Hoek in de breedte sterker Tijd speelt geen rol voor 3BSD wil rol van betekenis spelen dpori Ku 4.ir .rathon Excelsior leidt - 44 Zaterdag 6 september 2008 PZC Joan van Belzen is vol vertrouwen voor opening tegen GVW. Terneuzenaar is rodelantaarndrager in Kustmarathon. Bas de Zeeuw maakt promotie: hij is nu kopman van team. Open ZK tafeltennis in sporthal Kruiningen FM Sranang begint seizoen met zege „Ik ben een levensgenieter zegt marathonloper Bas Hamelink. „Daar hoort hardlopen bij, maar ook lekker eten en drinken." foto Peter Nicolai Hoek-doelman Joan van Belzen (hier in actie tegen Spakenburg): „Natuur lijk wil iedereen graag kampioen worden, maar dat is op dit moment niet echt reëel." foto Peter Nicolai uur meer nodig dan de koploper om in de Langstraat van Zoutelan- de te arriveren. Het kan Hamelink niet deren. Hij is een recreant pur sang. Zijn de vies: lekker ontspannen lopen en genieten. De Zeeuws-Vlaming heeft inmiddels 38 marathons ach ter de rug onder meer de Jung- fraumarathon en die van New York en Berlijn, maar vindt de Kustmarathon nog steeds de mooi ste van allemaal. Waarom? „Om dat hij zo ontzettend Zeeuws is. De natuur, de wind, het publiek, alles is Zeeuws. Ik loop soms met kippenvel." Hamelink begon op z'n 39e met hardlopen. Een keuringsarts con stateerde dat hij zijn auto beter ver zorgde dan zijn lichaam. Hij had gelijk, vond de Terneuzenaar en begon met hardlopen. De eerste marathon was die bij de opening van de Amsterdam Are na, precies op z'n 40e verjaardag. Met de brandweer van Terneuzen loopt hij er sindsdien een stuk of drie per jaar. De Kustmarathon en de marathon van Rotterdam zijn vaste onderdelen, de derde is steeds een andere. Zijn snelste ooit was die in 1998 in New York: 3.16. In al die jaren is Hamelink nog nooit geblesseerd geweest. Alhoe wel, tijdens de Kustmarathon van 2006 werd hij gebeten door een hond. Bij het pakken van een fles je water op de Westkappelse zee dijk beet de boze viervoeter in zijn - ■- en Peter Flikweert (incidenteel) krijgen hun speelminuten op bord vier. Komende week begint de Schouwse formatie met de streek- derby tegen Hoondert/de Waard uit Rilland. Derby's komen er dit seizoen ge noeg voor het team. Acht van de twaalf teams hebben immers hun thuishaven in het Zeeuwse. 3BSD speelt de thuiswedstrijden op vrij dagavond in biljartcentrum Yip Plaza in Goes. TWEEDE DIVISIE Dallinga/Fast: Berry en Meerten Dal- linga, Mathieu en Dirk Vlerick, Patrick Vasseur (teamcaptain), Jean Paul de Kra ker, Joop en Raymond Nicodem. Royal/De Parel: Lesley Menheer, Jens van Dam, Dion Bergmans, Tony Dobbe- laere, Etienne van Damme, Eddie van Goethem (teamcaptain), 's Lands Wel varen: Noël Arras, Richard de Bruin, Luc Peeters, Ronald van Geyt, Rinus Pankow, Jaap Hameling (teamcaptain). DERDE DIVISIE De Stene Brug: Piet Koek, Wim de Kok, Edwin Geluk, Ries Rijn (teamcap tain), Marco van der Hout, Arjo Holle- stelle, Ad Menheere. De Heerenstraat: Jan Westdorp, Kimmo Pankow, André Karelse, Alfred van den dries, Piet Raas, Jean Louis Smulder, Rinus Rijk, Joop van den Oudenhoven (teamcaptain). VIERDE DIVISIE 3BSD, 's Lands Welvaren 2 en 3, Hoondert/de Waard, Steketee Schil ders, De Geslootene Boom, Café Biljart Reseda, 't Bierwinkeltje. Openingstijden maandag t/m vrijdag 09.00-17.30 uur, zaterdag 09.00-16.00 uur. De badkamer de ontspanningsruimte in uw huis. Bij heerlijk ont spannen in uw badkamer hoort Sfeer om er te kunnen genieten van uw welverdiende rust. Natuurlijke materialen weerspiegelen rust. Ze vormen de basis van authentieke sfeer. Ze brengen balans in uw badkamerinterieur zonder afbreuk te doen aan comfort. Laat u vrijblijvend adviseren in onze inspirerende showroom. Laat u inspireren en bezoek onze showroom aan de Waldammeweg 2, Middelburg. Een afspraak maken met één van onze medewerkers kan natuurlijk ook, telefoon 0118 625 055. f3 3 b fcarcfier www.raabkarcher.nl 1i\ n,, RIJSWIJK - Excelsior beschikt over de beste papieren in de spannende strijd om de eerste periodetitel in de Jupiler League. De Rotterdam mers wonnen gisteren in eigen huis met 1-0 van RBC Roosendaal en staan na vijf wedstrijden boven aan met twaalf punten. FC Zwolle zit de ploeg van trainer Ton LokhofF op de hielen met elf punten. Zwolle nam na rust af stand van Telstar: 3-0. Cambuur Leeuwarden, tot gisteren de koplo per, ging in eigen huis hard onder uit tegen FC Den Bosch: 0-3. door Barry van der Hooft MIDDELBURG - Ondanks een hand vol proeftrainingen en oefenwed strijden bij clubs in het betaald voetbal staat Joan van Belzen van daag gewoon onder de lat bij Hoek. De doelman liet bij NAC, RBC, Germinal Beerschot Antwer pen en Cercle Brugge zien wat hij in zijn mars heeft, maar een con crete aanbieding bleef uit. „Daar door heb ik ook niet na hoeven denken of ik de stap wel zou wil len zetten." Dat hij nu niet bij een profclub on der contract staat, is voor Joan van Belzen geen grote teleurstelling. Hij heeft eraan geroken, maar weet dat hij het met een goede baan, in combinatie met het spe len voor Hoek, prima voor elkaar heeft. „Als je bij zo'n profclub mee- traint, kun je het ook op twee ma nieren bekijken", zegt Van Belzen. „Je neemt een gok, tekent een laag contract en moet jezelf dan bewij zen. Of je kiest voor zekerheid en probeert er bij Hoek alles uit te ha len. Dat is nu dus het geval." De 26-jarige keeper is aan zijn tweede seizoen bij de zater dag-hoofdklasser bezig. Net als een jaar geleden is de voorberei ding rommelig verlopen. In de zo mer van 2007 kreeg trainer Wim Hofkens na vijf weken zijn congé; deze keer haakte Paul Telussa na amper drie weken vanwege ge zondheidsredenen af „Vorig jaar klikte en werkte het echt niet met de trainer. En nu is het heel jam mer dat Paul er voorlopig niet bij is. Maar zijn gezondheid is veel be langrijker. Toch denk ik dat het met de nieuwe trainer (Gaby De- manet) ook moet lukken." De selectie is volgens Van Belzen in de breedte sterker geworden. „Met het vertrek van Sam Ysebae- rt hebben we wel vijftien goals in geleverd. Het is nu de vraag of ie mand zijn rol kan overnemen. Met onze kwaliteiten moeten we voor een plek in de top vijf gaan. Natuurlijk wil iedereen graag kam door Koen de Vries TERNEUZEN - Terneuzenaar Bas Ha melink bereidt zich op zijn zesde Zeeuwse Kustmarathon voorname lijk voor met hele lichte interval- trainingen. Hij loopt een keer of drie per week op z'n gemak een rondje in Terneuzen en houdt zo af en toe halt om een praatje met vrienden en bekenden te maken. Bas Hamelink is een Kustmara- thonloper van het eerste uur. Net als Wim van Sparrentak die vorige week in de PZC vertelde over zijn trainingen, heeft de 52-jarige Zeeuws-Vlaming nog geen editie gemist. Het grote verschil tussen hem en Van Sparrentak is dat Van Sparrentak het klassement allertij- den (Öle Uutlöpers) aanvoert en dat Hamelink 66e en laatste is. Hij had in de vijf edities ruim tien pioen worden, maar dat is op dit moment niet echt reëel." Hoek begint de competitie van daag met een thuiswedstrijd tegen GVW, de nummer drie van a^;e- lopen seizoen. „Die ploeg ken ik inmiddels wel. Ieder jaar blijft de kern van de selectie intact en ha len ze er goede voetballers bij." Dit jaar is Dennis van Meegdenburg er daar één van. Na zestien jaar Ben- nekom speelt de spits nu in het shirt van de Veenendaalse club. Van Belzen: „Wij gaan zoals altijd van onze eigen kracht uit. Het wordt lastig, maar ik heb er ver trouwen in." Hoek mist vandaag de geblesseerde Mamadouba Gueye. Nieuweling Michaël Koné is nog niet speelgerechtigd. door Joop van den Oudenhoven ZIERIKZEE - 3BSD Duivelands Meu belhuis begint de nieuwe biljart competitie met de nodige ambi ties. Toch weet de driebanden- ploeg ook dat de kansen op succes niet al te groot zijn. Teamleider Jan Suykerbuyk: „Ik denk dat de twee nieuwelingen in onze poule van De Wellse Vaart veel te sterk zullen zijn voor dit niveau, zeker het eerste team. Daar zitten jon gens bij, die jaren in de tweede di visie hebben gespeeld. Maar we gaan in elk geval proberen een rol van betekenis te spelen." Dat konden de mannen van 3BSD vorig seizoen niet. Een achtste plaats bleek het hoogst haalbare. Acht keer werd verloren, vijf keer gewonnen en maar liefst negen keer gelijkgespeeld. De puntenpak- ker bij uitstek Bas de Zeeuw (vorig jaar tweede of derde man) fun geert nu als kopman en moet trachten zijn productie op peil te houden. Piet Kox, vorig jaar kop man, zakte door het ijs en is nu vierde man. Toch kan hij op die positie van onschatbare waarde zijn. Sjaak de Visser, Philip van der Ma le en Suykerbuyk vormen een sterk 'middenveld'. John Hatzman KRUININGEN - De sporthal Reimers- waal in Kruiningen is dit weekein de het toneel van de open Zeeuw se tafeltenniskampioenschappen. Vandaag vindt het jeugdtoernooi plaats. In de hoogste klasse is Willi am Marinissen van TTC Middel burg de favoriet. Morgen is het de beurt aan de senioren waar bij in de gecombineerde B/C-klasse Jo hn Scott de kanshebber is voor de titel. De titelstrijd begint beiden dagen om 9.00 uur. GOES - De futsallers van FM Sra nang zijn het nieuwe seizoen in de hoofdklasse begonnen met een zege. In eigen huis won de Beve- landse ploeg met 4-3 van ELZ Au to Hommel. Door doelpunten van Steven Fitsch en Weng Tran nam Sranang al vroeg een 2-0-voor- sprong, maar nog voor de rust werd het 2-2 en daarna zelfs 2-3. Pas de slotminuten boog Pim Bruins de achterstand met twee treffers om in 4-3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 60