Zeeland In het voetspoor van oude socialisten werken' Verkoop Hof Lodijke loopt niet zo hard Palladio Jongen gewond tijdens werk Werk Stadseweg EXECUTIEVERKOOP Schuurman Hess is boven de Westerschelde aangekomen. www.vicvaar.nl btn uit INTER BORG B PZC Zaterdag 6 september 2008 27 Op dinsdag 9 september 2008 om 11.00 uur vindt een openbare verkoop plaats aan het adres Oosthavendam 1 te Breskens bij Jachthaven Breskens). De ver koop komt voor rekening van P.M.P.M. üytenhove. Te koop wordt aangeboden: een zeilboot, merk Stuard 26, zonder buiten boordmotor, afmeting bij benade ring 7,77 x 3 meter. Verkoop tegen contante betaling. Geen opgeld. De verkoop vindt plaats in opdracht van: Flanderijn en Wijnhold incasso gerechtsdeurwaarders betalingsbeheer Amnesty Internationalweg 3 3318 AZ Dordrecht Tel. 088-2092100 E dordrecht@flanderijn.nl door Harmen van der Werf OUOELANOE - Jan Schuurman Hess trekt altijd een PvdA-jack aan, als hij in z'n eentje loopt. Hij is dan op zijn wekelijkse voettochten goed herkenbaar. Hij laat zijn rode jasje thuis als hij met een genodig de opstapt. Uit gewoonte. Uit res pect. Vrijdagmiddag maakt de so ciaal-democraat uit Kats één van zijn eerste wandelingen boven de Westerschelde, tussen Baarland en Driewegen, met de Borselse CDA- wethouder Marga Vermue. En wat draagt zij? Jawel, een sportief knal rood tenue. Begin dit jaar is Schuurman Hess met zijn wekelijkse 'loopjes' begon- nen- en zeven jeugdploegen mee. Die teams bestaan uit zes perso nen. De Zeeuwse eer wordt hoog gehouden door ploegen uit Mid delburg, Arnemuiden, Oost-Sou burg en Koewacht. De afdeling Tholen/Sint Philipsland vaardigt zelf geen team af. „Niet zozeer om dat dat niet mag, maar omdat we iedereen nodig hebben om de dag in goede banen te leiden", zegt Stolk. „Er zijn die dag zo'n hon derd vrijwilligers op de been. We zijn heel blij met de hulp die we krijgen van de Zonnebloem en de jeugdbrandweer." Hoewel het zaterdag ongetwijfeld heel gezellig wordt, staat er ook iets op het spel. De volwassenen- ploeg die wint, mag naar de Euro pese wedstrijden in Duitsland. nen, bij de Hedwigepolder in het verre oosten van Zeeuws-Vlaande- ren. Hij treedt in een oude socialis tische traditie. Ferdinand Domela Nieuwenhuis (1846-1919) en Pieter Jelles Troelstra (1860-1930), voor mannen van het eerste uur, zoch ten al wandelend de arbeiders op. Om hen te winnen voor hun 'gro te ideaal'. In Zeeland liep dat niet altijd even soepel. Op weg naar Middelburg wachtte Domela Nieu wenhuis in Nieuw- en Sint Joos- land ooit een regen van stenen. So cialisten waren 'eng' en bedrei gend. Schuurman Hess is op zijn vrijdag wandelingen nog nergens in Zee land zo onthaald, ook gisteren niet in Borsele. Hij trekt ook vrij onop vallend rond. „Spectaculair is het allemaal niet, maar ik krijg wande lend wei een heel goed beeld van klein vaarbewijs marifonie jachtradar praktijkvaren VIC Vaaropleidingen Goes tel. (0113) 27 05 99 06 40 00 59 87 WOLPHAARTSDIJK - De Stadseweg bij Wolphaartsdijk krijgt begin vol gende week nieuw asfalt. Verkeer uit 's-Heer Hendrikskinderen naar Wolphaartsdijk wordt via polder wegen omgeleid. Andersom ge beurt dat via de Kaaidijk en Lange- weg naar de weg Goes-Zierikzee. wat er in Zeeland speelt. Zo was ik vorige week in Nisse. Twee jonge ren waren daar in de dorpsvijver aan het vissen. Ze vertelden dat ze op het dorp willen blijven wonen, maar dat er voor hen geen woon ruimte is. Ik ga daar later iets mee doen, zoals met alles wat ik onder weg hoor." 'Spannend is het niet, maar al wandelend krijg ik een goed beeld van wat er leeft' In Zeeuws-Vlaanderen merkte de PvdA'er dat veel mensen zich zor gen maken over de uitstroom van jongeren en de werkgelegenheid. Hij vatte het plan op om Zeeuws- Vlaanderen het zonne-energiecen- trum van Nederland te maken en KRABBENDIjKE - Voor woningen in plan Hof Lodijke op het oude vei lingterrein van Krabbendijke was eind mei veel belangstelling. Bijna vijftig mensen lieten zich inschrij ven voor de bouw van de eerste 36 huizen, maar de verkoop vlot niet zo, aldus directeur Gert van Kralin gen van de ontwikkelaar Walcher- se Bouwunie (WBU). „Mensen kij ken de kat uit de boom. De markt is niet meer gewillig." De WBU zet desondanks door. De afbraak van de veilinggebouwen is begonnen en moet eind dit jaar, begin 2009 afgerond zijn. Van Kra lingen verwacht dat de verkoop van de woningen aantrekt, als het bouwterrein 'schoon' is. „Mensen kreeg daarvoor de steun van oud- PvdA-staatssecretaris Willem Ver meend. In Borsele regent het vrijdagmid dag bijna aanhoudend. Vermue en Schuurman Hess drinken een kop je koffie in het dorpshuis van Ou- delande. De biljartclub speelt een wedstrijd. „We mochten niet eens praten", merkt Vermue nog enigs zins verbouwereerd op. „Zo gecon centreerd waren ze bezig." Schuur man Hess is onder de indruk hoe Borsele werkt aan de leefbaarheid van kleine kernen. In Oudelande worden het dorpshuis en de basis school uitgebreid. „Zulke voorzie ningen zijn belangrijk om mensen bij elkaar te brengen, voor de socia le samenhang", stelt Schuurman Hess. Vermue kan dat alleen maar volmondig beamen, in haar rode sporttenue. zien dan waar de huizen komen." De bouw begint, zodra voldoende is verkocht. In Krabbendijke wacht nog een an der nieuwbouwplan, de derde fase van de wijk Rozeboom. In totaal 36 woningen kunnen daar komen. Het verschil met Hof Lodijke is dat mensen daar zelf mogen bouwen. De eerste elf a dertien vrije kavels worden eind 2008, begin 2009 uit gegeven, waarbij Krabbendijkena- ren (nog) voorrang genieten. De verdere invulling van Rozeboom 3 wordt afgestemd op de planning van Hof Lodijke om overaanbod te voorkomen. In het plangebied van Rozeboom 3 staat een prachti ge treurwilg. Die blijft. OOSTDIJK - Bij bedrijfsongeval op het Bolwerk in Oostdijk is gisteren rond 16.00 uur een 17-jarige jon gen uit Krabbendijke ernstig ge wond geraakt. De jongen kwam tijdens werk zaamheden met zijn hand tussen een pers die hij door middel van een voetpedaal bediende. Dat ge beurde toen hij een voorwerp op de pers had gelegd en deze in wer king stelde terwijl zijn hand er nog op lag. Daardoor kwam zijn hand tussen het voorwerp en de pers en sneed het voorwerp in zijn handpalm. Hij liep ernstig let sel op aan zijn hand en is per am bulance naar het ziekenhuis in Goes gebracht. De Arbeidsinspec tie gaat de zaak onderzoeken. Klarinetweg 14 Tel 0118-650004 Middelburg www.inter-borg.nl Industrieterrein Mortiere Genieten van onze opruiming showroom modellen 4' Oedon, Borek, Tribü, Manutti en andere merken KORT): IGEi i TOT buitenmeubelen buitenverlichting Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 215838 www.binnenuit.nl MEUBELMAKERIJ Wij maken graag uw bijzondere keuken, interieur en meubels op maat. Zin in een inspirerende afspraak over uw droomkeuken, meubel of interieur? V/ij laten u graag kennis maken met de verschilfèn% -mogelijkheden die 'ij Ie sieder i BIJZONDER IN VORM ■- Marga Vermue en Jan Schuurman Hess op pad door Borsele. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 75