Zeeland 'Scholen kunnen niet alleen' M Opening de nieuwe DELSCHER, 'Werving door agressieve bellers stoppen' Prijzen voor dahliakweker Regels duurzaam bouwen ruimer Gelok wist niet van problemen Franse centrales Openbaar onderwijs Tholen binnen vijfjaar in regionaal verband. Auto knalt op tractor OP ZOEK NAAR WOONRUIMTE? VERHUREN? www.rotsvastnl M2Makelaars.nl yv Belastingaangifte? Van DaalenAdvies STEENDIJK MAKELAAR TAXATEUR OG Als het gaat om exclusief onroerend goed! 800m2mode op niveau inclusief schoenenafdeling met o.a.Tod's, Hogan en Burberry. B PZC Zaterdag 6 september 2008 ]29 door Rob Paardekam tholen - De nieuwe stichting voor het openbaar basisonderwijs in Tholen moet over uiterlijk vijfjaar alweer opgaan in een groter regio naal verband. Dat stelt wethouder Marianne Velthuis. „Alleen redt ze het gewoon niet." De nieuwe stichting ontstaat per 1 januari, omdat de gemeente Tho len het openbaar onderwijs op af stand wil zetten. Nu vormt het col lege nog het bestuur van de acht openbare scholen. Straks is er een externe stichting die de scepter zwaait. De gemeente plaatste on langs een advertentie om bestuurs leden te werven. „Daar zijn aardig wat reacties op gekomen", zegt Velthuis. „Binnenkort starten we ook met het zoeken naar mensen voor het nieuwe stafbureau voor de openba re scholen." In dat stafbureau ko men drie mensen te werken: een administrateur (0,5 fte) en mede werkers voor personeelszaken en financiën (beide 0,7 fte). Al met al zullen deze mensen de huidige bo venschoolse directeur en de loca tiedirecteuren veel werk uit han den nemen. „Die kunnen zich dan weer volledig gaan bezighouden met de daadwerkelijke onderwijs taken", stelt Velthuis. „Zo kan de verzelfstandiging van het open baar onderwijs ook nog eens tot extra kwaliteit leiden." Aanvankelijk stelde de gemeente dat de nieuwe Thoolse stichting - een naam daarvoor moet nog wor den bedacht - binnen twee jaar zou moeten opgaan in een groter regionaal verband. De medezeg genschapsraad vond dat te snel en daarom is die strakke eis verdwe nen. „Ik schat dat het over twee tot vijf jaar zover is", aldus Velt huis. iot De openbare basisscholen in Tho- len vormen per 1 januari een zelf standige stichting. Binnen vijf jaar moet die opgaan in een gro ter regionaal verband. Volgens haar zijn de acht openba re scholen in Tholen, met hun elf honderd leerlingen, samen simpel weg te klein om te overleven. Cij fers uit het land laten zien dat het dubbele van dat aantal scholieren toch wel vereist is. Een goede part ner vinden, moet volgens Velthuis niet al te moeilijk zijn. „Bestaande stichtingen in de regio staan te springen om Tholen erbij te krij gen. Elfhonderd leerlingen zorgen voor aardig wat extra budget." Mede door de bruidsschat die ze van de gemeente meekrijgt, zal de Thoolse stichting het in de eerste jaren prima redden op haar eentje. Die schat bedraagt zo'n 1,2 miljoen euro en wordt over een periode van vijfjaar verstrekt. Bezoek om aan oe m Middelburg OF WILT U kY£*L*KÜ3Pi li' van Nederland T 01t8-61t4t2 E. mfdffelBur^grotsvasi nt i>r-, f V 'i 'ZVi- m -V wemeldince - Bij een frontale botsing tussen een per sonenauto en een tractor op de Westelijke Kanaalweg bij Wemeldinge is gisterochtend rond kwart over negen een 24-jarige vrouw uit Tilburg gewond geraakt. Ze pro beerde een vrachtwagen in te halen, maar zag de tege moetkomende tractor over het hoofd. Ze moest door de brandweer van Goes en Wemeldinge uit haar auto worden bevrijd. Ze is met onbekend letsel naar het zie kenhuis gebracht. De traumahelikopter uit Rotterdam was al onderweg, maar werd later geannuleerd. De trac tor kantelde en de zestienjarige chauffeur kwam met de schrik vrij. foto Ronald de Jong heinkenszand - De klantenwer- ving door agressieve bellers moet worden aangepakt, vindt het CDA in Borsele. Te vaak komt het voor dat met na me telefonie- en energiebedrijven mensen diensten aansmeren die ze eigenlijk helemaal niet willen hebben, aldus raadslid Ad Schenk. Zulke bedrijven kunnen volgens hem nu te gemakkelijk oude con tracten voor hun 'nieuwe klanten' opzeggen. „Opeens zitten die men sen dan bij een andere leverancier, zonder dat ze iets hebben onderte kend." In een brief aan staatssecre taris Heemskerk (PvdA, economi sche zaken) vraagt het CDA Borse le een bedenktijd verplicht te stel len. Ook zou er pas iets veranderd mogen worden, als er een contract is getekend. f-im-xnoieo. 4 fiscaal aovves TELEFOON <Ot 13) 23 23 40 heinkenszand - Hans Sturm uit Heinkenszand heeft gisteren tij dens het Nederlands kampioen schap voor dahliakwekers de eer ste prijs gewonnen in de categorie 'zelf gecreëerde dahlia's'. Ook de tweede en derde prijs wa ren voor Sturm. De kweekwed- strijd werd gehouden in de Hortus Botanicus in Leiden, waar ook van daag en morgen' nog het evene ment Viva Dahlia wordt gehou den. Sturm kweekt al dahlia's sinds hij zestien jaar was; inmiddels heeft hij er zo'n 1500, in 400 tot 450 va riëteiten. De dahlia waarmee hij de wedstrijd in Leiden heeft ge wonnen, krijgt nog een officiële naam, die Sturm zelf mag verzin nen. Volgend weekeinde, 13 en 14 september, houdt Sturm een open tuin in zijn dahliatuin, aan de Van Citterstraat, tussen de nummers 3 en 5, in Heinkenszand. Beide da gen van 10.00 tot 17.00 uur. A STEENDIJK makelaar taxateur o.g Kantoorlocatie: De Goese Watertoren 's Gravenpolderseweg 1d 4462 CC Goes Tel. 0113-219445/06-53863250 NVM wissenkerke - De gemeente Noord-Beveland gaat ruimere re gels hanteren voor de subsidiëring van duurzaam bouwen. Op het potje van 45.000 euro dat de ge meente voor dat doel heeft, werd nauwelijks een beroep gedaan. Omdat het in de gemeente meest al om bestaande bouw gaat, wor den de EPC-regels geschrapt. Ook kunnen voortaan eigenaren van een tweede woning een beroep doen op het potje. Minimale capa citeiten voor zonneboilers en zon nepanelen zijn in de nieuwe rege ling geschrapt. heinkenszand - De Borselse burge meester Jaap Gelok is niet op de hoogte gesteld van 'ongelukjes' die in juli zijn gebeurd bij twee oude re Franse kerncentrales. „Dat hoeft ook niet", antwoordde hij op vra gen van PvdA-raadslid John Hui- ge. „Het ministerie van Vrom is daarvoor de aangewezen instan tie." Bij één centrale was nucleaire vloeistof gelekt in een rivier, bij de ander raakten vijftien werknemers licht besmet. Huige wilde ook we ten of 'de kans verwaarloosbaar klein is dat zoiets bij de kerncentra le Borssele gebeurt'. Gelok gaf aan dat niet te kunnen zeggen. „Ande re instanties, zoals de Kernfysische Dienst, kunnen dat wellicht wel." DELSCHER Grote Markt 11-13 4461 AH Goes www.delscher.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 77