AID gisteren bekendgemaakt. Volgens de dienst gaat het onder meer om testosteron. De runderen zijn door een Belgische veehande laar bij een Nederlands slachtbe- drijf afgeleverd. Daar heeft de AID monsters genomen. De Belgische autoriteiten zijn op de hoogte gesteld. heerlen - De intercity Eindho ven-Heerlen wordt doorgetrokken naar Aken. Dat kan dankzij een Eu ropese subsidie van 1,5 miljoen eu ro. De gemeente Heerlen lapt het zelfde bedrag bij. Venlo wil ook een intercityverbinding vanuit Eindhoven met Düsseldorf Maar Heerlen krijgt alvast groen licht, omdat het rendement daar gega randeerd is en in Venlo nog niet. Dat komt volgens de gemeente Venlo onder meer door de toeslag per kilometer die treinreizigers in Duitsland extra moeten betalen. DEN haag - De Tweede Kamer wil dat er een telefonische hulplijn komt waar consumenten met hun vragen over beleggingsproducten terechtkunnen. Op die manier kunnen zij controleren of een be paald product al dan niet deugt. De aanleiding is de commotie die is ontstaan na ontdekking van om vangrijke fraude bij het beleggings fonds Easy Life Investment. Tien tallen beleggers zijn daarbij voor circa 33 miljoen euro opgelicht. De directeuren van het fonds zouden geld achterover hebben gedrukt voor de aankoop van woningen, dure auto's en andere luxezaken. PvdA-Kamerlid Paul Tang zegt dat beleggers van tevoren moeten kun nen nagaan of een financieel pro duct in orde is. Een telefonische hulplijn met financiële experts kan daarbij helpen, zegt hij. CDA en WD voelen ook wel voor zo'n hulpdienst, mits die onafhan- W* Vanwege fraude bij Easy Life wil de Tweede Kamer dat er een hulplijn komt waar consumenten met hun vragen over beleggings producten terechtkunnen. kelijk opereert van de overheid en nauw samenwerkt met justitie, po litie en de financiële waakhond AFM. Ewout Irrgang (SP) ziet weinig in de hulplijn, omdat hij vreest dat goedgelovige consumenten daar toch geen gebruik van maken. In plaats daarvan wil hij dat de be voegdheden van de AFM worden opgerekt. Nu staan alleen beleg gingsfondsen met een maximale inleg van 50.000 euro onder toe zicht van de financiële waakhond. Als dat bedrag wordt verhoogd naar bijvoorbeeld een ton zullen minder beleggers in zee gaan met malafide fondsen, verwacht Irr gang- Een meerderheid van de Tweede Kamer ziet echter weinig in het op trekken van de toezichtgrens. Volgens VVD-Kamerlid Frans Weekers is de limiet van 50.000 eu ro juist bedoeld om kleinere beleg gers te beschermen. Hij vindt dat er een keurmerk moet komen voor de financiële sector, maar hij ziet daarbij geen rol voor de over heid weggelegd. „Als de overheid zegt: wij lossen het wel op, let er helemaal niemand meer op", al dus Weekers. pagina 17: slachtoffer fraude is gemakkelijke prooi iïifë i" ht }\f Voor onze winkel in Middelburg zijn wij wegens vertrek van onze huidige medewerker op zoek naar een: JOUW FUNCTIE: x Verkoop van vrijetijdskleding, snowboards, skateboards en accessoires, x Verantwoordelijk voor de uitstraling van je "eigen" winkel. I The Tube is dé specialist op het gebied van de betere kwaliteit sportieve vrijetijdskleding en snowboards in Zeeland. SPREKEN DEZE MERKEN JOU AAN: Grote Kade 40-42 Goes Stuur dan een brief met jouw motivatie aan: The Tube, t.a.v. de heer Ernest de Putter Segeersstraat 66/68,4331 JP Middelburg Segeersstraat 66-68 Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7