Geld voor nieuwe initiatieven recreatie Zeeland 'Het was een jaar lang hard Binnen hangt de geur van nieuwigheid Thoolse molens openen deuren Feest rond nieuwe kantine voor de korfbalclub in Yerseke. Noord-Beveland wil ook projecten van grotere omvang subsidiëren. Workshop mime en dans in Goes Open huis-kunstroute door Goese Polder Proef met ledlampen ondanks hogere kosten Bommetjes maken in zwembad van Tholen Thoolse afdeling van het Rode Kruis houdt landelijke wedstrijd. 26 1 Zaterdag 6 september 2008 PZC B Kees Laban, voorzitter van korfbalvereniging Volharding in Yerseke, bij het nieuwe onderkomen van zijn club aan de Hogeweg. foto Ronald den Dekker door Koen van Bommel YERSEKE - Korfbalvereniging Vol harding viert vandaag feest. Het nieuwe clubgebouw aan de Hoge weg is eindelijk af, na vijf maan den hard werken. De binnenkant van de kantine is door een groep van tien vrijwilligers netjes afge werkt. Binnen hangt de geur van nieuwigheid, vermengd met verse koffie. 'Volharding'. De naam zegt eigen lijk alles. Bijna honderd jaar gele den is de vereniging opgericht door een onderwijzer uit Amster dam. Hij bracht het korfballen in Yerseke. Het is er nooit meer weg gegaan. „Als we het maar volhou den", werd er in die begindagen ge zegd. Uiteindelijk heeft dat tot de clubnaam geleid. Het nieuwe veld was al een tijd klaar, de kantine liet nog op zich wachten. De korfballers moesten elke keer vierhonderd meter van veld naar oude kantine en weer te rug lopen. „Dat was een hoop ge zeul met spullen", zegt voorzitter Kees Laban van Volharding. „En je mist de binding." Hij is trots dat het gebouw af is. „Het is weer een stap voorwaarts voor de club. We hebben nu mooi kunstgras en een verlicht veld. Dat hadden we op het vorige terrein niet." De club speelt in de vierde klasse. Geen topniveau dus. Maar ja, als de naam van je club al aangeeft dat stoppen geen optie is, zit er niks anders op: Gewoon stug door gaan. Het draait ook niet om het winnen. Het belangrijkste is dat er in groepsverband wordt gespeeld. In welke klasse dat gebeurt, doet er minder toe, vindt Kees Laban. Laban is iemand die vooruit kijkt. Hij mist de oude kantine dan ook niet. „Je kunt terugkijken op het verleden, maar het is veel belangrij ker de blik op de toekomst te hou den. En toch, als het oude gebouw tegen de vlakte gaat, zal dat even slikken zijn." Zelf is Laban geen actieve korfbal ler meer. Hij zit al vanaf zijn acht ste bij de club. „Het leeft echt in Yerseke. Als je met mensen van hier spreekt, kom je er vaak achter dat ze een tijdje op korfbal hebben gezeten. Soms een paar maanden, maar er zijn er bij die heel lang blij ven. Daar hangt de toekomst van Volharding vanaf" De toekomst ziet er goed uit. De club heeft ruim honderd leden en zestig jeugdleden. „Een mooi aan tal", vindt Laban. Vanmiddag is het feest aan de Ho geweg in Yerseke. Met vanaf 16.00 uur het begin van de competitie met de wedstrijd Volharding 1 - Luctor 1. Om 18.00 uur is de offi ciële opening van de kantine. Korfbalvereniging Volharding in Yerseke heeft hard gewerkt aan een nieuw clubgebouw. Vandaag is de feestelijke opening en de start van de competitie. door Mieke van der Jagt WISSENKERKE - Het is Noord-Beve- land wat waard zich als toeristisch- recreatieve gemeente te blijven on derscheiden en te ontwikkelen. Het college van B en W van Noord-Beveland is bereid daar voor de komende jaren iets meer geld opzij te zetten. Zowel voor kleine als grotere initiatieven in de toeristisch-recreatieve sfeer. Dat ook grotere projecten straks in aanmerking kunnen komen voor subsidie is nieuw. Tot nu toe kon dat niet. B en W van Noord-Beve land stellen de gemeenteraad voor om dit beleid te veranderen. Keurt de gemeenteraad het voorstel van B en W goed, dan komt er een on derscheid tussen projecten met een begroting tot 30.000 euro en initiatieven met een begroting van- GOES - Wie altijd al een mimespe- ler heeft willen zijn, kan vanavond terecht bij de Vrije Evangelische Gemeente aan de Tulpstraat 2 in Goes. Op één avond leren de deel nemers aan de workshop de basis technieken van het mimespelen én studeren ze onder leiding van de J-mime groep een stuk in. Er wordt ook een dans ingestudeerd. De toegang is gratis. De bijeen komst begint om 19.00 uur en ein digt rond 23.00 uur. af 30.000 euro. De maximale subsi die voor de 'goedkopere' projecten wordt 7500 euro, voor de 'duurde re' 10.000 euro. Heel erg veel plannen zullen niet kunnen profiteren van de subsi die. Jaarlijks wil het Noord-Beve- lands college er 50.000 euro voor beschikbaar stellen. Dat is niet alle maal 'nieuw' geld. Nu heeft de ge meenteraad nog de bevoegdheid die centen te verdelen. B en W ne men deze taak over. Terloops valt er ook net iets meer geld te verde len. Er is namelijk eerder dit jaar besloten jaarlijks 25.000 euro extra uit te trekken voor plattelandsont wikkeling gericht op zorg en leef baarheid. Toeristisch-recreatieve initiatieven en plattelandsontwikkeling liggen De gemeente Noord-Beveland wil meer geld uittrekken voor toeristisch-recreatieve projecten nu Brussel steeds minder gul is. Er komt een speciaal potje. GOES - De Goese Polder laat zich dit en volgend weekeinde van zijn kunstzinnige kant zien. In de wijk zijn vier groepsexposities en ook workshops. De activiteiten zijn in wijkgebouw De Spinne, inloop huis Oase en bij het jeugd- en jon gerenwerk van SMWO-welzijn. In De Spinne wordt ingezonden film pjes getoond van de wedstrijd Summertime. Openingstijden alle dagen van 13.00 tot 17.00 uur. www.goesepolderexpressief.nl vaak in eikaars verlengde. Met na me voor een agrarisch-toeristisch gebied als Noord-Beveland is het belangrijk dat daar vaart in blijft zitten. De Europese Unie was op dat gebied altijd een belangrijke subsidiegever, maar Brussel wordt minder gul. Vandaar dat Noord-Be veland zelf iets meer subsidiegeld wil uittrekken. Om een idee te geven van projec ten die voor subsidie in aanmer king komen, is een lijstje gemaakt van plannen die eerder zijn onder steund. Er zijn bijdragen gegeven voor onder meer de gidsendienst, aankleding van fietsroutes, toeris tische bewegwijzering, het opstel len van ommetjes, het boekje Van boer tot kunstenaar, een shuttle- dienst voor toeristen en een toeris- tisch-recreatief webportal (op in ternet). Het potje waarin jaarlijks 50.000 euro voor projecten wordt gestopt, wordt gevoed met inkom sten uit de gemeentelijke toeristen belasting. GOES - In de Adenauerstede in de Goese Polder komen bij wijze van proef achttien design lichtmasten met ledlampen, ook al blijkt het experiment duurder dan verwacht Ruim twintigduizend euro moet erbij. B en W wilden de proef eerst alleen uitvoeren, als die net zoveel kostte als gewone verlich ting. Toch gaat de proef door, om dat Goes met de zuinigere ledver lichting ervaring wil opdoen. THOLEN - In zwembad De Spetter in Tholen wordt zaterdag 13 sep tember het Thoolse kampioen schap bommetje springen gehou den. Jongens en meisjes van zes tot en met elf jaar zijn tussen 13.00 en 14.00 uur aan de beurt. De oudere jeugd kan vanaf 15.00 uur zijn gang gaan. Opgeven kan tot 12 september bij de zwembaden in Tholen en Sint-Maartensdijk. tholen - Molens in heel de ge meente Tholen zijn vandaag te be zichtigen voor het publiek tijdens de Regionale Molendag. Die dag wordt elk jaar georgani seerd door Vereniging de Zeeuwse Molen en het Gilde van Vrijwillige Molenaars. Dit jaar is Tholen voor het eerst aan de beurt. „Bij alle elf de molens is iets te doen", zegt Ad Oele van het gilde. „Helaas kun nen bezoekers maar bij een vijftal daadwerkelijk naar binnen. Een aantal molens wordt gerestaureerd en is daarom niet toegankelijk." De molens die vandaag betreden kunnen worden zijn: De onlangs gerestaureerde standerdmolen in Sint-Annaland, De Nijverheid in Sint-Maartensdijk, De Hoop in Tholen-stad, De Jager in Oud-Vos- semeer en de molen van Stavenis- se. De Regionale Molendag duurt van 10.00 tot 16.00 uur. door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Inwoners van Sint-Maartensdijk, die zich volgen de week zaterdag verwonden, hoe ven waarschijnlijk niet lang om hulp te zoeken. Honderden Rode Kruis-medewerkers komen op die dag naar het dorp om deel te ne men aan de landelijke kampioen schappen. Dat de landelijke Rode Kruis Eer ste Hulpwedstrijd dit jaar in Sint-Maartensdijk wordt gehou den, is te danken aan Joke de Neeff van de afdeling Tholen/Sint Philipsland. Zij is al enkele malen als jurylid bij de wedstrijden ge weest en dacht: 'dat kunnen wij ook'. „Ik ben met dat idee naar het bestuur gestapt en eigenlijk was ie dereen enthousiast." Vrij snel na dat de Thools/Fliplandse afdeling zich kandidaat had gesteld, werd de grote wedstrijd aan Sint-Maar tensdijk toegewezen. „Toen begon een jaar lang hard werken", zegt Bert Stolk. „Er komt veel bij kijken, hoor. Materiaal ver zamelen, draaiboeken maken, de catering regelen, voor voldoende parkeerplaatsen zorgen, locaties zoeken en ga zo maar door." Dat laatste ging gelukkig van een leien dakje. „De ondernemers op het be drijventerrein in Sint-Maartens dijk waren heel bereidwillig", stelt De Neeff „We mogen hun gebou wen gebruiken voor de oefeningen en ze stellen hun terrein beschik baar als parkeerterrein. Dat is ook wel nodig, want we verwachten dat er alles bij elkaar zeven- tot ne genhonderd mensen komen." In liefst zeven bedrijven worden 'De ondernemers op het bedrijventerrein waren heel erg bereidwillig' ongevalsituaties nagebootst. Zelfs de Fixit, waar die dag gewoon ge winkeld wordt, doet mee. Haestin- ge is de achtste locatie. Vrijwel overal mag het publiek de wedstrij den bekijken. Die zijn tussen 9.30 en 15.30 uur. Er doen 25 volwasse- 800 nr MODI!. WAÏKRSPORT JACHTSKRYICK 'N O^-DE ZUIDSCHOR I Huur een dag een 'Zuidschor Sloep' Inboord motor. Geen vaarbewijs nodig. Bel voor een reservering! JlOJJilAARTSDUK Zandkreekweg 5. (0113)58 23 10. zondags open Goi s Oude Haven, Koningstraat 2 Assurantiën Beloningsmanagement Pensioenconsultancy Financiële planning Hypotheken Coppejans Groep iffl ViWZlilDSCHOR.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 74