PZC 'Sluis benut kracht WV te weinig' Sluis wil pijn kort houden Autrichehaven trekt nieuwe bedrijvigheid aan 25 Morgen Koopzondag Middelburg ZEEUWS-VLAANDEREN 31 mKBÊEtÈ-: H 33 VW-directeur: gemeente mist respect voor wat wij doen. Hulster winkels veranderen weer drie weken lang in een kunstgalerie Gemeente mikt op snelle afronding ingreep in ambtenarenapparaat. Staten vinden botden pP1* PpRHmRHHI langs snelweg A58 GGD opent centra in Goes en Terneuzen onbenullig voor vragen over seks Zaterdag 6 september 2008 Tip? redtern@pzc.nl door Frank van Cooten TERNEUZEN - De gemeente Sluis be nut de kracht van de WV in te genstelling tot Terneuzen en Hulst veel te weinig. Directeur Nynke van der Ploeg wordt er zo langza merhand doodmoe van dat ze zich steeds moet verantwoorden terwijl rapporten uitwijzen dat het bestaansrecht van de WV juist toeneemt. „Ik wil geen zeur zijn maar er is vooral bij Sluis te weinig respect voor wat we doen. Het is echt niet allemaal flauwe kul. Kijk maar naar de toeristen bus. Al drie jaar een succes maar we weten weer niet of Sluis dit project, dat zijn bestaansrecht ruimschoots heeft bewezen, vol gend jaar steunt." De samenwerking met de gemeen te Terneuzen gaat volgens Van der Ploeg juist wel heel erg goed. En ook Hulst zit in de lift. „Terneuzen gunt het ons. We werken op een goede en zakelijke manier samen. Terneuzen zorgt ervoor dat alles op het gebied van ruimtelijke orde ning goed wordt geregeld en wij zorgen voor promotie en marke ting. Dat wil ik ook graag van de gemeente Sluis horen." Volgens Van der Ploeg is gebruik maken van de WV ook nog eens spotgoedkoop voor de gemeenten. „We krijgen van de drie gemeen ten jaarlijks 115.000 euro subsidie. WV-directeur Van der Ploeg is doodmoe van het gebrek aan be reidheid bij Sluis om goed samen te werken. In Terneuzen en Hulst is dat wel goed geregeld. Daar moeten we alles voor doen. De opbrengsten van onze marke ting en promotie komen terecht bij gemeenten en ondernemers. Niet bij ons. Dat moet met name Sluis eens gaan snappen." De WV-directeur wijst op het strategisch beleidsplan 2008-2012 met tal van innovatieve projecten waar ook de gemeenten van profi teren. „De meeste impact krijgt on ze nieuwe website. Die werkt doel groepgericht. Als bijvoorbeeld een gezin met kleine kinderen op zoek is naar een geschikte accommoda tie krijgt dat gezin alleen die cam pings die bijvoorbeeld kindvrien delijk zijn. De nieuwe website be gint volgend jaar. Ook komt er een webshop waar de toerist een maat werkpakket kan samenstellen zo als bijvoorbeeld fiets- en wandel- kaarten." Nynke van der Ploeg beschouwt de nieuwe website niet als een be dreiging voor de WV-vestigingen. „Die blijven altijd nodig voor extra advies en verdieping. Met de nieu we website laten we zien dat de WV niet iets oubolligs is waar je alleen maar een foldertje kunt krij gen." HULST - Voor de zesde maal houdt Hulst Vesting stad de Kunstgalerie Hulst. Kunstwerken worden geëxposeerd in de etalages van winkels, waar langs een wandelroute wordt uitgestippeld. Dit jaar zijn er 33 deelnemende kunstenaars. De brochure bevat de gegevens van de deelne mers en een route langs de locaties. Er zijn diver se uiteenlopende vormen van kunst zoals schilde rijen, batik, keramiek, beeldhouwwerk, sieraden en fresco's. De kunstgalerie werd gisteravond in De Halve Maan geopend door wethouder Frank van Driessche van de gemeente Hulst. De brochu res zijn verkrijgbaar bij de deelnemende onderne mers en het VW-kantoor Hulst. De kunstgalerie is te zien tot en met zondag 28 september. Op de foto: werk van Marjolein Inne- mee in de C1000-supermarkt. foto Camile Schelstraete door Frank van Cooten SLUIS - De gemeente Sluis beseft de noodzaak van het zo snel moge lijk afronden van de reorganisatie van het ambtenarenapparaat. „Niemand houdt er immers van lang in onzekerheid over de toe komst te moeten verkeren", zegt plaatsvervangend gemeentesecreta ris Jan Schaalje. De ondernemingsraad (or) ver woordde de ongerustheid onder het personeel onlangs in een brief aan het college. Het dagelijks ge meentebestuur antwoordde er al les aan te zullen doen de ongerust heid zo kort mogelijk te laten du ren. Schaalje begrijpt de bezorgdheid op de werkvloer. „Mensen vragen zich af of ze nog wel bij onze ge meente kunnen blijven werken. Dat is heel begrijpelijk." De gemeentelijke organisatie wordt afgeslankt met een kleine dertig arbeidsplaatsen. Dat is door de gemeenteraad bepaald bij de vaststelling van de kadernota. De organisatie van de gemeente Sluis zit te ruim in de jas. Onderzoek met vergelijkbare ge meenten toont dat aan. Het stre ven is erop gericht de leidinggeven den tegen het einde van dit jaar te benoemen. Vervolgens kan de nieuwe ambte lijke organisatie worden opge tuigd. WESTDORPE - Door de aanleg van de nieuwe Autrichehaven blijkt de Axelse Vlakte behoorlijk aan aan trekkingskracht te hebben gewon nen. Het havenschap Zeeland Seaports (ZSP) spreekt van een op leving in de belangstelling. Op dit moment onderhandelt het schap met vier bedrijven over vestiging op de Axelse Vlakte. „We hebben het dan over bedrijven die niet di rect aan het water komen te zit ten, maar iets verder van de kade af. Op zich is dat natuurlijk fantas tisch, omdat we met dit soort kan didaten het haventerrein volledig en divers kunnen invullen." De Zweedse scheepvaart-en logistiek- groep Osterströms kondigde deze week aan een nieuwe vestiging te openen in Terneuzen. Volgens ha venschapdirecteur Hans van der Hart lopen de Zweden wel hard van stapel. „Ze hebben belangstel ling, maar is nog geen contract ge tekend." Het Zweedse bedrijf is een van de vier waarmee het schap onderhandelt. Komen ze al le vier op de Axelse Vlakte, dan kan ZSP tientallen hectares grond slijten en krijgt de regio er ook tientallen nieuwe banen bij. Middelburg... is gezellig winkelen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63