Sport atleet Bas Hamelink Hoek in de breedte sterker ZONDAG 7 SEPTEMBER Ij Joan van Belzen is vol vertrouwen voor opening tegen GVW. Z PZC Zaterdag 6 september 2008 45 hand en been. Het was een bloede rig schouwspel, maar Hamelink haalde de finish wel. Waarom hij steeds fit blijft? „Gewoon omdat ik het rustig aandoe. Al die men sen die nu hun startbewijs op in ternet aanbieden zijn geblesseerd, omdat ze te fanatiek bezig zijn. Dat zal mij niet overkomen." Hamelink bewijst zijn gelijk tij dens een trainingsloopje. We zijn de straat nauwelijks uit of daar staat Jeroen, een gehandicapte jon gen. Met hem moet even een praat je worden gemaakt. Hoe het op school in Goes gaat en wat hij er zoal leert? Een kilometertje verderop zijn Rian Breel en Annemiek de Die aan het trainen voor de wandelma rathon. Met hen moeten ook even wat ervaringen worden uitgewis seld. De snelheid wordt een mi nuut of tien teruggeschroefd tot wandeltempo. De rest van het traject langs de Haarmanweg, de N6i en de Guido ATLETIEK Brussel. Memorial Van Damme. Golden Lea gue. Mannen. 100 m (-1,3 m/sec): 1. Bolt (Jam) 9,77, 2. Powell (Jam) 8,83, 7. Martina (NAn) 10,24. 400 meter: 1. Wariner (VSt) 44,44. 800 m: 1. Saad Kamel (Bah) 1.44,56. 1500 m: 1. Mansoor (Bah) 3.35,94. 5000 me ter: 1. Eliud Kipchoge (Ken) 13.06,12. 400 mh: 1. Clement (VSt) 48,29. 3000 steeple: 1. Kipsiele Koech (Ken) 8.04,99. Speer: 1. Pit- kamaki (Fin) 85,82. Vrouwen. 100 m (-1,1 m/sec): 1. Cevaert (Bel) 11,25. 200 m (+0,4 m/sec): 1. Hooker (VSt) 22,62. 800 m: 1. Jelimo (Ken) 1.55,16. 5000 m: 1. Vivian Cheruiyot (Ken) 14.25,43. Polshoog: 1. Isinbajeva (Rus) 4,72. VOETBAL Eerste divisie: BV Veendam-Fortuna Sittard 0-0, Excelsior-RBC Roosendaal 1-0, FC Eindho- ven-AGOW Apeldoorn 3-3, FC Omni- world-Helmond Sport 0-1, FC Zwolle-Telstar 3-0, MW-Go Ahead Eagles 1-1, RKC Waal- wijk-VW-Venlo 1-1, SC Cambuur Leeuwar- den-FC Den Bosch 0-3, TOP Oss-FC Emmen 2-1. Stand aan kop: Excelsior 5-12, FC Zwolle 5-11, SC Cambuur Leeuwarden 5-9, RKC Waal wijk 5-9, VW-Venlo 5-8, FC Den Bosch 5-8, TOP Oss 5-8, MVV 5-8. VOLLEYBAL Hulst. Bedrijfscompetitie. Eerste klasse vrou wen: Notaris Stolker-WC Rhodos 3-0, Ferket en de Maat-Zaman Sort 2-1, PC.PIace- R. van Wesemael 1-2, Sc. Morres 1-Van Waterschoot 0-3. Tweede klasse vrouwen: Curamus-Sc. Morres 3 1-2, De Sterre-Didi 3-0, Saman Assu rantiën- Sc. Morres 2 2-1, Wentzler Pauw- els-Multiklus 0-3. Eerste klasse mannen: Outokumpu/Stuntmarkt/ Rhodos-PartyMax Smash 2000 3-1, Athanatos-Versmarkt Dethon 3-1, Doolaege Matthijs-Stutmarkt 0-4. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl Blessures en afwezigen AZW (Veere-thuis). Afwezig: Martijn Bottinga, Car lo Huijser en Ludovico Cantor- ra (allen geblesseerd). Meespe len Mustafa Yilmaz is onzeker. Terneuzen (Vlissingen-thuis). Afwezig: Dennis de Kraker en Hans van Damme (beiden ge blesseerd). t- Aardenburg (MOC'17-uit). Afwezig: Martin van Vooren en Steve van Hulle (beiden ge blesseerd). »- HVV'24 (Halsteren-uit). Afwezig: Niels Breijaert, Dim de Waal, Evert van de Berg, lor den Takiddine en Niels de Waal (allen geblesseerd). Steen (Zierikzee-thuis). Afwezig: Eddy van de Bosch (geblesseerd). Gezellestraat gaat in een lekker trimtempo. Bij bijna iedere voor bijganger gaat de hand omhoog. Hamelink woont sinds z'n derde in Terneuzen en lijkt iedere inwo ner te kennen. Thuis wacht een glasje cola en mischien ook nog wel iets ster kers. Hamelink heeft een dag eer der voor zijn verjaardag een fles cognac en 48 verschillende soor ten bier gekregen. „Ik ben een levensgenieter", zegt hij misschien ten overvloede. „Daar hoort hardlopen bij, maar ook lekker eten en drinken." Op 4 oktober wacht zijn zesde Kustmarathon. Hamelink zal hem zeker uitlopen, in zijn eigen boe meltempo. En wie weet staat hij straks hoger in het klassement. „Ik weet zeker dat, als er één uit die lijst niet start, ik een plaatsje stijg." En volgend jaar is hij weer bij. De Kustmarathon mag nooit verloren gaan, ook niet door milieumaatre gelen. „Als je de Kustmarthon niet meer hebt en geen mosselen, wat blijft er dan nog van Zeeland over?" Op 5 oktober is hij trouwens ook actief Dan zorgt Hamelink voor de bevoorrading van zijn vrouw Fanny en zijn zoon Olaf, die de wandelmarathon lopen. Doet hij dat met spierpijn? „Welnee, ik wandel dan vele kilometers en heb nergens last van." Öle Uutlöpers Laatste vijf van klassement: 62. Robert Eerland, Oost-Sou burg 24.53.52 63. Sjaak Schipper, Groningen 24.56.37 64. Lenie Vonk, Schiedam 25.19.39 65. Johan van de Berg, Bergen op Zoom 25.59.07 66. Bas Hamelink, Terneuzen, 26.09.26 Grote Markt Goes American Market Kinder Attracties Demo's Live muziek vanaf 13.00 uur 2 Tones Rocking Billy vanaf J5.0Q uur aanvang 11.00 uur surrender Entree Gratis info: www.heartbreakcafe.nr tel: 0625000064 vanaf 2Q.OO uur B/JIy the Bollocks Rondrit voorHa riey 's inschrijven v.a, lO.OOuur op de Grote Markt in Goes Cafe Lambik Snackbar Grate Markt Cafe de Snor Cafe Nationaal Cafe Jacks Andy's Midclty Cafe Pubbles Grand Cafe Jersey Cafe Matisc Cafe de Pompc De Kaldi De Landbouw Hoek-doelman Joan van Belzen (hier in actie tegen Spakenburg): „Natuurlijk wil iedereen graag kampioen worden, maar dat is op dit moment niet echt reëel." foto Peter Nicolai door Barry van der Hooft MIDDELBURG - Ondanks een hand vol proeftrainingen en oefenwed strijden bij clubs in het betaald voetbal staat Joan van Belzen van daag gewoon onder de lat bij Hoek. De doelman liet bij NAC, RBC, Germinal Beerschot Antwer pen en Cercle Brugge zien wat hij in zijn mars heeft, maar een con crete aanbieding bleef uit. „Daar door heb ik ook niet na hoeven denken of ik de stap wel zou wil len zetten." Dat hij nu niet bij een profclub on der contract staat, is voor Joan van Belzen geen grote teleurstelling. Hij heeft eraan geroken, maar weet dat hij het met een goede baan, in combinatie met het spe len voor Hoek, prima voor elkaar heeft. „Als je bij zo'n profclub mee- traint, kun je het ook op twee ma nieren bekijken", zegt Van Belzen. „Je neemt een gok, tekent een laag contract en moet jezelf dan bewij zen. Of je kiest voor zekerheid en probeert er bij Hoek alles uit te ha len. Dat is nu dus het geval." De 26-jarige keeper is aan zijn tweede seizoen bij de zater dag-hoofdklasser bezig. Net als een jaar geleden is de voorberei ding rommelig verlopen. In de zo mer van 2007 kreeg trainer Wim Hofkens na vijf weken zijn congé; deze keer haakte Paul Telussa na amper drie weken vanwege ge zondheidsredenen af „Vorig jaar klikte en werkte het echt niet met de trainer. En nu is het heel jam mer dat Paul er voorlopig niet bij is. Maar zijn gezondheid is veel be langrijker. Toch denk ik dat het met de nieuwe trainer (Gaby De- manet) ook moet lukken." De selectie is volgens Van Belzen in de breedte sterker geworden. „Met het vertrek van Sam Ysebae- rt hebben we wel vijftien goals in geleverd. Het is nu de vraag of ie mand zijn rol kan overnemen. Met onze kwaliteiten moeten we voor een plek in de top vijf gaan. Natuurlijk wil iedereen graag kam pioen worden, maar dat is op dit moment niet echt reëel." Hoek begint de competitie van daag met een thuiswedstrijd tegen GVW, de nummer drie van afge lopen seizoen. „Die ploeg ken ik inmiddels wel. Ieder jaar blijft de kern van de selectie intact en ha len ze er goede voetballers bij." Dit jaar is Dennis van Meegdenburg er daar één van. Na zestien jaar Ben- nekom speelt de spits nu in het shirt van de Veenendaalse club. Van Belzen: „Wij gaan zoals altijd van onze eigen kracht uit. Het wordt lastig, maar ik heb er ver trouwen in." Hoek mist vandaag de geblesseer de Mamadouba Gueye. Nieuwe ling Michaël Koné is nog niet speel gerechtigd. ZAAMSLAG Tegenstander: LRC Leerdam (thuis). Afwezig: niemand. Bijzonderheden: Zaamslag maakte tij dens de voorbereiding indruk met ruime bekerzeges, maar treft met LRC een ploeg van een ander formaat. De club uit Leerdam degradeerde uit de hoofdklasse. „Het is een voetballende ploeg, die tij dens de voorbereiding wisselende resulta ten heeft neergezet" weet trainer Rinus Zegers. GPC VLISSINGEN Tegenstander: Terneuzense Boys (thuis). Afwezig: Jimmy Pinas en Maarten Peene (beiden geblesseerd). Bijzonderheden: GPC Vlissingen eindig de vorig seizoen bij het debuut in de eer ste klasse als zesde. Vijf spelers zijn ver trokken bij de Vlissingse formatie en dus moet er aan een nieuw team gebouwd worden. „Maar we hebben wel al progres sie geboekt", zegt assistent-trainer Anton Swennen. KLOETINGE Tegenstander: Achilles Veen (thuis). Afwezig: niemand. Bijzonderheden: „We hebben in de voor bereiding een goed team kunnen sme den", zegt trainer Diederik Hiensch. „De vraag is nu hoe we ver we zijn. Achilles Veen is meteen een goede graadmeter." TERNEUZENSE BOYS Tegenstander: GPC Vlissingen (uit). Afwezig: Ramazan Kesikbas, Mevlud Eryürük, Ali Eryüriik (allen geblesseerd). Bijzonderheden: Na een moeizame voor» bereiding probeert Terneuzense Boys het na de titel in de tweede klasse weer een niveau hoger. „We hebben tot nu toe heel weinig in een vaste formatie kunnen spelen en komen in een zware klasse te recht", meent trainer Leendert Geelhoed. RCS Tegenstander: Best Vooruit (uit). Bijzonderheden: RC5 debuteert in de eerste klasse en is daarmee de hoogst spelende zondagclub. Het neemt het stokje over van Terneuzen, dat het afgelo^ pen decennium de boventoon voerde in het zondagvoetbal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 71