Belagen ambulance 'is onbestaanbaar' Kamer valt over 'zittende' advocaat Auto De Laat Binnenland Stefano's Fikse straf ontlopen rekeningrijden Nog geen akkoord Delta Lloyd Kritiek op plan Groene Hart Dossier patiënt beschermd Zes verdachten tankpasfraude jSÊES Boulevard maandmenu grand café Premier: kabinet zal zich sterk maken voor dubbele straf daders. Maximale boete van 67.000 euro of hoogstens vier jaar. Orthodoxe moslim hoeft niet meer op te staan voor rechters. Partijen voeren overleg over slepende affaire rond woekerpolissen. vanaf zaterdag 6 september 2008 inruilactie www.autodelaat.nl www.autovermeulen.nl den haag - Het kabinet gaat er op toezien dat tegen mensen die agen ten, ambulancebroeders en bus chauffeurs belagen een dubbele straf wordt geëist. Dat zei premier Jan Peter Balkenende gisteren na afloop van de ministerraad. Hij noemt de recente bedreigingen van ambulancepersoneel in Am sterdam 'absoluut onaanvaard baar'. „Mensen die werken in het belang van anderen, moeten dat veilig kunnen doen," aldus Balkenende. Dat anderen dat door geweld of be dreiging onmogelijk maken, noemt hij 'onbestaanbaar'. Om het aantal incidenten terug te dringen spoort de politie slachtof fers aan sneller aangifte te doen van geweld en bedreiging. Het Openbaar Ministerie vaardigde twee jaar geleden een richtlijn uit die het mogelijk maakt om tegen verdachten van geweld tegen werk nemers met publieke taken een twee keer zo hoge straf te eisen. Ook moeten deze verdachten vol gens Balkenende sneller voor de rechter komen. Toch lijken de maatregelen weinig effect te hebben. Daarom gaat het kabinet nu toezien op de naleving van de dubbele strafeis. De contro le moet volgens Balkenende door het OM en het ministerie van Justi tie worden uitgevoerd. De Amsterdamse burgemeester Job Cohen heeft veel bijval gekre gen voor zijn stevige uitspraken over de rol van Marokkaanse jonge ren bij de bedreiging van ambulan cepersoneel. Cohen zei donderdag De recente bedreigingen van am- bulancepersoneel in Amsterdam hebben tot veel verontwaardi ging geleid. Het kabinet gaat toe zien op zwaardere straffen. dat veel bedreigingen komen van 'onze Marokkaanse medeburgers, Marokkaanse jochies'. „Ik consta teer dat als een feit. Daar ligt een belangrijk deel van het probleem en daar moet het ook opgelost worden." Zelfs Cohens felste criti cus, PW-Kamerlid Hero Brink man, is opgetogen. Robin de Bood, stadsdeelvoorzit ter van Geuzenveld-Slotermeer, plaatst één kanttekening bij de uit spraak van Cohen: „Het zijn niet alleen Marokkanen, ook de 'asocia le Nederlander' maakt zich schul dig aan agressie." De jongen die woensdagavond in Amsterdam ambulancepersoneel bedreigde nadat zijn broer was neergestoken, heeft zijn excuses aangeboden. Hij deed dat vrijdag op het AT5 Nieuws. „Ik was erg emotioneel, kan me het niet meer goed herin neren, maar als ik dat allemaal ge zegd heb, sorry, dan bied ik mijn excuses aan." hilversum - Wie straks probeert het gps-signaal voor het beprijzen van autorijden te verstoren, ris keert mogelijk een fikse straf In een concepttekst voor de Wet kilo- meterprijs staat op het ontduiken van het rekeningrijden een maxi male boete van 67.000 euro, maar kan dat ook met een gevangenis- den haag - De landbouwsector vreest dat de gisteren gepresenteer de toekomstvisie van het kabinet voor de Randstad in 2040 ten kos te gaat van het Groene Hart en de landbouw. „De beste garantie om een uniek gebied als het Groene Hart in stand te houden, is een sterke en renderende melkveehou derij", vindt Albert Jan Maat, de voorzitter van de agrarische belan genorganisatie LTO. LTO vreest dat de plannen ten kos te gaan van de toch al steeds schaarsere ruimte voor de land bouw. „Het Groene Hart is een eeuwenoud cultuurlandschap. Zo iets unieks krijg je nooit meer te rug als het eenmaal weg is", aldus een woordvoerder. Volgens LTO houdt de toekomstvisie een radica le breuk in met het decennialang gevoerde beleid om het Groene Hart zo veel mogelijk te ontzien. Minister Verburg van Landbouw ontkende gisteren dat er in de kabi netsvisie straks geen ruimte meer is voor landbouw in het Groene Hart. „Een deel van de bedrijven komt straks in de knel door de toe nemende verzilting. Maar we gaan samen met de boeren en hun orga nisaties kijken hoe we het ieder een in de toekomst naar de zin kunnen maken", aldus Verburg. straf van hoogstens vier jaar wor den bestraft. Dat blijkt uit de concepttekst voor de wet van minister Camiel Eur- lings van Verkeer, die RTL Nieuws gisteren naar buiten heeft ge bracht. Eerder dit jaar gaf de Twee de Kamer Eurlings toestemming om te beginnen met experimen ten voor de kilometerheffing, voor dat vanaf 2011 het rekeningrijden wordt ingevoerd. De oppositiepartijen SP, WD, PW en GroenLinks weigerden daarentegen hun fiat te geven aan de plannen van Eurlings. In de uit zending van RTL Nieuws beklaag de de WD zich ook over de hoe veelheid regels die de kilometerhef fing met zich mee zou brengen. Verder zijn de liberalen boos om dat de minister de mogelijkheid openhoudt dat in de toekomst ook motorrijders moeten betalen. De bedoeling is dat rekeningrijden in 2011 eerst alleen wordt inge voerd voor vrachtwagens en vanaf 2012 ook voor personenauto's. den haag - Regeringspartij CDA en oppositiepartij WD vinden het onaanvaardbaar dat de Rotter damse orthodoxe moslim en advo caat Mohammed Enait niet meer hoeft op te staan als de rechters de rechtszaal binnenkomen. De frac ties vinden dat er voor hem geen uitzondering mag gelden. Het is gebruikelijk dat alle aanwezi gen in een rechtszaal opstaan als de rechters binnenkomen. NRC Handelsblad schreef gisteren dat de rechtbank in Rotterdam met Enait heeft gesproken over zijn ge drag. Daar zou uit zijn gekomen dat de advocaat soms mag blijven zitten, wanneer diepe geloofsover tuigingen dat voorschrijven. Enait zou hebben gesteld dat hij niet wil opstaan voor de rechters, omdat al le mensen gelijk zijn. CDA en WD vinden het onaan vaardbaar dat een orthodoxe moslim en advocaat niet meer hoeft op te staan als de rechters de rechtszaal binnenkomen. „Het kan niet zo zijn dat één indi vidu met extreme ideeën de alge mene omgangsvormen onderuit kan halen", zei CDA-Kamerlid Sy- brand van Haersma Buma in een reactie. Het gaat er volgens hem om dat iedereen hetzelfde respect moet hebben voor rechters en de rechtspraak. „Iedereen is gelijk. Dat geldt ook voor deze meneer." Ook WD-Kamerlid Henk Kamp reageerde verontwaardigd. Hij sprak van 'cultuurrelativisme ten top' en wil een einde aan deze 'mallotigheid'. Volgens CDA'er Van Haersma Buma moet de Rot terdamse rechtbank terugkomen op het besluit om een uitzonde ring te maken voor Enait. Gebeurt dat niet, dan zou de Raad voor de Rechtspraak een algemene regel moeten maken waarin staat dat ie dereen behoort op te staan als de rechters binnenkomen. Enait kwam al in het nieuws toen de rechter bepaalde dat hem te recht een baan bij de gemeente Rotterdam was geweigerd omdat hij als moslim weigert vrouwen een hand te geven. De WD en het CDA willen de kwestie dinsdag aan de orde stel len in de Tweede Kamer. amsterdam - Delta Lloyd is 'vér gaand in gesprek' met de stichtin gen Verliespolis en Woekerpolis- claim over de slepende woekerpo- lisaffaire. De verzekeraar sluit niet uit dat de onderhandelingen op korte termijn tot een akkoord kun nen leiden. Dat zei een woordvoer der van Delta Lloyd gisteren. „Ik denk dat het goed verloopt." De woordvoerder noemt de Vereni ging Consument Geldzaken ech ter 'te optimistisch'. De vereniging meldde eerder op de dag dat er een akkoord zou zijn tussen Woe- kerpolisclaim en Delta Lloyd. „Dat was prematuur", aldus een woordvoerder van Consument Geldzaken. „Nu is gebleken dat van een akkoord nog geen sprake is." Delta Lloyd had gisteren wel een zaaltje gehuurd in het Amster damse Okura hotel om een moge lijke doorbraak wereldkundig te kunnen maken. „Alles kan. De ge sprekken zijn vergaand", aldus een Delta Lloyd-woordvoerder. Woekerpolissen zijn beleggingsver zekeringen waarover mogelijk te hoge kosten zijn berekend, waar door de uitkering lager kan uitko men dan verwacht. Enkele finan ciële instellingen, waaronder ING-dochter Nationale Nederlan den, Fortis en Rabobank, zijn ge daagd in de affaire. den haag - Een arts die een elek tronisch patiëntendossier wil in zien moet toestemming aan de pa tiënt vragen. Alleen in noodsitua ties mag hij dit achterwege laten, zegt minister Klink (Volksgezond heid). Eind 2009 moeten alle zie kenhuizen, huisartsen en apothe kers op het dossier zijn aangeslo ten. Medische gegevens kunnen zo makkelijk worden gedeeld. Een pa tiënt mag zijn dossier inzien, na vragen welke arts informatie toe voegde en bepaalde zorgverleners toegang tot het dossier weigeren. Je vindt de auto die ie zoekt 6 september 9.00 - 17.00 uur 7 september koopzondag 12.00- 17.00 uur Spectaculaire tijdens deze dagen! Pearyweg 6, Goes, 0113-561812 rotterdam - De politie heeft deze week zes verdachten van een om vangrijke fraude met tankpassen aangehouden. Justitie liet gisteren weten dat de verdachten vermoe delijk gestolen tankpassen hebben gekopieerd om zo aan goedkope brandstof te komen. Met de pasjes, die van vrachtwagenchauffeurs en bedrijven werden gestolen, tank ten de verdachten volgens justitie diesel voor circa 60 cent per liter. De brandstof werd vervolgens doorverkocht, aldus het OM. Mortiereboulevard lMiddelburg Tel.; 0118 - 60 66 46 info@autodelaat.nl 't Voorgerecht Gemengde salade met gebakken geitenkaas omwikkeld met spek en gegarneerd met rode portsiroop Nagerecht Flensjes met warme kersen en vanille-ijs pzc Zaterdag 6 september 2008 5 Sammg&zailig Hoofdgerecht Medaillons van scharrelvarken met serranoham en paddestoelen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5