Drukke weg veiliger voor ouderen Grandeur Zuidzande 'Waterschapsfusie komt te vroeg' 26 I Zaterdag 6 september 2008 PZC Gemeente treft maatregelen bij de Hooge Platen. twl Nil üf Stijn en Nathalie Guilliet restaureerden oude dokterswoning. Printer OR is boos over niet honoreren van wens fusie op te schorten. door Frank van Cooten BRESKENS - De drukke Westland- straat in Breskens wordt veiliger voor voetgangers. Ter plaatse van het woonzorgcomplex de Hooge Platen komen twee voetgangers oversteekplaatsen. Om het openbaar vervoer voor met name de bewoners van de Hooge Platen te verbeteren, ko men er tevens twee bushaltes. De bushalte in de Dorpsstraat is te ver lopen voor deze bewoners. De bushalte op de Boulevard is onge schikt voor mensen die slecht ter been zijn en/of een rollator of rol stoel gebruiken. Bovendien kan de ze bushalte, bij de reconstructie van de Boulevard die eind van het jaar staat gepland, niet worden aangepast aan de richtlijnen van toegankelijk openbaar vervoer voor ouderen en mensen met een functiebeperking. De Boulevard kent immers een behoorlijk hoog teverschil. Die loopt vrij stijl om hoog in de richting van de West- landstraat. Burgemeester en wet houders van de gemeente Sluis ver- Door de aanleg van een over- steekplaats wordt de drukke Westlandstraat in Breskens veili ger voor ouderen. Tevens komt daar een bushalte. I-DE ZUIDSCHOR Huur een dag een 'Zuidschor Sloep' Inboort! motor. Geen vaarbewijs nodig. Bel voor een reservering! WOLnlAARTSOIJh Zundkrcfkweg 5, j (0113K82310.1 zondngs«pen 1 Goes Oude Haven. Koningstraat 2 j wachten dan ook dat deze bushal teplaats op de Boulevard na de re constructie zal verdwijnen en ver vangen wordt door die op de West landstraat. De nieuwe bushalte doet dan tevens dienst als cen trumhalte. De voorzieningen worden aange legd op verzoek van de Dorpsraad Breskens, de Seniorenraad en de Vereniging van Eigenaren Hooge Platen. De oversteekplaats komt ter hoog te van de trapopgang van de Hoo ge Platen. De bewoners die de trap opgang niet kunnen gebruiken en toch mee willen met de bus, kun nen het terrein van de Hooge Pla ten verlaten via de in-/uitgang voor auto's om zodoende over het trottoir richting de oversteekplaats te lopen. Omdat in toenemende mate spra ke zal zijn van een vermenging van voetgangers en auto's op het parkeerterrein van de Hooge Pla ten, heeft Woongoed geëist dat ook hier een oversteekplaats wordt aangelegd vanaf het gebouw tot aan het trottoir in de Westland straat. Deze corporatie financiert het project immers deels met 12.500 euro. De kosten zijn ge raamd op vijftigduizend euro. Ge deputeerde Staten geven maxi maal 25.000 euro. Het restant is voor de gemeente. Het voorstel komt dinsdag 16 sep tember aan de orde in de commis sie Ruimte. door Frank van Cooten ZUIDZANDE - Twee enorme glas- in-loodramen domineren de hal. In het linker staat '15 december 1926' gegraveerd: de bouwdatum. In het rechter staat in hetzelfde let tertype '1 september 2006'. De dag waarop de voormalige dokterswo ning aan de Oostburgsestraat in Zuidzande is gekocht door Stijn en Nathalie Guilliet en tevens de dag waarop het paar in het huwe lijk trad. Het paar heeft de oude dokterwo ning helemaal in oude glorie terug gebracht. Hun huwelijk heeft die megaklus overleefd. „Onenigheid hebben we nooit gehad. We had den een prima afspraak. Nathalie was verantwoordelijk voor bin nen, ik voor buiten. Dat werkte echt goed." Het kluswerk leverde mooie ont moetingen op. Zo stond een oude dame op de stoep die vroeg of ze binnen mocht kijken. Het bleek de dochter van dokter Buma te zijn, de eerste bewoner van het pand, die in geen 65 jaar meer in de ouderlijke woning was geweest. „Ze vertelde het verhaal van de kel der waar ze met veertien mensen in zaten om te schuilen voor de be schietingen in de oorlog. En vader zat op het toilet toen een granaat scherf de woning binnen vloog en tussen zijn benen door het huis weer verliet. Hij ging maar weer snel terug naar de kelder." Een belangrijk stuk historie van het West-Zeeuws-Vlaamse dorp is teruggebracht in de oorspronkelij ke staat. Zuidzande reageerde opge lucht toen de bouwsteigers rond om de vervallen villa werden ge zet. Het pand, nog wel in de zo mermaanden bewoond door de Duitse eigenaars, stond te boek als 'spookhuis' of 'Villa Kakelbont'. Rotte kozijnen, betonrot, lekke dakgoten en scheuren in het met selwerk domineerden de bouwval. „Uiteraard wisten we dat het ver bouwd moest worden, maar tij dens een bezichtiging schrokken we wel. Het was enorm verwaar loosd en stond vol oude troep. En het had veel schade als gevolg van de Tweede Wereldoorlog. In Zuid zande is hevig gevochten. Toch werden we verliefd op het pand en de plek en zagen de mogelijkhe den." Het pand is in 1926 gebouwd voor dokter Buma. Tegen het einde van de oorlog kwam dokter Beck in de villa tot begin jaren tachtig. Toen Twee enorme glas-in-loodramen domineren de hal. In het linker staat '15 december 1926' gegraveerd: de bouwdatum. In het rechter staat in hetzelf de lettertype '1 september 2006', de dag waarop Stijn en Nathalie Guilliet de woning kochten. Restauratie dokterswoning Stijn en Nathalie Guilliet koch ten de vervallen dokterswo ning in Zuidzande op 1 sep tember 2006. Het echtpaar heeft dit stuk his torie van het dorp volledig ge restaureerd. Het pand is in 1926 gebouwd voor dokter Buma. In de loop van de jaren werd de villa een bouwval maar de constructie bleef goed. Alleen het sloopwerk nam al vier maanden in beslag. De restauratie is tot in de kleinste details doorgevoerd. De muren zijn wit geschilderd. werd het gekocht door de Duitse familie. Voor Stijn, directeur van Leen- houts' Aannemings-Bedrijf, gespe cialiseerd in restauraties en renova ties, lijkt een dergelijke klus 'appel tje-eitje'. Zo simpel was het echter niet. „Natuurlijk zijn wij handig en ik weet hoe bepaalde construc ties in elkaar zitten en weet aardig wat van kostenberekeningen, maar het is zeker niet zo dat we alles hebben uitbesteed aan Leenhouts. Mijn vrouw, ikzelf en onze beide families hebben enorm veel zelf ge daan. Het is natuurlijk wel een voordeel dat wij beiden reuzehan- dige vaders hebben." Het sloopwerk nam vier maanden in beslag. Verborgen schatten kwa men tevoorschijn. Zoals originele stenen vloeren onder smerige 'Onenigheid hebben we nooit gehad. We hadden prima afspraken gemaakt' vloerbedekking en de authentieke deuren. Vrijwel alles werd ge sloopt en weer opgebouwd. Nieu we vloeren, nieuw dak, nieuw metselwerk, nieuwe keuken in de oorspronkelijke stijl en nieuwe badkamer. Tot in de kleinste de tails. Zo lopen de schuifdeuren over de messing geleiders, zitten de scharniertjes van de keukenkast jes aan de buitenkant en is de toi letdeur voorzien van het oorspron kelijke hang- en sluitwerk. Met zelfs het schuifje 'bezet' en 'vrij'. Stijn en Nathalie hebben weinig te genvallers gehad. Behalve die ene IfÉlipi Tip? redactie@pzc.nl Als het om computers gaat, haalt de Hulstenaar steevast zijn schou ders op. Interesseert hem niets. Zo'n ding moet het doen, niets meer of minder. Nu zijn werkgever op het punt staat om alle oude schermen te vervangen door moder ne apparatuur, moet hij zo af en toe wat termen uit de digitale we reld tot zich nemen. En dan schiet hij al snel in de stress. Dat wil ie niet laten merken, dus zucht hij maar eens en probeert zich weer op zijn dagelijkse werk te richten. Totdat deze week alle frustratie tot uitbarsting kwam. Hij gaf vergeefs een printopdracht, waarna hij sa men met zijn toestel op hol vloog. „Wat zegt dat ding nu weer! Nu print ie alleen nog maar cookies!" TERNEUZEN - De ondernemings raad van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen vindt het on begrijpelijk dat het algemeen be stuur van het schap deze week vrij wel volledig voorbijgegaan is aan de brandbrief van de raad om de fusie van de Zeeuwse schappen op te schorten tot 2015. Nu blijft de fusiedatum 2011. Dat heeft weer tot gevolg dat de Zeeuwse schappen de komende zes jaar te maken zullen krijgen met drie verkiezingen. „Dat is wat ons betreft iets te veel van het goede. Die verkiezingen komen de continuïteit van de orga nisatie niet ten goede. Bovendien leiden die verkiezingen tot een ver kwisting van middelen", zegt voor zitter Claudia Hamelink van de OR. Binnen de personeelsgeleding is er ook met enige verbazing gerea geerd op het verzoek van het dage lijks bestuur van het schap aan GS om na te gaan of de besturenfhsie met ingang van 1 januari 2013 zou kunnen ingaan, terwijl de organisa ties twee jaar eerder samen zou den kunnen worden gevoegd. „Dit lijkt ons geen goede oplos sing. De nieuwe organisatie zou dan te maken krijgen met een heel groot bestuur waarin alle deelbe langen de boventoon zullen voe ren. Van een goede aansturing van het bedrijf zal helemaal geen spra ke zijn. Daar schieten de burgers van Zeeland en het personeel niets mee op." Hamelink en haar mede-OR-leden hebben hun hoop nog gevestigd op de minister, die, voor zover het gaat om verkiezingen, nog kan in grijpen. Of dat gebeurt is nog maar de vraag. Hamelink: „We beseffen dat de fusie onafwendbaar is. Voor of tegen zijn is niet meer relevant. Wat wij nu zo snel mogelijk wil len hebben is zekerheid. Zeker heid over werk en functies. Het is van belang dat de besturen nu al les in het werk stellen om snel met een gedegen plan van aanpak te komen. Weten mensen waar ze aan toe zijn, dan schept dat rust en dan is er alleen tijd nodig om binnen de twee organisaties de neuzen in één richting te krijgen." Beloningsmanagement Pensioenconsultancy Financiële planning Hypotheken Assurantiën

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 64